Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
Former Gaming Glory
Мнения: 634
Цитиране
11 януари 2015
http://gizmodo.com/sony-walkman-reborn-again-as-a-1200-hi-res-audio-han-1677643981

TL;DR
> аудио плейър
> по стара (4.2) на андроид, без опция за ъпдейт
> 1200$
> Sony in general

Никога не съм бил мега или лоялен фен на Sony. Харесвам PlayStation и неведнъж съм искал да са независима марка, поради факта, че Sony огомнят неведнъж пейзажа с малоумни решения. Това е префектен пример.
1200$ за MP3 плейърче. Тея болни ли са? А и естествено не получаваш слушалки в комплекта, което ми подсказва, че майче няма да усетиш пълният диапазон с тапита за 5лв. от вестникарският павильон.
В смисъл... Тея... Тъпи корпорации..

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
11 януари 2015
Да, явно Sony са на хероин в опитите си да се спасят от финансовата си криза. Няма лошо да се правят хай-енд устройства, но... 1200 долара? По дяволите, това е безумно навсякъде из света. А и колкото да е хубаво аудио качеството, подобна цена не е оправдана. Дори и 1000 долара. Дори и 800 долара... освен ако не са включени и слушалки от супер клас за 200 долара (най-вероятно не са). А това да се пускат подобни гига скъпи устройства с този античен Android е направо абсурдно - а и само със 128 GB вградено пространство. Айде, стига, 1200 долара са това.

Като цяло не е изненадвщао, че дадени компании изпадат в кризи. Крайно видно е, че в общия случай си има явни причини за това... истината е, че Sony вече не могат да претендират, че са хай-енд компания, тъй че да пробиват ниши като останалите. Да, всеки иска да е Apple и да продава с титанична надценка, но... не става просто!

Former Gaming Glory
Мнения: 634
Цитиране
11 януари 2015
Е таргета им е аудиофилите и съм сигурен, че ще има такива дето ще кихнат сумата без да се замислят, поради 500 вградени технологии с разни абревиатури от онези с лъскавите стикери. Ок, да кажем че е няк'во невероятно джобно устройство с невероятен аудио капацитет, за 1200$ дано да има невероятни слушалки, не тапи а СЛУШАЛКИ и поне 1TB дисково пространство, айде андроида ще го преглътна, макар че можеше и някаквъв специално направен интерфейс, тъй като е дразнещо да имаш устройство което е два пъти по скъпо от Xperia Z3.
Нещо са се поболяли тея. И бюджетните им телефони не са въобще бюджетни, деба и проклетата японска гордост. Много ме кефи на края как подвиват опашки "Ауе май се прецакахмее.."
Напомня ми за дебюта на PS3 - ааа ще купуват, ще кпуват. Нищо че е майка си и баща си тая цена за конзола. Ше купят топки. Караха го яко на клизма, с 300 зора излезнаха на самият край на конзолното поколение с някаква печалба. Дали обаче достатъчно, за да заличи дефицита от цялата картина, едва ли.
Сега и тази простотия с този джобен плейър. Мисля, че за същите цени мога да сглобя прилична домашна аудио система.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
11 януари 2015
То в крайна сметка целта на PlayStation 3 беше и да се наложи Blu-Ray стандарта - което се случи. Имаше Blu-Ray плейъри, които струваха адски много. И хората си казваха - "Ами, ще дам още малко кинти и ще си взема хем плейър, хем конзола". Всъщност PlayStation 3 беше гениален ход на Sony и няма как да бъдат разкритикувани за него. Нашиха огромна цена, губеха пари заради Blu-Ray-я и то дълго време... но наложиха Blu-Ray и днес печелят дори и от Xbox One. То даже преди години имаше и един друг, конкурентен на Blu-Ray стандарт... който потъна и именно това показва колко добре се справиха Sony.

Но тогава компанията имаше значителни печалби, сега е на загуба, в режим на паника е и това се вижда. Не знаят какво искат да правят с мобилната си дивизия - да правят ли хай-енд, премиум смартфони или пък евтини модели? Днес трябва да си избереш едното от двете... китайците правят изродски евтини машини, които наистина си струват. Епъл си е Епъл. Samsung хем и едното правят, хем и другото. А Sony... и те не знаят къде са.

Едно е сигурно - японецът е твърдоглаво копеле и може да допусне една и съща грешка 100 пъти, без да му мигне окото. Или го прави по своя начин, или... никак.

morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
11 януари 2015
Реално погледнато HiFi при портативните плйъри е ниша, която не е заета. Аз поне не се сещам за наистина качествени портативни плейъри. Едно 90% са далеч от качеството, дори като технически параметри, от качествените HiFi CD и мрежови плейъри. От друга страна Sony не се славят с много добро име в HiFi и аудиофилските среди и са по-скоро символ за масова консуматорска техника
Former Gaming Glory
Мнения: 634
Цитиране
11 януари 2015
За PS3 не съм напълно съгласен. В началото можеше да е изгодно заради blue-ray плейъра, но в същото време b-ray ромовете за РС поевтиняваха прогресивно(което е нормално при тях), докато на PS3 му отне време да смъкне от цената. Наравно с факта, че струваше доста скъпичко и в началото Wii и Xbox му ритаха яко задника. Това естествено не символизира качество. Всеки знае какви боклуци бяха Xbox 360. Набързо скалъпени, които се самоизпичаха като бонус. Nintendo удариха нишата тогава. По евтина и дечурлигата луднаха по нея. Вярно, че повечето от тях ги хвърляха в шкафа един месец по късно, щото им омръзваше но продажбата си е продажба. Децата пищят и soccer мамчеата търчат с вановете да купуват Wii -та. Сега обаче е точно обратното, PS4 е яко в серия за сметка на странното Wii U и поредният meh продукт на Microsoft.
И дотам със Sony. Нито телевизорите им вървят, лаптопите също не вървят и заради това ги махнаха, а телефоните... Понякога ми се иска Ericsson да си бяха останали Ericsson.

Колкото до Walkman-а, май е с Hi-rez простотия измислена от Sony. В смисъл да се разбира поредната корпоративна простотия както идиотите от ЕА и техният Levolution. Извинение да ти драснат още пари.
Ся разбирам, че явно тоя Walkman е "голямата работа" но винаги съм се чудел, защо не комплектоват такива нахвалени неща с подходящия накрайник, за да се увериш сам - демек няма слушалки, естествено няма да има щото ще струва повече пари. Поради същата причина се продаваха и PS3 без HDMI кабел и втори джойстик.
И все пак 1200$ за портативен плейър... Чието качество няма да усетя, тъй като човешкото ухо максимума му е CD аудио качество до колкото четох.

morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
11 януари 2015
Ако вади също толкова добър звук като това http://www.exposurehifi.com/2010s2-cd-player.html бих си купил плейъра. Но по-скоро се съмнявам да е такова положението
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
12 януари 2015
Аз лично имам огромни съмнения доколко Android на софтуерно ниво е подходящ за подобни устройства. Преди известно време си бях купил Bluetooth слушалки, за да са ми удобни за тичане. За стотина лева, тоест не най-ниския възможен клас. С изненада установих, че звукът е ужасяващ. Оказа се, че причината е в Android, който ограничава преноса на данни и то конкретно музикални чрез Bluetooth. Тоест други неща ползват оптималната скорост на този стандарт, но музиката - не. За Android 2.3 ставаше дума. В резултат слушалки за 100 лева, които вадеха хубав звук... звучаха дори по-зле от тези в пакета на телефоните днес. А всички знаем какви лайна са те. Още по-иронично, ROM-ове като Cyanogen бяха поправили този проблем (за който имаше и вдигнати ticket-и в една от системите на Google - без ясен отговор кога ще се оправи всичко).

Та накратко - Android никога не се е славел като музикална платформа на софтуерно ниво и съм много скептичен относно това какво би могла да предложи. А звукът не идва само от хардуера... разбира се, друг въпрос е самите Sony какво са вкарали в тези Walkman-и, понеже ми се струва, че това е нещо като iPhone - продава марката и толкоз.

А иначе не виждам и смисъл от подобни устройства изобщо. Подобни аудиофилски извращения, а също така и слушалки за по 500+ долара са неща, които ще си купят баш музиканти и никой друг. Никой дрислив хипстър няма да извади 1200 долара за Уокмен, тоест някои супер богати ще го направят, но не и мейнстрийма. Пък и наистина слухът се тренира. Бяха ми го казвали музиканти, не го вярвах. За първи път хванах китара на 19 години - тоест супер късна възраст за каквито и да претенции за постижения. Все пак започнах да се заслушвам по друг начин в музиката, да различавам ясно отделните инструменти, да различавам отделните ноти - неща, които преди това не ми се случваха. Преди музиката беше просто... музика. Та обикновения потребител много ме съмнява, че ще направи разлика между слушалки за 20 лева и такива за 200, които като си го сложиш и чуваш как Фреди Меркюри си поема въздух в далечината, как прискръцват струните от движението на пръстите по тях и т.н.


@Former Gaming Glory - идеята ми е, че Sony ползваха PS3 като ракета-носител. Ясно е, че потребителят не печелеше особено - не и след първите 1-2 години. Но и реално едно време Blu-Ray стандартът тепърва прохождаше. Не беше наложен. Заради PlayStation 3 Sony успя да го вкара по-стабилно в мейнстрийма и да убие HD DVD на Toshiba (сега погледнах как се казваше конкуренцията). И в крайна сметка Sony печели пари от продажба на Blu-Ray дискове - всички - и оптическите четци, и самите дискове. Ясно е, че цената не спадна толкова, че да е на далавера за крайния клиент. Аз гледам нещата на бизнес ниво от перспективата на Sony - справиха се идеално с това, което искаха. Конзолата им беше успешна, а също така и Blu-Ray стандартът.

Но както казах - това беше едно друго Sony. Настоящото губи пари и няма ясна визия как да се измъкне от дупката.

Former Gaming Glory
Мнения: 634
Цитиране
12 януари 2015
Ами, няма да е зле да помислят, че на PlayStation не могат вечно да карат.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
12 януари 2015
Те го знаят това, убеден съм... просто не знаят какво друго да направят. Иначе да, PlayStation е капка в морето, поне за компания от калибъра и претенциите на Sony.
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.