Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
249
...
253
>
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
15 март 2024
Да, точно така е, Любо - пуснах за проба докато съм на работа първи епизод на първи сезон на сериала и започва с резюме от предходни събития, които събития са от минисериала. Той точно така започва - с човешкия офицер в станцията за среща със Сайлоните и там се появава русата мацка.

Ще попълня тази празнина.

Други франчайзи, от които съм много далеч са WarHammer вселената и Final Fantasy вселената.

lyubohar
Мнения: 3069
Цитиране
15 март 2024
За мен нищо друго не се доближава до дълбочината на образите в BSG. Нито темите, които третира, и философския начин, по който го прави. The Expanse може би малко в началото, но пак не е на това ниво...Отделно кастът е на космическо ниво (pun intended ), а CGI-ът е актуален дори и днес.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
15 март 2024
Екранизацията на Фондацията от самото начало предизвикаваше в мен непреодолими позиви към връщане на храна всеки път, когато правех паралел, доколкото можех да се сетя, с книгата.
И да - BSG си остава недостижим или аз бях доста по-млада .
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
15 март 2024
Добре, убедихте ме за BSG. Хем сериалите, които следя ще имат епизоди чак идната седмица (Constellation и Tokyo Vice).
Добре, че си пуснах навремето Sky Showtime като беше на "промоция" за 2,50 евро на месец и си остана толкова. А имат нелош каталог. Жалко само, че нямат приложение за ПС5, откъдето предпочитам да си пускам стриймингите и го пускам през телевизора, но често забива приложението.

Оня ден почнах там да гледам Астероид Сити, но Уес Андерсън сякаш се е поизчерпал. Филмът е далеч от Гранд Хотел Будапеща и си личи, че насила се бутат някои работи само и само да изглежда като "уес-андерсън-филм".

lyubohar
Мнения: 3069
Цитиране
15 март 2024
Мисля, че промоцията беше "винаги на половин цена". Тоест няма да е винаги толкова, просто ще е винаги наполовина на нормалната цена (която всъщност я вдигнаха преди 1 месец някъде). Иначе е добре, да, има доста стари неща и класики.
LethianDream
Мнения: 2536
Цитиране
18 март 2024
Колеги, един приятел ме надъхва да гледам сериала Ричър, трябва ли да съм гледал двата филма с Том Круз преди това? И има ли някакъв сериал преди него, да не тръгна да гледам нещо от средата
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
18 март 2024
Мен ако питаш е желателно да не гледаш тия с Том Круз. Сезоните, а и филмите покриват различни книги. Повечето от книгите са си stand-alone истории. Том Круз си играеше Рийчър като Итън Хънт, новият актьор е много по-близо до образа в книгите.

Първия сезон на сериала покрива буквално първата книга. Така че е добро начало. Втория сезон вече прескача няколко книги, но както казах, заради това че повечето са си stand-alone не пречи.

LethianDream
Мнения: 2536
Цитиране
18 март 2024
Супер, много мерси!
Тамън малко да изляза от фантастиката, че в момента препрочитам за пореден път великия Филип К. Дик с "Човекът във високия замък", довършвам Карбона, а и тази седмица излиза Трите Тела по Нетфликс
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
20 март 2024
Има ли някой, изгледал първия сезон на Griselda да каже - приключва ли историята или се очаква втори/да знам , дали да гледам последен епизод, защото никакъв шанс след време да запомня какво е станало/?
LethianDream
Мнения: 2536
Цитиране
20 март 2024
Аз не гледам такива сериали, Божо може да помогне, ако го е гледал. Но не виждам какво те спира да си го гледаш, независимо дали има или няма следващ сезон. Особено пък това важи за такъв тип "мутренски" сериали. Това не е Лост или Бягство от затвора, където да ти е вързана историята в следващ сезон.

Редовно си гледам новите сезони на сериали, на които не помня как е завършил предния сезон

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
20 март 2024
За мен има смисъл, ама е излишно повече да обяснявам - зависи защо гледаш и как и т.н.

П.С.3 body problem започна доста прилично, но все повече попадам на мнения, че този сериал няма как да обхване и 90 процента от книгите. Май ще се чете, дано е приличен превода.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
23 март 2024
Изгледах 3 body problem. Дали щото очаквах онези дето унищожиха Game of Thrones да са се справили мега зле или щото съм скептичен за екранизация на азиатски неща от европейци/американци, май подходих с малката кошница и останах доволен.

Разбира се няма как да покрият напълно книгите, казвам книгите, щото в първия сезон има и неща от втората(та дори може би малко от третата, ама мина време откакто ги четох и за последното може да бъркам). Поднесеното обаче е поднесено прилично. При книгите голяма мъка ми бяха имената. Някакъв бъг у мен ли е, какво ли обаче китайските/корейските имена дето са някакви произволни срички(не че са такива, просто мозъка ми ги възприема като такива) са ми много трудни за запомняне и за връзване. С японските ми е по-лесно. Пак са азиатски, ама ми звучат повече като име. Та тук с позападнячените имена доста по-лесно се следят нишките.

Интересното е че персонажите не са едно към едно копия на тези от книгите с променени имена. Обаче в развитието на сериала, почваш да влизат в коловоза на оригиналните герои.

Хареса ми, като цяло добре поднесена версия на едно доста силно sci-fi произведение. А Dumb and Dumber показват, че като имат готов материал, от който да черпят не са толкова неадекватни.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
24 март 2024
И аз нямам кой знае какви забележки, но не съм чела нищо от книгите, и ако го направя, подозирам, че ще изсипя една кофа критики/като махнем, че общо взето им набрах яко на чайниците за поканата от името на човечеството, сякаш не им стигаше простотията с Ухан/.
LethianDream
Мнения: 2536
Цитиране
25 март 2024
Почнах Constellation доста случайно и буквално се смазах от кеф в неделя вечер. Изгълтах 4 епизода, днес/утре ще го приключа. Засега оценката ми гравитира между осем и девет по десетобалната с идея да се качва още. Размазващо здрава фантастика, комбинирана с психотрилър елементи ала Дейвид Линч. Феноменално изпълнение в главната роля на Нооми Рапас, за което заслужава всички видове Емита, Оскари и прочие. Дотук това е сериала на годината за мен.
Rostik79
Мнения: 2218
Цитиране
25 март 2024
Constellation и аз го следя. Добър сай-фай. На 27-ми излиза последният епизод, Летиан.
Другото, което следя е Tokyo Vice. По принцип не съм голям фен на крими-сериалите, но този ми харесва, заради по-интересния японски сетинг от края на 90-те. На него още два епизода остават и после мисля да остана на японска вълна с новата версия на Шогун.
<
1
...
249
...
253
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.