Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
476
...
478
>
LethianDream
Цитиране
14 септември 2021
Велувиан, мерси, че каза това, което исках да кажа по достъпен за колегите начин. Две крави се срещнали и едната казала: Мууу! Другата: Взе ми думите от устата. Та и аз така
@Митко, нищо лично нямам като заяждане с Марвел, дори напротив, даже сега събирам цялата им комиксова "вселена", досега 27 парчета излязоха. Просто човек трябва да има база за сравнение- не казвам, че и аз не се кефя до откат на Пазителите на Галактиката (guilty pleasure, признавам си, даже се точа адски много на новата игра през октомври..аа и бях от първите, изиграли старата на Telltale, която е доста яка игрица), но това е много голяма рядкост. Бях на последния филм за Авенджърите в ай-макса на Стамболийски, то бяха драми, то бяха сълзи пред мен, то беше уау..и си казах още тогава - баси тъпотията А не е да не съм гледал комиксови филми - обожавам трите Батмана на Нолан, страхотния нов Жокера с гениалния Хоакин Финикс (Комод, който още в Гладиатор направи велика роля, която никой не оцени)..
Велувиан, братле, можеш ли да повярваш, че Триер примерно няма Оскар, a само шибана номинация? Един от най-великите съвременни режисьори? То и Тарковски май няма, като каза Соларис и Сталкер, два от най-страхотните и смислени филми евър.
Аз лично за себе си разбрах, че няма смисъл да гледам оценките в нета, след като гледах Kick Ass - безумно тъп комиксов филм, който американските недоносени пъпчави нърд-лунатици бяха наковали с осмици и деветки
За Стар Уорс, просто няма за мен това влияние, тази тръпка, която ми носи Властелинът на пръстените, всички Пришълци и дори шибаните Игри на глада (които както съм казвал неведнъж са долна кражба от един от най-епичните японски филми). Абсолютно средняшки филми (това за SW). Имам едно френдче, който е луд фен, чел е всичко, комикси, книги, болен мозък, той ми вика - "Ама трябва да вникнеш, да ти стане интересно".
Не се опитвам да убедя никой за нищо, просто си коментираме тук, че и аз приключих работата за днес
lyubohar
Цитиране
14 септември 2021
Е то едното не пречи на другото - на мен Alien, Terminator и Indiana Jones са ми общо взето на едно ниво със Star Wars, както и първият Властелин. Това за Игрите на глада предполагам си мистайпнал без да искаш, нова ти е клавиатурата и не си ѝ свикнал още, няма проблем
LethianDream
Цитиране
14 септември 2021
Да, прав си, мистайпнах, просто се сетих какво пиче беше Дженифър Лорънс там и се надървих Явно от това пострада клавиатурата
HighFist
Цитиране
14 септември 2021
Аз малко ще се отклоня от темата, тъй като не съм фен на фантастиката или комиксовите герои (с изключение на Батман).

Мои приятели нещо бяха объркали фантастика с фентъзи, та ми подариха трилогията на Дюн на български. Ако някой има желание, мога да му я продам за 65 лв. при лично предаване в Младост, София или за 70 лв. при изпращане по куриер. Книгите не са отваряни, състоянието е перфектно. В момента цената им е 92 лв след отстъпката в известен сайт.

HighFist
Цитиране
14 септември 2021
Иначе относно комиксите, разликата човек може да направи, ако се докосне до манга произведения като Berserk или Vagabond.

Тогава най-вероятно американските комиксчета, където толкова ги пазят и запечатват в кутии за поколенията, могат да се сторят на човек като fast food в Макдоналдс като съдържание.

За някои минусът при мангата би бил, че е черно-бяла, но за мен това е плюс.

Друга характерна особеност е, че историята в отдлените епизоди е навързана и трябва да се четат всички 150+ епизоди (някои поредици достигащи до 350+).

Charcharo
Цитиране
14 септември 2021
@HighFIst
Ще помисля, това е изкушаващо доста. Имаш Discord нали?
nightwarrior
Цитиране
14 септември 2021
То пак не пречи да се четат и двете. Комиксите също имат дъги арки(макар че не чак толкова). Отделно има и такива с малко по-зряло съдържание, подобно на дадените от теб примери.

Впрочем то и ти даде пример с една манга дето едва ли ще и видим края и една дето свършва само защото създателят и почина(макар че влиянието на Миура ще се усеща още с години напред).

Veluvian
Цитиране
14 септември 2021
Е, Летиане, да, мнозина от големите нямат Оскари, но според мен те са признати по подобаващ начин, за да можем и ние да чуем за тях. Още повече че Тарковски веднага с излизането на всеки негов филм печели вниманието на критиката по европейските фестивали. В САЩ винаги има едно усещане, че предпочитат Кубрик пред Тарковски, може би заради непотвърдени и случайни слухове, че Сталкер и Соларис едва ли не трябвало да изместят 2001: Космическа одисея и това удря по самочувствието на американците. Но са спекулации. Все велики филми.
Това е лично скромно мнение, но си мисля, че Западът като филмова школа трудно възприема Съветската. Поне им трябва време. Западът обожава Бергман и снимането на Свен Никвист - царя на светлината, докато на руснаците вниманието им отива съвсем в друга посока - движение на всички обекти в обектива и тотална липса на статичност. За мен всички са велики по своя си начин. Through a Glass Darkly на Бергман и Никвист печели оскар и това е един от любимите ми филми на Бергман, заедно с Persona. Ако не се сте гледали Through a Glass Darkly, ще се убедите колко много е крал от него леко прехваления Шамалян за неговите Glass и Split.
Изводът е - все хубави имена, брутална и красива конкуренция.
За Триер няма как да стане да го награждават. Той откакто каза някакви неща за Хитлер Западът ще го остракира веднъж и завинаги.
За Оскар най - голямото ми облегчение е, че Роджър Дийкинс най накрая получи голямата награда за Блейд Рънър 2049. Чисто от морална гледна точка, със или без награда, всички знаят, че днес той е може би най - добрия зад камерата.
HighFist
Цитиране
14 септември 2021
@Charcharo - да, имам, само трябва да го видя как е.

Иначе ние се имаме с теб в Стийм.

HighFist
Цитиране
14 септември 2021
@nightwarrior - изглежда, че си запознат. Точно така е, както го пишеш. Ще трябва да обсъдим допълнително
vldir
Цитиране
14 септември 2021
Забавят Dying Light 2 за 4.02.2022
Rostik79
Цитиране
15 септември 2021
Ами 2022-ра май ще бъде една от най-силните години за гейм-премиери.
Charcharo
Цитиране
15 септември 2021
Нова статия: Why Game Studios Shouldn’t Fear Modding

https://gnd-tech.com/2021/09/why-game-studios-shouldnt-fear-modding/

EDIT: Най-сетне успешна като гледания статия !

nightwarrior
Цитиране
18 септември 2021
Видях коя пача ще е "сценарист" на римейка на KOTOR и... ме е страх за играта.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Цитиране
18 септември 2021
Хахахаха като излезе, просто ще си преиграя оригинала и няма да се занимавам с глупости...
<
1
...
476
...
478
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.