Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
227
...
692
>
bojosan
Мнения: 1264
Цитиране
21 ноември 2018
Значи и при мен го имна тоя момент с графиката.Хич не ми дреме дали ще е с не знам си колко пиксела,hdr и т.н ако геймплея не ме кефи,хвърлям веднага .Игри с грозна графика са успели да ме развълнуват къде къде повече,да ме вкарат в атмосверата си и да ме направят съпричастен отколкото игри с яка графика.Horizon в кофата,God of War в кофата,RDR2 също,макар че графиката му не е нещо уау.Томб Райдер с мъка превъртян насила,графиката яка ама играта мъкаааа.....А например The Last Guardian - уникална игрица,която много дълбоко ме впечатли въпреки откровено гадната си графика,даже и гадните контроли не можаха да ми убият кефа
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
22 ноември 2018
Колеги тези дни си взех Persona 5, чудя се дали да я почвам. Става ли за игра на порции от по 3-4 часови сесии през седмицата, или по добре в свободните уикенди по повече накуп. И какъв е баланса между основна история и страничните неща за правене. Питам, защото видях в един сайт, че средно игрално време само за Main Story е 96 часа и се уплаших ))
nightwarrior
Мнения: 3976
Цитиране
22 ноември 2018
Аз точно затова така и не я вземам. Твърде голяма ми се струва, пък и би ми била първа в поредицата. Това ме разколебава няколко пъти вече. И аз съм любопитен за отговора на този въпрос
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
22 ноември 2018
Играта не е кратка, да. Мисля, че прекарах към 40 часа в нея (без каквото и да е бързане) и бях на половината на кампанията или може би малко след половината. Не е да кажеш, че Persona 5 се влачи или нещо такова, но кампанията не е кратка, а и има така прилично количество противници за убиване. Не точно грайнд, наистина Persona 4 на моменти трябваше да се грайнди, за да стигнеш нужния левъл да убиеш боса. Тук просто има много противници за изтрепване, докато изчистиш поредния замък, за да продължиш нататък.

Като цяло историята е яка и забавна за следене. Битките са добри до един момент, но типично за Persona серията по едно време започват да стават монотонни (почти подсъзнателно почваш да бухаш противниците по слабите им страни и се губи доста от тръпката).

Иначе дали може да се играе на порции по няколко часа - да, не пречи. Структурата е такава, че на всеки може би 5-6-7 часа нещата ескалират до... хм, мини кулминация и после утихват, само за да започнат да ексалират пак. Тоест стигаш до някъде, убиваш боса, темпото намалява и си казваш - "Хубаво, айде да лягам" и така.

П.С. Странични неща за правене... де да знам, че структурата на Persona 5 си е една такава типична за серията и някак повече линейна. Наистина има едни dungeon-и за изследване, ама горе-долу това е, в общия случай се действа по основната кампания под една форма или друга.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
22 ноември 2018
Мерси за инфото, ще се играе то е ясно, пък дано я завършим през 2019-та
vldir
Мнения: 1810
Цитиране
25 ноември 2018
Това което направиха Bethesda с Fallout е направо ограбване на парите. Купуваш на пълна цена и след седмица и нещо я свалят с 37%. Иначе аз и се кефя. Не ходя по никакви куестове и си обикалям картата. Строя си и с френд си цъкаме.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
25 ноември 2018
"Факт е че играта не се хареса на всеки но сърфирайки в нета оставам с впечатление че повечето са харесали. Но аз не говоря за това дали играта е добра или не,аз говоря просто за малките детайли в които рокстар са вкарали много труд."

Всички правещи видео игри се трудят. Това, че Rockstar имато абсурден бюджет и могат да си позволят всичко дори е негатив в случая защото ако им липсва нещо, което други имат то си личи дори повече. Нямат извинение един вид.

Иначе аз сравнявам графиката спрямо PC игри + модове. Красива игра е за конзола. Но дотам. Няма повече към становището. Няма да имам ниски стандарти заради тъпи извинения. Пък и за конзола има проблем - недъгав HDR. Има конзолни игри без такъв проблем.

Детайлите са яки но пак - да беше AI или балистика/симулация на тъкани щеше не само да е още по-детайлно и реалистично, но щеше и да помага на самата игра.

"Е да порасването на брада и няколко други детайла ги има и в други игри,но толкова много детайли в една игра няма никъде и не е правено досега. В ревюто не видях да се отчитат достатъчно тези неща,но пък е наблягано само на негативното."

Много от тези са правени преди 10-15 години с 1/100 от парите и дори са имали геймплей ефект. Други наистина са нови.

"Тук има серия от няколко клипа ,изгледайте ги и с ръка на сърцето кажете рокстар не са ли се старали ? Втори въпрос правено ли е игра с толкова детайли досега? Трети въпрос правена ли е толкова добра графика ?"

Знам, че са дари всичко от себе си. Пот, талант, кръв и труд. Заслужава уважение но не е free pass от критика защото всички се трудят. Не знам дали има игра с повече детайли. За последното - да. И много по-добра. Battlefield V може и да е западен SJW боклук но в много графични аспекти гази RDR2.

hyper
Мнения: 653
Цитиране
26 ноември 2018
@Charcharo сори може да са те питали и да не съм видял, но ми беше интересно колко часа имаш в РДР2 дотук? Поне втора глава мина ли
nightwarrior
Мнения: 3976
Цитиране
27 ноември 2018
А този пич дето обсняваше колко детайлна е играта колко часа има дотук? Или питаме само като не ни изнася?
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
27 ноември 2018
@Hyper
Ако ще я играя ще е както аз искам. Трябва поне "Идиот" на Достоевски да свърша преди пак да играя нещо наистина. Поне една част от нещата които казвам за RDR 2 реално не могат да се спорят. Другата може ама нз колко реално гледате AI и детайли
hyper
Мнения: 653
Цитиране
28 ноември 2018
Яааааасно, всичко е по доброто старо - фенбоите ще фенбойстват, хейтърите ще хейтват, аз съм тук за купона в следствие на троленето и тригърването този път, признавам :Д Иначе който иска да си каже колко има.

Бтв почнах почти случайно Mount & Blade Warband. Директно ми стана една от най-любимите игри за последните не знам колко години, нереален наркотик във всяко отношение, не знам защо нямам приятели, които да ме светнат по-рано, прекалено много дотаджии и конзолни хора станаха моите хора :s

nightwarrior
Мнения: 3976
Цитиране
28 ноември 2018
Да, Warband е яка, а има и много доста прилични модове. Сега се кефя на l'aigle - внася сингъл плейър кампания по време на Наполеоновите войни(наскоро гледах Шарп...). Даже не ти трябва наполеоновият експанжън за играта.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
28 ноември 2018
@Hyper
Фенбойщина или не, нещата са си така.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
28 ноември 2018
Mount and Blade е велика класика, играх го години преди да се появи в продажба, може би още 2004-2005, когато бяха налични най-първите версии. Които бяха екстремално бъгави, съдържанието - сравнително малко, много механики - необяснени никъде (примерно след десетки часове разбрах как да зашия противник с lance-а като съм на коня). И все пак прекарвах десетки часове пред нея...

...което ми напомни, че преди известно време мислех да пиша ретро ревю за Mount and Blade, но забравих. Ето, че сега ми напомняш.

vanmx
Мнения: 656
Цитиране
28 ноември 2018
Аз си разцъкавм от няколко часа Sonic Mania. Значи играта си е точно това което очаквах и съм доволен. Общо взето опитали са се да вземат всичко хубаво от старите 2D игри и на пръв поглед им се е получило. Може би единственото лошо е че играта ми е до болка позната, това е една от първите игри които съм цъкал през живота си Просто няма какво да се обяснава за тази игра, все едно да говоря за супер марио.

Личи си че играта е направена точно за някакви такива носталгични типове. Най ме накефи обложката, като се обърне наобратно става като от Sega Mega Drive игра. И се разкриват рекламните надписи казващи че графиката е толкова яка че ще си помислим че сме скочили напред във времето през 1999-та.

Мен иначе няма как да ме хване тази носталгия, защото Sega-та ми е на една ръка разстояние от PS4-ката и често се разцепвам с известните там и не толкова известни "16 битови" игрички

<
1
...
227
...
692
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.