Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
336
...
691
>
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
28 юни 2020
Не знам, аз също играя доста стари игри - heroes, disciples, city building игри от рода на caesar и т.н. - и сякаш не ми се е налагало да пипам кой знае колко там. Може да взема да тествам дали има наистина разлика. Направи статия и ще я прочета с удоволствие, те технологиите са общо взето същите и при nVidia.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
28 юни 2020
Не говоря за игри отпреди 10 години, говоря за такива от времето на Direct3D 6.

Ако никога не си преминавал през подкарването на X-Wing Alliance на съвременна машина (макар че последните години това стана по-лесно, благодарение на общността), значи не знаеш какво е да преминеш през няколкодневен инсталационен процес, в който оправяш всичко - търсиш къстъм DDraw.dll, за да подкараш играта в Direct3D 11, след което пачваш ехе`тo, за да можеш да я подкараш на резолюция, по-голяма от 800х600; пачването на графиката до 32 бита ти позволява да включиш Анизотроп филтър, който не се поддържа от играта, но го правиш през настройките на драйвъра; по същия начин от настройките на драйвъра включваш Анти-Алайзинг, който пак можеш да активираш само от там, междувременно включването на АА поврежда шрифта в играта и го прави нечетим - отиваш отново в настройките на драйвъра, намираш и активираш "Алтернативен пиксъл център", за да оправиш това или търсиш допълнително да активираш Суперсамплинг АА, за да го оправиш. Забраняваш на играта да ползва повече от едно ядро или трейд. Нищо от това по-горе не е опция, която можеш да намериш в играта под каквато и да е форма, бейсик или адвансд.

И това е просто един от примерите, които ми идват на ум, защото ми е любима игра.

С инструменти като стария Radeon Pro това беше доста интуитивен процес. Само който не е преминавал рез подобен процес често в миналото не знае какво е удобството на добрия интерфейс спрямо неудобния.

Трябва да добавя, че портали като GoG и посветеното комюнити направиха нещата една идея по-лесни, но понякога дори не става дума за стари игри, става дума за недобра оптимизация или недобри решения.

Колко често го правя? До преди да взема нВидия - постоянно, ако играта го изисква или позволява. Ако мога да извлека повече от играта - правя го, ако се налага да прибягвам до трикове, за да оптимизирам играта - правя го, ако има начин да си подсигуря плавен геймплей чрез настройки в драйвъра - правя го. Аз съм от хората, дето не просто ще сложат графични модове в Скайрим, а ще прочета тук там, за да видя дали и на драйвърно ниво не мога да добавя някоя шукарийка.

Това е като с модването. Или като с настройването на адони в WoW. Понякога е наложително, понякога е просто за кефа. Пък и дори да не го правя всеки ден, защо трябва да ми е грозно, когато го ползвам

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
28 юни 2020
Игрите, които цитирах по-горе, са на по 20+ години. Всички са ми с пачнати .exe-та за широк екран и fullhd. Ровено е с дни по темата, и не само по тая тема Един Starship Troopers: Terran Ascendancy да се подкара също е доста забавно преживяване. Аз също модвам всяка игра, която подлежи на модване, и отделям extra време да изкарам графичният максимум, който може, че и отгоре. И почти всичко това се случва в ini-тата на играта (или ако има графичен интерфейс от комюнитито). Които ini-та всъщност правят същото, но много по-прецизно, не по толкова "дърварски" начин като да се хардкодват настройки от драйвъра на видеокартата. Да, ако си изчел и знаеш какво да активираш - ще работи, но някак не ми е елегантно.
DragonSlayer
Мнения: 2017
Цитиране
28 юни 2020
Аз отговарях на предното ти мнение, това за Дарк Соулс, другото го нямаше, докато пишех. И да, смятах да спомена и Starship Troopers: Terran Ascendancy

Но да, комюнитито прави нещата по-лесни - една от причините да предпочитам ПЦ гейминга.

Не е задължително да има смисъл във въпросите. Това е задължително само за отговорите." Сюзън Смърт
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
28 юни 2020
Когато правя снимки за Wikias също използвам много "enhancements" защото се тригървам от грозотии по Wikiтата.
https://warfront.fandom.com/wiki/Tiger
Всички мои снимки тука са си взети от 5K Source image !

Най-доброто място за PC Gaming неща е тук:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Home

Не е пълен но е добър. Иначе аз като цяло затова и харесвам добрите Ремастъри - те са ти нещо като ултимативно издание на добра игра.

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
28 юни 2020
@DragonSlayer: еми почнах по-леко, с Дарк Соулс, но ти много вдигна летвата с тия DX6 игри Иначе Dark Souls се преобразява с няколко промени в .ini-то, не е истина просто какъв потенциал за подобрение има (без текстури, само хардуерни настройки).

@Charcharo: от pcgamingwiki май събирах инфо като си правех безшумно ПЦ преди десетина години. Ама може и да бъркам и да не е било оттам...

The_Doctor46
Мнения: 1805
Цитиране
29 юни 2020
@Charcharo,абе ти като хардуеър ентусиаст,да те питам,има ли някакви новости около бъдещите RTX 3XXX и новите Ryzen,че ти ги следиш тези работи повече. Аз не можах много да намеря. Гледах лийка на снимките на бъдещите RTX ,а за Ryzen само слухове. То е ясно,че няма нищо официално,но ако има някакви по-надеждни слухове,сподели,че искам да ъпгрейдвам(то почти всичко освен кутията и захранването ),а да купуваш баш сега,когато идват новите чаркове си е глупост. Благодаря предварително.
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
29 юни 2020
За мен големият плюс на новите RTX ще е Hdmi 2.1 - в комбинация с телевизор LG C9 или CX най-накрая ще имаме 4К@120 + 10bit HDR. По HDMI 2 максът беше 4К@60 + 8bit HDR.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
29 юни 2020
@Morgoth
Renoir и RTX 3000 са HDMI 2.1, предполагам и RX 6000 на AMD.

Само да имахме Display Port 2 обаче...

@TheDoctor46
За Ryzen ще има нови XT процесори сега ама са мех. 3-4% по-бързи и то това е само ако Infinity Fabric може да удари 2000 Mhz при тях. Следващият месец излиза и Ryzen 4000 APUs (Renoir) за настолни компютри. Ноември очакваме Zen 3 (Ryzen 4000) поколението. Не знам колко по-бързо ще е въпреки, че зная някои от ъпгрейдите по архитектурата. Унифициран CCX и подобрен регистър на L2 към L3. В някои игри това ще е масивно.

RTX 3000 и RX 6000 са Септември. Малкото, което знам наистина не мога да го кажа, но имам доста смесени чувства за това, което ни чака.

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
29 юни 2020
@morgoth_srs: само LG телевизори ли поддържат HDMI 2.1?

Иначе аз лично не мога да видя разлика между 60 и 120, така че съм доволен, че няма да има нужда да сменям телевизора Взех си 144Hz екран с g-sync, еми никаква разлика не виждам Явно възрастта си казва своето.

morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
29 юни 2020
Общо взето не са много https://premiumbuilds.com/guides/hdmi-2-1-tv-list/ . А и засега май само LG телевизорите поддържат G-Sync. Ще ги видим и Сони какво ще изкарат. Само че ако пак слагат едно 1000-2000лв отгоре само заради марката ще ги пропусна За ОЛЕД-и говоря. Големите монитори също ми се струват неоправдано скъпи на фона на LG OLED-ите, като единственото им предимство е наличието на DP порт.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
29 юни 2020
И аз съм с LG C9 2019 телевизор (не са единствените с HDMI 2.1 макар, че няма 100% 2.1 телевизор все още). Това, което имат е Adaptive-Sync.

@Lyubohar
На теб ти е по-лесно. Разликата между 60 и 144 е колосална за мен. Даже и с 240hz има все още някакъв ъпгрейд. Нали си сменил да е на 144?

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
29 юни 2020
@morgoth_srs: чак пък 2000 отгоре не слагат. Аз съм си Сони-човек все още. Предпочитам Сони заради невероятния им video processing - upscale-ването и motion-ът им са ненадминати. Макар и с тегавия андроид.

@Charcharo: и аз това казвам, доволен съм, че не хващам разликата. Моят екран е g-sync, така че няма нужда да суичвам на 144. В повечето игри ги достигам реално, следя ги с msi afterburner+riva tuner.

morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
29 юни 2020
1500лв да са - толкова беше разликата между B8 и А9F, когато купувах първият. Но да - цената при излизане беше по-скоро 1000лв разлика.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
29 юни 2020
Мониторите наистина са калпави сравнение с телевизорите. Като изключим 2560x1440 @240 Hz (което е супер яко), един OLED TV буквално премазва Гейминг мониторите като Съветска танкова армия през немско селце. Просто не харесвам големината на телевизорите ама в момента нямам избор за реално качество, което да си заслужава парите.

@lyubohar
Нее, дали си сложил 144 в настройките, че е възможно да не е така. Понякога след Windows или Drive обновление се връща на 60 Hz.

<
1
...
336
...
691
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.