Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
288
...
683
>
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
25 ноември 2019
Аз се надявам,че CR Redне са Rockstar. Може пък съвсееем скришно да стискам палци мултито да се провали.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
25 ноември 2019
Къде са обещавали Рокстар за сингъл длс на GTA V ?
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
25 ноември 2019
Като паметта ти е слаба(избирателно или не), има Гугъл. Една камара статии и клипове има по темата.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
25 ноември 2019
Спомнете си колко големи имена в индустрията, с голяма и фанатична фен база, с безукорно име и чисто минало, нагази в блатото с транзакциите (отначало леко по тъч линията, опипвайки почвата, "само козметични, туй-онуй") и понеже общността дремеше, нахлузила розовите очила и беше пасивна, няколко години по-късно си легна с Morrowind и се събуди с Fallout 76. Само казвам.

Това не прави автоматично СДПР зли на момента и на всяка цена (то и информацията е толкова предварителна и ограничена, че предизвиква по-скоро емоции, отколкото обективна критика), просто е една голяма, червена удивителна към всички, които си мислят, че The Witcher 76 никога не може да се случи само защото СДПР до сега бяха едно наистина талантливо студио, обичано от всички заради страхотните игри, които ни даде и потребителски ориентираната си философия.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
25 ноември 2019
@The_Doctor46, мултито е потвърдено за Cyberpunk 2077, ще го има със сигурност. Отделен въпрос е, че още не е изяснено в какво точно ще се състои то, ама най-вероятно ще се гони нещо подобно на GTA Online. Ако изобщо може да се направи нещо такова технически в Cyberpunk 2077.

За мен е притеснително, че не се споменава, че става дума за козметични микроплащания. Ако се каже в прав текст - "Правим само козметика", тогава окей. Но ако не се каже, значи няма да е изненадващо, ако мултито е pay-to-win. А оттам нататък винаги може да се лавира. "Сървърите струват пари", "Ама ние не излъгахме за сингъла, за мултито не сме казвали, че няма да има микроплащания" и т.н. Което си е истина, де, не са обещавали, че в тогава необявеното мулти ще липсват микроплащания.

Ама, може би малко говорим за нероден Петко. Можем да се надяваме, че наистина тепърва са почнали да правят мултито, което значи, че сингълът на теория не трябва да пострада.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
25 ноември 2019
Ще е яко да има микроплащанията, да почета малко рев. Нормално е хората, да искат да издоят малко играта, щом няма плащания в сингъла, значи всичко е наред.
Panthers
Мнения: 128
Цитиране
25 ноември 2019
Честно казано ме съмнява. В the witcher всичко козметично беше безплатно. Предполагам и тук ще е така. Разбира се и друг път съм грешал,но наистина ме съмнява. Самата политика и образа който си градят е на компания, която държи на геймерите.
Freenod
Мнения: 101
Цитиране
25 ноември 2019
Не съм я прочел статията и ще говоря малко наизуст ...Поляците ,нормално и те да отрежат парче от баницата ,сега отделно да не пресолят парчето за геймърите,но едва ли ще е пей ту уин мултито,каквото и да представлява.Като модел мисля ,че по скоро ,ще бъде нещо като микро плащанията в мултито на TLOU ...козметика(шапчици,якенца,емотикончета-тийновете да се радват) ,без нищо което да влияе на геймплея. В крайна сметка фенската база ,трябва да се експлоатира от време на време ,дали по заовоалирано(онлайн стор),дали по грубо (микротранзакции)
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
25 ноември 2019
Въпросът, зададен към CDPR гласи "... понеже нямаме дата за излизане на мултиплейъра, Вие как смятате да интегрирате МОНЕТИЗАЦИИ във ф2п игра", а отговорът е " .... проектът е в много ранен стадии и ние все още експериментираме и опипваме различните опции, без да имаме специфична насока....Ние искаме да вкараме "умни монетизации", които да дават "изгода за парите"." Може да го направят по сума ти и начини:
1. Платен експанжън (тип "Вино и Кръв")- купуваш веднъж и играеш колкото ти душа иска с приятелите, които също са го закупили.
2. Събскрипшън модел тип ММО (като Гв, Тор, и дурги)- плащаш всеки месец, те добавят съдържание- на месец, на два и т.н.
3. Ф2п мултиплейър игра във Вселената на Cyberpunk 2077- с микротранзакции и експанжъни всеки 2/3/4 месеца.
4. Режим в цялостната игра, които идва с всичките там пасове/длц/скинове и т.н....
Варианти за монетизации- колкото щеш, но нищо не е потвърдено- НИЕ нямаме и дата за този режим и какво ще бъде в този режим- буквално плашим нероден Петко. Може да излезе половин година след сингъла. Може и след 1 година.
Аз, от време на време играя Гвента- ем CDPR там си раздават доволно количество неща- ресурси,карти.. Ето сега последното дето дадоха е един гръб за стриймърите и тубърите, безплатно. Преди това- стартер бъндъл- ако си минал обучаващото ниво ти дават 1 буре, 1 гръб и 1 рамка. И т.н.
Отделно- на 16.04.2020 излиза сингъл плеър-а на Cyberpunk 2077- а мултито може и по това време догодина.
НЕ мисля че е редно да почваме да наливаме и да слагаме на база предишен опит, щот "компанията X се полакоми и сега е в лайната.", особено пък и като имаме предвид историята на CDPR. Нека излезе основният режим, нека видим кога ще излезе, каква ще е монетизацията, но да хвърляма огън и жупел от сега и да отменяме пре-ордъри- просто смешно е ....
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
25 ноември 2019
Знам,че ще има мулти.Мисълта ми беше,че на лънча няма да има,а колегите по-горе коментираха дали няма да влияе това на сингъла.Според мен по-логично е ако влияе,мултито да е от ден първи.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
25 ноември 2019
Не видях някой да е споменавал, че отменя преордър. Да не съм пропуснал нещо? Или просто пресилваш, за да подкрепиш доводите си?
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
The_Doctor46
Мнения: 1758
Цитиране
25 ноември 2019
Според мен колегата просто е драматизирал.Едва ли някой ще отменя преордъри.Аз поне съм си все така хайпнат.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
25 ноември 2019
Здравословна порция скептицизъм не е навредила никому, мисля аз. Иначе да, сега прочетох няколко статии по темата, щото все пак става дума за някакъв разговор с акционери, който е като цяло неясен и политически коректен. Обмисля се монетизацията и туйто. Макар че реалистично в мултиплейър компонент ми се струва нереалистично да не е под формата на микроплащания. Няма какво друго. Платени DLC-та за нещо, което само по себе си ще е DLC, активиращо мултито, ще звучи прекалено объркващо за пазари като американския. То и на мен ми звучи объркващо. Subscription - абсурд, трябва да имаш големи и нагли топки тип Bethesda, че да сложиш месечни такси на DLC, активиращо мултиплейър. Ясно е, че ще са микроплащания, въпросът е дали ще са козметични или не. Козметичните са приети широко, за тях ще има малък, предимно автоматичен хейт. Pay-to-win микроплащанията ще доведат до бунт (макар че хората пак ще купуват и CD Projekt Red ще се облажи). Това са някакви класически морални дилеми като в компютърна игра, тип "Направи нещо лошо, ама вземи много пари" и никога не знаеш дали някоя компания няма да жертва малко карма, за да ги осъществи.

П.С. Доколко мултито ще повлияе на разработката на сингъла, отново можем да гадаем. Ясно е, че играта е 95% готова примерно, сега се чистят бъгове. Ясно е, че евентуално наличие на мултиплейър, дори на малко по-късна дата, винаги носи до добавена стойност. Ясно е, че ако играта е супер успешна и мултито е примерно 1/10, не, дори 1/20 популярно от това на Grand Theft Auto Online, това ще докара значителни приходи на CD Projekt Red. та няма как да знаем дали поляците ще завършат играта на 100% или ще започнат да пренасочват ресурси, за да не се бави прекалено много мултито. А може би вече са пренасочили ресурси, ама са чакали до последния момент, за да не изглежда така, сякаш сингълът няма да е готов. Това си е хвърляне на боб и толкоз.

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
25 ноември 2019
Хора- всякакви. Вероятно има и такива, дето са си отменили пре-ордърите.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
25 ноември 2019
Аха
Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
<
1
...
288
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.