Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
144
...
298
>
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
19 май 2021
На мен пък eternal ми изглежда 1:1 с играта от 2016, все едно е някакъв мод на нея. Същите графики и гадове, анимации, почти същите оръжия, само скачането е повече и като декори е по-разнообразна. Сравнението е като Golf 3 и Golf 4 за мен Не смятам че точно от тези игри трябва да се очаква нещо ново, аз просто не можах да им се изкефя. Всъщност единствената аркадна пуцаница която ме кефи е Painkiller. Въпрос на вкус е всичко.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 май 2021
@Vanmx
Е да, ако не се радваш на аркадни шутъри няма как.

Иначе графиката е много по-добра на Eternal отколкото на 2016.

"все едно е някакъв мод на нея. "

Че то това е хубаво. Mod = good. Stock = bad

Но мисля, че в случая проблемът но Bojo е че вече не се радва на игри като цяло. Особено механично изискващи игри.

bojosan
Мнения: 1263
Цитиране
19 май 2021
Значи аз си се радвам, говорим конкретно за случая кое не ме радва.
Значи оставяме настрана факта че всичко в играта се преповтаря.
Оръжия, възможности, гадове, всичкото това все едно и също всеко ниво, по един и същ начин само че на фона на различни декори.Целото разнообразие идва от начина по който ще "скочиш' между нивата. Скоковете са тегави . И например - още първия път умрях не знам колко пъти докъдето експериментирам кога трябва да подскачам един път, кога два пъти, кога да дашвам един път или два пъти и как да ги комбибирам правилно. И накрая уцелиш и продължаваш напред. Влизаш в ниво където всичко се повтаря едно към едно с предишното. Минаваш го, Пак подлагаш на изпитания нервите си с некакви измислени подскоци докато стигнеш следващото ниво. Където те чакат абсолютно същите гадове . Почвам старата песен ан нов глас и така до края. Лошото е , конкретно в за мен и нивото което съм например, че понеже са малоумни и не могат да измислят друго, те си правят геймплея по лесния начин като в същото време искат да ти внушат че ти предлагат нещо различно. А то си е още от същото но x2 както казах. В случая вместо един гаден Мародер ми пращат два. И за гарнитура към тях за да подсилят ефекта на чанча, прикрепят по един демон дето им дава постоянен живот всичкото това с една глутница кучета. И аз от Нормал минавам на изи. Oбаче копелетата са направили така че разликата между нивата на трудност е точно НУЛА ! бРОИЛ СЪМ ЛИЧНО - 5 хедшота в главата на Мародер с супер шотгъна , излизат му искри но не мре. Еми да ви еба майката гнусна, направете го 10 пъти да ви еба, и вместо две кучета пуснете 20, така ще направите това лайно още по смърдело. Ама те са си долни гейове и нямат акъл и само това могат - главите им са безпомощни да родят нови идеи освем най лесното - повече и повече и повече гадове..Да , ама аз не съм за подигравка, дал съм доста пари и искам да се кефя/ А след като умреш 4-5 пъти подред вече губиш концентрация, ставаш изнервен, раздразнен, удоволствието си отива, реакциите отиват и те на кино и като теглиш чертата излиза че по време на нялата игра миговете ти на щастие са 20 пъти по малко от миговете ти на гняв. Ами приятели аз не съм като оня у ЮТуба дето минава някое мега гадно ниво от раз за секунди. Не всички сме виртуози ама пък всички сме ви дали пари и искаме да получим за парите си не уртикарии, а кеф. А те се ебават. Ми като се ебавате си ебете майката и ще ви пиратстваме от Замундата и това е. Наскоро играx наново Beyond two Souls - е те това е игра дееба, накрая сълзи ми потекоха, оставя те доволен, като TLOU , по нея наново Сингуларити и Bionic Commando, баси кефа, интересни, различни и балансирани игри. Е такива игри харесвам. Писах миналия пост за оная игра с плъховете - еми грабна ме играта и ме изкефи. Нова концепция, геймплей, интерсни и невиждани до сегам съчетани с интересни декори и герои. Евала на тия хора, радвам им се. Преди нея повторих наново Brothers - супер игрица, наслада за сърцето, предоволен.Кое си е хубави си е хубаво , кое е швестерско си е швестерско и това си е .
Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
19 май 2021
Постовете на Божо винаги ме радват
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
19 май 2021
@Bojosan

Именно и това което очаквах. Просто не мисля, че вече си за такива игри човече. Трудна ти е и то много. Толкова, че не усещаш каква разлика правят Spawn точките и wave и level дизайна. Просто не е за теб този тип игра вече. Ето така се играе Eternal:

Трудността не определя колко кръв имат противниците в играта. Но те и разбирам - аз също сигурно не мога на Fighter игра да дам критика. Имам рефлексите на там съм с почти нулев опит.

Аз затова ти и казвам, че вече няма да ти хареса STALKER SoC. Това пак е механично сложна игра и FPS. Ще те изнерви доста.

Това, че някой е дал пари за нещо не значи, че то е за него. Утре можеш да си купиш и книга на Набоков- но няма да ти хареса

Rostik79
Мнения: 2204
Цитиране
20 май 2021
Доигра ми се ДУУМ 3, покрай тия дуум-приказки. Играл съм я навремето като излезе преди цял един живот, но я играх тогава на скапания си компютър на минимални настройки, че имаше зверски изисквания, а и почти не я помня - то беше преди 17 шибани години!
Погледах малко геймплей сега и в сравнение с новите дуум игри е все едно друга игра. То си е друга игра де, но искам да кажа, че е друга концепция на геймплей механиките. Интересно как ще ми се стори сега, ако я играя.
Caprice
Мнения: 105
Цитиране
20 май 2021
Напълно подкрепям казаното от bojo. Не случайно казах преди месеци, че най-добрата Doom е тройката, новите игри са пълен шит. Не харесвам игри, които сами ми определят темпото. Освен това ако искам динамичен геймплей, то има игри класи над въпросните безмозъчни шутъри.
HighFist
Мнения: 808
Цитиране
20 май 2021
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
20 май 2021
Caprice написа
Напълно подкрепям казаното от bojo. Не случайно казах преди месеци, че най-добрата Doom е тройката, новите игри са пълен шит. Не харесвам игри, които сами ми определят темпото. Освен това ако искам динамичен геймплей, то има игри класи над въпросните безмозъчни шутъри.

This.
Peshp
Мнения: 287
Цитиране
20 май 2021
Някой ако е пробвал Days Gone за PC да каже, хубав ли е порта? Из интернет нясякъде го хвалят.
От 3 дена съм се разиграл на Ori and the blind forest, много спокойна и приятна игричка като я свърша ще пробвам Days Gone.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
20 май 2021
@Rostik79
Интересното, е че DOOM 3 се смята за най-лошият DOOM. От повечето DOOM фенове де. Аз я харесвам де, не колкото Eternal или моднат DOOM 2 но все пак.

Съветам те да пробваш моднат стандартен DOOM 3 а не BFG Editiona.

@Caprice @Lyubohar
И кои са тези игри класи над Eternal? Освен това ако Eternal е безмозъчен шутър, то НЯМА шутър който да е с мозък. Всички други FPS игри като Vanquish, STALKER, DOOM 3, Unreal, Half Life, COD, ARMA 3, Rainbow Six 3 Athena Sword, Battlefield, Quake са или по-прости за игра и със значително по-лесен геймплей, или са в най-добрият случай почти равни. И то май само Unreal е там и то не баш.

Сега ако не харесвате шутъри in general - fair enough тогава е ясно всичко.

@HighFist
Това поне го разбирам. Но се чудя - да не е нещо по-сериозно тук и да трябва да се ходи на лекар?

The_Doctor46
Мнения: 1770
Цитиране
20 май 2021
Peshp написа
Някой ако е пробвал Days Gone за PC да каже, хубав ли е порта? Из интернет нясякъде го хвалят.
От 3 дена съм се разиграл на Ori and the blind forest, много спокойна и приятна игричка като я свърша ще пробвам Days Gone.
Играя я от 2 дена и няма никакъв проблем. Няма бъгове,контролите са ок(героя е малко тромав,но това си е търсен ефект),върви супер. За сега не съм срещал проблем. Много добър порт.
LethianDream
Мнения: 2505
Цитиране
20 май 2021
Чар, проблемът не е в това, че не харесваме шутъри. Божо точно е голям фен на шутърите - редовно си играе стари COD-ове, посочи неведнъж Singularity. Проблемът е друг и мисля Божо много добре го обясни. Когато дадена игра е направена без сърце, няма как да те спечели. Ми играх стария Дуум-ец от 2016, издържах точно 15 минути, скука до дупка. За сметка на това Бордърлендс и Bulletstorm ги въртя до откат и мога винаги да ги почна наново и да са ми интересни. Ще кажеш, че не са точно в стилистиката на Doom тези две игри и ще си прав, те са много повече Има нещо там, искрицата, която те връща отново и отново. За трудността, не съм съгласен, че Doom e труден и затова не мога да я играя.Примерно в момента играя Hand of Fate 2, която ми скъсва нервите към края на кампанията, но се връщам и мисля за нея, правя си стратегия как да успея, какви карти да избера.. Защото играта не ми излиза с надпис "Скапаняк, не можеш да играеш, еби си майката и играй на easy", напротив..амбицира ме все повече и повече да я превъртя..защото е РАЗНООБРАЗНА И ЧЕСТНА.
Ще кажеш, че за теб Етернал-а е такава игра..не съм я играл, но като чета Божо разнообразието го няма, а честността още по-малко.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
20 май 2021
Charcharo написа
И кои са тези игри класи над Eternal?

Painkiller. Даже и старите Serious Sam. Doom 3 наистина беше супер обаче. Тия новите са по-скоро тип "състезателен шутър", което си има своите фенове, но не е за всеки. И не е същото като шутър по принцип.
lyubohar
Мнения: 3050
Цитиране
20 май 2021
LethianDream написа
Когато дадена игра е направена без сърце

Без душа искаш да кажеш. Кажи си го soulless и тва е.
<
1
...
144
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.