Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
44
...
50
>
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
02 април 2021
Caprice написа
Не бъркайте моралното определение добър с професионалните умения и опита, които те правят добър в това, което правиш. Двете неща нямат нищо общо и не се влиаят едно друго. Едната оценка има нематериалистичен характер, а другата е материалистична такава.

Именно. За да си добър publisher / developer ти трябва моралното. За да правиш добри игри е друго - опит, талант и труд.

Bethesda имат адски добри IPта и игри. Но publishera е противен.

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
02 април 2021
Като малък си мислех, че всеки човек, който се облича прилично, говори прилично и е видимо интелигентен, е добър и неспособен на зло човек, и че престъпниците са тези, които са простаци и неграмотници
Rostik79
Мнения: 2200
Цитиране
02 април 2021
JakePaulKOsConor написа
Като малък си мислех, че всеки човек, който се облича прилично, говори прилично и е видимо интелигентен, е добър и неспособен на зло човек, и че престъпниците са тези, които са простаци и неграмотници

И аз така си мислех. Като пораснах разбрах, че общо-взето наистина си е така.

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
04 април 2021

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
08 април 2021
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
08 април 2021
Basically точно нещата, които исках да покажа и аз. Бях написал лист от около 30 точки на сравнение, изтеглих си програма за видео монтаж но не можах да се справя с нея и се отказах, защото ме изнерви. :/

Жалко, че не е сравнил инерцията на превозните средства в двете игри, защото в Cyberpunk 2077 е направена много добре, което за мен придава по-голямо удоволствие от управлението

Cyberpunk is objectively better than GTA

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
21 април 2021
https://wccftech.com/cyberpunk-2077-wall-run/

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
22 април 2021
https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-04-22-cd-projekt-refunded-around-30-000-cyberpunk-2077-copies

Даже не очаквах да са толкова TBH...

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
22 април 2021
По-малко ли очакваше? Моето очакване беше да са между 50 000 и 100 000, в никой случай повече от второто число. 30 000 е скромно число. Не е изненадващо, разбира се. Повечето хора, които купуват на ден първи знаят, че могат да изядат демиджа и че вероятно играта ще бъде оправена след време. После като минат 1-2 седмици и емоциите поутихнат - никой няма да тръгне да си иска парите.

Май HighFist от нашите хора си взе кинтите обратно.

А за wall run-а - нищо изненадващо. Големият проблем при него несъмнено е било не първоначалната му разработка, а качественото му интегриране в играта. В Cyberpunk 2077... сигурно ще е кошмарно предизвикателство да се вкара адекватен wall run. Ся можеха да го вкарат ей-така, за спорта, поне да има повече екстри (макар и бъгави).

П.С. По-интересната подробност от този материал в GamesIndustry е бюджетът на Cyberpunk 2077 според мен... 316 милки. Бах мааму. Не вярвах, че е толкова. Мислех, че е може би 100 милиона (макс) за разработка и 50-100 милиона за маркетинг... ама май вторият е отишъл на едно 200 милиона.

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
22 април 2021
Очаквах да са около 10 000, макс 15 000. 30 000 e много повече отколкото очаквах.

Иначе за бюджета - дам:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_video_games_to_develop

Witcher 3 е доста по-евтин.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
22 април 2021
С последните пачове, са махнали всички коли в града при Ps4 и PS5, явно с PS5 ъпгрейда ще я оправят.
Последната мисия минах с Панам, нищо особено не беше, супер лесно и 70 процента лафене. Другите два развоя не знам дали са по екшънски.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
23 април 2021
Charcharo, това го гледах наскоро, може би преди месец-два. Реших, че данните за Cyberpunk 2077 са пълен ташак, не можах да повярвам, че е 300+ милиона. (Прегледах източника, разбира се, човек трябва да знае как се ползва Wiki, някакъв малък сайт, позоваващ се на полски банкери.) Но се оказа самата истина. От друга страна CD Projekt Red са една от екстремално малкото компании, които разкриват бюджетите на игрите си. Останалите са общо взето спекулации (то е ясно, че може да се сметне - броят хора в студията, някакви средни заплати за сектора, умножено по годините разработка, ама пак не говорим за реални числа0.

Това обяснява все пак защо поляците нямаха избор и трябваше да пуснат играта през 2020-а. 200 милки за маркетинг (тука спекулирам с числото, де) - като ги дадеш един път няма как да отложиш нещо с 6-7-8 месеца. Много лош мениджърски ход. Тръгнаха да слагат тигана, докато рибата е в морето.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
23 април 2021
Игра на годината в хейта. Направили са адски жалката симулация на трафик, значи през 2 преки виждаш някви светлинки на фарове или на определено разстояние уж кола идва към теб и някъде на 150-200 метър изчезва. С първите пачове поне имаше коли. Добре че ми оставаха 3-4 часа, че да я довърша.
Наистина мн са смешни cdpr още немогат да я оправят, даже са развалили с пачовете PS5 версията 😅
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
23 април 2021
igra4 написа
Игра на годината в хейта. Направили са адски жалката симулация на трафик, значи през 2 преки виждаш някви светлинки на фарове или на определено разстояние уж кола идва към теб и някъде на 150-200 метър изчезва. С първите пачове поне имаше коли. Добре че ми оставаха 3-4 часа, че да я довърша.
Наистина мн са смешни cdpr още немогат да я оправят, даже са развалили с пачовете PS5 версията 😅

Ехх колко хубаво, че не съм на конзола. Kek.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
23 април 2021
Трафикът наистина беше един от по-дразнещите проблеми и като гледам не вървят в посока да го оправят, а по-скоро да го скрият дано наистина на ПЦ не са го пипали по същия начин.
<
1
...
44
...
50
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.