Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
309
...
346
>
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
22 юни 2024
lyubohar написа
Най-малкото защото е DLC това, никой няма да хване да променя формулата на съществуваща вече игра. Плюс това японците са си японци, всичко им е сбъркано, аз не намирам нищо странно в това да разбират елитния гейминг по друг, извратен начин

Значи няма надежда. From са реалните богоизбрани а ние глупците от Запада сме обречени нас да ни гледат под лупа а те могат да правят каквото си искат ;d ?

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
22 юни 2024
Ем аз поиграх доста снощи и преди мачовете днес, и DLC-то си рулира,точно както главната игра.Минах първия от главните шефчета.Беше забавна битка.Атмосферата е може би с една идея по-мрачна,а гадовете правят доста демидж,но пък аз лоуднах геройче,което е май малко оувърлевъл,дори за DLC-то.Нови,врази,нови айтеми,магийки,артове и духчета.Какво му трябва на човек.Да,играта си е все така зле технически,но както каза Любо,защо някой би очаквал да е различно от главната игра.Аз по-принцип ако някоя игра ми харесва,дори и да е зле технически,пак няма да й дам ниска оценка.Същото беше и с Пънка.Зле на релийза като производителност,пълна с бъгове,но пак ми хареса още тогава.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
22 юни 2024
А как може да ги накараме да станат добри? Защо модър в Донбас чието семейство е превърнато но прах от термобарична ракета да може X и Y, а From с 300 милиона евро и 200 човека в безопасна Япония да не могат.

И ако така ще правим трябва да се спрем да критикуваме ВСИЧКИ за тези проблеми. Не може за КОЛОСАЛНО богатото Японско студио да има един нисък стандарт а за останалите да не е така.

Аз прегазих първият бос също. Ще продължа после?

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
22 юни 2024
Никой не казва,че не трябва да ги критикуваме,точно обратното,но трябва да се оцени и качеството на играта,като игра.Все пак това не е само tech showcase.Една игра е съвкупност от много неща и техническата част е само една страна.Да дадеш отрицателно ревю само заради това,не ми се струва много обекивно.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
22 юни 2024
Еми не е но само с 10/10 отвсякъде явно не работят нещата. С добро не става. Трябва и пръчката.

Иначе прав си, но нещо дефектно не може да е задължително добро.

"Да дадеш отрицателно ревю само заради това,не ми се струва много обекивно."
Не е ли това приемлива причина? Още повече защото честно да ти кажа самият факт че явно се оправя лесно поне една част от нещата ... обидно е.

FSR 3 мода за Elden Ring върви великолепно. Не е било трудно за правене. Защо не може и From това?

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
22 юни 2024
Приемлива причина е,даже много,но за по-ниска оценка,не за изцяло отрицателна такава.Иначе да,японците са много зле в това отношение.Едва ли е трудно,просто не ги бива,или не им е приоритет,а може и двете.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
23 юни 2024
Абе те във всичко са така, и колите са им същата работа. Уж много надеждни и карат по 30 години, а вътре като влезеш - видимо по-евтини материали от европейските марки. Дори и премиум марките им не са същия премиум като европейския, пък макар и да са по-надеждни. Логика в разположение на копчета и менюта и въобще ергономичност - нулева, даже отрицателна. Всичко е подчинено на някаква японска логика "нали работи". Игрите са им същата работа.
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
24 юни 2024
Подарих Warm Blanket на Чарчаро, да се топли, че много енергия е изхабил с това ревю

Цялата истина за ER в техническо отношение, мен не ми харесва и в игрално отношения Елдън-а, ама никой не ме пита. Хехе, те май са се осрали с трудността тоя път, язък за купените десетки, като ревютата в Стийм са "mixed". Някои буквално разкъсват анала на From, да се посмеем - "Really cool final boss, part of the moveset is lowering your FPS below 30 mid fight and also cast FPS stutters as an attack effect."

Вчера открих, че неизвестно защо оценките ми са кардинално противоположни на това, което е хубаво за повечето хора като игри и филми. И не го казвам да се хваля като хипстър или нещо подобно, просто съм някаква странна птица явно
Последно гледах два филма в петък- Фюриоза е безподобно тъпо лайно (всъщност същото като предния прехвален филм с немия Том Харди), а The Watchers е много, много силен, (даже бих казал блестящ като изпълнение и актьорска игра) хорър филм от щерката на Шаямалан, който бих гледал с огромен кеф отново. Дакота Фанинг винаги съм я харесвал, но никога не съм мислел, че може да бъде толкова силна и завършена актриса като порасне. Браво!

nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
24 юни 2024
Мълчи, бе, хипстър(шегувам се)!

Няма лошо да не харесваш нещо или да харесваш друго дето някои го смятат за боклук. Аз примерно харесвам Валхалата, макар че консенсуса е че е шит. Но примерно няма да тръгна да обяснявам че е велика игра(обективно не е), просто заради тематика, период и какво ли още не, на мен ми допада.

Както и да е, гледам сте коментирали длс-то. При моята оценка перформънс/графика никога няма да натежат. Това ми е останало от времената, когато не можех да си позволя машина, която да не вие в предсмъртни стонове, докато рънва новата игра в момента. Обливиън ако не се лъжа го бях играл на 480х360 с нестабилни 30 кадъра, които поглеждаха към 20ката появеше ли се тревичка.

Мисълта ми е, че отчитам проблеми в перформънс, бъгове и клипове. Само че ако не са геймбрейкинг, за мен играта пак може да си е велика. Аз и затова се кефя на игри на Бетесда, на Фром, с кеф си изиграх Cyberpunk на излизането, а после го преиграх 2 пъти (един път покрай сериала и един път покрай ДЛС-то).

В тоя ред на мисли, смятам че Сянката е нещо уникално. Длс/експанжън не е променял така игра за мен откакто Близард на времето пуснаха Lords of Destruction. Макар да са коренно различни игри, усещането е подобно. From не само добавиха нова, огромна зона към играта. Зона с размерите и съдържание, колкото цяла игра. Успяха да направят зоните интересни - МИНИМАЛНИ СПОЙЛЕРИ - отклонявам се от основния път, казвам се по едни скали, в тях пещера, въпросната ме доведе до едни подземия. Бих боса, отвъд него нова зона с дракони. Обикновени, древни, катериш се по една огромна планина, тъкмо си казваш няма къде повече и ето, пак има нагоре и нагоре. Докато стигнеш бос арена насред ветрове и бури. А докато се катериш по всичкото това, около теб се разкриват зони, които можеш да изследваш.

Дори само това да беше в длс-то - нови зони и за пленителното им изследване, щеше да си струва. Но не, тия са сложили нова система за левел ъпване поне за зоната на длс-то. Нови врагове, различни босове, толкова яки нови оръжия, че като дете в сладкарница не мога да реша кое да избера, че да респекна за него.

В страни от техническата част, чисто като съдържание и желанието с което изглежда е правено, това длс си е шаблон. Ако беше игра, на която да дам самостоятелна оценка, щеше да е 8 или 9 от 10(разбира се оценявам на база изиграните, оценката може и да се промени, но засега е такава).

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
24 юни 2024
Оплакват се много от трудността? Как я усещаш ти като соулс играч?

Сигурно Лудничар ще се изпразни многократно от кеф, виждам го как сега ще изоре босовете чисто гол, с една препаска, в характерния си стил

nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
24 юни 2024
Като средно ниво соулс играч(разбирай обожавам и играя почти всичко от този тип, без да съм някакъв изумителен играч), трудността си е съвсем на място. Да, длс-то е по-трудно от основната игра, но така беше и с Bloodborne и с DS3. Единственото ми обяснение някой да реве, че играта му е много трудна, е да се опитва да ръшва босове и т.н. и да не събира този новия левелъп айтем и/или да не се опитва да се приспособи към играта. Аз с моя скромен билд с екзекуторския меч, дето си изградих преди длс-то и на който остава буквално финалния бос в основната игра да бия, не съм се запъвал кой знае колко до момента. Не съм се срещал още с Месмера, но аз и преди него може би ще респекна щото някои от новите оръжия много ме блазнят.

Те фром нарочно направиха така системата за ъпгрейди, хем да не си безбожно назобан като почнеш длс-то, хем да не си безбожно назобан след него. Някой ако е влязъл със 250ти левел Билд, игнорира всичко и пушва щото си мисли, че ще гази само щото е овърлевелнал, да, може би е имал неудобна среща с реалността.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
24 юни 2024
На мен ми се струва точно на място трудността.Както във всяко DLC на FROM.По-трудно от основната игра,но не с твърде много.За сега не съм срещнал бос,който да е близо дори до Маликет примерно,да не говорим за Маления,но аз много изследвам в момента и съм минал само 3 баш босове,единия, от които споменатия дракон от Найт.Аз да си призная,DLC-то ми харесва много повече от основната игра,а основната беше мастърпийс в повечето отношения.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
24 юни 2024
LethianDream написа
Сигурно Лудничар ще се изпразни многократно от кеф, виждам го как сега ще изоре босовете чисто гол, с една препаска, в характерния си стил

Според мен няма да го видим 1 месец въобще Чудя се и аз да не си я взема да я изиграя сега, че ми се отвори някаква дупка в игровия график. Смятах по-натам да я играя, но може би ще размисля.
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
24 юни 2024
LethianDream написа
Сигурно Лудничар ще се изпразни многократно от кеф, виждам го как сега ще изоре босовете чисто гол, с една препаска, в характерния си стил

Аз малко не намирам основния път и го карам като пияница в тази игра. Засега е ОК. Само този бос с който досега се бих (Saint of the Bud - Romina) беше наистина доста труден но и тя падна. Ама аз го играя като Imperial Guard играч - с гранати и лъкове и магия и тежка броня ... не съм като други играчи които правят no hit run само с един меч и това е ;d.

Лошото, е че Romina е вторият бос който намерих досега....

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
25 юни 2024
Не знаех, че японците са фенове на Гала и Съдебен спор- цял бос са кръстили на Ромина Тасевска
Ква е тая щипалка?
<
1
...
309
...
346
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.