Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
136
...
298
>
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
31 януари 2021
@Bobkata ,мен и трите игри ме хванаха за гърлото както се казва и даже съм им изкарвал и платината...в един момент даже ако имаш възможност изиграй ги и трите ,заслужават си .Всяка си има своя чар ,но от към преиграване ,сайд куестове и най-живи и разнообразни локации мисля ,че Уитчъра е най-добрата инвестиция...сега проблема при него ,е че ако не си запознат с историята сигурно малко по-трудно ще ти влезе под кожата или да те откаже с толкова много бекграунд история ,персонажи и неща за правене.
Харайзъна пък има за мен един от най-оргиналните пост апокалиптични сетинги като цяло,мейн куеста е добър,историята не е продължение или предистория на нещо.Един от малкото минуси е,че света и NPC тата са ми малко статични и плоски на мен,а на сайд куестовете качеството доста варира от добро и поносимо,до определено безлично.
Ориджинса ,беше първия Асасин ,който изиграх от единицата и определено ме изненада приятно ,най вероятно защото нямах никакви очаквания ,добра и игра до там за мен ,накрая даже малко разтеглена ми се стори историята и съм си дал творческа почивка преди да започна експанжъните.Като цяло бих ти го препоръчал да го закупиш първи ако харесваш много древно-исторически сетинги и пустини и пясък ,най-вече пустини и пясък

Като цяло за мен 1.Уитчъра(особено ако инвестираш малко време в предисторията) 2.Харайзън 3.Ориджинс

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
02 февруари 2021
Интересни размишления за последните асасини чета тука. Аз наскоро врътнах AC: Одисеята с женския терминатор Касандра. Да, не е лоша играта, имаше нещо което ме караше да я мина въпреки обидно протяжната й повторяемост. Основната причина е, че е технологично еволюционно продължение на Origins и си струва да се разгледа древна Гърция, както и някои интересни персонажи, които ми беше интересно да видя как се развиват, като например прото - асасина Дарий. Ако Валхалата е още по - бавна, направо не ми се мисли един ден ако я захвана. Но Origins е класи над Odyssey, като атмосфера и най - вече главен герой. Байек е най - топ готин герой в AC игра по мои лични впечатления, като го поставям наравно с Едуард от Black Flag и Ецио разбира се.
Но като цяло Одисеята е толкова бутафорна и нелепа игра като наратив, че се губи смисъла на почти всеки момент в сюжета. Помагаш на спартанците, колиш атиниани и след някоя друга минута си на друга локация и правиш точно обратното, все едно преди това нищо не се е случило. СПОЙЛЕР: Брат ти Алексиос избива цели села и градове така както белгийския крал Леонид, Сталин, Хитлер и Мао биха му завидели, убива и супер готиния спартански герой Бразид (интересна историческа личност) и накрая с няколко правилни реплики от наша страна се разплаква милия и се прегръщате и си прощавате все едно пак нищо не се е случило - абе карай бе, пич, айде пак да сме си семейство. Разбирам, че подобни емоционални обрати имаше в KOTOR навремето, но все пак тук говорим за атмосфера с претенции за историческа и драматична вдъхновеност от реални събития.
Иначе наскоро цъкам The Medium, но още е рано да се каже. Хубава Silent Hill атмосфера, вдъхновена и от много визии на гениалния художник Бекзински.
Rostik79
Мнения: 2205
Цитиране
02 февруари 2021
Аз приключих вече РДР2 след почти два месеца игра. Последната ми сесия беше към 8 часа нон-стоп. Играта много ми хареса като цяло, но има и някои забележки. Един от големите минуси за мен са скандално скриптираните основни мисии. Не можеш и крачка встрани да направиш или каквото и да е различно от това, което са предвидили. Аз да си призная играх и с AutoAim и това още повече засили усещането, че гледам един леко интерактивен дълъг синематик и чат-пат стрелям. Често съм срещал мнения на хора, че "ако ми се гледа филм, ще си пусна филм" и сочат с пръст игрите на Quantic dreams, но тази игра е точно в тази категория, дори повече.
Голямото количество оръжия няма никакъв смисъл и са сложени колкото да се пълни инвентара. За цялата игра съм се оборудвал едва с 4-5 амулета и украшения и от тях почти никаква полза нямаше. Не знам дали в он-лайн режима си ги запазваш.
В известен смисъл за мен основната част от играта си беше sand-box-a извън мисиите, приключенстването, Stranger-мисиите, безцелното обикаляне. Имаше някакъв дзен в това да се шляеш, да зяпаш пейзажчета, да половиш рибка, па да си я пекнеш на огънчето ... Играта ти пуска релаксираща музичка докато препускаш. По някое време се разходиш до града, ушиеш си нови дрехи да се наконтиш и гледаш някой водевил.
Сега мисля още малко да се поразходя след финала, да намеря разни забележителности, гробовете на другарите от бандата, животинки да изследвам и т.н...
Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
02 февруари 2021
Взех Infamous Second Son и First Light. Превъртал съм първата, втората нещо не ми хареса. Дано тази е добра, но като гледам изглежда фън.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
02 февруари 2021
@Rostic, преди доста време пробвах мултито (и признавам за малко), но доколкото помня нищо не запазваш от сингъла. Почваш наново с новосъздаден Аватар. То така беше и при GTAV.

@Mitko6000, аз все им се чудя на тези. Изглежда забавна лудница и обикновено са за без пари на разпродажбите, ама ми е някакво никакво като не съм играл първите две.

Аз цъкам Fallout 4. Като излезе бях по-скоро негативно настроен, но с времето като че поомекнах. Да, имам си проблеми с нея, но като смених нагласата, че е по-скоро шуутър отколкото rpg и е по-добре. Бях провокиран от факта, че така и не съм играл dlc-тата. Аутоматрон-а е твърде кратък. Трите преди него много зависи дали се кефиш на строителството, щото иначе са малко безсмислени. Nuka World е ок, макар че лично съм разочарован от неизползвания потенциал. Можеше да е нещо много повече. Споменавам Far Harbor последно(въпреки че хронологично е 5то подред) защото това за мен е най-доброто, което Fallout предлага. Няма го проблемът на основната игра, където ако не си мегадобряк има страшен дисонанс(както и обратното при Nuka World).

При Far Harbor има решения, водещи към интересни разклонения. Изборите не са винаги черно/бели морално, има доста сиво. Усеща се повече като старите(визирам 3 и NV). Чак ме е яд защото само това длс е такова.

Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
02 февруари 2021
nightwarrior написа
@Mitko6000, аз все им се чудя на тези. Изглежда забавна лудница и обикновено са за без пари на разпродажбите, ама ми е някакво никакво като не съм играл първите две.

И аз така дълго време се колебаех, но накрая реших да ги взема, че пак ми се доигра нещо супергеройско. Помня, че на E3 2013 бях впечатлен от демото. То първите 2 нямат почти нищо общо с тази. Героя е съвсем друг, като изключим едно DLC което прави връзката.

lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
03 февруари 2021
nightwarrior написа
Като излезе бях по-скоро негативно настроен, но с времето като че поомекнах. Да, имам си проблеми с нея, но като смених нагласата, че е по-скоро шуутър отколкото rpg и е по-добре.

И аз мисля, че основният проблем с тази игра беше нагласата на хората. Иначе сама за себе си е доста силна. Far Harbor беше супер. Вероятно вече има и някакви добри стори-модове.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
03 февруари 2021
Има доколкото гледах. Но изчаквах да мина длс-та, че някои от тях искат допълнителни модове и т.н., а исках да изиграя сравнително с малко модове длс-та, за да ги видя както са си. Десетина мода имам активирани и то основно оправящи интерфейса. Сега мисля да почна куест модове, гледах че има дори вариант на Interesting NPC, същия екип го прави, дето правеше мода за Скайрим, само че тук се казва Tales of The Commonwealth. Даже има куест Мод направен от нвидия да си демонстрират 1080ката
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
04 февруари 2021
Завърших с Serious sam 4. Отначало си я пуснах с намерението "дай да я пробвам да видим" и то се оказа, че ми хареса. От начало като започнаха леките мелета от тогава ме грабна и след това продължаваше и продължаваше. След това след някоя друга глава, дойдоха снайперистите, които трябваше много да се пазя, но все пак някакъв баланс да има, не знам. Пък накрая беше уникално, само урудясали след урудясали, просто тая игра ни мисли най-лошото. Финалния бос ми беше малко дебилен. Беше готин на външен вид, но лесно се побеждава, нямаше го това усещане, че си победил най-големия изрод като беше в The first encounter. Този път историята си беше разказана по-различен начин, имаше повече сцени от миналите игри, което беше добре. Сега не знам каква е била при излизането и, но сякаш не са и вкарали много много графични ъпдейти. Нямаше бъгове, с изключение при последната битка, където ме изхвърли много надалеч и паднах под картата. Оптимизацията беше критична, но пък беше добре, когато се съберат стотици урудясали.

Толкова ми се иска да пробвам най-сетне cyberpunk, асасина и The Medium, но все още мисля да изчакам. Пък за medium чух, че и тя е било леко счупена. 2021 не започва никак добре. Но да не преигравам някоя игра, реших да пробвам отново Horizon Zero Dawn, която като я играх отначало, когато излезе за PC, много ми хареса началото, но порта беше ужасен. Сега като ми казахте, че е в по-добро състояние, вече ще мога да се насладя на играта.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
05 февруари 2021
Медиумът има чудесно разказана история, доволна съм. Не съм я довършила, но това, което видях до около 2/3, предполагам, от играта, е много добре направено.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
08 февруари 2021
Call of Duty играта за PS Vita се оказа изненадващо добра. В смисъл не е нещо невиждано, но със сигурност не е най-лошата игра от поредицата. Това че е в джобен формат я прави още по интересна. Някак си ми се струва яко преди да заспя да изиграя няколко deathmatch игри от леглото. Мулито е живо и доста бързо се намират играчи. CoD играта за андроид е пълен булшит, както повечето андроид игри, това за витата е на светлинни години напред. В най-лошия случай е просто пълноценна онлайн FPS игра в джобен формат. Не знам дали за суич има нещо такова.

Представям си каква лудница щеше да бъде ако имах тая конзолка и тая игра преди 10 години когато половината време прекарвах по гари и влакове

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
18 февруари 2021
Започнах ниох 2 и наистина е по-добра от първата част. Първата беше буламач , надградили са механиките ама ще трябва да поцъкам по-дълго за да реша .

Ама е бая трудна ,ще озори дори ветераните на соулсборн.

The_Doctor46
Мнения: 1770
Цитиране
18 февруари 2021
sauron93 написа
Ама е бая трудна ,ще озори дори ветераните на соулсборн.
И аз я играя в момента,но не съм съгласен,че е трудна. Босовете са пълен майтап. Убих до сега 10,7 от които на първи опит!Никога в друга соулс подобна игра не ми се е случвало. В повечето битки даже не знаех,че има бос зад вратата. В началото обаче е тегава да,докато си припомня движенията на обикновените гадове,след това стана доста по-поносима,но си зависи и от билда. Само някаква змия ме рита здраво,мисля,че беше 3 шеф. Преди това първия ме уби няколко пъти и още един по-нататък. Като цяло е по-трудно да стигнеш до шефа. Самите босове са "ташак",което е лошо нещо. Именно босовете са солта на тоя тип игри.Не е лоша игра обаче. Играя си я с удоволствие.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
18 февруари 2021
Мен първият елит ме изгъзи още във началото и го скипнах. Не знам дали е като соулс игрите където не е задължително да се бие всеки елит и може да пропуснеш тегавите и това няма да попречи на прогресията на играта?
The_Doctor46
Мнения: 1770
Цитиране
18 февруари 2021
sauron93 написа
Мен първият елит ме изгъзи още във началото и го скипнах. Не знам дали е като соулс игрите където не е задължително да се бие всеки елит и може да пропуснеш тегавите и това няма да попречи на прогресията на играта?
Няма как да го скипнеш. Иначе няма да може да продължиш. Сигурно бъркаш с някой от мини босовете. Той първия се появява в една зона още в началото,но някаква по-хилава негова версия,сигурно това имаш предвид.Не е задължително да го биеш,но в края на нивото е. Там няма как да го скипнеш(освен ако няма някой глич).Иначе в соулс игрите като цяло има и незадължителни босове,да,но не знам как е в NIOH 2. Аз бия всичко де що намеря.Само ако изключително ме изнерви зарязвам,но това е било рядко и винаги впоследствие се връщам да го бия.Не обичам да оставям.
<
1
...
136
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.