Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
457
...
684
>
Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
13 май 2021
Брех, тоя графичен мод си е бруталничък, аз не съм много навътре в тая тема, но чак такова реалистично чудо не бях виждал поне в virtual urban условия...
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
14 май 2021
Много впечатляващо.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
14 май 2021
Много яко!
Но изглежда в обозримо бъдеще няма да е повече от експеримент. Но в по-далечно бъдеще може да се окаже такова развитието на графиката в индустрията.
lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
14 май 2021
Deep fake в гейминга.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
14 май 2021
lyubohar написа
Deep fake в гейминга.

Мхм. Май наближава моментът, когато графиката ще се генерират в реално време. В смисъл, че за момента ще се създава, а не да се ползват предварителни текстури. И ще "черпи" информация от мрежата директно.
Всяка игра може да има уникален вид, спрямо предпочитанията на потребителя. Примерно с ГТА по-горе, си го задаваш да изглежда все едно си в Мексико, да речем. И АИ-то ти вкарва архитектура, модели и т.н. от Мексико. В реално време. После си го пускаш да си в Берлин и колите стават европейски модели. Без да има зложени файлчета с такива модели в самата игра.
Де да знам, може и глупости да говоря, но с увеличаването на скоростите на мрежата и изчислителната мощ може и дотам да се стигне.

lyubohar
Мнения: 3048
Цитиране
14 май 2021
Точно така си го представям и аз. Е, само bandwidth да има
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
14 май 2021
Ако върви в реално време, т.е можеш да играеш играта с такава графика е впечатляващо. Ако е записан геймплей и после обработен с някакъв AI алгоритъм, това не е нищо невиждано. По са ми интересни клипчетата на братята Люмиер от края на 19-ти век и разни други стари кадри, направени цветни на 4к с 60 fps чрез AI
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
14 май 2021
null

ДушаБездушный

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
14 май 2021
Впечатляващо демо и смятам, че такава технология има място в някои игри. Но премахва човешкия фактор от изкуството. И все пак си представям игри, в които може да има смисъл.

Обаче това нещо винаги добавя латентност към края на рендъринга. Така, че за някои игри е абсолютна лоша идея

JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
14 май 2021
https://support.discord.com/hc/en-us/articles/1500009438682

Идеална работа във всяко едно отношение:
null

null

null

twitch.tv все още имат шанс да спасят идентичността си ако направят 18+ реформа/чистка

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
15 май 2021
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
16 май 2021
Rostik79 написа
Мхм. Май наближава моментът, когато графиката ще се генерират в реално време. В смисъл, че за момента ще се създава, а не да се ползват предварителни текстури. И ще "черпи" информация от мрежата директно.
Всяка игра може да има уникален вид, спрямо предпочитанията на потребителя. Примерно с ГТА по-горе, си го задаваш да изглежда все едно си в Мексико, да речем. И АИ-то ти вкарва архитектура, модели и т.н. от Мексико. В реално време. После си го пускаш да си в Берлин и колите стават европейски модели. Без да има зложени файлчета с такива модели в самата игра.
Де да знам, може и глупости да говоря, но с увеличаването на скоростите на мрежата и изчислителната мощ може и дотам да се стигне.

Това е яко на видео, ама в игра не съм много сигурен какъв би бил крайният резултат. Някак... не мога да си го представя. Не знам и колко реалистично ще бъде това да се приложи в реално време, де. Не знам каква изчислителна мощ се изисква за всичко това, но едва ли е малка (особено за вървене в реално време).

Мисля, че колкото повече се развива графиката, толкова повече страда геймплеят... някак често стават правопропорционално нещата и нямам идея защо. Може би причината е, че някои хора са по-скоро технически настроени (примерно Crytek) и геймплеят им идва втори, други пък са по-скоро с насоченост към геймплея и графиката е "колкото да има нещо". По-рядко има екипи, които да се концентрират здраво и на двете.


Между другото не съм сигурен дали Diablo II: Resurrected не се е случил заради онова AI видео, в което го показват подобрен изкуствено. Някой сигурно си е казал - "Абе, хуу, дали пък наистина не можем да сложим един слой над играта и да видим какво ще стане?". Не е баш същото, естествено, но е доста подобно.

Като стана дума за това, онзи ден изпиратствах Diablo II: Resurrected, поиграх малко... и видяното се изкефих доста. Точно това е нещото, което трябваше да се направи. Ся трябва да поиграя с амазонката да видя колко точно грозна е отгоре.

@darkblue - Biomutant-а си го чакам с пълна сила. Дано да имам и времето да го поиграя.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
17 май 2021
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
17 май 2021
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
18 май 2021
<
1
...
457
...
684
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.