Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
30 декември 2023
За мен тази година са:

1. Lies of P
2. RE4 remake
(3) Alan Wake 2 - днес я купих и играх няколко чаа и съм впечатлен
3. Jedi:Survivor

RauCh3r
Мнения: 14
Цитиране
31 декември 2023
Нямам представа дали имам 20 коментара,но едва ли
1. Spider man 2
2. Diablo 4
3. Cyberpunka,но още съм в началото
LethianDream
Мнения: 2526
Цитиране
31 декември 2023
Благодаря на всички, които участваха, точно 19 човека, които участваха за двете големи награди

Игра на годината- Baldur's Gate - 18 точки
Сребърният медал отиде при Spiderman 2- 15 точки
На трето място остана Hogwarts Legacy- 10 точки

А сега големите победители! Дръмрол! Колелото на имената показа следното:

Голямата награда печели vldir - Cyberpunk 2077 Ultimate Edition PS5
Ако случайно не го иска, първата резерва е Ludnichar.

Другата награда отива при Train Pain - Life is Strange: True Colors за PS5
Първа резерва е Blood Dagger, a втора резерва е Panthers.

Честито на победителите! Нека победителите напишат в тази тема мейла си, за да се свържа и с тях и да се разберем как да си получат наградите! Ако до една седмица не го направят или изрично не искат дадена игра, автоматично играта отива при първа резерва, а ако и тя не я пожелае, отива при втора резерва.

За ултимативния Киберпънк съм теглил само една резерва, защото едва ли някой ще се мине да не си я прибере чисто нова и неразпечатана

Весело посрещане на Новата Година!

vldir
Мнения: 1808
Цитиране
31 декември 2023
Аааа, много благодаря аз дето не печеля нищо от томболи и тегления взе че спечелих.
Милех да я откажа, но заради dlc-то вътре ще взема да се хвана да я изиграя и като го направя ше питам някой от форума дали иска да я играе.
vbayraktarov@yahoo.com това ми е мейла LethianDream
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
31 декември 2023
Горе-долу отговаряме на класациите на разни медии. Колко сме скучни
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
31 декември 2023
Браво на спечелилите!
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
31 декември 2023
Честито на печелившите и весело посрещане на всички! 2023 беше изпълнена с доста игри. Повечето бяха между добри и невероятни. 2024 не вярвам да се доближи, но дано поне има разнообразие.
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
01 януари 2024
Честито, не само на печелившите, но и на участвалите, защото това си е забавната част, както и за много години на всички във форума! Не успях да участвам, нарочно, защото ми е трудно посоча игра, не съм играл достатъчно или от тези, които съм играл тази година не ме убедиха достатъчно, че трябва да са игра на годината. Бих посочил Baldurs Gate 3, но като не съм я играл, няма да е честно. Киберпънка излезе по - рано, няма да е честно да гласувам отново за него.
Alan Wake 2 щях да посоча, но независимо от огромното ми ахване и възхищение в началото и докъм средата, почти стигнах края на играта, буквално половин час преди приключването и честно казано ми се отщя и ми беше все тая. Diablo 4, твърде не. Resident 4 римейка е перфектен, но това, че е хубав римейк не ме накара да го гласувам. Аз я харесвам като игра, но носейки атмосферата на оригиналите, винаги съм предпочитал оригиналната трилогия и по - конкретно 2 и 3, чисто като атмосфера. Затова и двойката за мене си беше толкова важна, когато излезе преди 4 или там колко години беше. От нея започна новата ера на Capcom. Дори от гледане на новия Асасин не ми беше уау. Може и проблемът да е в мен, да не ме радват игрите като преди.
Весело на всички!
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
01 януари 2024
Veluvian написа
Alan Wake 2 щях да посоча, но независимо от огромното ми ахване и възхищение в началото и докъм средата, почти стигнах края на играта, буквално половин час преди приключването и честно казано ми се отщя и ми беше все тая.

Много точно казано. ЧНГ на всички!
hyper
Мнения: 653
Цитиране
02 януари 2024
За много години и честито на спечелилите. BG3 си е paradigm shift, в света на ролевите игри вече съществува The pre-Baldur's Gate 3 era и The Post-Baldur's Gate 3 era. Даже вчера гледам GirlfriendReviews са пуснали видео с техните избори за игри на годината и майтапът беше "best game that does X and it is not Baldur's Gate 3", модерна класика е вече заглавието и го постигна за под половин година.
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
02 януари 2024
Е чак paradigm shift не виждам как може да е, модерна класика е със сигурност и вероятно най-върховото постижение в жанра, но не мисля, че го е пренаписало, за да е paradigm shift. Paradigm shift за мен е например disco elysium, защото пренаписа тоя тип текстови RPG игри. Четох една статия, че от тази година започват да идват Disco Elysium-inspired игри, тоест тепърва ще виждаме колко е повлияло на жанра. Не, че сега са започнали да ги правят, просто тия игри отнемат бая време
hyper
Мнения: 653
Цитиране
02 януари 2024
За мен си е баш това, защото направи нещо, което трябваше да се случи преди ПОНЕ 15 години - cRPG-тата да спрат да са забили в 1998-а и при всеки диалог да гледаме изометрични статични човечета, които са почти като замръзнали на едно място. Това като го видях в Pillars 1/2, Tyranny, Numenera и подобните и просто саднах колко морално остарял е жанрът барабар с движението по равна повърхност, за съжаление мълвата за DOS 1/2 не беше достигнала до мен, та нямах представа, че някой все пак полека прави еволюция (поне що се отнася до 3D пространството), но БГ3 се усеща като голям скок спрямо изброените по-горе заглавия. Свен Винке добре го казва по интервютата "от много време смятам, че да покажем героите отблизо при разговори ще даде това ААА усещане на жанра" и само пари са му трябвали явно, резултатите говорят сами за себе си.
P.S. Днес даже гледам и в Steam наградите какво става - https://imgur.com/INnFISW , не знам от колко години не съм виждал игра толкова категорично да изкъртва всичките призове.
lyubohar
Мнения: 3065
Цитиране
03 януари 2024
Не беше ли така и в Divinity? Забравил съм...Но това си е голяма промяна в положителна посока, да.
hyper
Мнения: 653
Цитиране
06 януари 2024
Май не, че взех и разцъках като демота дос 1/2 и дори във втората не виждам да си отварят устите като говорят (малко като в Dark Souls), докато в BG3 когато герои коментират нещо по време на геймплей (демек не в кътсцена) вече движат устни, та определено се усещат още по-живи.
LethianDream
Мнения: 2526
Цитиране
08 януари 2024
Явно няма желание Трейна за награда, а правилата са си правила:

Наградата Life is Strange: True Colors за PS5 отива при Blood Dagger

Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.