Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
367
...
683
>
sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
26 октомври 2020
Чарчаро откъде ги измисли тези неща не знам . Ако ги няма тези неща значи компанията е лоша така ли,не знаех. Да нямало защита ,и прешълците от бедните държави като нас да ограбват яко труда на хората

Линукс версия ,кой ползва този софтуер за гейминг? Ползва се във някои офиси за работа . Модинг , бетесда нали пускат такива лайна ,каква е ползата като игрите им не са хубави. Въобще никое от тези неща не е нужно,нужно е само игрите ти да са качественни и това рокстар го правят.

Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
26 октомври 2020
sauron93 написа
Линукс версия ,кой ползва този софтуер за гейминг? Ползва се във някои офиси за работа . Модинг , бетесда нали пускат такива лайна ,каква е ползата като игрите им не са хубави. Въобще никое от тези неща не е нужно,нужно е само игрите ти да са качественни и това рокстар го правят.

Не съм казал, че ако ги нямаш си лош. Просто, че ако имаш всички тези неща си с обективно перфекен launch. Аз не искам просто добро. Искам все повече и повече.

"и прешълците от бедните държави като нас да ограбват яко труда на хората "

Ми не знам, аз не съм беден и си купувам игрите. На моят процесор и SSD е все тая какъв DRM има играта, именно за бедните хора с калпави машини и модърите (които са сред най-елитните юзъри) ги засяга DRMа.

Не е за мен това. За мен е все тая. Но само защото нещо не ме афектира мен не означава, че е добре да се случва.

"Линукс версия ,кой ползва този софтуер за гейминг? Ползва се във някои офиси за работа . "

Това дори не залсужава отговор.

"Модинг , бетесда нали пускат такива лайна ,каква е ползата като игрите им не са хубави"

Най-добрите игри с отворен свят са модове. Rockstar (и Bethesda) буквално правят по-лоши видео игри от модърите. Не само те де, но просто да разбереш защо искам мод съпорт.

https://gnd-tech.com/2017/06/remembering-our-heritage-popular-games-that-began-as-mods/

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
26 октомври 2020
То човек ако е геймър и се надява само на Линукс версиите наистина ще остане на сухо. И аз не мисля, че Линукс ревизия е показателна за каквото и да е. Не толкова многото хора, които познавам и ползват Линукс, си имат и инсталация на Windows за някои специални случаи.

А иначе - повечето гейм компании не се интересуват от това да вкарат всички последни технологии в игрите си и това е разбираемо. Вероятно в някои има отделни водещи кадри, които са маниаци по темата и заради това се поддържат най-нови неща, но останалите не вкарват екстри, които ще се ползват от 1% от хората. Те мнозинството PC геймъри играят на средни детайли, там изобщо и 4К текстурите да отрежеш, че даже и ултра текстурите за 1080p повечето хора няма да забележат. Какво остава за някакви други мега екстри.


За мен Rockstar не е същата компания просто защото не експериментира и не рискува. През 2000-ните години имахме GTA 3 и останалите, Manhunt, Bully, Midnight Club, че и още други игри от всякакви жанрове. Плюс Red Dead Revolver. Доста от които игри бяха скандални и брутални. В последното десетилетие - 2 продължения на Red Dead Revolver и едно на Grand Theft Auto. В момента не мога да си представя Rockstar да пусне нещо като Manhunt. Или Bully ако щеш, играта никога не ми е била любима, ставаше, ама все пак беше достатъчно различна. Поредното GTA във време, в която всяка втора игра е open world не носи същата тръпка, която носеше през 2000-ната тройката. Тогава си беше "уау" отвсякъде.

Аз възприемам гейм компаниите по същия начин, по който и футболните отбори. Колкото и футбол да съм гледал през живота си - никога не съм бил фен на никой отбор. Някой тим играе красив футбол в даден момент, допада ми, надявам се да спечели. После идва смяна в посоката, докарват някой супер дефанзивен треньор, този отбор почва да мъчи топката и я мъчи с десетилетие. Ами, тогава вече ми става безразличен този тим. Същото и при гейм компаниите. Blizzard ми харесваха едно време, само на Diablo II и Warcraft III съм прекарал бог знае колко хиляди часа. Ама в днешно време са ми meh, даже не се надявам на нищо от тях. Rockstar пак същото, бяха голямо име едно време и имаше тръпка като обявят нова игра, но днес? Като представят GTA VI с як акцент на онлайна емоцията ще е същата, сякаш Ubisoft представят игра с отворен свят.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
26 октомври 2020
Charcharo написа
Най-добрите игри с отворен свят са модове.

Това е мнение, както обикновено сипваш личните си педпочитания като световен факт, под който всички сме се подписали. Аз съм на обратното мнение - нито един СТАЛКЕР мод не ми е харесал повече от оригиналните игри. Същото важи за Скайрим, Фолаут и всички други mod-heavy игри. Ползвам модове за визуално оптимизиране и quality of life.

Същото важи и за почти всичко останало от списъка ти - мнение и предпочитания, валидни за определен тип геймъри със сериозно залитане към хардуера, които сигурно сте 3-ма в България и 12 в световен мащаб

Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
26 октомври 2020
Модовете съм съгласен, че са едно от хубавите неща в гейминга и е жалко, че не са много игрите (и компаниите), отворени към тази концепция. В Скайрим модовете обогатиха играта по чудесен начин.
Да добавя, че и аз като Любо ползвах предимно immersion модове и графични такива без да променям геймплея.
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
26 октомври 2020
Някакси имам идеята, че не ме разбирате.

За история и геймплей може да се спори. Те не са 100% обективни неща. Смятам, че са донякъде и обективни но със сигурност не напълно. Няма смисъл за мен да се води спор там, или поне не и без добри намерения от двете страни.

Заради това акцентирам на технология или на "идеалистични" неща като модинга. Те са или нещо обективно или нещо, което нормален човек не би оспорил.

Примерно аз ни играя игри с контролер. Но искам да я има опцията. Ако я няма - обективна грешка дори и аз да не съм засегнат. Нямам проблеми със зрението. Искам игрите да идват с опции за хората с такива проблеми. Имам 4k HDR дисплей. Защо да нямам и HDR в играта? Че това не е трудно за имплементация.

Модинга добър ли е за гейминга? Да. Даже много. Добър е и за по-бедните хора. Следователно да го имаш е плюс. Това е толкова прост аргумент, че няма накъде. Даже има и accesibility модове за игри. Има хора, които нямаше да могат да играят определени заглавия ако не беше модинга.

Linux частта да се спори с Българи е безсмислено.

"Това е мнение"

И това да правиш фелацио на AAA игрите е просто мнение, но не те виждам да се ядосваш тогава. Ще оставя настрана вярата ми, че не всички мнения са равни. Самият факт, че аз и други хора като мен, които играят всичките тези игри и вярват, че модове могат да се конкурират директно с AAA/AA игри по качество само по себе си показва, че явно има нещо там. Ако не играех AAA или AA или инди игри - хората биха имали аргументо против моето мнение, че не е информирано но това не е така.

"както обикновено сипваш личните си педпочитания като световен факт, под който всички сме се подписали"

Имам надежда за вас все още

"нито един СТАЛКЕР мод не ми е харесал повече от оригиналните игри"

Играй NLC 7 и забрави за STALKER 1 и 2.

"Същото важи и за почти всичко останало от списъка ти - мнение и предпочитания, валидни за определен тип геймъри"

Щом толкова разбираш защо не играеш игрите на някакъв 6-битов 50hz TN панел от 2003та? Ето това вече ме дразни яко. Разбирам, да нямаш грам интерес от технологията но да си лудит вече не е добре.

То пък да нямаш никакви технологини стандарти, ама чак пък толкова. Това е малоумно според мен.

"които сигурно сте 3-ма в България и 12 в световен мащаб"

Пиши на Anandtech, Sapphirenation, Gamers Nexus, TechSpot, Hardware Unboxed, Computerbase.de, Linus Tech Tips и десетки други със стотици хиляди или милиони фенове. Просто същите 12 човека гледаме едно и също нещо по милион пъти нали?

И BTW аз пак казвам - да имаш високи стандарти е добро нещо. Да имаш очаквания поне откъм базови и обективни неща не те прави елитар, просто означава, че ще са разочароваш. Но това е по-добре отколкото да имаш ниски стандарти.

Нито една нова игра не отговаря на моята идея за перфектен продукт. Но ще има и такива де.

Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
26 октомври 2020
igra4 написа
Рокстар са най-големите. Мултито е по желание, никой не ви задължава да го играете. На мултито сиг имам макс 30-40 часа, а сингъла съм го врътнал 3 пъти. Просто са добри и направиха читав онлайн, който се харесва на хората.

Ми то никоя игра или филм, като цяло не са задължителни. Дай да се съгласяваме с всичко което правят. Единственото хубаво нещо на GTA Online са хайстовете, и то само ако се събереш да играеш с приятели. Аз така направих, и мултито ни задържа вниманието около 2 седмици. Всичко друго си е грайнд. Всички знаем, че боготвориш Рокстар и GTA V, но това не значи, че останалите нямаме право на мнение. Аз лично, бих взел мултито на GTA 4 и първия RDR пред GTA Online. Няма глупави грайнд практики, а няколко онлайн режима, които могат да са супер забавни, дори и да не играеш с хора които познаваш.

sauron93
Мнения: 1449
Цитиране
26 октомври 2020
Аз нито един онлайн режим не ми харесва от рокстар. Но сингълите им са хубави ,дълги игри със много часове игра и история. И най-важното след като си купиш играта ,след 2 месеца не ти искат още кинти за някакви нови мисийки и нова зона. Направо ти продават цялата история наведнъж и играеш. Колкото и човек да мрази рокстар,тези неща няма как да ги отрече. Ако не се лъжа последният път който искаха пари за някакви експанжъни беше гта 4,но от нея колко години минаха и вече не правят така. Затова аз ги похвалих за новата политика. Оттам нататък онлайна не ми пука,там да продават каквото си решат. Само вижте какво правят уби,ЕА и Активижън и няма как човек да не похвали рокстар пред тях.

Чарчаро това исках да кажа само,но ти ми излезе със думи тип рокстар не са за пример защото видиш ли не пуснали Линукс версия и модинг и пуснали играта си със защита против пирати.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
26 октомври 2020
Аз не оспорвам самите технологии, а дали са толкова важни, колкото ти смяташ. Това е мнение И нямаш високи стандарти, имаш *други* стандарти.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
26 октомври 2020

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
26 октомври 2020
Защо да я пускаш отначало, аз съм минал всички мисии и има сигурно още 50-60 часа забавни неща - лов, bounties...
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
26 октомври 2020
lyubohar написа
Аз не оспорвам самите технологии, а дали са толкова важни, колкото ти смяташ. Това е мнение И нямаш високи стандарти, имаш *други* стандарти. ;\)

Добре тогава, щом си толкова умен, я ми кажи какви са твоите критерии? Как би бил обективен и честен с исканията си?

И виж, аз съм от хората тук на които най-малко им дреме как изглеждат игрите. Играя DOOM 1 Sigil в момента и за мен изглежда добре.

И не, нямам други стандарти. Знаеш, че ми пука най-много за сюжет и история. Но те не подлежат на графи и степенуване, а аз това харесвам когато мисля за стандарти.

Peshp
Мнения: 287
Цитиране
27 октомври 2020
Графиката и музикалното оформление ти правят атмосферата в играта, която до някаква степен влияе на историята. Разбира се всеки гледа различни неща.
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
27 октомври 2020
Charcharo написа
И не, нямам други стандарти. Знаеш, че ми пука най-много за сюжет и история. Но те не подлежат на графи и степенуване, а аз това харесвам когато мисля за стандарти.

Ами не знам как да го обясня по-ясно - няма как да е напълно обективен човек, не му е заложено еволюционно. Твоите стандарти не са задължително стандарти за останалите, така че графи и степенуване по твоите стандарти си важат само за теб. Това е все едно да обясняваш на възрастен, семеен човек, как последното Порше 911 е в пъти по-мощно и по-технологично от неговия последен модел Пасат. Различни критерии за "добра кола" имате. Е, същото е и с игрите.
Charcharo
Мнения: 3407
Цитиране
27 октомври 2020
lyubohar написа
Charcharo написа
И не, нямам други стандарти. Знаеш, че ми пука най-много за сюжет и история. Но те не подлежат на графи и степенуване, а аз това харесвам когато мисля за стандарти.

Ами не знам как да го обясня по-ясно - няма как да е напълно обективен човек, не му е заложено еволюционно. Твоите стандарти не са задължително стандарти за останалите, така че графи и степенуване по твоите стандарти си важат само за теб. Това е все едно да обясняваш на възрастен, семеен човек, как последното Порше 911 е в пъти по-мощно и по-технологично от неговия последен модел Пасат. Различни критерии за "добра кола" имате. Е, същото е и с игрите.

Това, което ти правиш е именно дървена философия.Не адресираш същността на аргумента.

"Различни критерии за "добра кола" имате."
Любимите ми игри не са технологични чудеса, повечето. Именно заради това смятам, че не разбираш какво пиша.

Кажи какви са твоите критерии? Как би бил обективен и честен с исканията си?

<
1
...
367
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.