Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
501
...
684
>
JakePaulKOsConor
Мнения: 478
Цитиране
23 януари 2022
Пробвах God of War, и не изтърпях повече от 15 минути. Изчисти зона > филм > ходи до зона > изчисти зона > филм > Uinstall. Пробвах днес да поиграя RDR 2. Яздене яздене яздене... > ALT+F4. Its fucking over for me ;(
TrainPain
Мнения: 112
Цитиране
23 януари 2022
Че то и аз играх God of War 5 часа и не ми хареса. Съответно няма да играя новата Рагнарок. РДР2 не съм я играл и 1 секунда няма и да я играя
kuchetata_si_laqt
Мнения: 15
Цитиране
23 януари 2022
GoW-ките от PS2 ерата съм ги минавал по няколко пъти, този новия не ме кефи изобщо.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
24 януари 2022
God of War 2018 я играх преди няколко години и експириънса със заглавието ми бе същата скука. Хората говорят, че след няколко часа ставала интересна, може да и дам шанс някога. RDR2 също се насилих да я играя - тотална скука отново. Предишния RDR според мен беше много надценена игра, ама ми беше доста по-интересна.

Гледам оня ден някакви промоции в PSN и що да видя - Star Wars Episode 1 Racer. Хич не знаех че това нещо го има портнато за някакъв по-модерен хардуер. Това ми е един от любимите рейсъри и една от първите игри които съм играл някога на PC. На съвременен компютър със съвременна операционна система тая игра не върви и не изглежда добре, даже и gog версията.

Та вкарах си дебитната карта в стора и срещу едни 14 лева направо се разцепих. От едно 15 години не я бях играл. Очаквах нещо текстури и т.н да има барнати, ама играта си е същатата като от 1999-та. Пак е супер де, на 4к OLED екран изглежда добре, даже едно приятелче което е от тоя тип геймъри скептични към старите игри се изненада колко добре изжлежда. Дори самото управление с геймпада си е направо като ъпгрейд, оригиналната PC версия не съм успявал да я подкарам с геймпад, въпреки че уж поддържа, а управлението с клавиатурата беше неудобно.

darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
24 януари 2022
@JakePaulKOsConor - ако си играл само 15 мин, силно ме съмнява да си видял това.
" Изчисти зона > филм > ходи до зона > изчисти зона > филм > ". То коя игра не е така ? На мен ми хареса, доста е интересна, сторито също. Даже са вкарали и леко дарк соилс елемент, или поне на мен така ми се струва. Когато правиш магия и ако я пуснеш в неподходящ момент ти я секват и ти вземат dmg даже. Има определени босове на който трябва да им научиш последователността на ударите, е не баш като старите влизаш в боя и само помпиш копчето за удар като замая. Света е готин, красив. На мен лично поне ми хареса доста.
Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
24 януари 2022
Има едни рицари - Travellers - още като ги видиш как си държат мечовете на рамото и шлемовете им, си е директно соулс вайб. И са също така доста неприятни противници с маса живот и тежки удари. На най-висока трудност при първа среща с такъв, още като не си качил нива и руни, спокойно те one-shot-ват, а ти ги бъхтиш 5 минути.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
24 януари 2022
"не баш като старите влизаш в боя и само помпиш копчето за удар като замая"

Хич не е така при старите GoW - пак трябва да научиш анимациите на враговете, трябва да удариш в подходящ момент с подходящото оръжие, да знаеш кога да блокваш или да dodge-ваш и т.н. Тоя цитат важи ако играеш играта на ниска трудност. Новият GoW пък е доста по-труден и на средна трудност, вероятно от там идва впечатлението че игрите имат разлика в това отношение.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
24 януари 2022
Самият разговор за трудност винаги е относителен. За мен дето обожавам соулс игри DS3 не е трудна, за мой приятел дето по Коледа си я взе е почти неиграема. Аз смятам, че проблемът е у него, щото не се считам за голям играч и т.н.

Аз пробвах оригиналните, след като изиграх новия и честно казано не мога да ги играя. Не щото са трудни/лесни или щото са стари, просто никога не съм си падал по подобни игри. Новия GoW го обожавам тъкмо щото е различен. Може да вкараме спор дали е игра или по-скоро филм/преживяване, но на мен ужасно ми хареса. Разбирам аргументите на хората, които не го харесват, особено на феновете на старите, но пък чисто егоистично се кефя на промяната. Графиката е чудесна, историята, отношенията баща/син, на фона на взаимоотношенията на Крейтос с баща му(не изиграх старите, но гледах историята), по-... трудна не е думата, може би отмерената бойна система ми допадна в пъти повече. Разбира се не е перфектната игра. Има трески за дялане. Надявам се в следващата да не реюзват така грубо босове. Нямам търпение за Рагнарока.

lyubohar
Мнения: 3051
Цитиране
24 януари 2022
Точно.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
24 януари 2022
Аз се хванах за изказването "не баш като старите влизаш в боя и само помпиш копчето за удар като замая" поради причината че и аз точно така усещах тия игри докато не тръгнах да ги минавам за платинено трофи И в новия GoW ако трудноста беше такава, щеше да е само едно помпане на квадрат и триъгълник и никаква бойна система нямаше да използваш. Иначе коя игра е добра или лоша си е въпрос на вкус, тука не споря
Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
24 януари 2022
Аз също одобрявам различният подход на новия GOW. Зарибих се достатъчно, че да не исках да спирам след сесия от няколко часа. Друг въпрос е, че се налагаше понякога. За старите, като изключим най-първия, който не изтърпях повече от час-два, пак след време омръзваха, като изключим PSP игрите, щото те бяха по-кратки. Като цяло, харесвам новата посока поставена от последната игра и аз също с удоволствие ще взема Ragnarok.

За помпането при стартите, наистина не е така, но пак си го има при някои до известна степен, докато не се появи кръга над главата, че да почне Quick-time event.

Rostik79
Мнения: 2206
Цитиране
24 януари 2022
При "помпане" в старите игри предполагам се има предвид прекомерната употреба на QTE, която в играта от 2018-та е доста редуцирана. То всъщност си беше нещо като стандарт в гейминга от ПС2/ПС3 поколенията.
darkblue
Мнения: 1883
Цитиране
24 януари 2022
Rostik79 написа
При "помпане" в старите игри предполагам се има предвид прекомерната употреба на QTE, която в играта от 2018-та е доста редуцирана. То всъщност си беше нещо като стандарт в гейминга от ПС2/ПС3 поколенията.

Да това имах в предвид.
Мен лично много ме кефи посоката в която е тръгнал. Даже на едно място прочетох, че не я играл щото не се виждал целия както в старите части, а камерата била зад врата му.

п.с. Много ме кефи джуджака детo винаги го е гнус

The_Doctor46
Мнения: 1771
Цитиране
24 януари 2022
На мен също играта ми допада.Ако я циклиш на висока трудност си има и доза предизвикателство.Света е красив,бойната система ми харесва,има си някакви пъзели,историята е добра.Не знам Джейк какво е очаквал.Може би е фен на старите.Колкто до RDR2,там мненията са полярни и аз разбирам и двете страни.Играта има невероятна атмосфера,супер детайли,типични за рокстар,диалозите са интересни,самите персонажи,а и историята ми допадна,но геймплея е зле.Също така картата е голяма,а няма читав fast travel.Този,който са сложили не струва.Твърде много яздене има.Най-големия проблем си остава геймплея.Доста посредствен според мен.Аз лично я харесах и си я изиграх де.
Mitko6000
Мнения: 1208
Цитиране
24 януари 2022
Геймплея нар РДР2 в основата си, е като всяка Рокстар игра от последните 10 години. Тоест GTA. Механиките за стрелба и прикритие са почти същите, структурата на играта също. Но пък в RDR2 са заложили на повече детайли, уж да е реалистично, които пък допълнително забавят геймплея и темпото. Няма нищо лошо една игра да се стреми към реализъм, стига това да не ощетява геймплея. На мен това не ми прави проблем и не мисля, че геймплея е зле, защото доста харесвам играта като преживяване. Самият факт, че мога да съществувам в този див запад и да си създам известна представа какво е било тогава, смесен с холивудките тропи от филмите с Клинт Истууд ми допада. Но също виждам и негативната страна на това и хората на които не им харесва. Не боготворя играта или създателите й, но ми харесва и ще я запазя в колекцията за да продължа да играя.
<
1
...
501
...
684
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.