Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
458
...
683
>
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
19 май 2021
Някой ако има интерес към Mass Effect: LE, Origin издание, мога да му го продам за 70 лева. Че не е моето нещо. Ще си сменя мейла в origin и ще му дам направо целия акаунт с този временен мейл, който после той ще си смени.
The_Doctor46
Мнения: 1762
Цитиране
19 май 2021

Соулс Пинокио. На атмосфера го докарват обаче.

vldir
Мнения: 1805
Цитиране
20 май 2021
Порта за Pc на Days Gone е доста добър. Май ще я врътна и на компа
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
27 май 2021
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
28 май 2021
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
28 май 2021
Тая игра Horizon винаги ми е приличала на някакъв Assassins Creed на стероиди със sci-fi тематика. Като гледам и новата игра няма да е по-различна. Всъщност и новите Tomb Raider игри доста приличат като механики на нещо такова, не знам вече кой кого копира. Всичките action adventure игри днешно време са някакви такива псевдо rpg игри. Не знам дали ме кефи или не
Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
28 май 2021
Схематично може и да наподобява хоризонта на асасините, но усещането ми е съвсем различно. Може би заради напълно различната бойна система, атмосферата, враговете, историята...
То на практика всяка игра можеш да я сравниш с друга като добавиш "тази игра е като еди-коя-си, но в бъдещето или в миналото, или със зомбита вместо роботи, или се биеш с юмруци, вместо с лазерни мечове и т.н..."
lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
28 май 2021
Точно, нищо общо няма реално. Не харесвам AC под никаква форма, а Horizon-ът ми беше доста приятен.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
28 май 2021
Баш нищо не е. Особено с последните асасини. Пак разкриваш точки по картата Viewpoint в Асасините, онези жирафоподобните в Хорайзъна. Експлорейшъна е сходен. Като цяло подхода към отворения свят, бойната система, ако щеш. Макар в Horizon-а с капаните и т.н. има и малко по-тактически момент.

Разбира се има много разлики. Нито твърдя, че Horizon-a е някакво копие на АС, нито, че тия неща за задължително запазена марка на АС. Като цяло са си част от пакета "3rd person action adventure open world game" и при Хорайзъна имаше по-свежо усещане, но не мисля, че нямат общо.

Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
28 май 2021
Е то като оголиш жанра до първичните му механики всяка игра от съответния жанр става като всяка останала. Имаш отворена карта, която постепенно разкриваш, имаш превозно средство, камерата ти е зад гърба, качваш разни нива и скилове, имаш босове, събираш ресурси, крафтваш, събираш/купуваш/продаваш екипировка и оръжия.
По тази логика RDR2 е като асасините, асасините са като Цушимата, Цушимата е като хоризонта, хоризонта е като Days gone...
Но реално всяка игра си е уникална малко или много, заради множеството детайли около нея, отвъд жанроопределящите ѝ характеристики.
The_Doctor46
Мнения: 1762
Цитиране
28 май 2021
Както каза Любо,асасините са някакви бездушни игри(не всички разбира се),а хорайзъна си я играх с кеф.Механиките може да са подобни,но е важно усещането докато играеш.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
28 май 2021
Затова споменах "пакета". Споменах и конкретно начина на разкриване с кулите, който е пословичен за ubisoft игрите, а липсва да речем в RDR, както и сравних бойната система. И пак казвам, коментарът ми е изцяло заради "нищо общо няма", което не смятам, че е вярно. Никъде не твърдя, че са еднакви игри, че се усещат еднакво или че едната е клонинг на другата. Съжалявам, ако не съм бил ясен по-горе.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
28 май 2021
Точно нещата които nightwarrior каза са 1:1 като от AC. Начина по кайто местата са показани на картата, по същия начин може да се "сканира" околността да се намери нещо, стелтът - пълзенето в храстите е същото, менютата са доста подобни... обшо взето същите механики и похвати. Не знам какъв жанр точно се води това, но преди AC поредицата го нямаше. RDR е съвсем друга работа. Преди 10 години се пускаха масово пуцалки които бяха някаква разновидност на CoD 4, сега се правят такива "3rd person action adventure open world game" по ubisoft-ски тертип. Мисля че това е очевидно
Rostik79
Мнения: 2199
Цитиране
28 май 2021
Е, да имат заемки наистина в различни аспекти, разбирам както искаш да кажеш, Night. Вече не знаеш кое от къде идва и дали не се възприема като стандарт вече за жанра.
Но дори и в начина на разкриване на картата, както е в примера, при хоризонта е доста по-яко направено - сканираш с радара на робота и се разкрива картата, която се ъплоудва в "блутута" на Елой . В асасина се качваш на високо и разкриваш с поглед къде какви точки на интерес има, даже и да са в пещери, а също и разкриваш местността точно по границите ѝ, а не в някакъв "зрителен" радиус като при хоризонта.
Така че дори и в наглед аналогични механики, има разлики и детайли, които "правят" играта.

По-скоро може да се каже, че "нямат нищо общо" по отношение на емоционално усещане, при все, че много механики се припокриват, което никой не може да отрече.

lyubohar
Мнения: 3041
Цитиране
28 май 2021
Е да, определено имат общо - също ходиш, стреляш, скачаш - все общи характеристики В AC кулите не бягат докато се опиташ да ги хакнеш - това за мен прави усещането тотално различно
<
1
...
458
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.