Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
342
...
691
>
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
18 юли 2020
Не, то локване има, ама е някакво по-софт. Щото като движиш героя, камерата се лепи за противника, просто не е стандартния хард лок.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
18 юли 2020
The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
18 юли 2020
pseto написа
А и най-малкото - щом имаш избор на трудност, една игра автоматично бива дисквалифицирана като Souls.
Не е баш така. Примерно Remanat:from the ashes има опция за избор на трудност,но според мен си е баш соулска.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 юли 2020
vldir
Мнения: 1809
Цитиране
18 юли 2020
Много-добра игра. Даже повече от добра. Отлична.
Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
18 юли 2020
Тоя асасин да не вземе да се окаже някаква скрита изненада, че и да вземе да се бори за топ игра на 2020 с Тушимата, все повече от гледане ме впечатлява като битки, но както по нагоре се каза - само с гледане на видеа не става, докато не седнеш да го пипнеш. И понеже съм по музиката, от горния постнат геймплей клип чувам по дълбоки неща от Wardruna-та. Хубаво е, че на такива страхотни проекти (редом с Heilung, които ще работят по новата Senua) се дават шанс да покажат и пред други общности какво могат.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
18 юли 2020
Assassina само ще се бори на думи-еиният риболов и рап битки няма да го направят ГОТИ! Никакъв шанс за сериозен претендент- Tlou2, Ghost of Tshushima и Cyberpunk 2077- те тва са засега сериозните играчи ( тук без да намесвам Doom Eternal и Animal Crossing)!
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 юли 2020
Valhalla няма да стане GOTY. Ежегодните - или почти ежегодните - игри никога не стават. И като цяло с добра причина, колкото и да е добра Valhalla, пак ще си се усеща като повече от същото, като подобрен Origins+Odyssey.

Цушимата - адски стабилна игра и ме кефи доста. Типичен пример за това, че можеш да направиш и повече от същото, ама когато е реализирано с желание и балансирано добре се получава добра игра. Sucker Punch не са сложили нищо ново на масата, но геймплеят все пак е адски зарибяващ, на човек му е приятно просто да се шляе из отворения свят. Някои от гледките в играта спокойно конкурират The Last of Us II и RDR 2. Стилизацията като цяло е радваща, в почти всички аспекти, включително и в битките. Отворих си първото митично умение или там как се води - кефи ме като го използвам как се чува някакъв полъх на вятъра от микрофона на джойстика. Ей това са малките неща, които карат човек да се кефи на игрите. Всъщност едно от любимите ми неща в Ghost of Tsushima е и сейв системата - понеже в битките се умира мега чест, особено на hard, та сейвове има всяка минута (че дори и по-често) в отворения свят. В мисия след всеки сблъсък с противници имаш автоматичен сейв. Реално играта щеше леко да ме издразни, ако трябваше постоянно да преигравам, защото аз си умирам сравнително често. Но разработчиците специално са направили така, че да не те изкарват от атмосферата и да не те дразнят ни най-мако (като същевременно битките все пак си остават напрегнати, динамични и интересни - въпреки че знам, че дори и да се проваля няма да преигравам много). Магията е в детайлите. В които не чак толкова много разработчици се вглеждат. Да, Цушимата има проблеми с фреймрейта на стандартно PS4 и то немалки. Камерата е кофти, особено при битки в закрити помещения. Самите битки са имали нужда от още полиране... ако не трябваше да излиза ново конзолно поколение ми се струва, че Ghost of Tsushima щеше да излезе малко по-изпипан есента. Ама тези неща не убиват удоволствието, за щастие.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 юли 2020
GOTY е най-безсмислената награда. Нищо не значи и всеки си има свое GOTY.
Ако за теб е най-яката игра - значи е твоето GOTY. Не си по-низш от някакъв ретард илитерат от IGN.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
19 юли 2020
Междувременно в Metacritic войната от The Last of Us II се пренесе и към Ghost of Tsushima. Огромен брой оценки са от хора, които са току-що регистрирани или които са гласували само за The Last of Us II преди това. Тези, които са дали 10/10 на The Last of Us II слагат 0/10 на Цушимата. Тези, които са дали 0/10 на The Last of Us II дават 10/10 на Цушимата. Ето ти малко... позитивен review bombing.

(С който между другото съм съгласен, естествено играта не е за 10/10, ама... на война като на война. )

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
19 юли 2020
Charcharo написа
GOTY е най-безсмислената награда. Нищо не значи и всеки си има свое GOTY.
Ако за теб е най-яката игра - значи е твоето GOTY. Не си по-низш от някакъв ретард илитерат от IGN.

Е то това важи за всички награди и за всички изкуства в историята И все пак хората организират класации. То е ясно, че след като си я изиграл ще имаш по-адекватна позиция за себе си; част от идеята е да се ориентираш *преди* да си я изиграл

Иначе категорично не съм съгласен с позицията ти, че ако човек се намира по-западно от Москва или Варшава, задължително е илитерат.

Freenod
Мнения: 101
Цитиране
19 юли 2020
За Ghost of Tsushima ,засега и аз оставам с много добри впечатления,грабна ме играта определено.Уловили са японската минималистична атмосфера на 100 % ,японското аудио(без да издребнявам,че липсинка все пак е за английски),черно-белия филтър,бойната система без да е кой знае колко иновативна ,на мен ми е изключително приятна ,битките на средна трудност са предизвикателни без да изморяват,Харесва ми опцията,че може да си избираш подхода,когато прочистваш противниковите лагери,въобще почти няма нещо ,което да ме дразни освен въпросната камера .
Браво на Sucker punch !

п.с за малко да забравя и хайку моментите !

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
19 юли 2020
Freenod написа
японската минималистична атмосфера

Това е шега, нали?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/09/Samurai.png/800px-Samurai.png

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQjMlZk2P3cidcYfs03PyeOKkVWSjisYS128Q&usqp=CAU

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 юли 2020
lyubohar написа
Иначе категорично не съм съгласен с позицията ти, че ако човек се намира по-западно от Москва или Варшава, задължително е илитерат.

Това не е позицията ми. Наистина по-често западняците са по-зле в изкуствата, но не е задължително. Както и аутистите на изток от Варшава често имат откачено разбиране за обществените структури и религията... но не винаги.

Почти всички официални гейм медии, били те Американски, Испански, Руски, Японски ... са пълни с олигофрени. Ни мисля, че това мнение е екстремно.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
19 юли 2020
@pseto- то тва ми звучи като Гражданска война! Едно време беше по-просто- конзоли срещу пц, Близард срещу всички останали....
<
1
...
342
...
691
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.