Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
LethianDream
Мнения: 2526
Цитиране
18 декември 2023
Дойде време за поредната форумна класация за Игра на годината.

Вече за поредна година я правим и се радвам, че има все повече участници.
За целта от днес до края на годината (край на играта на 30 декември 2023 и теглене на наградите на 31 декември 2023) можете да пишете в тази тема личните си топ 3 игри, ДЕБЮТИРАЛИ ОФИЦИАЛНО НА ПАЗАРА ПРЕЗ 2023 ГОДИНА (НЕЗАВИСИМО ЗА КОЯ ПЛАТФОРМА).
Ако не сте играли достатъчно игри от 2023, можете да напишете топ 3 на игрите, които бихте играли.
По всяко време можете да променяте класацията си ПРЕДИ ДА ИЗТЕЧЕ КРАЙНИЯ СРОК 30/12/23.

Правилата са прости- всяко първо място носи 3 точки, второ място 2 точки, трето място 1 точка. Накрая на годината ще разберем кой е фаворитът на малкото ни скромно гейминг съсловие при събиране на точките от всички мнения. Защото за мен е важно какво мислите вие, а не някакви платени критици по чуждестранните сайтове.

В класацията ще участват класациите САМО на форумници ПОНЕ С 20 КОМЕНТАРА.

Наградите ще бъдат Ултимативното издание на Киберпънка за PS5 и "Life is Strange: True Colors" за PS5.

Очаквам вашите класации, нека направим готина и забавна тема, може и да коментирате надълго и нашироко какво точно ви допада в топ 3 игрите ви и какво ги отличава от гейминг плявата, за да могат повече хора евентуално да се докоснат до стойностните игри тази година.
Знам, че е трудно да изберете само три игри, но трябва да го направите.

Моята лична класация тази година, за съжаление няма да участвам в томболата за наградите, но ще се вземе предвид като резултат за класацията

1. Baldur's Gate 3
2. Diablo IV
3. Starfield

ВИЕ СТЕ!

The_Doctor46
Мнения: 1777
Цитиране
18 декември 2023
1. Cyberpunk 2077 2.0/2.1
2. Dead Space Remake/Resident Evil 4 Remake
3. Lies of P

Мислех да не слагам Пънка,защото вече печели,но много ми хареса как са я преправили.Летиан,за второ място избери играта,която има по-голям шанс да се класира напред.Това са две от трите ми най-любими сървайвъл хоръри,че в една година пуснаха римейци.Страхотно направени и двете.Иначе аз съм доволен от годината.Имаше добри игрици.Джедая,The Last of Us remake,Remnant 2 ,че и Avatar сега.

lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
18 декември 2023
1. Baldur's gate 3
2. Resident Evil 4 Remake
3. Aliens: Dark Descent
Rostik79
Мнения: 2214
Цитиране
18 декември 2023
Моята класация:

1. Dead Space Remake
2. Spider-Man 2
3. Jedi Survivor

Бих сложил на кантар за второ или даже за първо място Сайбъра, но нямам вътрешното усещане да го броя за нова игра. Не са чак такива промените. Това впрочем ми е първа година, в която играя толкова заглавия, излезли в същата година. Освен тези, врътнах и Hogwarts Legacy, а ме чакат и готови новият Асасин и Аватар. Щях да вземам и The Invincible, но в момента я няма никъде на диск.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 декември 2023
1. Talos Principle 2
2. Amnesia: The Bunker
3. Armored Core VI: Fires of Rubicon

Реших да са все игри от тази година. Иначе мога да кажа и че Ashes 2063 е GOTY ниво игра.

PS: Ако спечеля не ме бройте плс - нямам PS5.

Panthers
Мнения: 128
Цитиране
18 декември 2023
1. Starfield
2. Alane Wake 2
3. Spider-man 2
Сега играя Аватар, но ме съмнява да ми влезе в топ 3. Не е лоша играта, но чак за топ 3 не е. Също няма да участвам за награта (Cyberpunk е имам, а Life is strange не е мой тип игра).
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
18 декември 2023
Ето и моята класация. Очевидно има и по-добри игри, но тук слагам тези, които действително успях да изиграя, тази година:

1. Spider-Man 2 - За тези които ме знаят във форума от последните години, едва ли е изненада. Истински се забавлявах с тази игра. Може и да не е нова дефиниция в жанра, но пак успя да надгради предишните две, където беше нужно. Просто историята беше много по-динамична. Системата на движение беше доста надградена. Чак е удоволствие да си хвърчиш през града с голяма скорост. Бойната система си беше почти същата, но пак пипната.

2. Avatar: Frontiers of Pandora - Не очаквах тази игра да ми допадне, колкото всъщност се оказа. Много красив свят, доста добър и забавен геймплей, и сравнително прилична история. А и понеже съм фен на филмите, това доста помага. Просто за мен това си е най-близкото до Na'Vi симулатор.

3. Assassin's Creed: Mirage - Тук се чудех много между нея и Hogwarts Legacy, но в крайна сметка реших да сложа Миража, като първата истинска AC игра от доста време, която си изиграх с кеф. Стелтът е акцент и е на ниво, механиките се усещат като един голям трибют към AC1.

Honorable mention, отива за Hogwarts Legacy. Може би, защото не съм върл Потър фен, не успя да стигне 3-ката, но все пак доста добра игра.

Ако случайно спечеля, надявам се на Киберпънка.

God
Мнения: 204
Цитиране
18 декември 2023
1. Starfield
2. The Invincible
3. Company of Heroes 3

Не мисля, че е коректно Cyberpunk 2077 да се брои за тази година.

lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
18 декември 2023
God написа
2. The Invincible

Това съм го пропуснал, а съм голям фен на Лем. Добро ли е? Гледам има доста средняшки оценки от разните издания и доста по-високи от потребителите.

(Сори за офтопика).

BloodDagger
Мнения: 256
Цитиране
18 декември 2023
Ако трябва да съм честен, Cyberpunk 2077 2.0/Phantom Liberty беше най-доброто, което съм играл тази година, но не мисля, че е правилно да я впиша в класацията си. Та, ето я и нея:

1) Hogwards Legacy - Наистина се чудех дали да е тя или играта на втора позиция, но тази игра успя да ме спечели доста и дори планирам второ преиграване в близкото бъдеще;
2) Final Fantasy XVI - Страшно много часове отделих на тази игра и много ме впечатли сюжета, както и цялостната презентация. Комбата беше фън, но огромното количество fetch quest-ове (а даже играта не е open world) ме тласнаха да я сложа втора;
3) Assassin's Creed Mirage - Все още не съм я завършил, но това, което видях, е достатъчно да кажа, че е супер игра, доближаваща се до корените на поредицата.

За жалост няма как да сложа Spider-Man 2 и Jedi Survivor-а, тъй като все още не съм опрял до тях и сигурно ще ги цъкам по празниците и началото на следващата година. За honorable mentions бих сложил една инди игра: Viewfinder, която има доста уникален геймплей дизайн, както и The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, която също не завърших, но пък ми допадна до някаква степен.

God
Мнения: 204
Цитиране
19 декември 2023
lyubohar написа
(Сори за офтопика).

Това е игричка за фенове, не е масово заглавие като Avatar примерно. А аз съм чел книгата преди 30 години
logout
Мнения: 340
Цитиране
19 декември 2023
1. Baldur's Gate 3 - по другите теми достатъчно съм я коментирал
2. Spider-Man 2 - не е много по-различeн геймплея от първия, но всеки път като седна за 30 мин и отнасям поне 2 часа
3. Hogwards Legacy - не съм фен на Хари Потър, но света е направен страхотно, допада ми и как е реализирана комбат системата, единствената игра в които не съм ползвал нито веднъж бързо пътуване и съм правил колекциите преди още да свърша основната куест линия

The Invincible, Jedi Survivor и Avatar: Frontiers of Pandora са ми в библиотеката, но нямам време да ги играя. Надявам се The Invincible да ми хареса като история, не очаквам нищо сериозно от към геймплей.

p.s. Трябва да направим и антикласация за най-големи разочарования за годината, за мен това са D4 и Starfield

Когато си мислиш, че можеш да направиш нещо, и когато си мислиш, че не можеш - и в двата случая си прав.
The_Doctor46
Мнения: 1777
Цитиране
19 декември 2023
logout написа
p.s. Трябва да направим и антикласация за най-големи разочарования за годината, за мен това са D4 и Starfield
Да,за мен също Starfield беше разочарованието на годината.Почти нищо не ми хареса.
LethianDream
Мнения: 2526
Цитиране
19 декември 2023
Много ми е странна Старфилда, тя неслучайно и тук ще е много противоречива, вече имаме 2 първи места за нея, а вие с Лога я приемате за епик фейл. Или ти харесва, или не. Аз й се дразня на някои елементи, но много ме кефят определени неща- скилове, дадени герои, градовете, страничните куестове как са направени в нея, затова и ми е в тройката в крайна сметка. Уикендите просто се връщам към нея и я играя с кеф
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
19 декември 2023
1. Baldur's Gate 3 - буквално с първите ми минути в нея си закова мястото в класацията. Великолепно RPG. Има си треските за дялане, но според мен е с поне една обиколка пред всичко друго излязло тази година.

2. Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - чудовищно добро продължение на Breath of the Wild. Във всяка друга година, това би ми бил първи избор. От всичко изиграно тази година, тази е най-чистата игра. По-добър сандбокс не съм виждал. Буквално си като дете на пясъчника. Нинтендо са ти дали инструментите и са оставили въображението ти да играе. Искаш да си направиш количка - давай, искаш мотор който да лети - нямаш проблем, искаш да направиш сателит, който те следва и с лазери опустошава противниците - давай. Покрай възможните сглобки и умения... можеш да играеш както си искаш.

3. Final Fantasy XVI - не мисля че имаш шанс да влезе дори в общия топ 3 на сайта. Едно че не всички си падат по FF, второ че Square се простреляха сами в крака, като продадоха временна ексклузивност. Пък после и наглярите ревяха, че не се продала добре на само една платформа (да не кажа половин, щото не излезе на 4ката). Но това е играта която ме държа доволно много време. Смелата стъпка на студиото да продължат почнатото в римейка на FF7 и да я превърнат в real-time hack and slash, бомбастичните битки с босовете, мрачното средновековно фентъзи... просто трябва да я оценя подобаващо.

Игрите които заслужават да се споменат:
Fire Emblem Engage - стъпка в страни, спрямо Three Houses. Това не е задължително лошо, просот е различно. Беше много приятен начин да запълня времето до Tears-a.

RoboCop: Rogue City - много свеж и различен бюджетен шуутър. Особено за феновете на филмите е като любовно писмо.

Armored Core VI: Fires of Rubicon - брутална mech игра. Честно казано нямам почти никакъв опит в този жанр и я взех просто щото имам доверие на Фром. Не останах разочарован, дори ми се отвори апетит да разгледам другите неща в сферата.

Spider-man 2 - въпреки нещата, които не ми допаднаха(споменах ги в други теми, играта си е едно прилично продължение.

Avatar: Frontiers of Pandora - Far Cry 7 си е съвсем прилична игра. Графично е страхотна, а геймплея ми идва много разпускащ. Свежите хрумки покрай събирането на ресурси и крафтинга, както и заобикалянето на XP при дървото с уменията са си чак нетрадиционно разчупване от страна на Ubisoft. Да пак има бази дето превземаш, ама са го вързали по-добре от обикновено.

Lies of P - няма как да харесваш Bloodborne и да не харесваш Lies of P. NEOWIZ са гребали с пълни шепи вдъхновение, за да се получи нещо много добро. Показаха, че я разбират материята, от тук нататък с нетърпение чакам да видя на какво още са способни.

Phantom Liberty - 2.0+ и екпсанжъна, са си наистина като нова игра. Поляците пак показаха, че могат. Надявам се "гениите" отговорни за преждевремения оригинален лънч на играта да си водят бележки(ама едва ли). Самия експанжън ми се нарежда в личната ми топ листа за такива, редом до Blood and Wine, Hearts of Stone, Shiverin Isles и т.н.

Не споменавам по-горе Starfield, просто защото играта е с адски много пропилян потенциал. Приятна ми е, ще си я играя и за напред, особено с модове, но можеше да толкова много повече... че чак ми става тъжно.
Така и не стигнах до Alan Wake 2, Resident Evil 4 Remake-a, Dead Island 2, Everspace 2, Remnant 2 - надявам се да се добера до някоя покрай празниците, но да видим.


BloodDagger написа
2) Final Fantasy XV - Страшно много часове отделих на тази игра

Тука или липсва едно I, или сме 2016та. Кажете ако е второто да се назобя с биткойни докато е време

LethianDream
Мнения: 2526
Цитиране
19 декември 2023
Мале, седем години ли минаха от 15-ката? Как тече времето
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.