Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
568
...
692
>
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
11 декември 2022
Интересен свят и персонажи, обаче битките бяха доста скучни. С осезаеми souls заемки, но за съжаление доста далеч от истината...
Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
11 декември 2022
Не мисля, че бяха скучни. Имаше доста босове които ме държаха на нокти (повечето бяха сестрите, при които битките са дуели, вместо млатене на някой див урод от фауната на конкретната планета). Докато самата бойна система, беше достатъчно разчупена и позволяваше за малко експерименти, най-вече на трудност по-различна от най-ниската. Може би ако бях и аз голям фен на Соулс игрите, щях да гледам по-критично, но като "filthy casual" в този тип игри, тази ми хареса доста. Пък и да не говорим, че първатабеше една от малкото добри игри, с логото на EA, в последните години. И то, защото не беше лично от тях.
darkblue
Мнения: 1890
Цитиране
12 декември 2022
Мен също изобщо не ме изкефи тая Jedi, първата ми беше като за първокласници ( все пак е на дисни...).Доста детска ми се стори, не е като едно време Star Wars: The Force Unleashed
Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
12 декември 2022
Като човек врътнал The Force Unleashed 1 и 2, не бих казал че са нещо кой знае какво. Първата беше доста подобна на GOW (клонинг е силна дума, но имат сходни елементи), със светлинен меч, който беше повече светеща бухалка, и по-бомбастични Force умения, и чупещи се терени. Много недоизпечени идеи, но добра игра.
Втората, беше доста претупана, с още по-глупава история, не защото е "детска", а защото самият замисъл беше глупав. И двете са сравнително добри, за едно изиграване, но чак пък нещо иновативно по което да се захласна, не са.

И като стана дума, не мога да разбера епитета "Детско", като определение за нещо негативно. Заради липсата на реализъм? Това си е Star Wars, измислена поредица, където хора и извънземни се бият с космически кораби, лазерни катани и телекинеза. Защо трябва да се търси реализъм в това?
Или може би, заради факта, че може да е предназначено за една аудитория, но пък на човек който не пасва в нея, също може да му хареса? Според мен, всяка фикция, може да бъде и добра, и лоша без да бъде класифицирана като "детска". Самият епитет го изкарва, едва ли не, като нещо лошо да се кефиш на конретно нещо, освен ако не си дете, което си е глупост. Или пък аз го приемам прекалено лично, не знам. Тва е като баба ти да ти каже, че игрите са само за деца, без да си няма понятие за какво иде реч и че има игри за различни възрастови групи по предназначение, които не изключват и хора извън тях, да им се кефят. Добро или лошо, мудно, безинтересно, ок. Но прекалено "детско" си е доста специфичен епитет, често използван не на място, както и в случая, според мен.

Впрочем, като контрааргумент, това че Дисни имат правата, не значи, че имат сериозна намеса в процеса на разработка или изграждането на историята и героите. За сравнение, Spider-Man е на Marvel, които също са тяхна собственост. Това значи ли, че и Spider-Man 2018 е детска? Не мисля.

Нищо лично, Дарк! Това си е моето мнение. Не търся да троля или да се заяждам.

Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
12 декември 2022
"Детското" усешане за мен в Jedi Fallen Order идваше основно от малоумната тийн-физиономия на героя с обратна захапка ... или поне така ми изглежда. Сега са му пооправили дизайна на героя. Но все пак си е Стар Варс и това, че са на Дисни не променя нещата, защото франчайзът си е малко или много детски още от първите филми, колкото и да не искат да го повярват старите фенове. С други думи Стар Уарс си е Дисни още отпреди да стане Дисни.

Това настрана, играта си ме изкефи и ще очаквам новото заглавие, макар да няма да го играя от ден 1. Даже и на мен ми се доигра пак Fallen Order. В някои нива така и не открих всички колектибъли (има ли българска дума за това?), пък и гледам има ъпгрейдната "некст-жен" версия за PS5/X-Box.

darkblue
Мнения: 1890
Цитиране
12 декември 2022
@Mitko6000 - Никой не говори за коя игра е по добра към история или какво има. Под "Детското" имах предвид точно това което каза Rostik79 за самият герой. Едното, че доста тийн ми беше, другото което е за "Детското" уж си с такъв меч и само там леко ги порязва и толкова. Искам да хвърчат крайници, кръв, да ги забиваш в стената и т.н. АКо блокнат да им резва крайниците на финешъри и т.н. Затова дадох пример с Star Wars: The Force Unleashed че исках да е такава мрачна, тука тая малко си беше тиин фейбъл.

п.с. Не знам от думата "Детското" изкара това " И като стана дума, не мога да разбера епитета "Детско", като определение за нещо негативно. Заради липсата на реализъм? Това си е Star Wars, измислена поредица, където хора и извънземни се бият с космически кораби, лазерни катани и телекинеза. Защо трябва да се търси реализъм в това? "

Ако нещо съм те обидил и и играта ти, не е било това целта, просто казах защо на мен не ми хареса.

Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
12 декември 2022
darkblue написа
... уж си с такъв меч и само там леко ги порязва и толкова. Искам да хвърчат крайници, кръв, да ги забиваш в стената и т.н. АКо блокнат да им резва крайниците на финешъри и т.н.

Да, това още от първите трейлъри на Падналия орден го отбелязах като минус. Уж сечеш с "лазерен меч", а нищо не става. В новия GoW разчленяването беше добре ъпгрейднато от предната игра - и във финишерите, и в разгара на битката Кратос сечеше ръце и крака, понякога и през кръста наполовина с брадвето

LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
12 декември 2022
Доста неща ще излязат под крилото на EA, на които съм хвърлил око, но ще ги чакам в EA Play, нямам желание да ги взимам на ден 1 - новия Need for Speed, Wild Hearts, новия Star Wars. Ще си ги пуснат след година време в услугата и тогава ще ги играя, така или иначе не очаквам нещо велико да бъдат.
Новият NFS го играха в "Геймър" Наталито и Ергена, изглежда мега яко с тоя комиксов стил.
От друга страна- Forspoken, Хогуъртса и Atomic Heart са ми сигурни преордъри Както и новите Диабло и Street Fighter. Също много съм хайпнат за една инди игра- Season - много ме кефи стила там, рисувано приключение, задължителна ми е.
darkblue
Мнения: 1890
Цитиране
12 декември 2022
Rostik79 написа
Да, това още от първите трейлъри на Падналия орден го отбелязах като минус. Уж сечеш с "лазерен меч", а нищо не става. В новия GoW разчленяването беше добре ъпгрейднато от предната игра - и във финишерите, и в разгара на битката Кратос сечеше ръце и крака, понякога и през кръста наполовина с брадвето

@Нали, да е като gow или като Middle-earth: Shadow of War, такъв SW.

@LethianDream - NFS отдавна спрях да ги играя, сейм шит, нищо иновативно , това пък с рисуваните драсканици е мега тотал щета Предпочитам да направят ремейк или ремастер на NFS MW с допълнителни екстри.

Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
12 декември 2022
darkblue написа
@Mitko6000 - Никой не говори за коя игра е по добра към история или какво има. Под "Детското" имах предвид точно това което каза Rostik79 за самият герой. Едното, че доста тийн ми беше, другото което е за "Детското" уж си с такъв меч и само там леко ги порязва и толкова. Искам да хвърчат крайници, кръв, да ги забиваш в стената и т.н. АКо блокнат да им резва крайниците на финешъри и т.н. Затова дадох пример с Star Wars: The Force Unleashed че исках да е такава мрачна, тука тая малко си беше тиин фейбъл.

п.с. Не знам от думата "Детското" изкара това " И като стана дума, не мога да разбера епитета "Детско", като определение за нещо негативно. Заради липсата на реализъм? Това си е Star Wars, измислена поредица, където хора и извънземни се бият с космически кораби, лазерни катани и телекинеза. Защо трябва да се търси реализъм в това? "

Ако нещо съм те обидил и и играта ти, не е било това целта, просто казах защо на мен не ми хареса.

Никого не си обидил. Както казах просто, че аз го приемам прекалено лично, явно. Просто не мисля, че винаги кървища и хвърчащи крайници допринасят за нещо да е по-добро или лошо или детско. Макар и с по-мрачен тон, нито една от The Force Unleashed игрите не е имала, кой знае какво насилие. Втората имаше рязане на крайници, но само това. Просто по мое мнение, не ми пука особено. В Jedi Fallen Order пак има моменти с мрачен тон, затова и не мисля, че този епитет е толкова на място. С едно нещо мога да се съглася, че в TFU имаш повече контрол над Силата.

Що се отнася до негативните ти чувства спрямо играта, имай си ги. Уважавам мнението ти, и нямам нищо против него. Просто се дразня на определението "детско", когато се използва за критика, защото не го мисля за точно.

Може би, ще е уместно единствено в случаите, в които един продукт е умишлено, прекалено опростен, на съвсем базова елементарна основа, за да може таргета (дете), по-лесно да го разбере. Но не мисля, че тук е така, нито че е валидно на база критика да се определя като такова. Но това пак е мое мнение, което просто споделям. Не съм аз човека който ще каже, кой как да го определя.

darkblue
Мнения: 1890
Цитиране
12 декември 2022
Разбрахме се Просто ти си го приел така, за мен като съм използвал "детско" е че нали е драстично намалено насилието. А не че трябва да си пишлеме на акъл за да я играеш. Не е задължително да има такова насилие. Примерно в томб райдер или ънчарджед, няма нужда да се режат крака и ръце. Просто за тази тип игра явно аз очаквам такова + както в старите дето ги душеше със " силата " или да ги забиваш с телекинеза на разни шипове, тръби и т.н.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
12 декември 2022
darkblue написа
@LethianDream - NFS отдавна спрях да ги играя, сейм шит, нищо иновативно , това пък с рисуваните драсканици е мега тотал щета Предпочитам да направят ремейк или ремастер на NFS MW с допълнителни екстри.

Аз съм огромен комикс фен, за мен "драсканиците" правят дори такава "спряла" игра като NFS много готина

nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
12 декември 2022
Аз я взех, не бях никак убеден за този визуален стил, но в крайна сметка се е получило. Както каза един в ревю "сякаш поредицата пак има душа". Не знам, карането е фън, мултито е счупено. В смисъл, че има 2-3 коли, които са много счупени, предполагам че ще ги балансират, но да видим, че в момента трябва или да си с такава, или шансовете ти за победа са към нулата.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
12 декември 2022
https://www.thewitcher.com/en/news/47105/next-gen-update-list-of-changes

The Witcher 3 Next-Gen update !

darkblue
Мнения: 1890
Цитиране
12 декември 2022
Charcharo написа
The Witcher 3 Next-Gen update !

Постарали са се.

<
1
...
568
...
692
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.