Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
143
...
298
>
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
13 май 2021
Аз често преигравам големи участъци от играта с идеята изразходвам по-малко ресурси. Всеки куршум и всяка билка са ми ценни. А при някои от игрите/трудности и save лентите са много ценен ресурс. Тъй че за някой некадърен като мен тия 6 часа могат реално да са и 3 пъти по толкова
Иначе все още не съм минал 4,5,6, 7 и 8 като в момента мъча 7.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
13 май 2021
lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
16 май 2021
Взех Mass Effect: Legendary edition вчера, и засега съм разочарован. Както и преди 15г. все още не разбирам какво толкова ѝ харесват хората. Но заради 100-те лева, сега поне ще ѝ дам повече шанс.
The_Doctor46
Мнения: 1770
Цитиране
16 май 2021
lyubohar написа
Взех Mass Effect: Legendary edition вчера, и засега съм разочарован. Както и преди 15г. все още не разбирам какво толкова ѝ харесват хората. Но заради 100-те лева, сега поне ще ѝ дам повече шанс.
Това си е до вкус. Принципно геймплея е поостарял,но до ден днешен,за всичките тези години гейминг(28-29 станаха) не съм играл игра,в която да се вживея повече. Атмосферата,персонажите,кодекса,въобще вселената на играта са ми любими. Има игри с много по-добър геймплей,история и тн. но в тази игра има някаква магия. Нещо субективно,което не мога даже да обясня. Имах чувството,че това не са някакви пиксели на екрана,оформени като човечета,а реални хора.Аз съм чел и книгите,там са обяснени някои неща,които иначе ги няма в играта. Надявам се поне малко да ти хареса,но вкусове различни.
lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
16 май 2021
Ами дано да ме грабне по-нататък. Като цяло нямам проблем с геймплея, нито с глобалната история. Но след игри като Witcher, диалозите са ми адски елементарни и "холивудски". И засега не виждам наченки на някакъв character development, но се надявам това поне да се промени по-натам.
The_Doctor46
Мнения: 1770
Цитиране
16 май 2021
Btw,тройката си е слабичка,така че ако 1 и 2 не ти харесат,3ката няма шанс да те хване. Главно заради сума глупости по историята,но няма да спойлвам ако все пак стигнеш до там.
morgoth_srs
Мнения: 510
Цитиране
16 май 2021
Ако не друго space opera RPG игрите се броят на пръстите на едната ръка. Аз за други такива освен Mass effect и SW:KOTOR не се сещам. Докато с фентъзи RPG е пълно.
lyubohar
Мнения: 3049
Цитиране
16 май 2021
И ти си прав, това е голям плюс. Ако не беше космическа, сигурно хич нямаше да й дам втори шанс. Като спомена КОТОР - ето там го имаше това яко чувство и атмосфера, за което доктора говори. Дано и тук се появи скоро, както казах най-малко заради парите ще й дам достатъчно шанс.

Между другото забелязвам доста любопитни референции между МЕ и The Expanse. И в двете луната се нарича Luna, което не е толкова интересно, обаче градът на Луна в сериала се казва Lowell city, което е името и на човешката столица на Марс в ME. Някой знае ли нещо по темата?

nightwarrior
Мнения: 3968
Цитиране
16 май 2021
Мисля, че Luna и Sol(както наричат в Мас Ефект слънчевата система, са латинските имена за слънце и луна. Тоест такива неща може да са чисти съвпадения. Отделно Мас Ефект очевидно има вдъхновения от други представители на фантастиката. Поне единият от авторите на The Expanse книгите е фен на МЕ поредицата(бях му чел интервю как е силно разочарован от финала 3 и че явно просто не са знаели как да завършат историята и т.н.).

Мисля че ако не нарочно, то поне на някакво ниво вдъхновение, има заемки в The Expanse. Дори да се абстрахираме от сериала, където да речем преобразените от протомолекулата са визуално доста сходни с Husk-овете от ME, остават доста неща.

СПОЙЛЕРИ И ЗА ДВЕТЕ - Холдън как получи видението. Древна цивилизация, построила начин за транспорт измежду звездите, заличена мистериозно. Древен враг, който "дреме". Едва ли не, сторито около откриването на протеанската технология и първото Relay, до First Contact War.

Разбира се The Expanse има доста уникални неща, да се каже че е плагиатство би било най-малкото несериозно. Но черпено вдъхновение... де да знам, има аргументи в полза на това твърдение.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
16 май 2021
Интересно за Lowell и Lovell:

Lowell as a boy's name is pronounced LOW-el. It is of Old French origin, and the meaning of Lowell is "young wolf".
Lovell е вариант на това име.

bojosan
Мнения: 1263
Цитиране
18 май 2021
На края на второто DLC на Doom Eternal съм почти счупих контролера, повече нерви отколкото кеф . Тъпизъм от класа, понеже няма какво да измислят ме изнервят с два Мородера и всички останали Гадости, то това е и принципа на играта -едно и също + още от същото X2. Отгоре на всичко и на най леката трудност са направили така че някой от злите гадове да трябва поне 10 пъти да го нацелив в главата и то точно с определено оръжие за да пукне. Безсмислица.. Бех се зарекъл да си не троша нервите с тоя боклук ама ме налегна скука та го почнах наново, дано свърши по бързо да го делна от харда. Не ви го препоръчвам. За 60 лева си купете 3 бутилки Smirnoff на промоция , много по доволни ще останете.
igra4
Мнения: 2122
Цитиране
18 май 2021
bojosan написа
На края на второто DLC на Doom Eternal съм почти счупих контролера, повече нерви отколкото кеф . Тъпизъм от класа, понеже няма какво да измислят ме изнервят с два Мородера и всички останали Гадости, то това е и принципа на играта -едно и също + още от същото X2. Отгоре на всичко и на най леката трудност са направили така че някой от злите гадове да трябва поне 10 пъти да го нацелив в главата и то точно с определено оръжие за да пукне. Безсмислица.. Бех се зарекъл да си не троша нервите с тоя боклук ама ме налегна скука та го почнах наново, дано свърши по бързо да го делна от харда. Не ви го препоръчвам. За 60 лева си купете 3 бутилки Smirnoff на промоция , много по доволни ще останете.

Предния дуумец ставаше, с тоя нз що си губиш времето и без пари не бих играл такъв талаш.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 май 2021
bojosan написа
На края на второто DLC на Doom Eternal съм почти счупих контролера, повече нерви отколкото кеф . Тъпизъм от класа, понеже няма какво да измислят ме изнервят с два Мородера и всички останали Гадости, то това е и принципа на играта -едно и също + още от същото X2. Отгоре на всичко и на най леката трудност са направили така че някой от злите гадове да трябва поне 10 пъти да го нацелив в главата и то точно с определено оръжие за да пукне. Безсмислица.. Бех се зарекъл да си не троша нервите с тоя боклук ама ме налегна скука та го почнах наново, дано свърши по бързо да го делна от харда. Не ви го препоръчвам. За 60 лева си купете 3 бутилки Smirnoff на промоция , много по доволни ще останете.

Просто не е за теб Bojosan. То даже съм останал с впечатлението, че вече май не се кефиш толкова на игри като цяло.

Иначе аз смятам, че Doom Eternal е може би най-добрият шутър от 20 години насам. Май само Unreal 1 може да спори за трона на аркадните FPS игри с Doom Eternal.

bojosan
Мнения: 1263
Цитиране
18 май 2021
Предишния според мен беше наистина нещо ново що годе и запомнящо се. Етренал е предвидим, той е просто същото от същото, скок подскок и пак следва същото и така до края, просто подтискащо повтарящо се и за капак когато няма какво да предложат ги пускат всички гадове вкупом барбар с проектилите и просто удоволствието се превръща първо в досада и след това те изнервя. В крайна сметка - получаваш обратното на това за което си мислил че си платил . Разбити нерви вместо релакс и удоволствие, пълно неудоблетворение като теглиш чертата. Мъча ги до края някои игри от тоя род, просто щото съм ги платил и искам да си оправдая малко парите които съм дал, не за друго. Ако ги бях пиратствал три яна момента и в коша. Изиграх Селото и то се оказа некакво никакво си, и сега се замислих - викам си коя игра ми хареса в последните месеци която съм изиграл ? A Plague Tale: Innocence - тая игрица ме изкефи и като си затворя очите си спомням почти всичко от нея, докато като си затворя очите от The ancient gods виждам само свтещите контури и грухтене на некакви демони. Stalker Shadow of Chernobil съм го играл преди 100 години но си спомням всичко от до, и ще си го спомням докато съм жив а се заклевам че сега ако ме питаш да ти разкажа поне 2 минути геймплей от Eternal няма да мога.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
18 май 2021
DOOM 2016 е много лесен и бавен и значително по-стандартен като игра. Не мисля, че е лоша игра, но е точто "tame" гейм дизайн. Прекалено е пресметната, измислена - няма ги тези пикове като Eternal нито пък стените на трудност. Разбирам, че на някои хора може да им харесва повече но аз се опитах да я играя след Eternal и не мога.

Да сравняваш DOOM 2016 с Eternal е като да сравняваш S-класа от 90те със Rolls Royce Phantom 2021. Или T-80BV с T-14 Armata.

Иначе съм сигурен, че ако играеш STALKER SoC или някои от модовете и няма да ти хареса сега.

<
1
...
143
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.