Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
29 февруари 2016

Или по-скоро - едно нереализирано лан парти. Сетих се за една колкото забавна, толкова и абсурдна история - тъй като действието се развива в България човек не знае как точно да я охарактеризира. Споменът ми от нея е листът хартия горе, който намерих тея дни, когато реших да си пречистя стаята и изхвърлих 5-6 торби боклуци от нея.

Та, самата история. Група 17-годишни пубери и един пълнолетен пубер - шоферът, решаваме да правим нощна мрежа. Минаваме през нас, товарим PC-то в багажника на едно мега подозрително дърто Ауди 80, което сигурно беше еквивалентът на американския Rapist Van. Отиваме до втория човек пак със същата цел, паркираме в средата на един прилично голям булевард, отваряме багажника и смъкваме монитор, PC, цялата работа на авера. Докато товарим в багажника на аудито, крузвайки минава някаква патрулка.

Ся - аудито окей, подозрително. Но защо взеха да се дървят като ни виждаха какви пъпчиви нърдове сме - не знам. Викат давайте документи, ала-бала - аверът май изнамери някакви, аз трябваше да търся повече у нас - но не. Отиваме в районното да се обясняваме какво се е случило. Водят ни - аудито пътува след патрулката, ние вътре - четирима галфони. Ако не се лъжа майка ми и пълнолетната сестра на единия приятел също ходиха до районното.

Отиваме там - в едната стая млад следовател, в другата някакъв по-дърт. Явно ни разделят като във филмите, не знам. Да се обясняваме. В едната стая - аз и единия приятел, в другата - всички останали. Доколкото разбрах дъртия ги е заплашвал - дела, ала-бала, да докажем какви са тея компютри, иначе лошо щяло да става - абе, мани. При нас оня младия вика - "Момчета, какво е това бе" - ние - "Ми лан парти да правим". И тоя такъв - "А, какво щяхте да играете", ние там казваме кой знае какво - сигурно Half-Life, Counter-Strike, ала-бала. Някак и Colin McRae 2.0 влезе в дискусията, та почнахме да си говорим с тоя пич за него. Някакви настройки, ала-бала. В един момент следователят извади лист хартия и почна да пише настройките за всички етапи, дето виждате (май прекалено размазни, трябваше да ги снимам денем) от листа горе. Сигурно 10 минути нон-стоп писа, ние седим и гледаме с приятеля.

Та ни разпуснаха малко след това. Ние се чудим какво ще става цяла нощ, драми, ще ни върнат ли компютрите. Никаква драма - на следващия ден отиваме с някакви документи, връчиха ни ги без да замисляне. Явно цялата история беше симулация на работа. Понеже кой знае как е била описана цялата история.

Всъщност в Нощен труд имаше едно каре, посветено на нас. Как полицията хванала "банда опасни крадци на компютри" или нещо от рода. Мега оцветената и измислена история - четохме я точно в деня, в който си бяхме взели "крадените" компютри. Ама като го гледам тоя лист хартия горе се сещам за цялата история.

П.С. Като се замисля са ме писали два пъти в Нощен труд - другия случай беше когато мен и същия авер, с който бяхме в стаята с Colin McRae 2 следователя ни блъсна кола. Тогава ни снимаха в Пирогов, докато аз бях с комицио, той със счупена ръка, някакъв там репортер ни снима и си замина, после беше написал и някакво интервю с нас, каквото не се сътоя, тъй като ние стояхме и гледахме в една точка. Абе, good times.

tajnamajnaloshkasmet2
Мнения: 156
Цитиране
29 февруари 2016
Ахаха.
Сега като го написа това се сетих за онзи път, зад първо. Но тогава престоя 5 минути само и аз ходих да те "вадя".
rado84
Мнения: 375
Цитиране
01 март 2016
И мен ме писаха в "Нощен труд", ама не за криминология. Тогава бях при едно гадже и решихме да пием бяло вино. По-точно тя го реши, а аз дотогава не бях пил такава гняс и резултатът беше, че успях само да се довлека до спирката на рейса (на х-л "Плиска" на Цариградското), за да разбера, че е 2 през нощта и ще видя рейс през крив макарон.
Помня, че сутринта се събудих на спирката. Отивам да си взема любимия вестник "Нощен труд" и гледам на първа страница снимка на същата спирка, на която съм и аз. И си викам "брей, изпуснал съм екшъна". А като се вгледах по-внимателно, разпознах собственото си яке и панталони, излегнали се блажено върху предния капак на едно такси. И от текста под снимката стана ясно, че човекът и негови колеги ме преместили да спя на спирката. А аз съм бил пиян като свиня и не съм усетил изобщо кога и как съм се озовал на пейката на спирката.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
01 март 2016
LOL, rado84, това беше добро!
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
01 март 2016
Сега само ако каже @rado84, че пази и броя на Нощен труд ще е велико.
rado84
Мнения: 375
Цитиране
03 март 2016
Пазих го известно време, но дали все още е на моя територия нямам ник'ва идея. Може да е забутан някъде, а може и да е хвърлен. Имам един огромен трикрилен гардероб пълен догоре с книги и вестници и честно казано не ми се занимава да ровя из него.
Последния път, когато рових, знаех какво търся и пак ми отне 7 часа. А сега имам само бегъл спомен какво търся и сигурно ще ми отнеме една година. Все пак говорим за брой от около 2001-2002 г. и кой го знае къде е.

Офтопик: Псе, мерси, че смени шрифта поне за мненията. Сега се чете много по-добре и по-приятно. Оня крив шрифт направо ми дразнеше очите. И сега ако можеш да смениш шрифта за подписите и за сайта, направо ще изкъртиш всички мифки!

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 март 2016
То и аз тая хартия я намерих, след като реших да изрина шест плика боклуци от стаята ми, които бяха всякакви помии, останали от 3, 5, 7, 10 години. Някакви картони, изтекли отдавна договори за всякакви услуги, ала-бала. Тъй че ми е ясно как се търси за такива неща (и също така се изненадвам колко помия може да се натрупа в ограничено пространство - а аз уж си мислех, че всичко е "прибрано".

П.С. На тоя шрифт му се точа от известно време, ама като бях тръгнал да подменям всичко по сайта викам я дай да видим как ще се впише. Ще го подменя и в останалите части, макар че първо на дневен ред е накрая да върна кирилицата, щото ми бърка в душата да гледам месеците и други неща на английски.

Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.