Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
105
...
298
>
The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
03 август 2020
Любо,не знам дали се сещаш,но още в началото,дебелата девойка с колите ти дава мисия да утрепеш някакъв,а бонус беше да го застреляш в задника. Аз съм още в началото ,но съм се смял на доста места.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
03 август 2020
Втората Бордърлендс ми е една от любимите игри. Третата част е доста шлифована и "пипната", левъл дизайн, оръжия, врагове, умения, босове - всичко е много добре. Но въпреки това сърцето ми ще остане във втората част. Хуморът в третата част е малко насилен, не е толкова смешно, колкото в двойката, където на места с глас съм се смял на репликите.
И при стотиците часове, които съм изкарал с нея, още има неща, които не съм постигнал.

***

Аз почнах Spider-Man и действително играта е доста забавна с много зрелищни мелета. След няколко "сериозни" игри (Days Gone, Deus Ex HR, Mad Max) тъкмо добре ми влиза. Пуснах я на най-висока трудност под влияние на някои мнения, че като цяло е лесна игра, но явно не съм толкова сръчен - почти във всяка битка умирах по един-два пъти. Заради това смъкнах на предпоследна трудност и идва съвсем добре така. Пак умирам чат-пат, но рядко. Тъкмо и предизвикателство има. Питър Паркър вкарва разни свежи лафове, а придвижването из града е много добре изпълнено. Наистина както псето казваше в ревюто - почти не се сещаш да ползваш фаст-травел. Хвъркаш си покрай небостъргачите, цвъкаш паяжинки и правиш салта и пируети, епична музика за фон ...

lyubohar
Мнения: 3046
Цитиране
03 август 2020
The_Doctor46 написа
Любо,не знам дали се сещаш,но още в началото,дебелата девойка с колите ти дава мисия да утрепеш някакъв,а бонус беше да го застреляш в задника. Аз съм още в началото ,но съм се смял на доста места.
Да, сещам се, наистина има добри моменти, но толкова дълга игра не успяват да я запълнят с добри лафове цялата и някъде на 1/4 от кампанията спрях да чета/слушам Но пак ми беше забавно поне до 3/4 от играта. Последната 1/4 беше мъка, но според мен просто са прекалили с дължината.
The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
03 август 2020
Ростик,напълно съгласен. Двойката ми е любима и на мен. Единицата беше чук също,а pre-sequel,най-слабата за сега.Иначе Любо,предполагам,че са искали да постигнат дължината на двойката с уговорката,че не знам точно колко е дълга третат част.Ще видим натам,но ако както казваш 3/4 от играта е със забавни лафове,значи са се справили.1/4 не е болка за умиране,а дори и да беше обратното,пак остава геймплея,който е супер.
lyubohar
Мнения: 3046
Цитиране
03 август 2020
Обратното по-скоро - 1/4 забавни лафове, последните 1/4 - и скучни лафове и вече скучен геймплей Но това е моя оценка само, аз не обичам особено дълги игри, а не че играта става по-слаба в края. В момента например и ТЛОУ2 ми се струва прекалено дълга, а ме кефи много дотук. Има шанс последните няколко часа да ги мина насила. Аз си правих почивки на BL3 и така ми беше достатъчно забавно чак до края.
The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
03 август 2020
Ясно. Аз принципно нямам проблем с дълги игри. Даже ако играта ми харесва, както в случая, е плюс за мен.
Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
03 август 2020
Разликата е, че както Любо казва, дължината е малко изкуствена, насила вкарана, докато в двойката няма момент, в който да ти доскучае. Всяка следваща мисия се усеща като естествено продължение на историята. В тройката е малко като съшити кръпки. Все едно са направили играта и продуцентите казват "искаме още малко по-дълга да я направите". И девелоперите си изкарват от задника още една-две карти и ги плясват помежду другите.
nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
03 август 2020
@The_Doctor46, не ме разбирай погрешно, явно играта е добра, щом фенове на концепцията я хвалят, просто явно не е моята бира. Както казах, аз загубих интерес още при двойката а съм и давал шанс 3 пъти(веднъж соло и два пъти с приятели). Как беше фразата "вкус приятел няма".

Някой пробвал ли е Hellpoint. На хартия ми изглежда интересно - Dead Space и Dark Souls се срещнали една вечер в дискотека, напили се и ето ти Hellpoint. Като погледах геймплей обаче... Нещо не ми вдъхва доверие.

The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
03 август 2020
Ами Найт,какво да ти кажа. Аз я взех,пробвах и си върнах парите обратно. Играта има супер атмосфера,геймплея не е зле за нискобюджетна игра,има скрири екстри ,но е пълна с бъгове,босовете са смехотворни. Някои оръжия пропускат без причина,няма двуръки такива,няма бекстаб и тн. Аз лично,ще я взема пак по-натам ако фикснат бъговете и вкарат малко баланс. Някои гадове(аз не стигнах до там де) те стънват до смърт. Просто няма как да избягаш,изкачат на места по сума наведнъж,а там няма много място за маневриране
lyubohar
Мнения: 3046
Цитиране
03 август 2020
Rostik79 написа
Разликата е, че както Любо казва, дължината е малко изкуствена, насила вкарана, докато в двойката няма момент, в който да ти доскучае. Всяка следваща мисия се усеща като естествено продължение на историята. В тройката е малко като съшити кръпки. Все едно са направили играта и продуцентите казват "искаме още малко по-дълга да я направите". И девелоперите си изкарват от задника още една-две карти и ги плясват помежду другите.

Мен това ми е проблемът с всички игри последните години. Видно е, че такива разговори се водят при всяка ААА игра

При Бордърлендс е особено престъпно, защото играта е с отворен свят и има хиляди неща, с които можеш да продължиш да се занимаваш след кампанията, която спокойно можеше да е 15-20 часа, вместо 30. При игри като TLOU2 да речем е някак по-разбираемо, защото там нито има мулти, нито има какво да правиш извън историята, така че е ясно защо не е 15 часа играта.

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
03 август 2020
Аз искам хубавите игри да са по 100 часа 😀за мен 25-30 часа трябва да е минимум стандарта за една игра и всичко отгоре да е добре дошло.
lyubohar
Мнения: 3046
Цитиране
03 август 2020
Животът е прекалено кратък, а хубавите игри прекалено много за една хубава игра от 100 часа. Предпочитам 8 хубави по 12ч всяка
pseto
Мнения: 10844
Цитиране
03 август 2020
Часовете геймплей не трябва да са самоцел. Колкото излезе дадена игра, толкова. Няма нужда да се раздува изкуствено. Поне за мен вкарването на излишни часове геймплей в 9 от 10 случая води до по-негативни впечатления, отколкото положителни. Боли ме фара, че съм играл 15 часа, вместо 10, когато тези 5 часа са били някакъв дебилен, скучен фарм.

Да не говорим, че много си зависи и от жанра. Ако играеш някакъв roguelike, RPG-та, при които искаш да пробваш разнообразни нови билдове, игри с отворен свят, там имаш повече геймплей. В линейните шутъри или пък игрите с акцент на историята минаваш кампанията един път и това е. Такъв е жанрът, такава е дължината. Няма нужда с евтини трикове да раздуваш. Тъй или инак феновете на даден жанр знаят добре какво да очакват, никой не иска 50-часова игра с акцент на историята. Какво ще вкараш в тези 50 часа? Колко сцени, колко сюжетни нишки? Целият сериал The Wire е 60 епизода от по час, очевидно е, че няма как да направиш нещо подобно в игра, без да е яко раздуто.

П.С. Поне аз много пъти съм се изненадвал, като съм си гледал часовете геймплей пред нещо - някоя скучна игра мисля, че съм играл 20 или 30 часа, то се оказва, че не съм минал и 12. От друга страна някои зарибяващи игри, които ги мисля постоянно и ги играя във всяка свободна минута - пак мисля, че макс 30 часа съм цъкал, после гледам и се оказват 60. Само на Stoneshard сега видях, че имам ~70 часа, повече, отколкото прекарах на The Last of Us II и Ghost of Tsushima сумарно, а Stoneshard в повече от половината от времето го ненавиждах искрено, но все пак продължавах да играя. Има и някои други уж непретенциозни игрички, на които пак съм минавал границата от 50 часа, преди изобщо да се усетя.

Rostik79
Мнения: 2202
Цитиране
03 август 2020
Лошо няма в дългите игри, ако са пипнати както трябва. На Ориджинс направих 120+ часа и ми беше ОК. (след 120-тия час обаче признавам, че вече ми поомръзна). Знам, че доста я плюят играта, че е повторяема и зацикляща, мен ме изкефи. Мисля, че Одисеята ще е още по-добра.
На Death Stranding също 120+ часа направих и сега даже пак ми се играе.

Но по принцип и аз искам повече на брой игри да врътна, вместо да цикля стотици часове в едно заглавие.

The_Doctor46
Мнения: 1768
Цитиране
03 август 2020
Псе,първото ми изиграване на The Witcher 3 ми отне 110 часа на последна трудност. Посетих всяко едно място отбелязано на картата и не защото си го бях поставил за цел,а защото ми беше приятно. 110 часа и нито секунда скука. Това също е игра с акцент на историята и сигурно ако циклиш само по главната нишка ще ти отнеме едни 40 или повече часове. Просто казвам,че ако една игра е направена както трябва може и да е по-дълга. Да не говорим,че в игри като Dark Souls имам по 600-700 часа. Да в случая е различно,но 15 часа за мен е твърде малко, независимо дали играта е стори драйвън или не.
<
1
...
105
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.