Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
335
...
339
>
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
09 септември 2024
Не виждам логика в сравненията, но щом така си решил - и двете горепосочени повече време са ме държали в света си с кеф, докато на Уичъра се мъча. Първо, заради изключително слабата история - гледах първия сезон на сериала, а и в третата игра видях достатъчно, за да се чудя как това фентъзи въобще може да има почитатели- кухо, тъпо, изключително елементарно- грубо бих го определил така - група фрийкове сред хорицата, които се забавляват за тяхна сметка. Дори не може да стъпи на 1/10 от дълбочината на героите в Baldur's Gate 3. И най-смешно винаги са ми били бруталните несъответствия- "ожени дъщерята, не ти искам парите" и обираш на селянина цялата покъщнина Второ, може би това, че не съм играл предните две игри ми пречи да се потопя напълно. Трето, не може, бих казал дори, че е престъпно да ти се отварят куестове от 20 ниво нагоре, докато ти си под 10 ниво, буквално се чудя какво да правя, защото в момента нямам добър сребърен меч и имам върколак, който ми пречи да вдигна ниво. Огромна карта, по-скучна от всички огромни карти на Юбисофт. И т.н., и т.н., да не изреждам, че ще се изнервя Обърнах хастара на Кийра Мец поне, това беше добро
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
09 септември 2024
На Грийдфол историята макар не лоша, не е нищо невероятно. Колонизатори, срещу колонизирани, щипка Танцуващия с вълци и щипка магия.

Вещера, чисто като история също не е нещо изумително, но поне според мен има много по-силни персонажи, а и е кулминация на събитията не само в трите игри, а и в книгите.

Убий ме, ама на един персонаж в Greedfall не помня името, за разлика от Вещера.

Според мен тук се случва нещо, което изкривява. Теб ти харесва повече Greedfall, в което няма лошо и затова и причисваш неща, които обективно няма(по-силна история). Самия куест с Барона, има по-силни персонажи и история от почти целия Greedfall. Просто не харесването на Вещера(било щото не е твоето или щото си си навил на пръста, че ще си контра) оцветява цялата игра в по-лоши цветове.

Колкото до геймплея, на мен ми беше приятен в Greedfall и точно това е една от причините да не съм сигурен дали ще играя двойката, защото коренно са променили бойната система например.

Моля те не съди за историята на Вещера по сериала. Първо е разказано като от пиян олигофрен, който така се е размазал, че не може да подреди събитията. Второ има толкова фенфик, че Rings of Power гледа със завист.

LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
09 септември 2024
Найт, много ми е плосък света на Сапковски, изключително елементарно фентъзи.Единствено разчита точно на уж по-добре изградените персонажи, щото играеш с Уичъра и другите му дружки са фрийкове и по-лесно ти остават в съзнанието. Свят, сетинг, всичко друго- тотална леш.Вероятно все пак ще се насиля да си я доиграя, поне да го начукам поред на всички патици- Кийра Мец, Трис, Йен и т.н.
The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
09 септември 2024
Ако това ще те държи,не си прави труда.Може само с една от двете. Сериала както Найт вече отбеляза,е пълен майтап.Вещера има с пъти по-добри персонажи от Greedfall,света на играта си е супер,а историята,особено ако си чел книгите е достатъчно добра.Не е най-добрата в гейминга,но е достатъчно добра.Куестовете са направени много добре.Има интересни,а не просто сложени за пълнеж.Дали ще обереш някой,или не,си е твой избор.Гералт е страхотен протагонист.Няма само черно и бяло,може да е наутрален.Това също е готино и го има в много малко игри.И пак питам,защо нещо,което не става,слабо е и тн. за теб,го почваш отново?Аз ако има такова мнение за някоя игра,не бих си и помислил да я пускам,еле па за пореден път.Това ми идва малко странно.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
09 септември 2024
Интересно ми е дали ще се "отвори" с времето, може да ме изненада приятно. Любо ми се е карал доста пъти (с право), че има страхотни игри, които започват трудно и бавно, но после прерастват в шедьоври. Така беше с Киберпънка, която ми стана мегалюбима, а в началото адски ме дразнеше глупака Джаки. Та затова се опитвам да се мъча, вече над 25 часа ударих, ама не виждам прогрес, напротив

P.S. Язък значи, че още в началото изклатих Кийра Мец, Трисчето може да ми хареса повече, още не съм стигнал до нея. На второ превъртане ще бъда с Трисчето

The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
09 септември 2024
Кийра не ти бърка постата.Само ако се сгаджиш с Трис,не може да си с Йен и обратното.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
09 септември 2024
Триската e рижа, сега я гледам, може да го отнесе и то неведнъж

Йен откъде накъде ще разбира, бре, картата е огромна, няма да се засекат

The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
09 септември 2024
Ти трябва да избереш,или Трис,или Йен,или никоя.Ако си избрал едната,естествено,че другата знае.Те двете са сериозни мацки,не за веднъж,пък и са приятелки.Може да се пробваш и при двете,но накрая оставаш от два стола,на земята.Мисля,че има и забавна сцена,но аз винаги си избирам само една.Не съм коцкар.

П.С. Трис не е рижа,а ярко червена.По книгите и в играта.

bonchef
Мнения: 76
Цитиране
09 септември 2024
Позачетох се в коментарите ви за Вещера. Много се бях смял на следната ситуация. Вече бях стигнал из някакъв голям град , не помня имена. До момента съм решил маса сложни ситуации , натрупал съм респект сред обикновените хора, аз самия съм се понагрухтял де с броня де с оръжия , магии и т.н. Демек с мен шега не бива щото ще ядеш тоягата един вид. И бягам аз по разни задачи и минавам покрай един страж на входа на града. Онзи се подпира на копието и почти дреме. В момента в който се изравнявам с него се чува "Фарррт" , подчертавам само се чува не, че онзи казва нещо. Замислям се и се сещам какво става, смях се със сълзи поне 10 минути. Демек "Много важно дето си голяма клечка ти , аз да освободя зора от боба дето ядох на обяд , па ти си бягай по важните дела". Не знам дали ви е правило впечатление. С двете главни героини мисля на мен не ми се получи щото аз яко бях хванал де що намеря из света, а тук там се намира и публичен дом мисля имаше. Май имаше една или воден дух или елф, че не помня добре и тя ви лекува безплатно след , като имате авантюра с нея. Хубава си е играта поне за мен.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
09 септември 2024
Е, те стражите и селяните постоянно те дразнят в играта - "дръж си меча скрит", "майка ти да еба, мутант" "фрийк" и т.н. Бобецът си е по-важен, дава си зор и трябва да се освободи напрежението... Пък ти си бъди стотен левъл и отсичай главите на величествени дракони с един удар
nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
09 септември 2024
Е то това си е баш канон. Масово мразят вещерите, нищо че са им нужни. Ама те и хората са лицемерни и това не е само в играта - пример и тия дето плюят чалгата ама след втората чашка и ще ти изкарат дискографията на произволна певица.

То затова и крепостта на вещерите е на това положение(заради погром подбуден от омразата) и затова има в северните кралства вещери колкото пръстите на едната ми ръка.

Иначе по книгите Гералт ги жъне здраво девойките. То и затова в първата игра си "събираш картички". Ама във втората и третата решиха малко да го обуздаят.

lyubohar
Мнения: 3268
Цитиране
09 септември 2024
Летиан, като ти гледам коментарите, ти си се запалил вече...Край, няма връщане назад
The_Doctor46
Мнения: 2021
Цитиране
09 септември 2024
nightwarrior написа
Иначе по книгите Гералт ги жъне здраво девойките. То и затова в първата игра си "събираш картички". Ама във втората и третата решиха малко да го обуздаят.
Жъне ги главно в първите няколко книги,защото Йен е "кучка" и го третира зле.Събират се и се разделят.Не ще да се сгаджи за постоянно,но после вече не ги жъне като се посъбраха. Той все по магьосници залита ,та Ламбърт постоянно го бъзика.
LethianDream
Мнения: 2780
Цитиране
10 септември 2024
Запалих се предния уикенд, не мога да си кривя душата, но сега ми е спрян прогреса и ме мързи да чета как се бият върколаци. Ще си я доиграя, а и Трис ми е интересна за дълбоки "разговори"

Не съм играл първата игра и ми стана интересно - какви са тези "картички" - ебеш някоя и ги събираш всичките ли? Като колектибълс? Може в четворката да направят картички с венерически болести, които да събираш

nightwarrior
Мнения: 4056
Цитиране
10 септември 2024
Да, такива картички. Иначе трудно венерически. Вещерите заради мутациите са имунизирани срещу болести.
<
1
...
335
...
339
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.