Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
137
...
298
>
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
18 февруари 2021
Баш за него говоря тоя големия във началото. Пробвах го няколко опита ама не успявам нещо. Мерси за инфото. Между другото играта има хубава,обширна талант система .

Та за тоя големия като го ударя май не му взимам кръв изобщо ,не знам как се бие

Тоя път е добре играта,първата част имаше хубави идеи ама недобре реализирани,тоя път изчистили нещата.

nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
18 февруари 2021
Щом говори за първи, става въпрос или за голямото говедце в самото начало на гробищата(май бяха гробища) или първия баш си йокай при къщата. По принцип можеш да ги подминеш и да биеш само боса на зоната, но като ги убиваш тия по-елитните(или аре да ги наречем минибосове) дропват core-ове, които можеш или да мапнеш и да ползваш като специална атака(обикновено копират атаката на минибоса) или да ги добавиш като пасивка(повече демидж, резистанс или каквото там пусне). Зависи от core-a. А може да ги ползваш и за ъпгрейд на вече налично. Тоест, минибосовете не са задължителни, но ти олесняват живота после.

Играта се усеща по-лесна спрямо блъдборн(наскоро го играх, затова примера ми е с него), дори без да ползваш сините съмъни, но наистина е важен билда и много с кое оръжие ти е удобно. Също и спирита. В началото започнах с Brute по съвет на ютюбър, ей едно париране не можех да оцеля с yokai shift-a(когато правят червената атака), минах на feral и съм Бог на париранията. Мисълта ми е, пробвай и трите типа, щото изглежда са с различни прозорци за париране и виж на твоя стил кое най-много ще пасне. С минибоса в гробището стана смешен, поне при мен.

The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
18 февруари 2021
Да,скиловете са много и може да експериментираш. Колкото до босовете,те така са направени тук. За да им вземеш повече кръв,трябва първо да им свалиш издръжливостта(в NIOH игрите му казват Ki)и после може да му вкараш комбо за опредлен период,без да може боса да те прекъсне.Когато е с пълен Ki бар,му взимаш по-малко кръв.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
18 февруари 2021
И двамата не мога да ги бия . И оня голям самурай във началото и енки шимпанзето. Как да им сваля ки-то ?

Дарк соулс няма такива трудни системи ,баси

Играя двойни мечове засега. Едните скилове се взимат от сейв точката а другите как се развиват тези от менюто? Сори ама май съм малко гол на тая игра

Едит:. Започнах малко да схващам бойната система ,залага се на париране и събиране на Ки след удар .

The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
18 февруари 2021
Ки-то пада с бой,но има и атаки/талисмани и тн.,които помагат. Също така зависи и от оръжието,което ползваш.Виж в статистиките колко му е break на твоето оръжие. Принципно може да убиеш гад без да му свалиш тоя бар,но много помага ако си му изчерпал издръжливостта.Използвай по-често парирането,но не обикновеното,а Yokai паприрането,което изчерпва лилавия бар. Както каза Найт,използвай spirit с feral shift,там има по-голям прозорец и ако го направиш както трябва всички гадове се стънват за малко,включително и босовете.
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
18 февруари 2021
Уменията от менюто се отключват като използваш определено нещо. Да речем ти играеш с мечовете. Използвайки ги се отключват точки,които може да изпозлваш само за двойните мечове. Същото е с талисманите. Или позваш някой талисман или чрез Omnyo mage's locks и тн.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
18 февруари 2021
Тоз големия в началото май беше слаб и към вода(смътни спомени), мисля че тя дропваше на рандом от обикновените врагове в началото на нивото. Може и това да пробваш. Иначе да, трябва да си възстановяваш Ки, а като го възстановиш в "заразена" зона, я чистиш. Не е добра идея да оставяш много такива зони докато се биеш, щото по-бавно възстановяваш своето.

Иначе да, като си увеличаваш familiarity с оръжие играта ти дава скилл точки за оръжието. Лесен начин да започнеш да трупаш точки за магии е да мяташ гранати по противници(пак рандом дроп).

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
18 февруари 2021
Определено няма нищо общо със соулсовете като механики. Това е някаква различна игра . Мерси за инфото ,утре ще продължа да цъкам,днес не ми върви
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
18 февруари 2021
Трябва само да свикнеш с йокай контраатаките. Виж 1-2 гайда за тях, и аз гледах. Поне на мен най-много ми допадаше brute духчето, а с feral нищо не успях да направя (точно обратното на nightwarrior). С brute като светне противник в червено - пускаш контраатаката, удряш го, прекъсваш му движението и му правиш яко ki демидж. Кофти е само ако не уцелиш, тогава ядеш целия демидж. Ама имаш солиден прозорец, че да вкараш атаката и няма елемент на тайминг - те червените атаки са някакви супер дълги и имаш време. Ползвай и тези движенията, дето ти дават souls core-овете, те не са никак безсмислени. Спасяваха ми много често животеца. Трепай здраво духовете на другите хора, тези мечовете, забити в земята, така ще ъпгрейднеш екипировката до най-добрата за даден момент. И пробвай да отключиш възможно най-бързо omnyo magic, някъде в началото трябва да ти се падне Omnyo Mage's Locks, тоя предмет като го ползваш ще ти даде една скил точка. Вече не помня как развивах магическото дърво, ама имаше едни магии, дето ти вкарват воден и т.н. демидж, стабилно помагат. Имаш и няколко бъфа, които ти увеличават защитата (и май един, дето ти регенерира кръвта?), с които ставаш танк. Аз някои босове директно ги тепах, като се забивах лице в лице с тях.

Имай предвид, че странното на играта е това, че обикновените противници са супер тегави, а босовете - като цяло лесни. Заради това по-често се умира, докато стигнеш боса, а от средата нататък е напълно възможно да ги убиваш от първия път. Както каза и The_Doctor46, някои босове се взимат и от първия път. Аз никога, никога не мога да убия бос от пръв път в Souls игра, ще се издъня поне 4-5 пъти, каквото и да стане и на най-лесния. Някои в Nioh-a ги взимах между другото, с наполовина изразходени магии. Ама трябва да свикнеш само.

lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
20 февруари 2021
Хванах да завърша Hollow Knight - горещо препоръчвам на всеки soulsborne фен. Играта е друг жанр, но битките и атмосферата са тотално соулс.
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
21 февруари 2021
Аз започнах little nightmares. Харесват ми тоя тип игри като Лимбо.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
10 март 2021
Понеже пак съм на ретро вълна, то като се замисля последните няколко години съм само на такава, зарибих се с Blazing Chrome За който не е наясно - това си е направо продължение на Contra Hard Corps, като има заемки и от Contra 3, както и оръжия които ги няма в никоя контра. Абе играта си е направо ретро в най-добрия смисъл на думата. Не е просто модерна пиксел арт работа - имам чувството че с това технологично ниво би могла да се портне за мега драйвката и да върви по същия начин Който е фен на контра просто задължително трябва да играе това.

Преди време пробвах демото на Valfaris, толкова ме накефи че веднага си поръчах физическото копие от амазон, още го чакам . Тук вече си говорим за модерна пиксел арт инди игра със заемки от нещата от "доброто старо време". Пълна лудница, включително и саундтраците.

Тия игри задължително ги искам на физически носители. Blazing Chrome обаче понеже е на Limited Run, дефакто е наистина лимитирано издание и цената е бая висока като за инди игра .

lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
16 март 2021
lyubohar написа
Хванах да завърша Hollow Knight - горещо препоръчвам на всеки soulsborne фен. Играта е друг жанр, но битките и атмосферата са тотално соулс.

Приключих го. Играта за мен е много рядко явление в гейминга - няколко души да направят игра с качество, което е на нивото на най-изпипаните ААА заглавия (при това първата им игра). Създателите са абсолютни гении, а играта ще е новият бенчмарк в метроидвания жанра за доста време напред. Не знам как да я препоръчам повече.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
16 март 2021
Ще взема да я пробвам най-сетне...
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
17 март 2021
Интересна ми беше и на мен, макар че не съм я играл много (поредното заглавие, на което слагам отметка да изиграя някой ден докрая). Общо със соулс игрите не виждам особено, освен, че героят ти не говори, не знаеш кой си и за какво се бориш, срещаш разни смахнати персонажи, които говорят безсмислици... И други общи механики споделят двете игри, де, но не бих казал, че я усещам като соулс-игра.
<
1
...
137
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.