Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
271
...
683
>
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
18 септември 2019
Абе то и аз бъзиках ini файловете едно време, то не бяха овърклокове, то не бяха чудеса там да спечеля няколко жалки кадъра. Ама после станах too old for this shit. Medium настройки и това е, така да върви с 40-50 фрейма, ако може нагоре, по-добре. И туйто. Ся GreedFall-а за конзолката - грозничък си е, за PC щеше несъмнено да е доста по-добре. Ама квот, такова.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
18 септември 2019
Medium настройки го приемам много вътрешно аз, нещо като крачка към безалкохолната бира и надуваемата кукла. Веднага тичам към магазина за ново видео
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
18 септември 2019
Всичко е до навици, така че няма смисъл от налагане на мнения, а относно турнири на цс те се играят на пц, там е друго.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
18 септември 2019
Интересна дискусийка направил Charcharo

Това за CRT си го мисля откакто се появиха първите TFT - та преди почти 20 години. Да, тези LCD екрани изминаха доста дълъг път, но един висок клас, запазен кинескоп надминава като яркост, контраст, цветове, видим ъгъл на картината, инпут лаг и т.н всичко що е IPS екран. Може би OLED екраните достигат тези показатели но не мога да кажа, защото такова нещо на живо все още не съм виждал.

Нищо чудно няма в това че новите игри изглеждат супер на запзен и добър кинескоп. Ама заеби новите игри, кинескопите са хит и в ретро гейминга - повечето хора не подозират колко красиво може да изглежда една примерно sega mega drive забучена с rgb scart кабел.

Кинескопите имат според мен имат 2 основни проблема:

- Много обемисти, консумиращи много енергия и тежки стават устройствата и ако трябва да се направи нещо над 30 инча ще ти се счупи бюрото, докато 40 инчов LCD се смята за мини телевизорче
- С времето се изхабява този светещ слой вътре в екрана и картината става бледа и контраста отива по дяволите (стига да не е някой професионален Sony PVM/BVM монитор)

Аз вярвам, че бъдещето на CRT ще е абсолютно същото като това на грамофоните и грамофонните плочи - излиза някаква нова технология с много предимства и старата, която е било масова, отива на боклука, след това става нещо скъпо и бутиково. crt-тата сега се смятат да излишни боклуци и хората даже ги изхвърлят, после обаче ще се възродят и ще станат нещо много скъпо и бутиково, даже няма да се учудя ако започнат да се произвеждат в някакви ограничени количества.
Жалко че не разполагам с толкова място че да си направя някаква колекцийка от хубави CRT-та, след време сигурно ще съжалявам.

п.п Имам и компютър който е над средния клас, както и хубав 32 инчов 4k екран и това не ме отказало нито от PS4-ката, нито от Sega-та и кинескопа... нито от каято и да е конзолите които имам.

Няма нещо като конзолни геймъри които "не осъзнават колко лошо им е сравнение с дори среден клас компютър". Хората които имат конзоли, имат и PC-та имат всичко възможно което подкарва игрите които харесват. Обикновено PC мастър расата са тези които се ограничават само с една платформа и плюят по нещата от които хал хабер си нямат, гледайки ги само на картинки, мислейки си че са много компетентни и умни. Някаква абсолютно безмислена "идеологическа война" ако мога така да се изразя.

BloodDagger
Мнения: 254
Цитиране
18 септември 2019
Аз също имам известен опит с "ъпгрейд" от CRT към LED. През 2012 си купих Xbox 360 (от старите 60 гб версии и още е жив даже ) и известно време разцъквах на стар CRT телевизор. Около година по-късно си взех 22 инчов FullHD LED телевизор с нагласата, че ще виждам по-добра картина, но за моя изненада старият 10-годишен CRT телевизор беше по-добър .

Иначе предпочитания за платформи нямам особени. С еднакво удоволствие цъкам и на PS4- ката и на 360-то и на PC-то; даже и със Switch се сдобих наскоро, на който също се радвам.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
19 септември 2019
@vanmx "Аз вярвам, че бъдещето на CRT ще е абсолютно същото като това на грамофоните и грамофонните плочи"
Грамофонните плочи са обективно по-качествен носител на музикална информация от коя да е цифрова технология. Това е основната причина да процъфтяват отново, не само хипстърията. Няма нищо при CRT екраните, което да е недостижимо с по-нови технологии, макар за някои аспекти да отне повече време. Можеш да се обзаложиш, че никой никога повече няма да произведе нито един CRT екран
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
19 септември 2019
Докато нямаш LCD което да мине CRT по response times и Blur, няма да са обективно по-добри. Ще призная, има добри опити, но не са наравно.

@vanmx
Няма да съм от причините това и без това калпаво изкуство да страда в дългосрочен план. Няма и да давам пари на кретените от Sony и Nintendo. Надценените им играчки правени от хора значително по-умни от Японските дебили не са за мен.
Няма смисъл да дам стотици за някаква си игра полу-филм. По-добре за нещо смислено или качествено.

morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
19 септември 2019
Offtopic
Съвременните плочи се правят от цифров мастер така, че няма начин да са по-добри от цифров източник. От CD обикновено да, понеже на последните обикновено мастерингът е направен отвратително. Обаче от HiRes PCM или от DSD ще са по-зле или най-много наравно.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
19 септември 2019
Fair point, но нямах предвид специално новите плочи. На грамофон можеш да си слушаш и плочи, правени преди дигиталната ера Освен това съм убеден (без да съм проучвал), че някой някъде все още записва албуми изцяло аналогово, точно както все още има режисьори, които снимат на лента, въпреки че е ужасно скъпо и непрактично. Но е различно, и затова все още е ценно. В CRT монитор не виждам нищо ценно, което да остане - response time отвъд възможностите на мозъка да регистрира - ми добре, нека има, but who cares?
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
19 септември 2019
Има още едно голямо предимство CRT-то - няма native резолюция На LCD ако пуснеш нещо различно от нативната, и особено ако не е кратна на 2 образът става доста кофти. При CRT нямаш този проблем - нямаш дискретни пиксели. При 4К вече не е толкова зле де - примерно, ако го пуснеш на 1080p много много не се различава качеството от на native 1080p монитор. При 600dpi вече няма никаква разлика, но тази плътност на пикселите я има само при телефоните засега.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
19 септември 2019
Това дори не виждам защо е недостатък, буквално никога не съм се сблъсквал с такъв проблем откак съм с LCD. Освен това 600dpi плътност няма при LCD екраните не защото е технологично непостижимо, а защото няма смисъл, понеже човешкият мозък не може да хване разлика над 300-400dpi. Нито някой си гледа екрана от 10 сантиметра.
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
19 септември 2019
Ми явно или не си се сблъсквал или не си обръщал внимание или не те дразни. Иначе при дискретизация обикновено важи критерия на Найкуист за удвояване - както при честотата на звука - за да преставиш 22КХц ти трябва 44КХц. Така и при образа - за да представим 300dpi, трябва да имаме 600dpi. И с такъв дисплей на практика anti aliasing-а става напълно излишен.

@pse,
Май трябва да направиш един hardware-related подфорум

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
19 септември 2019
Доста по в час си от мен, за да споря по детайлите; но щом има телефони с такава гъстота на пикселите, значи с LCD технология може да се постигне и това не е никакво предимство на CRT За мен спорът е супер излишен - ако някой от вас ми изпрати в момента селфи с CRT-то си, на което работи в момента, ще ви призная аргументите
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
19 септември 2019
Имам колежка в офиса с 15 инчов CRT, ама това го смятам за наказание.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
19 септември 2019
@lyubohar

Селфи няма да си правя, защото не искам да си компроментирам макар и малката анонимност скрита зад този никнейм, но може да видиш снимките които съм постнал в една друга такава тема в един друг форум
https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/270072-%D0%A0%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE?p=5027385&viewfull=1#post5027385

Обективно погледнато, LCD-тата имат неоспорими предимства пред CRT но в някои аспекти не могат да настигнат CRT-тата, примера с грамофоните е най-точния който може да ми хрумне.

@Charcharo
Съгласен съм игрите последните 10+ години са масово посредствени, нещо като b-movie с интерактивни елементи, които не си струват парите. Ама дали ще ги играеш на PC, конзола или тостер, интелектът ти ще е все същия

<
1
...
271
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.