Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
228
...
686
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
30 ноември 2018
Честно казано Sonic е една от тези класики, които никога не ми е допадала по някаква причина. Още в "старите" времена, когато игрите бяха нови някак не можеше да ме спечели. Нямам идея защо. Но пък и аз нещо усещам, че ми се цъкат класически игрички. Особено така като наближава Нова година се сещам как като бях по-малък играх цяла нощ Rock N'Roll Racing, след като се бях наял с баници и меса. Някак ме удря носталгията точно да цъкам този близардски рейсър в края на декември.
Изтрит потребител
Мнения: 2109
Цитиране
30 ноември 2018
Изтрит коментар
You've been compromised. Toxic always wins! :P
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
01 декември 2018
Абе и за мен Sonic не е най добрата игра от онова време, но опрделено я намирам за една от добрите.
С изключение на тия по-новите, дето са 3D, така и не можаха да ме грабнат. Колкото е да се опитват да вкарват Sonic в 21 век, все не им се получава. Накрая се усетиха и разбраха тия от Sega че няма смисъл да се опитват
hyper
Мнения: 653
Цитиране
02 декември 2018
Retro ревю на Warband звучи добре <3

@Charcharo те нека са така, ама нали знаеш как някои игри са more than the sum of their parts? Как "няма перфектна игра", но има няколко с масови десетки? Такива неща обаче не се усещат само от прочетени сухи факти

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
02 декември 2018
Знам, че уж има такова нещо. Но просто графиката не е така. Там е математика. Няма спорене, обективно е. Другото? Пак казвам - не е само по себе си специално. Половината неща други игри го правят по-добре.

BTW пак не казвам, че играта е лоша. Това е този тип игри дет хора като мен харесват, със сигурност повече поне от GTA V която съм играл веднъж и това е. Просто... нещата трябва да си имат стойност и йерархия.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
03 декември 2018
@nightwarrior - Този уикенд имах възможността да поиграя повечко Persona5 и бях обещал да дам мнение. Значи, първо да уточня, че не съм играл предните части и за феновете на поредицата плюсовете може да не са нищо особено, а минусите необективни, но като новак в серията, така ги виждам нещата. Започвам с плюсовете:
+ Много интересна и добре представена история. В повечето игри началото е мудно, а тук няколко часа бяха минали неусетно за мен само в Пролога. Въпреки анимирания стил, в никакъв случай не е детска, има забавни и доста сериозни моменти. Все едно гледаш готин сериал по ТВ-то (не съм фен вече на анимациите и се изненадах приятно)
+ Бързо, лесно и интуитивно се навлиза в механиката на играта, поради многото tutorials, които не са изсипани наведнъж, а плавно са вплетени в историята и не доскучават. Доста бързо се почувствах в свои води.
+ Абсолютно всеки персонаж, който срещнах досега поражда някакви емоции, няма нито един напълно безличен, който да се забрави веднага.
+ Озвучението на диалозите (когато го има) е на много високо ниво както и саундтрака е приятен за ухото (за моето де).
+ РПГ часта е застъпена сериозно, с възможност за уникални билдове (аз съм в началото, но има страшно много варианти), екипировка и крафтинг елементи.
Има адекватна Save система и Fast-travel.
А сега малко минуси:
- Любителите на класически отворен свят ще останат разочаровани. Има доста зони за изследване, но са кажи речи скриптирани, играта не дава пълна свобода да отидеш където искаш, когато искаш (поне засега)
- Много ме дразни механиката на вертикално движение, по точно скока се случва на определени за това места, и понякога като бързам не ги уцелвам и се изнервям, особенно като преигравам пак стара зона и ми е досадно.
- Обикноведните противници се появяват отново след излизане от зоната и връщането и пак, което е добре за любителите на фарма, но мен ми е супер досадно
- Битките са походови, но ми се искаше да има движение като Heroes, а не само млатене
- Битките с еднотипни противници бързо поомръзва, но все пак признавам че е яко да ти изкочи нова гад и като не знаеш какво да я правиш става мазало.
- Като минус давам графика за по взискателните заради аниме стила, но мен не ми пречи, това и е чара, а звука за мен е супер, с изключение на някои повтарящи се реплики, които почват в един момент леко да дразнят.
- Стелт елемента в играта на трудност Normal е елементарен досега, противниците са като слепи и глухи в много случаи и нямам никаква мотивация да се промъквам между гадовете (може напред да стане по-важен за прогреса)
За друго в момента не се сещам, играя на Normal, като сега съм на 2-ри опит, защото преигравам след един Game Over след 20 часа игра(в играта има срок на мисиите и ако не го изпълниш Game Over). Първия път умирах доста, сега съм по-добре, но не бих казал че играта е лесна, иска си мислене и да си добре екипиран преди да се впуснеш в битка. Допада ми също и мениджмънта на времето в играта, всяко действие ти струва време, а това, както опита ми показа накрая може да е фатално. За финал ще кажа, че играта не е за всеки. Който обича историята, персонажите, не му досажда бързо четенето в игрите и не се дразни на аниме графиката според мен ще му хареса, ако си падате обаче по изцяло отворен свят и динамичен екшън доста вероятно е играта да ви разочарова.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
03 декември 2018
Здрасти, тези три минуса:
- Обикноведните противници се появяват отново след излизане от зоната и връщането и пак, което е добре за любителите на фарма, но мен ми е супер досадно
- Битките са походови, но ми се искаше да има движение като Heroes, а не само млатене
- Битките с еднотипни противници бързо поомръзва, но все пак признавам че е яко да ти изкочи нова гад и като не знаеш какво да я правиш става мазало.

Са изцяло типични за jrpg-тата от време оно. В смисъл очаквах ги всичките да ги има. Графиката е прилична, сега това с аниме стила е... точно това, стил. Не е някаква свръх ръбата и т.н. тъй че е ок. Не знам, просто ме притеснява, че трябва да набия много часове, а имам тон неизиграни игри. Трябва да помисля сериозно преди купуване.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
03 декември 2018
Ако само времето те притеснява, взимай и не го мисли. Както каза и Псето, играта има епизодичен характер... много е подходяща примерно за разпускане след работа. Не остава чувството на прекъсната по средата недовършена работа, в играта си има календар и може да минаваш примерно няколко виртуални дни на сесия, лягаш да спиш в играта лягаш и на живо , а в експлойда и битките, цъкам до разкриване на нов savepoint. Най-близката аналогия ми е някой сериал... играеш час-два, спираш и чакаш докато излъчат новия епизод, а паралено с това си цъкаш другите игри. Мен примерно много ме кефи да се натоваря с някой шутър, или eкшън-адвенчър игра и после да разпусна с лежерно млатене по тея анимирани гадинки ))
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
05 декември 2018
Изглежда Far Cry ще става Fallout

lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
06 декември 2018
Като казахме Fallout - драмата няма край, чак ми става жал вече:

Bethesda Support Leaks Fallout 76 Customer Names, Addresses & Phone Numbers

https://kotaku.com/bethesda-support-leaks-fallout-76-customer-names-addre-1830892930

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
07 декември 2018
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
07 декември 2018
Леле, колко интересни няколко месеца в гейм индустрията:
- Blizzard обявиха Diablo Immortal за мобилни телефони и се изложиха като каруцари, мислейки че феновете ще им е през дедовият без нещо голямо за D3;
- Bethesda изкараха Fallout 76, което излезе FailOut 76- бъоогве, проблеми със специално издание за 200 долара и сега- изтичане на данни;
- Ea се дънят с Bf V, а няколко дена след официалната дата- ето и намаление за ветерани от серията.....
Е, поне игра на годината не отиде при Fortnite
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
08 декември 2018
Вероятно Diablo Immortal ще направи титанични пари на Blizzard, тъй че ги боли сайдера, че са се подигравали с тях някакво късо време. И EA ги боли сайдера за Battlefield, и да му дръпнат шалтера им е все тая. То може би това различава истински безскрупулните корпорации от останалите. Като дойде времето казвате "Финито" и това е.

Ей го, Guitar Hero направи десетки милиарди на Activision, но в момента, в който почнаха да излизат от популярност ги убиха с един замах и даже не се опитваха да ги възродят. Макар че тая мания с тея пластмасови китарки така и не разбрах. Medal of Honor някога беше титаничен, ама и него EA пенсионира и това е. Тъй че не бих изключил Battlefield да излезе и в много дълга пауза, ако излезе извън (финансова) форма. Важното е Ultimate Team да върви.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
08 декември 2018
@pseto- на Близ трябва да им пука за ВСЕКИ фен, щото кажи-речи всичкките им игри са в посока надолу:
- за WoW се носят слухове, че събовете варират м/у 1.7 и 3.2 милиона. (според мен са малко повече де, около 5 м., но пак си е падение). И как хората да не се откажат ? Да, историята, съюзените раси, новите зони са страхотни, НО когато идеш на подземия и си тръгнеш без нищо, щото играта така е решила и това ти се повтори 2-3 дена в седмицата, много хора ще се откажат.
- някак си не ми се вижда как ще продължат историята в Sc, особено след края на Legacy. не че пък и те са загрижени- пускат си разни командири за ко-опа и чат/пат баланс за мултито.
- гафът с Диаблото можеше да бъде избегнат, ако бяха обявили длц/експанжън с нов клас тип друид/шаман/вещер/шейпшифтър, с нови зони/история/ куестове... И след това да кажат за мобилното Диабло.
- в Hearthstone положението също не е много добро- много хора, не смогват с 3 сета от карти на година, които искат от Близ да пускат. Миналата година даваха по 3 пакетчета за нов експ, тази, за Rastakhan's rumble, дадоха 6. Отделно баланс пачовете идват с известно закъснение и понякога с доста странни бъфове/нърфове на карти.
- за Heroes of the storm даже не ми се говори- mm е траш, баланс пачовете са просто един път, няма прилична ролева система..... За метата в играта даже не ми се и говори, щото е от години една и съща...
- Overwatch-a уж държа некво по-добро темпо, но напоследък чувам че и там било на лошо положението...
Така че не би трябвало да им е през дедовия, щото така както днес са "на върха", така и утре ще копаят за ново дъно.
Ea и те се закопават полека/лека..... Ultimate Team нема да е вечен !
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
10 декември 2018
<
1
...
228
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.