Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
475
...
683
>
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
13 септември 2021
Горе-долу и аз съм на това мнение
Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
13 септември 2021
LethianDream написа
Да не показват геймплей от тези боклуци най-добре. Прехвалени игри, първия Спайдърмен се минах да го играя 15 минути и бях дотам. Много ми е интересно тази Марвел мания как я пренасят от киното в игрите, сигурно е логично и нормално като си хлапе да те кефи Спинди и Уулвърин. Мега слаби, даже бих казал pathetic филми, които събират милиони и милиарди долари приходи.. Хогуортс също ще е болна чикия, там бас ловя, че ще е яко доене и кеш-граб, обзалагам се, че Роулинг няма да й се занимава да пише сценарий и той ще бъде написал от някоя дебела лелка-уана би ала Риана Пратчет (която не е дебела май, но пак не става) Малко рант стана, ама като набера и няма спирка. Утре ще си пусна Returnal или Deathloop и ще ми мине

И аз мога да кажа същите неща за KOTOR, защото никога не съм бил дефинитивен фен на Star Wars. Ама айде, всеки с мнението си. Играл съм оригинала и не ме влече. Но пък не мразя всичко що е Star Wars. Откъм скорошни неща, много харесвам Jedi Fallen Order, например. Просто явно не разбирам и не харесвам нещо което за други е супер. Но не умаловажавам хората които се кефят или иронизирам по някакъв начин. Също гледам, че има много фенове на Диабло, но аз не съм от тях. Защо? Защото не ме кефи геймплея. Това прави ли го лош? Сигурно не, просто аз не разбирам чара, който може да има за други хора. За мен винаги е бил скука, но не го плюя дефинитивно, защото не съм изцяло наясно.

Не мисля, че само хлапетата може да ги кефи нещо като Марвел. Дори на почти 25 години, попадам ли още в графата хлапе? Мерси за комплимента ако е така. Ама изказването остава глупаво. Аз лично, се кефя на Марвел заради комиксите, за разлика от повечето хора които са започнали с филмите. Още повече, Върколака хич не е за деца, но разбира се, трябва да си чел историите с него, а не да съдиш само по филмите. Единствено мога да се съглася за доенето, но пък щом нещо има интерес и прави приходи, защо да не правят още от него? Интересът е именно на тези които обичат подобен тип неща.

В крайна сметка, когато не се интересуваш от нещо, това не го прави дефинитивно лошо, просто явно не го разбираш и не гледаш на него по същия начин като други. Но да го наричаш само за деца и че само децата биха го харесали, си е доста глупаво и изтъркано твърдение. Гледай си и играй си каквото те кефи, недей се занимавай да разбираш нещо което не можеш или не искаш, е моят съвет и ще има по-малко рант и повече кеф.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
13 септември 2021

Интересно. Американците ще лимитират Япония и Европа занапред.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
14 септември 2021
@Mitko6000 - не го слушай LethianDream, той на моменти е много изтрещял във всичко трябва да има дълбок вселенски смисъл За него няма забава. Както написа за филмите за марвел и всички подобни. Понякога филмите са просто за самия екшън и забава, да се накефиш. Не винаги трябва да има дълбок смисъл и нещата от живота. Все едно да излезе с някоя мацка на среща и да каже аз говоря само смислени дълбоки теми, разсъждения, никакъв майтап да няма и фън разговор. Колко от тях ще се изкефят ? 1 %. Някой път изтрещява LethianDream и пише небивалици
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
14 септември 2021
Чакай, чакай, аз не само на моменти съм изтрещял Фън разговор винаги трябва да има, но не виждам къде е фъна при Марвелските филми и поредици? То повече смях има ако си пусна Бруно или Диктаторът на Саша Барон Коен или дори някой стар кеч мач, където се бият в супермаркета Ледения и Букър Ти. За Стар Уорс мнението ми също не е никак добро, старите филми стават за едно гледане (демек среден три), новите и за едно гледане не стават. Така че не е като да не съм се опитвал да давам шанс на "велики" поредици Дарк, просто не знам какъв пример да дам за шоубизнеса, айде ще се опитам - затворен си в една стая и си омазан с конски фъшкии от главата до краката. Повечето хора ще си стоят с фъшкиите, щото то се свиква, докато малък процент ще търсят как да се измият по някакъв начин. Е, аз се "измивам" напоследък с френски филми Ама не от тия, дето някаква пача с шал седи и мисли един час за смисъла на живота и открива, че иска да прави секс с дърво Идеята ми е, че това, което ти се набива като "супер" или "велико" като филм или игра, далеч не е такова. Вчера гледах високите оценки в нета на новия Suicide Squad и пак не намерих сили да се престраша да го гледам
Любо, мерси, че ме подкрепи, въпреки че като цяло имаме различия в мненията под други теми
А, и да се върнем по темата - DARKEST DUNGEON II излиза в края на октомври early access в Епик стора, нямам търпение!!!
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
14 септември 2021
Тук малко ме изгуби - за Star Wars старите особено. Човек ако не ги е гледал още тогава като дете, няма как да оцени колко са велики.

Иначе относно френските филми - наскоро гледах Oxygen, който и ти спомена. Не виждам с какво толкова е извън този стереотип: "някаква пача с шал седи и мисли един час за смисъла на живота и открива, че иска да прави секс с дърво"

Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
14 септември 2021
Като малък гледах старите Стар Уарс и разбира се, ми бяха много любими (още не можех да чета, значи съм бил по-малък от 6 годишен, значи е било някъде 1985-86та). То тогава по-велико нямаше, просто. После поотраснах и честно казано като гледам сега back-to-back епизоди 4-6 и епизоди 1-3 мисля, че 1-3 ми харесват много повече (добре, признавам, че Джар-Джар Бинкс трябва да умре!). Но хореографията на битките е просто велика в по-новите филми, развитието на Анакин, упадъкът на Републиката и провалът на джедайския орден, а епизод 3 ми е любим. Епизоди 7-9 изобщо не ги коментирам, те са мега-зле и са срам за франчайза.
Впрочем и на мен SW франчайза не ми е сред топ любимите. Може би на позиция 4 или 5 след Alien/Predator/Terminator вселените, които за съжаление също се изродиха в някакви лигави бози. Дори марвелските филми ме кефят 100 пъти повече от модерните версии от любимите франчайзи.

Тука малко заметнахме темите, ама не ми се бачка днес следобед и гледам по форумите интересни теми да се заяждам

Mitko6000
Мнения: 1206
Цитиране
14 септември 2021
LethianDream написа
Чакай, чакай, аз не само на моменти съм изтрещял Фън разговор винаги трябва да има, но не виждам къде е фъна при Марвелските филми и поредици? То повече смях има ако си пусна Бруно или Диктаторът на Саша Барон Коен или дори някой стар кеч мач, където се бият в супермаркета Ледения и Букър Ти. За Стар Уорс мнението ми също не е никак добро, старите филми стават за едно гледане (демек среден три), новите и за едно гледане не стават. Така че не е като да не съм се опитвал да давам шанс на "велики" поредици Дарк, просто не знам какъв пример да дам за шоубизнеса, айде ще се опитам - затворен си в една стая и си омазан с конски фъшкии от главата до краката. Повечето хора ще си стоят с фъшкиите, щото то се свиква, докато малък процент ще търсят как да се измият по някакъв начин. Е, аз се "измивам" напоследък с френски филми Ама не от тия, дето някаква пача с шал седи и мисли един час за смисъла на живота и открива, че иска да прави секс с дърво Идеята ми е, че това, което ти се набива като "супер" или "велико" като филм или игра, далеч не е такова. Вчера гледах високите оценки в нета на новия Suicide Squad и пак не намерих сили да се престраша да го гледам
Любо, мерси, че ме подкрепи, въпреки че като цяло имаме различия в мненията под други теми
А, и да се върнем по темата - DARKEST DUNGEON II излиза в края на октомври early access в Епик стора, нямам търпение!!!

Тук малко на конспирация го удари. Когато се рекламира някакъв продукт, нима очакваш хората които го правят да кажат, че е лайно? Нали трябва да се представи в максимално добра светлина за да се печели от него? А дали действително ти харесва или не можеш сам да си прецениш, както всеки човек. Това, че нещо не те влече и не разбираш защо други го харесват, не го прави дефинитивно лошо, тоест не е някакъв неуспорим факт. Просто на теб не ти харесва по една или друга причина. Според мен, четейки начинът по който се изразяваш, един вид се опитваш да убедиш всеки, че си прав и че твоето мнение има някаква огромна тежест и трябва изгрява над масата. А това е субективно. Ако искаш да му придадеш повече тежест, трябва да се запознаеш с някои факти, но ти не искаш защото не те кефи и не те интересува. Няма проблем, но не се опитвай да се изказваш супер дефинитивно за нещо което не разбираш и не можеш да разбереш другите които пък го харесват. Затова ти казвам да се фокусираш върху това което ти харесва. Пък може и да греша знам ли? За всеки случай, аз решавам за себе си.


@Rostik79 аз в момента съм в обедна почивка и се опитвам да се разсея от факта, че скоро ще свърши.

lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
14 септември 2021
Rostik79 написа
мисля, че 1-3 ми харесват много повече

Това дори не знам как да започна да го коментирам Пускам ти любимо видео, което обяснява защо 1-3 никога нямаха шанс дори леко да се доближат до 4-6
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
14 септември 2021
Любо, разочароваш ме. Очаквах по-солидни доводи. От тези 4 правила, две са поначало счупени. Може би само това, че опорочиха Силата като я принизиха до количествено измерване с медихлорианите е действително черна точка.
Действието се случва в периферията на цивилизацията и е по същество уестърн. Да, но епизоди 1-3 се развиват в свят, в който все още действат стройни държавни структури и беззаконието не е толкова разпространено. Точно там е чарът на хексалогията - виждаш събитията, които са довели до състоянието на галактиката каквато я виждаме в Нова надежда - упадък и разпад на държавността (по бойко-борисовски модел, хаха), виждаш контраста между "дивия запад" и "цивилизацията", в която вече е заложен собственият ѝ провал.

Ако става въпрос, в епизоди 7-8-9 дейстивето също е в borderlands-a, но това с нищо не помага.

Старите епизоди не били "сладурски" - искат да заковат новата трилогия заради JJ Bings, но да не забравяме, че и в старите епизоди беше пълно с разни сладурчовци. Дори сумарно повече, отколкото в 1-2-3.

Старите епизоди са по-насилствени и мрачни с тове, че има рандъм рязане на крайници. Явно който е правил това клипче просто не е гледал епизод 3, в който, по дяволите, Анакин буквално изкла цяла детска градина.

Veluvian
Мнения: 636
Цитиране
14 септември 2021
Вероятно мнението ми пак ще наподоби снобарски елитизъм. Не че не ходя понякога да гледам филми и да ям пуканки (ако филмът е достатъчно малоумен, за да си заслужава), не че не знаем наизуст бутафорни класики като Don't Be a Menace. Но говорейки за големите играчи, косолалните успехи на Марвел/Дисни/WB-DC превръщат реалността ни в стандартизация на хумора, на морала, стандартизация за хубаво и грозно. Фактът, че доминират толкова осезателно в живота ни и в масовата култура, карат някои хора да включат някаква мозъчна самозащита и да се изключат замалко, да си поемат дъх, да потърсят други реалности и удоволствия. Пуснали за плейстейшън нов Спайдърмен или Wolverine, ми голяма работа, пренасищането на информация направо те кара да повърнеш от това! Когато съм бил 5-6 годишен и съм рисувал в скицника Спайдърмен, за мен това беше тотално потапяне в детския утопичен свят, защото нямаше как да дават детски всеки ден или кака Лара да излъчва Милион и едно желание, трябваше ТИ да си създадеш реалността, да бъдеш оригинален.
Проблемът със стандартизацията е, че оригиналността изчезва, всичко се превръща в конвеир, темите за разговор изчезват. Т.е. окей, забавлявай се, но ако си безразличен към художествените произведения със смисъл, много съжалявам. Трудно може да се намерят примери днес за художествени дейности, които да карат младите хора да са креативни, критични, смели, диви и любопитни, такива като Silver Factory на Анди Уорхол от 60те в Ню Йорк, без коит днес сигурно нямаше да знаем за Velvet Underground, а после Joy Division, а после Дейвид Линч, а после Джон Карпентър и т.н. Ами не, за мен Марвел/Дисни не е моят хумор. За мен хумор е примерно "Кафе и Цигари" на Джармуш. Или Две димящи дула.
Разбира се, това не означава, че игнорирам хубави клишета. Много ясно, че обичам оригиналния Star Wars, всички сме мечтали като деца да видим космоса. После обаче порастваме, гладни сме за по тежки теми, да си обясним защо светът е крив, попадаме на Сталкер и Соларис, па Ницше, па Кафка, кой откъдето захване... пък си казваме, абе нещо много еднакво ми изглежда всичко което ме заобикаля...
Та връщайки се по темата за новите заглавия, окей, нека хората се кефят за нови комиксови игри. Нормално аз да се вълнувам за КОТОР, за времето си беше доста оригинален и той беше комерсиален хит. Че той беше ТИТАНИКа на игрите като там обра няколко награди за една година. Вероятно тоя феномен би се определил като клише, но имаше и дълбок смисъл и послания. И беше фън, даже дори не бях свикнал да играя игри тип D&D чак толкова. И е окей да не харесват всички Диабло или КОТОР. Окей е и хора да не харесват Марвел. Поне Марвел днес.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
14 септември 2021
Аз марвелски неща като цяло не гледам. Не щото се правя на сноб или ми е под нивото, а просто защото като цяло не са ми интересни. Последното по Марвел дето гледах мисля че беше втория филм за Спайдърмен и то щото съм фен на героя от малък, когато карах баща ми да ми взема комикси и го гледах на анимация (май по Евроком). Имаше квартална видеотека с една касетка със Спайдърмен, Айсмен и някаква си Файърнещо си, вече съм забравил, но тая касетка се вземаше по веднъж на месец.

Естествено, че като пуснаха играта си я взех, но и аз не го свързах толкова с филмовите превъплъщения, а с комиксите, сериала(въпросната касетка). Дали без носталгията щеше да ми хареса играта също толкова - идея нямам.

Примерно към Avengers играта интересът ми е малко над нулата. Дали ще играя тази за Върколака - идея нямам, но трябва да е обективно добра иначе едва ли.

Мисълта ми беше, че можеш да харесаш игра във вселената на Marvel, без да се кефиш на филмовите и телевизионните им продукти сега.

Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
14 септември 2021
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
14 септември 2021
Rostik79 написа
Очаквах по-солидни доводи.

Твоят единствен довод беше "има по-добра хореография". В 20 години по-нов филм. Това е все едно да кажа: последният модел Mustang ми харесва повече от класическия модел от 1967-а, защото има много яка навигация. Това ако е валиден довод - не знам

Епизод 7 е в пъти по-добър от 1,2,3. Дори и само заради оригиналния каст. После нещата много се влошиха наистина. Иначе може би само 3 ставаше за чеп за зеле, и то във втората си част, само посредствения cast да не беше...1 също е доста приятен филм реално, просто е ужасен Star Wars филм.

Не мисля, че кой знае каква част от феновете се интересуват какво е било "преди". Нямаше никаква необходимост, но дори и това може да се направи добре - наример Batman.

Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
14 септември 2021
nightwarrior написа
Мисълта ми беше, че можеш да харесаш игра във вселената на Marvel, без да се кефиш на филмовите и телевизионните им продукти сега.

Аз съм почти обратното - фен съм на Марвел комикс и филмовата вселена (и не ме е срам да си го кажа :mrgreen, но специално играта Avengers интересът ми е даже под нулата. Харесах Спиндермана, защото геймплеят ми хареса. Самата игра нямаше нищо общо с филмите (или поне не се сещам) и не съм и търсил препратки.
Робувайки на разни принципи и генерализирайки определени културни феномени, просто се лишаваме от различните гледни точки и се самоограничаваме.

<
1
...
475
...
683
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.