Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
31
...
50
>
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
14 януари 2021
Не знам, аз за тенис кортове не съм споменавал нищо, ама живи и здрави.

Играта третира самоубийството не просто като трагичен момент, а конкретно това като причина, ако щеш като фитила, който запалва цялата акция срещу публичния дом и собственика/управителя. Точно защото не е нещо нормално и защото е шок и се отразява тежко на няколко персонажа(както става обикновено при самоубийство). Наистина си го претупал, но щом това са ти изводите, аз няма какво да направя. Струват ми се цинични в повече, но това да кажем си е мое разбиране.

Странични активности щеше да е ок да има, ама пак казвам, това не е GTAVI, не разбирам защо продължава да се дърпа в тази посока. Гледах трейлър, в който казват, че ще си харчиш мръсните пари или нещо такова, а реално освен за оръжия и брони, кажи-речи няма за какво - ето тук може да има валиден аргумен. Защото едва ли не е обещано и не е доставено. Да се тръшкаме, че играта няма това което ти, аз или бай Пешо иска е безсмислено.

И пак Сан Андреас... щото Киберпънка няма опции за кустомизация... Почвам да мисля, че или пиша на друг език или пък не те разбирам, защото нещо води до пълно неразбирателство. Просто си мислил, че ще играеш нещо друго вероятно, здраве да е.

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
nightwarrior
Мнения: 3975
Цитиране
14 януари 2021
Тогава просто може би гледаш по-цинично над нещата, понеже не е било това, което си очаквал. Защото както казах, аз не смятам, че третират самоубийството като нещо нормално(или както каза ти изход), нито че опитват да нормализират шизофрения или алтер его в главата ти. И двамата сме играли едно и също, явно сме го възприели различно. Живи и здрави. Както казах ок е да не я харесваш. Просто мисля, че нехаресването, съчетано с може би високи очаквания води до изкривяване на самото възприятие, но както и да е.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
Veluvian
Мнения: 637
Цитиране
14 януари 2021
Няма проблем, HighFist, нищо лично. Всеки иска нещо от дадена игра, за да го накара да се потопи в нея по неговия си начин на игра. CDPR дадоха много обещания, някои от които не бяха изпълнени. Но най - важните бяха: мисиите. Вярно е, че се оказаха скриптирани повече, отколкото много хора биха искали, но това беше с цел да се акцентира върху историята. Както каза @nightwarrior, тук в тази тема не сме се събрали само някакви слепи фанатици, а съвсем естествено обсъждаме пороците. Но ако мисиите бяха зле, дори и да бяха оправили технически света, той щеше да е празен. И на не ми е странна полицията. Но ако се замисли човек в подобен свят, поставям под тотален мониторинг от корпорации, ако започне да изобретява свои анархистки методи, няма да може задълго да върши каквото си иска, защото рано или късно trauma team или ченгетата ще го спипат на следващия ъгъл, защото всеки знае къде си.
Аз малко се trigger-нах, защото когато става въпрос за естетическа оценка, това е изконно право на създателя на играта, на нейните дизайнери и разказвачи, да решат как играча ще прекара времето си в геймплея, по време и извън текуща мисия и как ще изглежда света като климат и атмосфера. Обърнали са внимание на някои неща за вършене из града, на други - не, и според мен това е умишлено. Който не харесва това, не е нужно да ги подкрепя, а просто да игнорира. Не може тоя паляк AangryJoe да дава оценка 2/10, защото е решил да прави ревю на стара конзола. 2/10 щеше да е ако е PS4 ексклузив.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
14 януари 2021
Тя естетическата част на играта едва ли някой я отрича. Независимо дали е взаимствана от други игри или напротив (макар че за мен това рядко е минус, освен ако не говорим за откровен опит/клониране от китайски тип). Когато човек харесва дълбоко нещо се опитва да направи нещо подобно, очевидно куп дизайнери в CD Projekt Red са фенове на Deus Ex и са опитали да вкарат доста подобни елементи - и откъм атмосфера, и откъм геймплей. Няма лошо. Напротив, нека да има още повече игри като Deus Ex. Не смятам, че едва ли не от уважение човек не трябва да взаимства от подобни серии - защото това означава, че ги оставя бавно, но сигурно да изпаднат в забрава.

@HighFist, добре разбирам гледната ти точка, просто Cyberpunk 2077 има достатъчно проблеми и не е трудно да попаднеш в "обратния лагер". Има много неща, които да се харесат и много, които да не се харесат. То е същото като сандбокса в GTA V. Ей го, vanmx казва - "Мен много ме кефи точно този елемент" - на мен пък хич не ми дреме за него. Това е, той едва ли може да ме обвини за това, нито пък и аз него.

Ама не съм съгласен с тезата ти за самоубийствата. Едната опция беше сложена ей-така, колкото да я има в историята, не мисля, че е едва ли не някакво възхваляване на подобни актове. Напротив, беше представена един вид като "пътя на страхливеца".

СПОЙЛЕР
Ся ако говорим за Евелин - за мен точно тази нишка е много добре и дълбоко показана, те снимаха снъф с нея, бяха я премазали от бой и практически убили, освен че я бяха изнасилвали брутално... в този контекст нейният изход си беше съвсем реалистичен. Просто си е сериозна сюжетна нишка в сериозна игра... пък и аз не мисля, че подобни теми трябва да са пълно табу.

Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
14 януари 2021
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
14 януари 2021
Dandelion написа
Като си продадеш душата на корпорацията в друг край, това значи ли че играта възхвалява този акт

СПОЙЛЕР (за неигралите)

Първия път приключих с този край, това сигурно е един от най-мрачните възможни завършеци на Cyberpunk 2077. Джони ти казва, че си путка и подлога, самият ти усещаш, че цяла игра си играл напразно и си един от лошите. Те май всички финали са мрачни по един или друг начин, в което няма лошо, напротив, точно в тази игра щеше да ми е абсурдно всичко да финишира с happily ever after.

HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
14 януари 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
14 януари 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
14 януари 2021
<
1
...
31
...
50
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.