Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
1
...
5
>
BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
24 април 2018
Колеги, позволявам си да отворя нова тема за тази страхотна игра, тъй като много от нас сега навлизат и има много за какво да се пише по темата, а и да предпазим от споилери тези, които не искат да четат нищо, преди да я изиграят. Аз в друга тема вече изказах първоначалните си впечатления от играта, мисля че ще остане в личния ми топ 10. А дори не съм стигнал средата на приключението. Досега не съм срещал никакви бъгове, които да ми прецакат геймплея, което за нова игра заслужава само шапки долу. Приятна игра на всички и моля ви избягвайте спойлерите, ако коментирате историята, за да не си разваляме магията от изненадите, които ни предстоят.
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
25 април 2018
Играта надминава очакванията ми. Които не бяха чак толкова високи, колкото на болшинството хора. Обичайния ми скептицизъм си беше на линия, но за щастие се оказа неоправдан.

Най-хубавото е, че Sony Santa Monica не лежат на стари лаври, понеже можеха да действат на много по-сигурно, но не са го направили. Нещото като отворен свят идва добре, нуждата от ъпгрейд на предметите и ролевия елемент са добре дошли, ей вчера видях някакви по-силни валкирии, дето явно са си за ендгейма след минаване на историята. Направо ме пребиха.

Тая вечер мисля да пообиколя наляво-надясно и да видя кои странични куестове мога да изпълня сега. Че вчера яко цъках по кампанията и сега имам нужда от малко... почивка хах. Въпреки че пак стана доста интересно.

П.С. Не мисля, че в историята има някакви изненади засега, върви си сравнително очаквано, ама ще видя нататък какво следва.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
25 април 2018
Нарочно я пуснах на 2/4 трудност, за да имам стимул да я преиграя още поне 2 пъти. А между другото, за онзи "недостатък", който си изтъкнал в другата тема, за малкото кръв и че по-добре да те убият, за да продължиш с пълна, в началото и мен ме дразнеше, но по-нататък разработчиците са намерили решение и на това (талисман мисля че беше. И последно, докато играех на тази трудност (и някои битки пак си ме озориха, признавам :Д) си мислех за култа към Souls-игрите. Ами май тайната е, че в тях просто няма избор на трудност. Така погледнато и Диабло 2 щеше да е "Souls-игра", ако се почваше направо на HELL гол и бос от първо ниво с на един шамар живот :Д
vldir
Мнения: 1806
Цитиране
27 април 2018
Dark Souls клонинг.
hyper
Мнения: 653
Цитиране
28 април 2018
Единственият бъг, който съм видял, е като на няколко пъти най-обикновен моб с голо оръжие ми вкарва серия от 7-8 удара докато умра и какво и да натискам, просто съм стънлокнат.

Диабло 2 никога няма да бъде соулслайк. Същото е като да кажеш, че ако хванеш рандом игра с луут и й махнеш всички трудности освен последната, автоматично става Soulsborne... nope

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
28 април 2018
Ако беше Соулс клонинг нямаше изобщо да я играя. Нищо общо както казва Хайпър.
vldir
Мнения: 1806
Цитиране
28 април 2018
Има моменти направо ме вбесява.
nathandfan
Мнения: 120
Цитиране
29 април 2018
Съмнявах се да усетя GoW атмосферата, която всички добре си познавахме, но само в началото на играта беше така. Малко в по-късен етап всичко си идва на мястото и особено след един много значим, ЕПИЧЕН момент, който тотално връща усещането за GoW приключение. Бях се отчаял леко след трейлърите, но опасенията ми за The last of us - копие са били напразни.
Умопомрачителна графика! Доказателство, че с това поколение конзоли може да се изкара още поне 5 години.
Засега обаче историята нещо не ме е пленила така, както очаквах. Целта от самото начало на играта си ми е ясна и някак си не мога да възприема, че оправдава всичко през, което момчетата преминават, за да я изпълнят. Трябва ми по-силен мотив и се надявам скоро да се появи защото минах 10 Chapter от 17 и в този аспект няма особено развитие с тук-там няколко интересни момента. Надявам се, че тепърва предстоят изненади и готини неща откъм история. Иначе във всеки друг аспект, от графика до геймплей нещата са без забележка!
bojosan
Мнения: 1262
Цитиране
29 април 2018
Това не е God of War...вече гейминга отиде на кино.Всяка една новоизлязла игра е своево рода Франкенщайн ,сглобена от частите на други трупове.Яд ме е,че толкова много се бях надъхал.
Изиграх и демото на Детройт - и последния бастион на гейминга в лицето на Сони се сгромоляса.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
29 април 2018
Много добра игра. Оригиналните GoW не мога да ги играя, просто не мога, брутален button mashing и QTE и камера дето си прави каквото си иска. Не ме разбирайте погрешно, разбирам какво им харесват хората, просто аз не мога да се накефя на такава игра. Новата бойна система ми е забавна, ефектна. Не ми харесва как скейлва трудността, последната трудност е абсурдна, но може и да е от камерата, мразя когато е толкова близо до персонажа, предпочитам Soulsborne похвата(да виждаш целият си герой). Отделно може би и проблемът е в мен, не съм привикнал да играя подобни игри с геймпад и ми е терсене.

bojosan, мой познат е свиреп фен на старите игри и не харесва новата(предполагам при теб случая е същият), а аз пък се радвам, че новият е направен по този начин. Предполагам за всеки влак си има пътници. Не смятам, че от тази игра може да се прави генерален извод за гейминга като цяло. Играта е направена много добре и очевидно с кеф, просто е различна от старите(пак казвам, за мен това е добре дошло).

vldir
Мнения: 1806
Цитиране
01 май 2018
Тези валкирии много трудни.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
01 май 2018
Единственото, което малко не ми се нрави е, как са интерпретирали сорс материала. Доста съм чел и съм се интересувал от скандинавската митология и тук има много особени решения. Разибрам ги, но не съм сигурен, че ми харесват. Някои неща са ги възприели много добре, други са ги направо изтърбушили. Но за да наваксам със сторито прегледах резюмирана версия на сторито на предишните игри и явно им е практика, щото стабилно позтърбушиха и древногръдската митология.

Като изключим това, геймплея ме зариябява доста. Седнах вчера в 11 за час... е, не беше час

pseto
Мнения: 10844
Цитиране
02 май 2018
Не бих казал, че играта е особено Dark Souls, макар че в началото се усеща точно така. Аз бях готов да псувам, ама по-нататък нещата си се нареждат с по-масовите мелета. Но да, при босовете Souls вдъховенията са крайно очевидни и няма как да се спори с това. Въпреки че тук-таме има и битки в духа на старите God of War-ове.

Аз лично съм доволен. Очаквах играта да е много по-кинематична и да има много по-малко екшън. Бих казал, че есенцията на God of War е запазена, а това не е лесно при цялостна промяна на концепцията. Да, в някои моменти псувах, в други поблъсках джойстика, който за щастие още някак работи. Но да има трудност не е зле, а и старите God of War-ове също бяха тегави на последните си трудности. И апропо не мога да се съглася за button mash-ингът за тях... на по-големи трудности се изискваха конкретни комбота за дадени ситуации, иначе имаше поредна смърт и поредно преиграване...

Историята - за мен е окей. Аз, реално, не очаквах нищо. Минималистична е, не съм стигнал докрая - надявам се цялото пътешествие да има смисъл. Може и да няма, но не мисля, че това ще ме разочарова. От друга страна при персонажите има някакво развитие, а пък и почти всички налични са силни по един или друг начин. Ако се замисля - откровено си ми допада историята.


Абе, претендент си е за GOTY играта, отлично е направена и съм доста доволен. Като гледам има и разни неща, в които да се налива време и след завършване на историята. Валкириите например... аз убих само едната от тях, тая първата и най-лесната още като се отваря по време на историята. И то след 1 час опити... уж има буквално 4 удара, ама като направя две грешки и в гроба. На някои моменти се чудех дали предполседната трудност не ми е височка, ама като цяло ми е окей. За финалната няма да имам нерви никога, сто процента сигурен съм.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
02 май 2018
И аз открих първата валкирия и се отказах, сиг като врътна играта ще се върна да я пробвам, също има и някакви противници които са мн висок левел, явно трябва след врътването да се цъкат. Да попитам след врътване на играта, има ли фрийром, да си обикляш или всичко трябва да се направи преди финалния куест?
vldir
Мнения: 1806
Цитиране
02 май 2018
Това Anchor Of Fog не мога да го намеря. Обикалям с часове в отровната мъгла и няма и няма.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
02 май 2018
Не знам от опит, далеч съм от финала, но из интернет навсякъде пишат, че има free roam.
1
...
5
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.