Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
110
...
291
>
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 септември 2020
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
14 септември 2020
nathandfan написа
За Avengers всеки ден влизам в Steam и съм на косъм да я купя, но се отказвам понеже когато се опитам да се надъхам с геймплей се случва точно обратното. А и като чета ревюта май си е за чакане на наманаление.

Има нужда от полиране играта. Мисля, че бойната система има потенциал, ако направят онова, което са искали да направят, ама още труд трябва да се вкара в нея. Също така да хванат да оправят input lag-а, отклонът трябва да се прави с половин секунда или повече по-рано, а не в последния момент, както човек е свикнал от 90% от игрите. Някак е супер странно да видя противник сравнително далеч и да си кажа - "Аха, сега трябва да натисна копчето, а не когато се доближи съвсем". Доигравай The Last of Us II и не бързай с Avengers-а, сигурно след месец ще почнат намаленията.

HighFist, зависи какво имаш предвид под детска. Със сигурност Marvel's Avengers е доста детска, Spider-Man... не знам, аз съм прекалено пристрастен тук. Определено е детска, ама има някои по-сериозни мотиви и теми. Историята на Отмъстителите си е като за детската градина досега.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
20 септември 2020
Снощи превъртях (най-накрая!) Red Dead Redemption 2. Отне ми само около година след излизането за PC и две след излизането за конзоли. Графично е чук- какви пейзажи, какви персонажи, сгради, райони.Тук-там имах известни проблеми, но нищо фрапантно, което да чупи играта. Звукът- както героите, оръжията, различните животни, музикалният фон, всичко е на много високо и въздействащо ниво. Геймплея е тип GTA в Дивия Запад- отиди на мисия, изгледай клипчето, иди до зоната за мисията, всичко отива по-дяволите, излез с гърмежи и пуцаница. Хареса ми че след определено изполване оръжията имат нужда от смазка. Хареса ми, че трябва да храниш и да се грижиш за коня. Светът, въпреки че е пълен с неща за правене- карти, домино, ловуване, риболов, търсене на съкровища и т.н., някак си се чувства празен. Тези събития по картата, мигащите сиви точки, разбрах че са нагласени и не са толкова произволни, колкото изглежда на пръв поглед. Историята е както следва- играем с Артър Морган, който следва Дъч Ван дер Линде и неговата банда. И правим обир след обир, като всеки следващ е ГОЛЕМИЯТ удар. Последният, с който ще можем да идем на някоя райска дестинация и да забравим за власти, промени и да си живеем живота. И всекки път нещо се обърква и почват да ни преследват.Всяка част следва един и същи път и начин- устройвате се някъде, правите обир/поразии, бягате и отивате на ново място, следвано от няколко обучителни мисии за лов/риболов и така до 5та част. И играта проследява, поне според мен, доста добре промяната в характерите на Дъч ( от харизматичен лидер, до човек, който е видял всичките му планове да се провалят и негови близки да измират в преследване на мечтата за свободен живот и как полудява) и Артър, който от лоялен на каузата и идеята за бързи, лесни пари и лесен и приятен живот, но в същото време изморен и искащ да се измъкне със своя дял и да заживее друг живот, но не знаещ друг живот, вижда как всичко се проваля, светът се променя, няма място за такива като тях и Дъч губи своя чар, своята харизма, почва да се спуска по стълбата на лудостта и всичко отива по-дяволите с всеки следващ сменен лагер и ново място и големите пари винаги им бягат. И тук идва един от големите проблеми на играта- има прекалено много персонажи- Чичо, Марстън, Хавиер, Чарлз, Тъли, Сади, Лени, Хосеа, Мика и други 2ро-степенни и 3то-степенни, които идват, седят с нас в лагера, изпълняваме някакви мини-мисии и разговори с тези герои и тези герои, в един момент намират смъртта си в някаква мисия. И за една част от тях не ни пука, защото играта не е имала възможността да ги изгради по-добре пред нас, а е движела основният си сюжет- намерете големият удар, изпълнете го, преебете всичко и отидете на друго място. И 2рият голям проблем- скоростта на играта. След 4/5 части вече се забелязва моделът по който работи играта и се движи сюжета/геймплея и става изморително за следващите 2/3 части. Краят ми хареса- и 2та- и частта с Артър, и финалът с Марстън. Аз лично я препоръчвам, въпреки минусите си, въпреки повтаряемостта с която започва да ти втръсва след 3/4 части. Има своя чар, има нещо магическо, което те връща за едно яздене на гърба на коня, за риболова или няколко рунда на карти. Но, това е личното ми мнение. Живи и здрави и да играем, въртим и дискутираме още много игри.
The_Doctor46
Мнения: 1724
Цитиране
20 септември 2020
Като атмосфера RDR2 е уникална.Просто си личи,че Rockstar са се старали.Проблема на тази игра е геймплея и бавното темпо.Не трябва да е 100% екшън,но е трябвало да вкарат малко повече динамика.
lyubohar
Мнения: 3010
Цитиране
20 септември 2020
Темпото не е бавно ако човек се кефи на бавно (=реалистично) развитие на образи и добър диалог.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
20 септември 2020
@rosniak, това си е цяло ревю от твоя страна. Но като цяло съм съгласен. На мен играта може би щеше да ми допадне стига само да имаше адекватен fast travel. Тези ужасяващи конни преходи ще ги помня до края на живота си и още ми се свива стомаха от тях. Исках да видя какво става нататък в историята, с персонажите, които ми допадаха - но на всеки 10 минути - "търчи с коня и това е". Издържах до един среден момент и това беше.

При мен проблемът освен всичко е двоен - аз се концентрирам върху една игра и това е. Не мога да играя две или три неща накуп. Винаги има една игра, която искам да играя и която ми е в съзнанието. Ако играя две едновременно, едната отива в пета глуха и трябва да се насилвам да я играя, докато другата искам да цъкам. Заради това се опитвам да си пускам само по една игра, а ако имам нещо друго на дневен ред (дори и да съм си го купил и дискът да лежи на секцията) го оставям, докато не изиграя първото. Та в този ред на мисли няма как да си пускам RDR2 или нещо друго един няколко пъти месечно за по няколко часа и да го изиграя за 1 година. Ако не изиграя нещо за 1-2-3 седмици, то остава неизиграно завинаги. Но това си зависи до стил на игра, lyubohar беше споменавал, че играе по няколко неща 1 час днес, един час утре и ги редува. При мен това - шанс нула. Едното ще ме зариби, другите две ще отидат на заден план и това е.

lyubohar
Мнения: 3010
Цитиране
21 септември 2020
Е, и при мен винаги има една "водеща" игра; но като цяло да - разнообразявам се с други игри и играя често, но по малко. То второто е от липсва на възможност, не е по желание
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
21 септември 2020
Ac oddysey ми излезе 126 часа с длстата, ох мн бавно темпо, поне 5-6 минимум боклука щях да врътна вместо нея. Я се стегнете. Вдигат и цените сега една игра ще струва 160 лв, ако не е минимум 30 часа изобщо няма да се хващам. Нз каква е тая мания да свършва дадено заглавие бързо и на следващото. Сега ако валхалата и киберпънка са дълги като одисеята и рдр2, спокойно могат да ми идат до март месец.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
21 септември 2020
@pseto- за някой игри е така- иска ти се да кажеш малко повече от "става" или "не става". Всъщност имам някое и друго ревю дето трябва да ти хвърля някой ден да ги видиш и да публикуваш. (евентуално) Което ме подсеща, какво става с ревюто на @igra4 за The last of us 2?
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
22 септември 2020
rosniak написа
@pseto- за някой игри е така- иска ти се да кажеш малко повече от "става" или "не става". Всъщност имам някое и друго ревю дето трябва да ти хвърля някой ден да ги видиш и да публикуваш. (евентуално) Което ме подсеща, какво става с ревюто на @igra4 за The last of us 2?

Мятай го като е готово, знаеш как стават нещата.

@igra4, при цени от 160 лева за next-gen игрите аз няма да се чувствам преебан само ако става дума за някакви хипер GOTY-та. Тук проблемът е психологически, за западняците скок от 70 евро до 80 евро не е краят на света, за нас това тъй или инак скъпо хоби става още по-скъпо. Една игра ти е 1/10 от една прилична заплата в момента, лудост си е. Ама и на западняците няма защо да им дреме, може би така се опитат да стимулират стремежа към развитие в България.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
22 септември 2020
@pseto- ще ги видим тези дни тия ревюта, какво е и защо е.
Не съм съгласен с частта че на запад ги боли фара за тоя скок от 70 на 80- пищят и те на умряло куче- особено пък и като видят че:
- новата Фифа/Мадън/НБА са като пач на старата, само че с повече бъгове,
- новият Код/Бф/Валорант ( която въпреки че е ф2п) имат скинове и пасове и пакети на стойност стотици, че дори и хиляди долари/евра.
- Асасините, са сходни и тук/там с някое дребно подобрение. И винаги идва с някое длц, дето уж, ще развие историята, пък накрая- историята ти буксува. Мисля, че е време да му теглят чертата и да му видят краят на Асасина по някъв начин, но златната кокошка им прави пари на Убисофт. (и това е франчайз, който аз харесвам)
- ГТА и Скайрим скоро ще почнат да излизат и за мобилни телефони- за кво им е на Рокстар и Бетесда да изкарват нови части, като тия им серат милиони/милиарди (?) на килограм.
И промяна няма- ще си дигнат цените, ще си вкарат пак кутиите, пасове, пакове и всичко останало, а Джон ще си ги купува и ще е един от тези, дето наливат милиардите в криминалните схеми на големите разпространители... Дано голяма част от геймърите се усетят и спрат да купуват тези годишни издания и да ударят компаниите по джоба, но като знам какво съсловие сме геймърите....
LethianDream
Мнения: 2468
Цитиране
23 септември 2020
Да се върнем на основната тема - тези дни поиграх доста сериозно Borderlands 3 - много неща ми харесаха адски много- геймплей, разнообразието на оръжия, доста неща са ъпгрейднати спрямо първата и втората част. Проблемните моменти - може ли индийка да ми е Сирена, то не се връзва, все едно гледам Беднякът Милионер, баси.. Разбира се, толкова много бях разочарован от нея, че си отпрах кампания отначало с Зейн (Operative). Тоя герой ми изкара играта, явно някакъв ирландец, но само простотии летят от устата му, мега любим герой. Босовете са много изпипани, има доста мислене там, имаше една ледена баронеса, която ми еба майката и умирах няколко пъти, преди да се сетя, че ползвам крио демидж срещу неправилния човек и буквално й запалих гъза Историята е изключително плоска и банална, определено най-слабата част от играта. Предвидими до болка лафчета, които биха изкефили 8-годишен олигофрен зад океана. Има няколко супер яки странични мисии, примерно една от любимите ми беше като издирваш на дребната тийнейджърка-Сирена личните неща, които си беше забравила на една от планетите и естествено, някакъв войник й чете дневника и й се подиграва през цялото време Като цяло играта си държи здраво, заслужава си парите, но може би този път имаше доста неща, които не ми харесаха.. И тези огромни карти сякаш повече дразнят, като трябва да ги обикаляш безцелно. Отделно мега дразнещо е за мен лично като изпълних една странична мисия за пистолет, наречена Sell out, и след това главната "лоша" през цялото време ми повтаря как съм се "продал" за пари. Дразнещо е яко за нормален разумен човек, ретардите сигурно ще му се радват Като цяло, оценката ми засега, вече към края на играта, варира около 7-8 по десетобалната. Ако трябва да я ранкна спрямо другите Бордърлендс игри, тo класацията ми е следната:
1. Borderlands 2
2. Borderlands 1
3. Borderlands 3
4. Borderlands - Pre-Sequel!
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
23 септември 2020
След като си взех The Devison безплатна, ще я започвам. Гледам състоянието на играта е по-добро от преди 4 години, гледам има доста положителни отзиви за нея, и очаквам да не ми омръзне бързо. Прочетох и няколко ревюта, че се е разправяло за вирус, който се разпространява чрез книжните пари. Звучи заинтригуващо. Надявам се да е добре оптимизирана, а не кат Wildlands, който с нисък anti-aliasing не мога да стрелям на далеч. играл бетата на The Devision 2, хареса ми, предполагам и първата игра, ще бъде нещо от сорта. Надявам се също да не се окаже сбор от всички механики на ubisoft-ки игри, че вече ми омръзна.
The_Doctor46
Мнения: 1724
Цитиране
23 септември 2020
Lethian,то Йенефер от TW3 в сериала я направиха негро,въпреки,че в книгите си е написано черно на бяло,че е с много бяла кожа и черна коса,та в Borderlands ли няма да сложат такъв персонаж. На мен това въобще не ми пречеше. Нямам нищо против. Историята беше малоумна и това е най-големия кусур на играта,но като чист геймплей е най-добрата игра от поредицата. На няколко места съм фармил убийства безцелно,за да мога да ползвам колкото се може повече оръжия,защото бяха супер добре направени. Иначе да,като цяло 2ката е най-добрия Borderlands.
Rostik79
Мнения: 2163
Цитиране
24 септември 2020
Присъединявам се към мненията на Летиан и Доктора - BL2 е супер-маниашка и забавна. Третата част на теория прави всичко по-добре - оръжия, скилове, екшън, левъл-дизайн и супер ме изкефи. Но някак си ... де да знам - примерно хуморът е една идея по-плосък и насилен и политически малко по-коректен. В двойката имаше мега-брутални бъзици и множество смешни препратки към разни филми, музика, мемета. Нивата наистина са излишно раздути и самата игра се усеща така - сякаш в последния момент са решили да уголемят картите и е станало като съшити кръпки. И мисиите бяха по-идейни в двойката. Тази с рождения ден на Клаптрап, например ми остави завинаги душевна травма
И саундтракът на втората е по-силен, а освен това имаме и един от най-яките злодеи в гейминга изобщо.
<
1
...
110
...
291
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.