Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
141
...
298
>
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
10 май 2021
Напредвам със Селото. Не я усещам страшна, има атмосфера и стряскащи неща, но да речем в първата част със замъка не ме беше страх, даже (ЛЕК СПОЙЛЕР) преследването на голямата и щерките малко ми досаждаше. Втората част обаче за мене беше супер крийпи, може би така като са ги разделили, има за всеки по нещо да го понатовари. Харесва ми играта за момента, може би малко повече от 7цата.
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
10 май 2021
Абе едно кратко питане имам относно Resident Evil игрите. Признавам, че комай никоя игра не съм играл и знам за вселената от обща култура и някоя друга анимация, дето съм гледал и филмите (които не всички съм гледал - само първите 3-4).
Та Резидент Ивъл като чуя, си мисля, за Umbrella Corporation, Raccoon City, Т-вирусът, командоси, зомбита, естествено ... И тогава се появяват РЕ7, която е в съвсем друг сетинг и наглед няма нищо общо нито с Umbrella, нито с Т-вирус, а са някакви изроди като от Хълмовете имат очи или Тексаското клане. Сега пък това в Румъния, вампири (или подобни същества) ... (едно от по-старите май пак беше в някакво село). Това различни вселени ли са като Final Fantasy франчайза, атернативни светове ли са или всичко е в един свят, но историята е заплетена?

Ако може с минимални спойлери да ми обясните. Благодаря!

rosniak
Мнения: 2463
Цитиране
10 май 2021
Историята е заплетена, но франчайза сере пари, та Капком нема да му дръпнат шалтера скоро.
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
10 май 2021
Не е като Final Fantasy. В един свят са всички. И като цяло се въртят около вируси, паразити и био оръжия. Има много чийзи моменти, ама то това е запазена марка при японския разказ.

Седмицата стои малко по-различно защото рязко сменя перспективата (първо лице) и главния герой (Итън Уинтърс - за сефте нов, ако не се лъжа от двойката насам, макар че в пет Шива също може да се брои заради ко-оп-а). Та може да се почне примерно от нея, ако изобщо не си имал досег с игрите. Има препратки към старите (Леки спойлери) - леко участие на Ъмбрела и Крис Редфилд към края на играта. Но даже да не знаеш кой е Крис, пак е ок.

Новата е пряко продължение на седем. Имам леки подозрения за сторито, които не знам колко са верни(съответно може и да не е спойлер, но все пак предупреждавам), понеже не съм преполовил 8цата вероятно, но мисля че е замесен progenitor вируса, щам на който е T-Virus-a на Ъмбрела.

Филмите, вече са си в отделна вселена.

nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
10 май 2021
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
10 май 2021
Смазвам се отново на Hand of Fate 2 тези дни. За съжаление, още не мога да проумея как след такава велика игра студио може да фалира, а след купчини еднакви игри като CoD милионите летят.. Това е живота, като направиш нещо със сърце и душа, нямаш гаранция, че нещата няма да се преебат и публиката ще оцени творението ти подобаващо.
За мен няма по-добра картова сингъл плейър игра от Hand of Fate 2 - страхотен кеф от различните оръжия и ризници, цял куп различни съпорт герои, ОГРОМНО поле за преиграване. Препоръчвам с две ръце, ако не сте играли- хванете я на промоции, даже беше безплатна в Епик стора по едно време и се разцепете.. На endless удрям по едни 3-4 часови серии и пак съм доникъде
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
10 май 2021
Аз съм към края на Селото вече и за мен това е най-силната игра от началото на 2021,заедно с Little Nightmares 2. Едно 8 или 8.5 веднага и давам,но пък аз съм си стар фен на поредицата,още от 1996,когато излезе първата част,и като такъв,силно пристрастен. RE игрите обаче имат един голям минус.Всички са доста картички,но те винаги са правени с идеята да преиграеш на по-високата трудност,която се отключва после и накрая най-високата. Аз на почти всички(с изключение на 7цята) съм направил поне 3 рън-а.Който е харесал предната,ще хареса и тази според мен,въпреки,че е малко по-различна.
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
10 май 2021
Минах я и вече е ясно кой ще е следващия главен герой.Няма да спойлвам.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
10 май 2021
Аз тия дни се зарибявах с AC Origins. Реално за първи път играя сериозно игра на Ubisoft направена след 2005-та Причините са тези за които съм спамил много пъти във форумите - дървен репетативен геймплей, дразнеш hud и маркери по екрана нарушаващи immersive усещането. И разбира се всичко правено по една и съща заготовка, независимо за кой от няколкото им франчайза си говорим. Все още мисля така - не знам как ubi са способни да направят нещата толкова изпипани и в същото време толкова дървени

Origins в началото го играх насила - както и всички други игри от поредицата когато съм се опитвал да ги харесам. Това въпреки че на моменти гледките са доста впечатляваши. Като свикнах малко се потопих в атмосферата и навъртях може би към 30 часа.

Не мога да определя дали това че тоя път ме грабна се дължи на разни подобрения спрямо старите игри или фактът че доскоро бях на екскурзия в Египет и местата на които бях сега ги виждам майсторски пресъздадени и променени спрямо историческия период по майсторски начин

Другата игра от тая поредица която играх повече от няколко часа беше Black Flag щото просто си купих конзолата барабар с тая игра. Причината да ме изкефи бе цялата тая работа с кораба и морските битки, красивата вода, палмичките в далечината и песничките на моряците... Но моментите когато трябваше да съм извън кораба играта си беше стандартното скучно ubisoft циклене облицовано по бутафорен начин в кинематография. Така и не я превъртях тая игра, мисля да и дам шанс отново като привърша с Origins Вероятно и Валхала ще ме накефи, щото я свалих от замунда само за де се убедя че е същата игра като Origins ама с други скинове

nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
11 май 2021
Гледах тази новата Hood Outlaws and Legends. Като концепция ме радва. Различна е с това PvPvE един вид. На хартия ми е интересна, но като гледам геймплея и най-вече как се развива един мач... май не е за мен това. Ако имаш 3ма човека с които да играете отборно... може би ще е яко, ама като си представих мач с рандом руснаци и ме втресе.
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
11 май 2021
Найт, аз днес ще я взема, но ще видя кога ще мога да я подпукам, че много неща ми се насъбраха за играене, а и съвсем не предполагах, че така ще ме хване отново Hand of Fate 2 и ще правя 3-4 часа нощни ендлеси и днес ще мърдам бавно като зомби в работата и ще се моля за сън Надявам се да има време за Хууда през уикенда и да се смажа, направо ще си взема делукс изданието за PS4 Year One и ще се бухаме стелт-но с руснаци и арабели
nightwarrior
Мнения: 3965
Цитиране
11 май 2021
Куражлия си ти. Аз покрай дългите години CSGO, наистина съм развил фобия към рандом руснаци
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
11 май 2021
Имам аз сладки спомени, особено покрай първата Дивизия, имаше там да се блъскаш с рандъм изверги PVP и ми излязоха една орда франсета и се смееха нещо и сам ги свалих със скил. Естествено, те ме подцениха, след това се стегнаха и ме помляха, но си имам приятелчета оттам. От цял свят отрепки съм събрал във френдлиста, покрай Overwatch едно 5-6 арабели, а с едно приятелче, който е болен фен на платини, сме се мъчили на ко-опа на втория Тумб Рейдър. Само да сме живи и здрави. Имам и една английска лелка у френдовете, фенка на Сити, с която сме играли на Overwatch и Fall Guys, която е 330 левъл в Gems of War Тотален смях, скоро и някъв дядо набор 72 ми писа, че пребивал внучето си на МК11. Всякакви образи има
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
11 май 2021
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
11 май 2021
<
1
...
141
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.