Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
603
...
735
>
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
02 май 2023
Тук си е Псето, жив и здрав е, не го изтривай така, Докторе
Когато реши, че му се пише, ще пише пак, трябва му време
Редфол нямам търпение да я почна довечера след работа, такива игри, които са "провал" за човешката паплач, обикновено мен адски много ме кефят Ще пиша утре отзиви.
Междувременно се разцепих уикенда на Citizen Sleeper, толкова не съм се кефил на игра от много време, може би от Диско Елизиума насам. Страхотна е, има много четене, но радва на макс.
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
02 май 2023
Да, задължително пиши как е.Аркейн са ми слабост,та се надявам,че не е толкова зле.Аз сега джедайствам,но се чудех дали да не си пусна гейм пас за Redfall.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Ludnichar
Мнения: 634
Цитиране
02 май 2023
Псето разправяше, че не му се занимава в момента да пише ревюта, а и е доста зает с детето си.
Общо взето последния път като се виждахме, и той самия каза, че не знае дали някога ще се завърне със статии.

Но едно от най-хубавите неща на ревютата на Псето бяха, че са писани от сърце и душа и с голямо желание. Ако тръгне да пише на сила, без да му е дошла музата, най-много да разочарова и нас, и себе си.

Souls Games Maniac
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
02 май 2023
Може да се отвори малко платформата и да могат други хора да списват или публикуват. Просот като идея.
Това, че креативният директор на World of Warcraft е уволнен вече и насън го виждам
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
02 май 2023
https://youtu.be/EX6t0g8uBJQ
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
03 май 2023
Хайде малко да напиша за Редфол, че обещах вчера.
Играх около 4 часа, които са достатъчно за човек да придобие мнение за играта.
Ще гледам да няма спойлери, за да не прецакам кефа на хората, които тепърва ще навлизат в играта.
Сетинга е американско градче на остров, което е завзето от вампири.
Можете да избирате от 4 героя- един от друг по-генерични за американската действителност- мексиканец, чернокожа мацка, пуерториканска латина-боец ала Мишел Родригес и индиец (разбира се, закъде без него и разваления му английски)
Както може да се досетите, избрах си латината и не сбърках поне при избора на герой
Прекрасно озвучена, тя си има сайдкик-роботче, което е сглобила сама от боклука.
Дотук добре, важното беше да не ми мучи индиеца, че щях да си режа вените.
Интро мисията е яка- както обикновено, повече се ориентираш в обстановката- движение, шутинг, аптечки и т.н.
Има един УАУ момент, който с кеф запазих като скрийншот, типичен за Аркейн, но въпреки това те връхлита брутално и е нечовешка красота.
Геймплея е чудесен, геройчето се движи флуидно в някаква смесица от Deathloop и Dishonored без стелт убийствата. Огромен кеф е да трепеш вампирите с различните видове оръжия. Хващах се, че просто излизам и се нацепвам нанякъде да гледай пейзажа и да се нанижа в мелето с култисти и вампири.
Първоначално ми изглеждаше прекалено лесна на нормална трудност като за ветеран в игрите на Аркейн и даже мислех да скоча на хард трудност, но може би при следващо изиграване с индийския глупак, поне да умира много
Нанизах се на една сцена с 4 вампира, там стана тегаво и имаше солидна тръпка докато ги убия.
Друго, което много ми хареса, е отворения свят, имаш пълна свобода на движение, играта не те записва постоянно като малоумник и като умреш, се прераждаш в сейфхауза, често на огромно разстояние от мисията.
Проблемите- основния проблем е историята и героите, нещото, което е било силната страна на Аркейн винаги- тук мисиите са жалки, да не кажа елементарни, нещо на нивото на Dying Light и Days Gone, само че с вампири.
И въпреки това присъства мега якия стил на разказване от Dishonored, така че дори безумно тъпи мисии са с яко интро, така да се каже.
Да обобщя:
Сетинг и свят- 10
Звук и музика - 9
Геймплей и видове врагове - 8
Мисии, главни герои и история - 5
Обща лична оценка 32/4 =
Финална оценка на играта 8

Препоръчвам Редфол на всеки истински фен на Аркейн- доста по-различна еот всичко, което са правили, но както и Любо спомена- има много допирни точки- как изглеждат героите, флуидното движение, дори сградите и беседките.
Отворения свят е изпълнен чудесно, проблемът за мен основно са мисиите.
Покрай трейлърите очаквах повече хорър, но така ми е по-добре- стилен шутър с хорър елементи, вместо да се насирам от страх на някой таван
Освен това си личи, че играта е ръшната, един архвампир в даден момент само стоеше около мен и заплашваше, явен бъг. При следващи пачове съм убеден, че всичко ще си дойде на мястото.

Който няма Гейм Пас, да си го пуска за играта.
Играта си заслужава.
Бих си я взел на ден първи на Плейстейшъна НА ПЪЛНА ЦЕНА, че тези контроли на Бокса са ми малко тегави.
Стига ви толкова

lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
03 май 2023
Найс, ще я сложа в беклога за по-натам, че твърде скоро играх и Death of the outsider и Deathloop и получих малко Arkane overdose
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
03 май 2023
Не ни стига, Летиан
Какво е положението с луута и крафтинга, ако има? Към луутър-шутър ли отиват нещата с тонове оръжия или е по-консервативна системата? Събираш ли 18 хиляди различни предмети и боклуци и после да сглобяваш от тях аптечки, амуниции, талисмани и прочее из безбройни екрани и менюта или и тук е по-опростено?
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
03 май 2023
Още не съм стигнал до крафтинга, ако има такъв.
Добре е направено с луута, хем има избор и достатъчно оръжия, хем не е като Дестини, Дивизията и Outsiders сто хиляди оръжия и да се чудиш и маеш кое да използваш. Има баланс, поне така го усещам
Лошото е, че май няма ъпгрейд на оръжията и сега съм с една мега яка помпа, която ми е две нива под левъла
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
03 май 2023
Това е добра новина! Писна ми да прекарвам 40% от времето за игра в ровене из менюта и чудене какво да сглобявам и ъпгрейдвам и после да съжалявам, ако се случи неудачно, но съм изхарчил вече ресурсите

Само дето май това заглавие няма да го има за ПС5 (поне засега не е обявено) и ми остава единствено да следвам съвета на Любо Пенев от 1998-ма

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
03 май 2023
Е, пусни си Гейм Пас за един месец за компютър да я изиграеш
Ще излезе и на PS5, не се съмнявам, просто след няколко години, както на Сони ексклузивите излизат за PC.
Rostik79
Мнения: 2441
Цитиране
03 май 2023
Щайгата вече не понася такива игри, още съм на AM3+ платформа , може и да тръгне на минимални настройки колкото да си развалям удоволствието, а не искам да си го причинявам.
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
04 май 2023
https://twitter.com/Sinnoware/status/1653288919801430016

Не знам, изглежда ми интересно иначе. Ама този арт стил не ме радва.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
09 май 2023
Вчера пуснах малко тест на Jedi и играта ползва 37-50% от видео картата(зависи дали си на по-отворено място или в сграда/подземие) и 60% от процесора. Как няма да върви зле. Не знам какво са правили Respawn .В повечето игри,картата се използва в много повече проценти,а най-тежките винаги е на 99%.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
09 май 2023
Аз и за това още се въздържам да си пусна Jedi-я. Звучи като турбо лоша оптимизация; дори един Cyberpunk рядко (да не кажа никога) не ми взема 60%, а тя има защо да иска процесор. Ако до догодина я оправят може да я взема намалена, което е жалко, защото много се накефих на първата игра и до колкото знам, тази е още по-добра.
<
1
...
603
...
735
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.