Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
686
...
691
>
The_Doctor46
Мнения: 1802
Цитиране
29 април 2024
Летиан,ако не може да минеш робота и ти трябва гайд,заебавай гейминга, и се захващай с други дейности. Майтапа настрана,на мен ми отне точно 3 опита да го мина.За мен експанжъна си беше пушка,а ендинга,който добавя за главната история е супер,но всеки с вкуса си.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
29 април 2024
Между другото, и в официалните групи ми се подиграват, че едва ли не трябва да изоставя гейминга, като не мога да мина тази мисия... Как 200 часа минах всички възможни мисии и подмисии в Пънка на Hard трудност и изведнъж греда Значи, че нещо е направено лайняно. И не е въпросът дали е лесно или не, въпросът е дали те фрустрира или не. Дали са три или 333 опита, не е важно. Важно е какво ти е чувството след края на мисията/играта. (макар че не стигнах до тоя ендинг, който добавял към историята и май никога няма да стигна!) Все едно играх игра на Фром, мамка му, в тази мисия ) Ма те са по-лесни
dzhiny
Мнения: 82
Цитиране
29 април 2024
LethianDream написа
Любо, кажи Phoenix Point играл ли си? Чета хубави отзиви, гледам е като XCOM стилистично..
Никак не изглежда зле тоя Феникс, ама гледам в метата малко ниска оценка... но тва може да не е показателно. А тоя The Thaumaturge пробва ли го, че помня му се точеше? Гледам и там куцат оценките.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
29 април 2024
Не съм още, по празниците се надявам да успея Въпросът е да са Великденските, не Коледните
dzhiny
Мнения: 82
Цитиране
29 април 2024
Аз изкарах елхата, но се чудя да боядисвам ли яйцата по напред или да коля шарана.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
logout
Мнения: 344
Цитиране
29 април 2024
dzhiny написа
LethianDream написа
Любо, кажи Phoenix Point играл ли си? Чета хубави отзиви, гледам е като XCOM стилистично..
Никак не изглежда зле тоя Феникс, ама гледам в метата малко ниска оценка... но тва може да не е показателно. А тоя The Thaumaturge пробва ли го, че помня му се точеше? Гледам и там куцат оценките.

Феникса има много добри идеи (примерно за превозните средства и прицелването в стил Fallout), но микромениджмънта много накъртва, поне на мен, да не говорим, че с DLC-тата направо те мачкат. Аз бих му дал средна оценка, но съм фен на Хсом и вероятно това ми изкривява мнението за играта. Но ако си фен на жанра е задължително да се пробва, все пак вкус приятел няма.

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
bonchef
Мнения: 59
Цитиране
14 май 2024
Извинявам се предварително за въпроса. Все съм се чудил кой пише ръководства за преминаването на някоя игра. Това играчи "самосиндикални борци " ли са, демек като повечето от нас или самия производител на играта? Не за друго ами в някои игри главоблъсканиците са такива, че ако не прочета в нета как се минават аз самия никога няма да се сетя. Нямам претенции да съм голям умник ама и някои от загадките си ги бива. Пример дето съм споменавал за РДР2 е едно от съкровищата със статуите на които трябва да натискаш бутоните в последователност на пръстите дето били отворени и бройката отговаряла на изискването за просто число. Да не говорим , че на една от статуите ръката е счупена и трябва да я потърсиш отзад из каманаците.
Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
14 май 2024
Зависи къде ги четеш тези "ръководства"?
Rostik79
Мнения: 2229
Цитиране
14 май 2024
В интернета ги, чете, къде да е?

Сравнително рядкост е да има официални ръководства от самия издадел как да се мине нещо в играта, ако изобщо даже има. Има официални ръководства за геймплей/история и т.н.. но как да минеш пъзели е основно от играчи като нас. Или по-скоро от по-големи ентусиасти от нас, на които това им е целта - да откриват разни неща в игрите и да ги описват и то от ден 1 на излизането, защото после вече някой ще ги е изпреварил.

За мен още по-голяма загадка са тези, които правят speed-run-ове и откриват разни гличове, дето минават през стените, "прелитат" през нивата ... Явно тези луди хора проверяват буквално всеки квадратен сантиметър от картата. Особено забавно е да гледаш клипчета, в които самите разработчици на играта гледат как някой спийдрънер минава играта им.

The_Doctor46
Мнения: 1802
Цитиране
14 май 2024
Rostik79 написа
За мен още по-голяма загадка са тези, които правят speed-run-ове и откриват разни гличове, дето минават през стените, "прелитат" през нивата ... Явно тези луди хора проверяват буквално всеки квадратен сантиметър от картата. Особено забавно е да гледаш клипчета, в които самите разработчици на играта гледат как някой спийдрънер минава играта им.
Ростик,аз следя един такъв.Той е от най-добрите спийдрънъри и човека намира гличове още след релийза.Гледал съм доста как го прави.Има някаква програмка,тип чийт,не знам точно какво е.Та по този начин може да си сложи геройчето на произволни места ,да пробва дали еди-къде си става,после на друго място и тн.Доста времеизискваща дейност.Други като него,правят същото.Той намира няколко глича/бъга,друг намира други,трети и тн.Накрая се получава "маршрута" за спийдръна и вече е въпрос на умение,грайнд,и късмет,кой ще го мине най-бързо.Разбира се понякога отнема месеци,а има случаи и година,две след релийза на дадена игра,да се откриват нови гличове.Някои пък изчезват,защото разработчиците ги поправят.Въпросния рънър,за който говоря,даже беше обявил награда от 500 долара за някой ,който открие как да се заобиколи един от босовете в Demon Souls remake.Там се губеше бая време и трябваше да се намери начин да се скипне.
bonchef
Мнения: 59
Цитиране
14 май 2024
Леле майко. Разбрах. Да и това съм гледал, но съм си мислел, че е по скоро някаква случайност откриването на този глич. Е чак толКО лОд не съм.
Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
14 май 2024
Rostik79 написа
В интернета ги, чете, къде да е?

Затова и питам, защото никога не съм чувал някой разработчик да пише walkthrough на дадена игра официално в нета. Едно време имаше strategy guides книжки и по някоя друга помощна статия в гейминг списанията, но толкова. И пак никога не са били от разработчика.

LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
14 май 2024
Мен ми чупи кефа да гледам уолктрута, почти никога не прибягвам до тях. Единствено гнусната мисия в експанжъна на Киберпънка ме е карала да гледам уолктру и да трия цялата игра
Rostik79
Мнения: 2229
Цитиране
14 май 2024
Да не е Distortion този рънър?
The_Doctor46
Мнения: 1802
Цитиране
14 май 2024
Rostik79 написа
Да не е Distortion този рънър?
Да,Дист е.Човека спийдрънва игрите,понякога още преди да са излезли официално,защото му пращат копия по-рано.Преди му изпращаха копия седмица по-рано,от известно време,му пращат копията само ден,два преди да излезе и то само на някои игри.Той рънва широк диапазон от игри.Не само соулси,а всякакви.
<
1
...
686
...
691
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.