Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
275
...
344
>
bonchef
Мнения: 79
Цитиране
18 декември 2023
Аха, сега прочетох какво е написал Псето за Destiny. Няма да си губя времето защото тук се припокривам едно към едно с него. А шутъри съм изиграл доста. Гледах трейлърите на двете игри и те ме зарибиха, но.......голЕма грешка. Както и Лост Планет, която е по добра от тази игра, а като цяло е нищо и половина, най красивите неща са в кът сцените. Явно на времето не случайно съм я пропуснал.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
18 декември 2023
Е, Lost Planet си беше едно от заглавията, които се позапомниха и оставиха малко или много отпечатък. Не бих казал, че е нищо и половина.

Аз врътнах rogue режима на God of War - добре са се справили от Санта Моника. Солидно ДЛЦ, не много голямо, но качествено изпълнено. На средна трудност се минава за 5-6 часа, но е интересно. Ако искаш може да развиваш още героя и след края до макс-статуси и ъпгрейди. Лягат на доста богатата и дълбока комбат-система и вкарват всевъзможни интерпретации и синергии чрез произволно падащи се бъфове.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
18 декември 2023
Рос, не е ли подобна схемата като при Валхалата на Убисофт? И те имаха DLC, в което пребиваш разни създания, умираш и започваш отначало, звучи ми копирано едно към едно?
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
18 декември 2023
LethianDream написа
Рос, не е ли подобна схемата като при Валхалата на Убисофт? И те имаха DLC, в което пребиваш разни създания, умираш и започваш отначало, звучи ми копирано едно към едно?
Абсолютно същото.Това си е класически rogue-like,но по спомен мисля,че не беше DLC,а мисии в основната игра,които ако искаш минаваш,ако не ,прескачаш.Може и да се бъркам.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
hyper
Мнения: 657
Цитиране
18 декември 2023
LethianDream написа
Отделно с новия пач са направили BG3 тотална свинщина, вече си свиркат лошите, викат за помощ, все едно не беше трудна на нормал, сега са решили да я правят дарк соулс, направо те разкъсват като млада американска латина/циганка в генгбенг парти. И пак уникални детайли, всяко изиграване е различно, изключителна игра е!

Я кажи в кой акт си и на каква трудност? Аз точно влязох в трети след 113 часа и съм на нормална и ми идва добре балансирана, много малко битки съм преигравал, но си планирам ходовете за два напред поне, та това работи при мен.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
19 декември 2023
The_Doctor46 написа
Абсолютно същото.Това си е класически rogue-like,но по спомен мисля,че не беше DLC,а мисии в основната игра,които ако искаш минаваш,ако не ,прескачаш.Може и да се бъркам.

Почти същото е да. Структурата на нивата е малко по-различна, при Бога можеш (след като минеш няколко ключови моменти) много бързо да стигнеш до крайните нива и общо цялата кампания е доста по-кратка, отколкото в Асасина, но схемата е същата. Както и на Returnal, но в Returnal запазваш много по-малко бонуси на следващия поход.

Mitko6000
Мнения: 1308
Цитиране
20 декември 2023
Пичове, днес почна Holiday Sale в PS Store, и Mass Effect Legendary Edition е на 14лв., докато Andromeda е на 10. Преди 10+ години цъках първата, но никога не съм сядал сериозно да играя тази поредица. Струва ли си? Знам, че Andromeda не е особено харесвана, ама за цената на един дюнер, може и да става?
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
20 декември 2023
Ако си фен на Мас Ефект трилогията,бягай с 300 километра в час,дори да ти платят да я вземеш,но тъй като казваш,че не си играл поредицата,може да я пробваш.За мен тази игра е подигравка с Мас Ефект вселената и не искам даже да я споменавам,но на мен Мас Ефект 1 и 2 са ми най-любимите игри евър. Тройката е добре,до финала,там прецакаха всичко де що може,но е светлинни години по-добра от Андромедата.Мас Ефект 1,2 редовно влизат в топовете за най-добро si-fi RPG,така че си заслужават.Аз си взех легендарното издание миналата седмица от Epic Games Store за 0,50 евро цента. Беше намалено на 90%,а аз имах някакви бонуси,та само за таксите платих.Това ми е третия път,в който купувам игрите.Всяка съм купувал отделно,когато излязоха.След това трилогия изданието и сега MELE.Смятай какъв фен съм.Даже имам фигурки на някои от героите.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Mitko6000
Мнения: 1308
Цитиране
20 декември 2023
Благодаря. За Андромеда ще си помисля. Иначе да, и аз бих ги взел за комп, обаче проблема е, че лаптопа ми се прецака вчера. И понеже е в гаранция, сега пътува за София, и сигурно чак след празниците ще разбера какво ще стане. В момента съм с едно малко старо лаптопче без никаква геймърска мощ, колкото да мога да работя от него. Дотогава, PS5-цата ми е единствената (и попринцип главна) гейминг платформа, та за нея гледам.
bonchef
Мнения: 79
Цитиране
20 декември 2023
Играл съм и трите части и са ми харесвали. Така, че по отношение на вкус към игрите хората са много различни. Май първата част беше по въздействаща , като история но съм позабравил вече. Според мен си заслужават и трите. Във втората ли в третата ли част измислиха това с копането на ресурсите от разни звездни системи дето малко те занимава странично. Ама тук някой каза , че това било важно така , че на някой може му хареса. Ако нямаш нищо интересно в момента да играеш няма да се разочароваш.
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
20 декември 2023
Изиграх навремето първата и втората, на третата по някое време ми стана скучно и така и не я приключих (и така и до ден днешен не знам защо беше масовото недоволство от финала на тройката). Харесаха ми иначе първите две. Наскоро си ги инсталирах на ПС5, понеже легендарното го има в абонамента и поцъках 10-15 часа на първата игра, но не ме зариби. Твърде е остаряла като механики и цялостно усещане. Историята иначе е яка. Сценаристите доста са мислили над изграждането на цялата вселена, раси, истории, взаимовръзки и т.н..
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
20 декември 2023
Ростик го е квзал супер- първата е тотално остаряла и е брутален траш, почнах да я играя скоро отново и ме издразни адски. Андромедата е светлинни години напред за човек, който тепърва навлиза във вселената- и като графика, и като комбота, и като всичко ( без историята, разбира се, в Андромедата историята е "майка плаче", мега жалка картинка).
Митко, така че не слушай промитите фенове-откачалки като Доктора, гледай да играеш нещо модерно, което няма да ти скапе настроението (като нямаш тази носталгична нотка, след като не си играл изобщо поредицата). Аз лично те съветвам -пусни си EA Play за един месец да извъртиш първо Андромеда, а после и легендарното издание на Mass Effect (това са трите части). А сега ако сравня първите две части на ME с една Балдурс гейт, направо ще се спукам от смях- неслучайно казват, че BG3 е най-доброто RPG от десет години насам, аз бих казал, че дори от 20 години не е излизало нещо толкова епично и велико. И веднага да си пусна любимото монологче на Рафаел,което е абсолютен култ и влиза директно в учебниците, аз лично не помня да съм се кефил така на монолог в игра от години..

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
20 декември 2023
Съвета ми е да не почваш с Андромедата, особено ако ти е интересно сторито. Ако си само за чист геймплей и експлорйшън, тогава може.

Първата от трилогията е по-остаряла, но е и най-чистото RPG от 4те МЕ игри. Другите вече са си ковър шуутъри с RPG елементи. Някои предпочитат тях повече, аз харесвам и трите. Освен че първата е най-чистото RPG от групата, тя е и най-основополагаща. Запознава те със света, с раси, знаеш за какво се бориш в следващите. Андромедата е разклонение преди финалния куест в 3ката. Аз знам, че съм особен, ама изобщо не бих могъл да харесам Андромеда, без да съм минал през сторито.

Иначе да, Андромеда не е толкова лоша, просто нее това което феновете искаха/очакваха. Нещо като Старфийлд. Ок игра е, но можеше да е много повече и оттам идват негативните настроения. Като обикновено колкото повече си фен на трилогията, толкова повече си критичен към Андромеда и обратно. През годините мнението ми се промени за нея. В началото бях на нож, но сега... даже мисля да я изгиграя пак някога като мина трилогията отново.

Съвета ми е ако обичаш sci-fi и можеш да заделиш време, вземай ги и 4те и се размажи. Даже леко ти завиждам, щото няма как да ги изиграя пак за първи път.

Ама ако пускаш абонамент само за тях... по-добре си ги купи щом са намалени. Никакъв шанс да ги минеш всичките за месец(освен ако нямаш чудовищно много свободно време), пък и като са си твои, ще си ги цъкаш с твое темпо.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
20 декември 2023
Той не е фен, никога не е играл игрите Андромедата повече ми хареса от другите и имам повече часове навъртяни. Но аз много късно открих тази поредица.. единицата е много тегава сега да се играе след тези игри, които сме играли последните години..все едно да се върнеш в пещерите и да викаш колко е яко, като се топлиш на огъня и ловуваш животни без елементарни технологични удобства. В началото ще ти е яко, после ще ти дойде нанагорно, това се случва като играеш на ME1 сега (ако не си сектант, де, като Доктора, той сигурно ще ме търси да ме бие за тези реплики)
Mitko6000
Мнения: 1308
Цитиране
20 декември 2023
За момента, май клоня повече към трилогията първо, понеже ми се вижда повече като safe bet, а и мястото на външния хард на конзолата ми взе да привършва. Нямам пари за M.2 SSD, а обичам всичките ми игри да са инсталирани и готови за пускане. Андромедата често я пускат намалена, затова нея може да я оставя за по-нататък. Много благодаря за съветите, пичове!
<
1
...
275
...
344
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.