Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
196
...
299
>
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
17 януари 2022
Еми да, но това означава ли да се подиграваме на тези, които не ги играят ден първи игрите, както играчкин?
Аз оня ден изиграх Dishonored от 2012 - таман отпреди 10 години игра. Можел съм и тогава да я играя, но съм решил да не я играя по някаква причина и сега наваксах. Има други игри, които тази година излизат, но може и тях след 10 години, живот и здраве да играя.
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
17 януари 2022
Добре,искаш да играеш играта X,която примерно получава одобрението на гейминг общността и обективно е добра,но поради някаква причина не може да я играеш.След година,две или три имаш вече тази възможност,но няма да я играеш защото.... е излязла отдавна.Т'ва е мега неразбираема логика за мен.Защо,кажи ми,защо трябва да играеш игри на премиерата?Това какво ти дава?Играчкин бил прав,боже,боже,стегнете се,хора. Като си нетърпелив си купуваш всички възможни платформи и циклиш,когато не си,изчакваш,ако въпреки това не излезе,не играеш.GoW-a си го играя с удоволствие и хич не ме интересува дали е излязла вчера,преди 4 години или миналия век.Аз играя за удоволствие,а и всеки геймър би трябвало да играе заради това.Не ми е и никога не ми е било за цел да играя нещо на премиерата.Все едно Ела или Дист(спийдрънъри,които гледам чат пат),които често получават някоя игра от разработчика преди премиерта да кажат-"на мен това не ми го дадоха седмица или две по-рано,няма да го играя,даже и да ми платят".Ок,за теб е мега важно да циклиш на премиера,но да кажеш,че играча бил прав е супер глупаво.За теб е важно,но за много други не.Виж Ростик, не е могъл да играе нищо ново миналата година,но иска да пробва някои игри.Според вашата логика трябва да ги пропусне щото не ги е играл на ден първи.Това човека е мега странно същество.Сега излезе DDR5 и сума хора се хвърлиха да си сменят платформите за новата рам,въпреки,че една добра DDR4 рам в момента вади същата,а и на места по-добра производителност(разбира се в бъдеще DDR5 ще е много по-добра ,но съществуващата в момента не е ),и е два пъти по-евтина,но просто защото DDR5 е най-новото, и ще се похвалят,взимай,без значение има ли логика или не.Както и да е де,всеки да си прави както му харесва,но да тролиш,че си играл нещо преди друг и едва ли не да се гордееш,е супер смешно,а ти му ръкопляскаш.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
17 януари 2022
@LethianDream - за протокола, аз не обичам да играя на конзоли.Много ми е смотано с джойстика и само като го хвана и ми се "повръща" , поради тази причина нямам конзола. Така че сега е напълно нормално да се изкефя на играта
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
17 януари 2022
Даркблу и аз съм така.Просто ми е по-удобно на PC.Не ми е проблем да си взема още утре PS5(ако има наличности),но ми е по-удобно с мишка и клавиатура.Това е.Единствената игра,която може да ме накара да си взема конзола е Bloodborne.Сред другите ексклузиви сигурно има супер добри игри,но пък аз мога да изчакам да излязат за PC,а ако не излязат,няма да ги играя и толкова.
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
17 януари 2022
Аз си играя в зависимост от настроението. Боли ме фара кога е излязла играта. Ето, вчера врътнах Uncharted Golden Abyss за PS Vita. Отново 10 годишна игра за вече неподдържана конзола. Хареса ли ми? Да. Пука ли ми, че играта е от 2012? Никак. Horizon-а няма да го играя сега като излезе скоро. Ще го играя, като падне цената да си го купя. Защо? Щото така ми е кеф.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
17 януари 2022
Не, аз прекрасно разбирам хората, които играят ден 1. Има си тръпка, общността в момента обсъжда на прясно и един вид съпреживяваш с останалите фенове.
За Хоризонта тази година не знам, може би и аз като Митко ще я изчакам, но мисля ГоУ да я взема или ден 1, или в дните след премиерата.
Впрочем досега и предната ГоУ от 2018-та и ТЛОУ2 си ги вземах на половин цена в същата година, в които излизат - 5-6 месеца след премиерата вече не е необичайно да имаш 50% намаление на големи заглавия.
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
17 януари 2022
Не е въпроса дали ги разбираш,а това,че такива като играчкин явно се чувстват привилегировани и се опитват да се "подиграват", и да тролят на тема PC vs consoles,поради това,че някоя игра е излязла по-късно за дадена платформа.Както казах,нека всеки да прави както му харесва,а не да троли.На мен хич не ми пука кой кога и какво е играл,стига човека да се е забавлявал.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
17 януари 2022
Грешно тръгнахте и то заради един палячо.

Той изтъква, че я е играл, не защото я е взел на ден първи(ако не ме лъже паметта не я беше взел на ден първи), а щото я е играл преди РС порта. Единствено и само да изтъкне някакъв "аргумент" за превъзходство на конзолите, понеже явно го заболя, че хората се кефят на приличния порт и го обсъждат. Имаше нужда да "остроумничи". По същият начин, по който възхвалява дадена игра докато е ексклузив и моментално същата става посредствена(в най-добрия случай), щом чуе, че я портват за РС, без обективно да има промени по играта(изключвам евентуално визуални). Аз затова разправям, че е алогично, дребно човече. Иначе да си играе каквото и когато иска

Затова става и разминаването с Летиан, който си цъка повечето на премиера, ама го прави щото му е кеф, а не после да се прави на велик, щото е така

Повечето игри и аз ги вземам на премиера, щото реално не съм търпелив. Като се фиксирам, че искам нещо, го искам възможно най-бързо(даже онлайн поръчките обикновено са ми с експресна доставка). Но то е и зависи до играта, примерно Дедлууп не ми беше толкова интересна като концепция и я взех по-късно, това не сваля качеството на играта, дори евентуално може да го подобри(излезли в последствие пачове, модове). Това че вземам нещо на ден 1 не е рационално, а емоционално действие. Няма нужда да взема Elden Ring с преордер, ама вече съм го поръчал и потривам ръце.

Ама няма да вляза тук и да кажа на Rostic "ти кво ся играеш ds3, аз я изиграх преди години, то сега ще излиза новата на From".

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
17 януари 2022
Кратос

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
17 януари 2022
Да, хаха - май и от Санта Моника бяха казали, че сцената в началото на ГоУ е умишлена препратка към Командо.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
17 януари 2022
" Самият ти си казвал многократно, че знак за равенство няма как да има между литература и видеоигри."

Да, но освен това съм давал и причина за това. Просто едното изкуство е на хиляди години и е минало през стотици народи, хиляди езици и всички възможни тематики и тропи. По-развито е, не че по само себе си не е достижимо. Просто ще отнеме стотици години за другите изкуства да го направят.

Иначе разбирам тръпката да си сред първите или да коментираш заедно с другите докато играта е нова. Аз просто не я чувствам много много тази тръпка вече . Реално не ми дреме толкова за редит или twitter. Иначе разбирам те Lethian.

vldir
Мнения: 1808
Цитиране
18 януари 2022
Хоризонта и аз ще я изчакам на промо. Нещо ме съмнява да е добра игра. Предната и тя не беше нещо особено.
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
18 януари 2022
Аз ще я чакам, не защото не мисля, че ще е добра. Сигурен съм, че ще е. Първата доста ми хареса, макар и не нещо главозамайващо, но просто никога не съм мислил, че 140 лева за игра си струват. Която и да е играта.
Е почти никога, защото се изръсих за Spider-Man PS4, но това беше веднъж.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
18 януари 2022
Е то точно Спайдър-мен съква зловещо за мен и не бих дал и 10 лева за него, но разни хора, разни идеали
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
18 януари 2022
Спайдърменчето за мен беше стабилна игрица. Планирам като си взема ПС5 (което смятам да е скоро, само да ми кажат колко ще струва ремонта на колата, че сега е на сервиз, хаха) смятам пак да я разцъкам на glorious 60fps.
Може би не чак да я изиграя пак цялата, но имам някои неща май останали за правене в света. Само не съм сигурен за това заглавие как беше ъпгрейдът ПС4 -> ПС5.
Имам на диск играта, но май имаше кофти ход от страна на издателя и няма свободен ъпгрейд, ами трябваше да се плати или нещо такова? Някой може ли да каже?
<
1
...
196
...
299
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.