Начало Форум Общ Музика

Темата съдържа 245 отговори, има 22 участника и беше последно редактирана от pseto pseto на преди 2 месеца.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 246 total)
  • Автор
    Nreth
    Nreth
    Participant

Пускайте тука клипчета и песнички,които са ви харесали(или отратили :D)
    Ето ви най-сатанинският клип правен някога- http://youtu.be/sgA7KIwKlOE

pseto
    pseto
    Keymaster

Нелошо видео, но Slipknot много избягаха от стила си. Кефят ме от времената на Liberate, Diluted и т.н. Яки нео метъл песнички бяха. :D

Иначе някои неща с гейм тематика:

И като стана дума за Need for Speed из другите теми:

Други времена, други саундтраци. :D Доста от тея парчета са ми и на телефона, nerd power. :D

Да го сменя това най-накрая… мина къде година и нещо, ако не и две.

Roskobg
    Roskobg
    Participant

Понеже сайта е посветен на игрите ще публикувам няколко музички от игри от (не)чак толкова далечното минало (как звучи)
    1. https://www.youtube.com/watch?v=1JudtkSaTuE AC IV- Страхотен фон за една страхотна игра.
    2. https://www.youtube.com/watch?v=clcHxg9l5Bk Dragonborn- Skyrim- НЯМА какво повече да се каже.
    3.https://www.youtube.com/watch?v=oWFEVbfCcOY Dragon age: Origins- едно от любимите ми RPG-та въобще. Сигурно съм я въртял поне 10 пъти….

pseto
    pseto
    Keymaster

В Assassin’s Creed и моряшките песни бяха страхотни, изцяло се потапяше човек в атмосферата. Много качествено изпълнение, спор няма.

А Dragon Age: Origins… прекрасно. Направо от менюто те посреща с епична музика и знаеш, че те очаква и съответно грандиозно по мащаб приключение…

С риск да бъда прекалено банален ще пусна и тази песничка. Единственият случай, в който много продължително време не съм натискал Escape при стартирането на игра, а съм чакал да мине основната мелодия…

Roskobg
    Roskobg
    Participant

Nreth
    Nreth
    Participant

pseto
    pseto
    Keymaster

@Rosniak, тая песен съвсем я бях забравил. :D Ама винаги ми е харесвала, макар че някои хора я ненавиждаха в червата.

П.С. Между другото не съм голям фен на Металика – сигурно съм един от малкото хора, които или не харесват тази група, или си го признават. :D Обичам рока/метъла, особено да си го пусна ако съм в кофти настроение, но на Металика има към 10-15 песни, които ме радват.

Като стана дума за Металика се сетих за тази песен:
    https://www.youtube.com/watch?v=StVjlXQ_Xmw

GordonBeerman
    GordonBeerman
    Participant

https://www.youtube.com/watch?v=eoqyXSDpr14

https://www.youtube.com/watch?v=IHQPwRktw18&index=1&list=UUp7ekqDONLIUHNVsklzcRJA

Това последното е мое издевателство от времето на безкрайните ми часове пред първия Mass Effect :D

pseto
    pseto
    Keymaster

Добре, добре звучи творението ти. Радва. ;) Някога и аз се занимавах с тези неща – творене на музика. Ама така и не научих достатъчно Fruity Loops-а – само колкото да си пусна някой базов бийт. Примерно това –

От бившата работа. :D Една сутрин преди да ида в офиса го нашляпах за 1 час на Fruity Loops-а, колкото да има някакъв фон. Супер елементарно е, естествено. Някога действах и с електрическата китара, ама за съжаление не съм я пипал от много време и дори и мизерното ми ниво на нея сигурно е отишло в кофата. Нещо се мотивирам да я хвана пак, де. Само дето трябва да я закарам до някой лютиер, че може и да се е посъсипала.

Междувпрочем, оная първата песен направо ми напълни душата… със сигурност ще я преслушам тая група. Точно такива миксове между електрнно и хард рок обожавам.

GordonBeerman
    GordonBeerman
    Participant

Infected са божествени,само че те чака голямо прослушване :D .Творчеството им е сравнитело голямо,а песните които си заслужават (по мое мнение) са около 1/10.Отделно повечкото са от порядъка на 6-8 минути,което си е доста слушане.

За китарите – колеги сме.Свирил съм,излагал съм се по концерти,пък и маса пари съм хвърлил по китари и обурудване.Сега яко ме гони мързела и не съм барал талпата от година.

Горното като за фон на такъв клип е идеално,особено като се има предвид,че е правено за час.

И по темата :

pseto
    pseto
    Keymaster

Едно време у нас един приятел щеше да прави нискобюджетно студио, за да записва едни неща за неговата фирма. Та ми осигури един евтин пулт, Shure SM-58 плюс професионална саунд карта за към 250 лева май… та си ги ползвах тях да си записвам разни неща с китарата и беше мотивиращо. Особено Shure-а като се поставеше до кубето и вадеше ебаси якия звук (нищо, че китарата ми е стандартен Fender Strat, та очевидно не може да извади “тежкия” метъл саунд без някои модификации). Ама моя авер си взе цялата екипировка, най-много ме е яд за саунд картата… кой знае за колко пари я е продал, а я чакахме един месец да долети от западния свят, понеже у нас нямаше подобни професионални модели и просто беше идеална. Трябваше аз да я откупя…

Та след това не съм свирил много, аз обичам като ми дойде някоя мелодийка да я запиша, защото съм от типа на необразованите музикални ентусиасти, които не са научили да четат (и пишат) ноти. Зарекъл съм се да си взема една саунд карта и да почна, ама нъцки – не съм барал китарата отдавна. :D

П.С. Ти като си ходил на концерти все пак си имал достатъчно добро ниво. Мен и с пистолет на главата нямаше как човек да ме изведе пред хора. :D

А за Infected Mushroom – можеш да дадеш 10-15 от любимите ти песни. :D Тея двете са доста яки. Така ще ми спестиш по-голямото “преслушване”. :D А пък тая втората песен не знам защо в един момент ми напомни на:

(че даже е свързано косвено с гейминга това парче)

rado84
    rado84
    Participant

Добре че музиката на АК става за нещо, че иначе нямаше кой да им се върже и да я играе.

YOHIO, jag alskar dig!
    Sleeping in your car – I will undress you
    Sleeping in your car – I will caress you
    Staying in the back seat of your car making love to you

Nreth
    Nreth
    Participant

Пълно разочарование за мен :((

rado84
    rado84
    Participant

Слипкнот са си недоразумение по принцип, така че нищо ново…

YOHIO, jag alskar dig!
    Sleeping in your car – I will undress you
    Sleeping in your car – I will caress you
    Staying in the back seat of your car making love to you

pseto
    pseto
    Keymaster

Имаха някои силни песни Slipknot – поне за мен. Имам някаква слабост към т.нар. нео метъл, което е супер слабо дефиниран жанр тъй или инак – общо взето комерсиалния хард рок на края на 90-те и началото на 2000-те. Тук-таме си пускам някои песни на Slipknot. Но залитнаха много яко в пълния комерс.

Горната им песен… не е чак толкова лоша, колкото крайно посредствена и никаква. :D

П.С. Аз пък залитнах по класическа музика сега, щото се опитах да слушам още Infected Mushroom, а от една част от песните буквално ме заболяха ушите. Очевидно имам и физическа ненавист към немалка част от електронната музика… там съм изключително претенциозен. :D

• Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 246 total)

Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.

var S4wCommentFormId='bbp_reply_content'; var S4wMoreText='More>>'; var S4wLessText='Less<<';