Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
368
...
686
>
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
27 октомври 2020
Чарчаро не говори за качества на дадена игра конкретно, за което всички сме съгласни, че са субективни критерии. Говори за отношението на издаделите и философията им при създаване и публикуване на продукт, поддръжка, съвместимост, връзка с клиенти ... такива неща. Поне така аз го разбирам и съм съгласен. Освен за частта за Линукс
lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
27 октомври 2020
Charcharo написа
Кажи какви са твоите критерии? Как би бил обективен и честен с исканията си?

Ами ти го каза много ясно: ако една компания не обръща внимание на Линукс (и там всичките други неща, които изреди), не можем да я наричаме добра компания или компания, която прави добри игри. Това е. Тръгнахме от Рокстар.

Аз нямам някакви дефинирани критерии, защото осъзнавам, че такова нещо като ултимативни критерии не съществува и оценявам всяка игра сама за себе си. Дори и да дам списък с критерии, ще дам и списък с любими игри, които не отговарят. И влизам в капана на собствената си субективност и лицемерие. Нали виждаш накъде бия?

Ако технологичните постижения са ти основен критерий, а любимите ти игри не са технологични чудеса, значи любимите ти игри не отговарят на собствените ти критерии. Следователно за какво са ти тия критерии освен да си чешем езиците?

Rostik79 написа
Говори за отношението на издаделите и философията им при създаване и публикуване на продукт, поддръжка, съвместимост, връзка с клиенти ... такива неща.
Да, но това само по себе си нищо не означава. Нали всичко накрая пак се свежда до субективната оценка на човека, който ще играе играта и то конкретно за тази игра. Да ми кажеш, че Рокстар не е компания от най-високо ниво защото нямат поддръжка за Линукс и Атмос е най-малкото претенциозно. Те поначало линуксаджиите (не говоря за Charcharo, дори не знам дали е от тях) са снобско и претенциозно племе де, то не е шок това

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
27 октомври 2020
Rostik79 написа
Чарчаро не говори за качества на дадена игра конкретно, за което всички сме съгласни, че са субективни критерии. Говори за отношението на издаделите и философията им при създаване и публикуване на продукт, поддръжка, съвместимост, връзка с клиенти ... такива неща. Поне така аз го разбирам и съм съгласен. Освен за частта за Линукс

Това е горе долу така, да. Отношението и философията плюс обективна компетентност.

Аз не използвам Linux базирана машина. Това, че не използвам нещо не значи, че не е важно. Това е мисленето ми и няма двуличие в него. Даже бих се радвал да има и Apple Mac версии на игрите, само идиотите от Apple да поддържаха OpenGL след 4.2 и Vulkan.

При все това има повече игри за Linux отколкото за която и да е конзола (макар и с малко) и с Proton повечето Steam игри вървят без особени проблеми на Linux (което вече е в пъти повече от която и да е конзола). Даже ако е OpenGL играта или има добър Vulkan render, тя може да е по-бърза на Linux.

Но нали то Българите сме си израснали с Windows следователно другите са лоши елитари и претенциозни идиоти. Друго си е народното нали момци ?

"Дори и да дам списък с критерии, ще дам и списък с любими игри, които не отговарят. И влизам в капана на собствената си субективност и лицемерие. Нали виждаш накъде бия? "

Ми не. Хич не виждам. Перфектно пусната игра не означава, че самата игра е перфектна.

Metro Exodus е по-близо до тези изисквания от Red Dead Redemption 2 но е по-слаба игра. Има дори повече плюсове и от DOOM Eternal но е много по-слаба от DOOMа. Поне според мен, държа си на мнението но не е 100% факт, не съм Играчкин.

Просто искам доброто отношение и доброто инженерство да са на почит също. Това са обективни неща все пак.

Аз не смятам Rockstar за компания от най-високо ниво. Според мен никога не са били. Никога не са били дори в това състезание. Просто правят масови игри, които са добри и имат отличен маркетинг.

Ако Rockstar пускаха добри модинг tools и нямаха или поне бързо махаха DRM... щях да ги сложа в тази графа, да. Без значение дали ми харесват игрите им или не, ако имат това отношение дори няма значение дали са разбрали какво е HDR.

lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
27 октомври 2020
Charcharo написа
Просто искам доброто отношение и доброто инженерство да са на почит също.

Да, но не каза това по-рано, затова и се тригърнах Каза го много, много по-категорично и без място за компромис.

Charcharo написа
Аз не смятам Rockstar за компания от най-високо ниво. Според мен никога не са били. Никога не са били дори в това състезание. Просто правят масови игри, които са добри и имат отличен маркетинг.

Да, по твоите критерии е така. По нечии други са топ компания. Нали това се опитвам да кажа през цялото време

Charcharo написа
Другите са лоши елитари и претенциозни идиоти.
Абсолютно така е. Казвам го като човек, който е търкалял Линукс през 98-а, когато повечето днешни линуксаджии са били просто блясък в очите на бащите си. Ако ползваш Линукс за системно администриране или искаш висока сигурност или по друг начин го ползваш по предназначение - разбира се, чудесно. Но да търкаляш Линукс на домашната машина за филми и игри е като да караш джип в града - членуваш в клуба на претенциозните елитари, но в моите очи си смешен и не ползваш нещото по предназначение.
lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
27 октомври 2020
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
27 октомври 2020
Charcharo написа
При все това има повече игри за Linux отколкото за която и да е конзола (макар и с малко) и с Proton повечето Steam игри вървят без особени проблеми на Linux (което вече е в пъти повече от която и да е конзола).

Вероятно е така, но играещите на конзоли със сигурност са в пъти повече от геймещите на линукс и има добра причина за това.
(не, че се заяждам, имам лош ден на работа)

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
27 октомври 2020
Rostik79 написа
Вероятно е така, но играещите на конзоли със сигурност са в пъти повече от геймещите на линукс и има добра причина за това.
(не, че се заяждам, имам лош ден на работа)

Не се безпокой, разбирам те. И аз имам такива дни - повечето
И да повече са тези на конзоли.

lyubohar написа
Charcharo написа
Просто искам доброто отношение и доброто инженерство да са на почит също.

Да, но не каза това по-рано, затова и се тригърнах Каза го много, много по-категорично и без място за компромис.

Charcharo написа
Аз не смятам Rockstar за компания от най-високо ниво. Според мен никога не са били. Никога не са били дори в това състезание. Просто правят масови игри, които са добри и имат отличен маркетинг.

Да, по твоите критерии е така. По нечии други са топ компания. Нали това се опитвам да кажа през цялото време

Charcharo написа
Другите са лоши елитари и претенциозни идиоти.
Абсолютно така е. Казвам го като човек, който е търкалял Линукс през 98-а, когато повечето днешни линуксаджии са били просто блясък в очите на бащите си. Ако ползваш Линукс за системно администриране или искаш висока сигурност е друго или по друг начин го ползваш по предназначение - разбира се, чудесно. Но да търкаляш Линукс на домашната машина за филми и игри е като да караш джип в града - членуваш в клуба на претенциозните елитари, но в моите очи си смешен и не ползваш нещото по предназначение.

Мислех, че щом говоря за неща, които на мен не ми помагат е очевидно, че има компромис . Само за Accesibility Options почти няма място за компромиси при новите игри без модове.

"Да, по твоите критерии е така. По нечии други са топ компания. Нали това се опитвам да кажа през цялото време "

Този човек трябва да е ретард тогава. Или това или е против доброто на изкуството или не му пука. По-добре да не говоря с такъв ламер.

Иначе Линукс е идеологически добър избор и е популярен сред ентусиасти. Познавам двама, които винаги използват видове на този OS на личните си машини и са като цяло пичове. Богати, успешни, със знания... леко луди но това е плюс а не минус. Не знам, не съм останал с лошо впечатление от тези хора.

"като да караш джип в града "

I feel personally attacked.

lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
27 октомври 2020
Charcharo написа
Този човек трябва да е ретард тогава. Или това или е против доброто на изкуството или не му пука. По-добре да не говоря с такъв ламер.

Ето такива изказвания ме тригърват, но ще спестя на останалите още 2 страници глупости и ще го подмина.

Charcharo написа
Познавам двама, които винаги използват видове на този OS на личните си машини и са като цяло пичове.

Това не пречи да са претенциозни елитари и като цяло не означава, че не трябва да се комуникира с тях. Аз такива крайни решения за хората не взимам, само ти го правиш - виж горния цитат
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
27 октомври 2020
lyubohar написа
Charcharo написа
Този човек трябва да е ретард тогава. Или това или е против доброто на изкуството или не му пука. По-добре да не говоря с такъв ламер.

Ето такива изказвания ме тригърват, но ще спестя на останалите още 2 страници глупости и ще го подмина.

Charcharo написа
Познавам двама, които винаги използват видове на този OS на личните си машини и са като цяло пичове.

Това не пречи да са претенциозни елитари и като цяло не означава, че не трябва да се комуникира с тях. Аз такива крайни решения за хората не взимам, само ти го правиш - виж горния цитат

Осъдителността не е нещо лошо. Стоя изцяло зад това изказване. Нека тези хора да си ебат майката, толкова и заслужават. И аз да използвам малко народни изрази

А ти като изполдваш Windows а не Mac OS X не си ли също претенциозен елитар? Тя е дори по-проста уж.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
27 октомври 2020

Интересно видео.

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
27 октомври 2020
Чарчаро, не искам да се намесвам в спора, защото съм "такъв ламер",с който е по-добре да не говориш, обаче не издържах- искаш да ми кажеш, че трябва да съдя компания по това дали поддържа Линукс? Или някакви Долби лайна? Говоря от името на 97-98% ламери, обичайни геймъри, които се интересуват единствено да "пуснат диска и да тръгне". Обективното за теб не само е необективно за мен, а напълно излишно. Оценявам игрите и компаниите от своята субективна камбанария и грам не ми дреме, че за теб Дуум Етърнал е по-силна игра от Метро-то.. Рокстар не ме кефят, но има някои малки компании като DontNod, които ме радват на макс. Обзалагам се, че те не поддържат Линукс версии на игрите си. Да не ги харесам за това? Много си изтрещял, мейт, ама то е нормално..хардуерните бойци (които са на брой-цифром и словом - 5 (пет) в БГ и 12 (дванадесет) на Запад) явно решават, че те са всичко и всички. И малко да развеселя накрая, за да няма излишно напрежение, вчера съпорта на Озон ми каза, че хлапетата го питали може ли да играят Фортнайт без включен интернет
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
27 октомври 2020
Неразбирателството според мен идва от това как третирате игрите.

По-големият лагер, към който донякъде съм и аз, иска да играе играта и толкова.

Лагера на Charcharo искат развитие. позицията му изглежда странна, но ако го нямаше това постоянно изискване, вероятно щяхме да сме още по-назад технологично.

Спомняте ли си кога ни обясняваха, че "предпочитали" играта да им е на 30 кадъра, щото било "по-кинематографично"? Не беше толкова отдавна.

Технологиите сега, могат да направят играта future proof и когато технологията стане стандарт, пускаш и играеш, а не обикаляш 10ки сайтове за фикс, ако разбира се компанията не реше да пусне ремастера/римейк/ретекстура, за да се възползва от технологията.

Модовете осигуряват освен опции, дълголетие - Сталкър се играе доста и до днес, Скайрим въпреки 1000та си едишъна все още носи бъгове дето unofficial patch-a фиксва.

И да, дефакто наличието на технологии може да се измери обективно и да се оцени. Вече какво значение има оценката за всеки от нас е субективно. На изпит по математика ако си решил задачи за тройка, а математиката ти е слаба, можеш да се радваш на тройката искрено, но това не променя факта, че обективно е тройка и обективно е ниска оценка.

lyubohar
Мнения: 3066
Цитиране
27 октомври 2020
nightwarrior написа
Спомняте ли си кога ни обясняваха, че "предпочитали" играта да им е на 30 кадъра, щото било "по-кинематографично"? Не беше толкова отдавна.

Че аз и днес го твърдя, няма по-яка гледка от насичащи чудовища в далечината в bloodborne или Dark Souls. Сто пъти по-крийпи е отколкото ако се движеха мазно. Не, че трябва да е така за всяка игра, но е яко. Също някои филми са яки в черно и бяло въпреки, че цветното кино е измислено отдавна.
rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
27 октомври 2020
https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1321128432370176002 Забавена за 10ти декември!
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
27 октомври 2020
<
1
...
368
...
686
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.