Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
476
...
685
>
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
14 септември 2021
Велувиан, мерси, че каза това, което исках да кажа по достъпен за колегите начин. Две крави се срещнали и едната казала: Мууу! Другата: Взе ми думите от устата. Та и аз така
@Митко, нищо лично нямам като заяждане с Марвел, дори напротив, даже сега събирам цялата им комиксова "вселена", досега 27 парчета излязоха. Просто човек трябва да има база за сравнение- не казвам, че и аз не се кефя до откат на Пазителите на Галактиката (guilty pleasure, признавам си, даже се точа адски много на новата игра през октомври..аа и бях от първите, изиграли старата на Telltale, която е доста яка игрица), но това е много голяма рядкост. Бях на последния филм за Авенджърите в ай-макса на Стамболийски, то бяха драми, то бяха сълзи пред мен, то беше уау..и си казах още тогава - баси тъпотията А не е да не съм гледал комиксови филми - обожавам трите Батмана на Нолан, страхотния нов Жокера с гениалния Хоакин Финикс (Комод, който още в Гладиатор направи велика роля, която никой не оцени)..
Велувиан, братле, можеш ли да повярваш, че Триер примерно няма Оскар, a само шибана номинация? Един от най-великите съвременни режисьори? То и Тарковски май няма, като каза Соларис и Сталкер, два от най-страхотните и смислени филми евър.
Аз лично за себе си разбрах, че няма смисъл да гледам оценките в нета, след като гледах Kick Ass - безумно тъп комиксов филм, който американските недоносени пъпчави нърд-лунатици бяха наковали с осмици и деветки
За Стар Уорс, просто няма за мен това влияние, тази тръпка, която ми носи Властелинът на пръстените, всички Пришълци и дори шибаните Игри на глада (които както съм казвал неведнъж са долна кражба от един от най-епичните японски филми). Абсолютно средняшки филми (това за SW). Имам едно френдче, който е луд фен, чел е всичко, комикси, книги, болен мозък, той ми вика - "Ама трябва да вникнеш, да ти стане интересно".
Не се опитвам да убедя никой за нищо, просто си коментираме тук, че и аз приключих работата за днес
lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
14 септември 2021
Е то едното не пречи на другото - на мен Alien, Terminator и Indiana Jones са ми общо взето на едно ниво със Star Wars, както и първият Властелин. Това за Игрите на глада предполагам си мистайпнал без да искаш, нова ти е клавиатурата и не си ѝ свикнал още, няма проблем
LethianDream
Мнения: 2508
Цитиране
14 септември 2021
Да, прав си, мистайпнах, просто се сетих какво пиче беше Дженифър Лорънс там и се надървих Явно от това пострада клавиатурата
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 септември 2021

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 септември 2021
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
14 септември 2021
@HighFIst
Ще помисля, това е изкушаващо доста. Имаш Discord нали?
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
14 септември 2021
То пак не пречи да се четат и двете. Комиксите също имат дъги арки(макар че не чак толкова). Отделно има и такива с малко по-зряло съдържание, подобно на дадените от теб примери.

Впрочем то и ти даде пример с една манга дето едва ли ще и видим края и една дето свършва само защото създателят и почина(макар че влиянието на Миура ще се усеща още с години напред).

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
14 септември 2021
Е, Летиане, да, мнозина от големите нямат Оскари, но според мен те са признати по подобаващ начин, за да можем и ние да чуем за тях. Още повече че Тарковски веднага с излизането на всеки негов филм печели вниманието на критиката по европейските фестивали. В САЩ винаги има едно усещане, че предпочитат Кубрик пред Тарковски, може би заради непотвърдени и случайни слухове, че Сталкер и Соларис едва ли не трябвало да изместят 2001: Космическа одисея и това удря по самочувствието на американците. Но са спекулации. Все велики филми.
Това е лично скромно мнение, но си мисля, че Западът като филмова школа трудно възприема Съветската. Поне им трябва време. Западът обожава Бергман и снимането на Свен Никвист - царя на светлината, докато на руснаците вниманието им отива съвсем в друга посока - движение на всички обекти в обектива и тотална липса на статичност. За мен всички са велики по своя си начин. Through a Glass Darkly на Бергман и Никвист печели оскар и това е един от любимите ми филми на Бергман, заедно с Persona. Ако не се сте гледали Through a Glass Darkly, ще се убедите колко много е крал от него леко прехваления Шамалян за неговите Glass и Split.
Изводът е - все хубави имена, брутална и красива конкуренция.
За Триер няма как да стане да го награждават. Той откакто каза някакви неща за Хитлер Западът ще го остракира веднъж и завинаги.
За Оскар най - голямото ми облегчение е, че Роджър Дийкинс най накрая получи голямата награда за Блейд Рънър 2049. Чисто от морална гледна точка, със или без награда, всички знаят, че днес той е може би най - добрия зад камерата.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 септември 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 септември 2021
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
14 септември 2021
Забавят Dying Light 2 за 4.02.2022
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
15 септември 2021
Ами 2022-ра май ще бъде една от най-силните години за гейм-премиери.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
15 септември 2021
Нова статия: Why Game Studios Shouldn’t Fear Modding

https://gnd-tech.com/2021/09/why-game-studios-shouldnt-fear-modding/

EDIT: Най-сетне успешна като гледания статия !

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
18 септември 2021
Видях коя пача ще е "сценарист" на римейка на KOTOR и... ме е страх за играта.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 892
Цитиране
18 септември 2021
<
1
...
476
...
685
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.