Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
208
...
301
>
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
02 юни 2022
LethianDream написа
Изглежда ми като бледо копие на CS-а, за първи път чувам за такава игра... И аз бих я затворил

От бивши STALKER девове е. Не е особено добра, но не е копие на CS.


Пичове, Wolfenstein The New Order е безплатен в Epic Games Store

igra4
Мнения: 2122
Цитиране
02 юни 2022

Велика игра. Дано скоро излезе ремастър.

Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
03 юни 2022
Resident Evil Village добре се развива, макар май вече да ми идват малко тегави от този жанр игри - напрягам се повече, отколкото да разпусна. Но въпреки това ми е интересно. Минах вече първия замък и селото се поотключи почти цялото и го обиколих.
Все още ми е напълно непонятна историята и връзката с Umbrella Corporation и Т-вируса. По разни паметници в района се вижда логото с чадъра, но как може да е на паметници отпреди няколко века и какво прави в Източна Европа?
Графиката, особено интериорите и стаите е чудесна, но оставя усещането, че е твърде статична. Все едно е като декорите на куест игрите на Микроидс - брилянтно нарисувани, но като тапет - почти никаква интерактивност и физика, освен точно на определени предмети, където трябва да има интерактивност и физика.

Трябва да призная обаче, че лейди Димитреску наистина е твърде оригинален злодей от игра. Можело повече време да отредят.

Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
03 юни 2022
LethianDream написа
По-скоро си е отделна игра в света. Продължението го готвят и отлагат няколко години вече..
Оригиналната игра си е различен жанр- екшън RPG, докато тази част на Маскарада е съвсем различна като концепция- основно е адвенчър/куест, имаш трима герои и обикаляш локации и разследваш, няма стрелби и т.н. Както Артемис каза, има много четене, пъзели и загадки и основно се набляга на наратива и дълбочината на героите.

Тя тази дълбочина, която предполага да активираш/инвестираш в определени черти преди чаптъра, за които изобщо не можеш да предполагаш, че ще ти трябват я благославях няколко пъти...и понеже исках да свърша всичко по отношение на партито, което се беше превърнало в масакра, преигравах няколко пъти, всеки път с различен резултат, който се определя дори и от реда, в който говориш с персонажите, а има едно действие, за което ако не си решил да вложиш в съответното абилити, няма как да стане....както с ключалките в затвора, примерно.Докъдето стигнах, нищо сложно откъм пъзели не видях, но може и поради горните причини просто да съм го подминала, както и този пъзел със някаква статуя...в затвора на уорлоците ли е?
BloodDagger
Мнения: 260
Цитиране
04 юни 2022
@Rostik79 Към края на играта се разкрива каква е връзката с Umbrella и T-вируса и даже доста добре са го навързали. Иначе точно след замъка играта се "разкрива". Естествено нито един от другите лордове не е толкова интересен като Димитреску (защо ли ), но играта продължава да е интересна. Лично на мен ми харесва как има различен вид хорър като усещане при различните лордове, въпреки че като цяло RE8 е повече екшън от колкото хорър.
Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
06 юни 2022
На косъм бях да я откажа играта (Resident Evil Village). На нивото, в което си без оръжия и те гони един гигантски фетус - баси болните японски мозъци са тези! Но иначе играта ми харесва все повече. Стегнат геймплей, не се занимаваш с разпределяне на точки по умения и билдове, няма безкраен инвентар от стотици предмети, имаш няколко оръжия, елементарна крафтинг система, линейни нива, няма странични мисии... Добре ми идва след няколко open world игри.
vldir
Мнения: 1809
Цитиране
06 юни 2022
Ресидента и на мен ми хареса.
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
06 юни 2022
Art3mis написа
LethianDream написа
По-скоро си е отделна игра в света. Продължението го готвят и отлагат няколко години вече..
Оригиналната игра си е различен жанр- екшън RPG, докато тази част на Маскарада е съвсем различна като концепция- основно е адвенчър/куест, имаш трима герои и обикаляш локации и разследваш, няма стрелби и т.н. Както Артемис каза, има много четене, пъзели и загадки и основно се набляга на наратива и дълбочината на героите.

Тя тази дълбочина, която предполага да активираш/инвестираш в определени черти преди чаптъра, за които изобщо не можеш да предполагаш, че ще ти трябват я благославях няколко пъти...и понеже исках да свърша всичко по отношение на партито, което се беше превърнало в масакра, преигравах няколко пъти, всеки път с различен резултат, който се определя дори и от реда, в който говориш с персонажите, а има едно действие, за което ако не си решил да вложиш в съответното абилити, няма как да стане....както с ключалките в затвора, примерно.Докъдето стигнах, нищо сложно откъм пъзели не видях, но може и поради горните причини просто да съм го подминала, както и този пъзел със някаква статуя...в затвора на уорлоците ли е?

С Лейша като цъкаш из Червения салон, не знам дали си стигнала дотам Няма значение, като ми хрумне пак да се тормозя мисловно, ще си я разцъкам отново А това да слагаш точки преди всеки чаптър мен лично ме кефи на макс, така беше и в The Council, абсолютно по идентичен начин слагаш точки на нещо, което после си скубеш косата, че грам не ти трябва

lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
06 юни 2022
.
lyubohar
Мнения: 3091
Цитиране
06 юни 2022
Rostik79 написа
На косъм бях да я откажа играта (Resident Evil Village). На нивото, в което си без оръжия и те гони един гигантски фетус - баси болните японски мозъци са тези!

То това се води за най-крийпи сцената в цялата игра и сред най-болните в жанра въобще Чук е играта, точно лекарството за open world игри. Аз много се чудех след това дали да не изиграя и VII, ама май е доста по-страшна, а честно казано, нямам нерви да играя нещо такова толкова скоро.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
06 юни 2022
@LethianDream, не съм стигнала, тъпотията нещо се бъгна, може би от упоритите ми опити да се разправям с монсеньора и да намеря третия уличаващ предмет от партито, в резултат от което ми излезе съобщение, че се е ъпдейтнала и трябва да почна отначало и нямам никакъв сейв....при още един такъв се отказвам, но утре май ще стигна до този прословут red saloon.
The Council ме отказ на първия още чаптър, нещо ме издразниха тези сноби с превзетите си муцуни и я бях оставила за нататък, което пък време изобщо не дойде Може и д ай дам шанс, ако изтрая тази - държи ми интерес, но има доста проблеми, които дразнят.
Rostik79
Мнения: 2233
Цитиране
07 юни 2022
lyubohar написа
То това се води за най-крийпи сцената в цялата игра и сред най-болните в жанра въобще

Абе изобщо идеята [SPOLER ALERT, но сравнително рано в играта се разбира], да събираш бебето си на части и да му сглобяваш крайниците от различни буркани е баси психарията!
И в този ред, типично по японски в играта има доволно неадекватни диалози, най-вече от страна на главния герой Итън - в подобни ситуации е някак си нелогично да подава такива тъпи реплики. Примерно разкриват му някаква безумно гадна истина или вижда нещо напълно фантастично и невероятно и той почва "Хей, чакай, кой си ти" или подобни.
Любо - за седмИцата не мога да кажа сякаш, че е по-страшна. По-скоро е по-класически хорър, все едно играеш Тексаското клане или Хълмовете имат очи, докато опсмицата наистина е по-болна, но и е с повече стрелба. На нормал играя и вече имам към края доста амуниции и солиден арсенал, но е все така стресиращо.
Фабриката на Хайзенберг също е яко психо. Мисля, че тази вечер ще стигна финала и се чудя да пускам ли NG+. Отключиха се при дебелия Дук нови оръжия, за които нямам пари и подозирам, че са предназначени за последващо изиграване.
Засега в жанра все още ми е фаворит първата The Evil Within, де.

LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
07 юни 2022
Art3mis написа
@LethianDream, не съм стигнала, тъпотията нещо се бъгна, може би от упоритите ми опити да се разправям с монсеньора и да намеря третия уличаващ предмет от партито, в резултат от което ми излезе съобщение, че се е ъпдейтнала и трябва да почна отначало и нямам никакъв сейв....при още един такъв се отказвам, но утре май ще стигна до този прословут red saloon.
The Council ме отказ на първия още чаптър, нещо ме издразниха тези сноби с превзетите си муцуни и я бях оставила за нататък, което пък време изобщо не дойде ;\) Може и д ай дам шанс, ако изтрая тази - държи ми интерес, но има доста проблеми, които дразнят.

Да, явно тези момчета имат проблеми с програмирането, затова и така ги хейтят и такива ниски оценки имат за игрите си. Спомням си как имаше бъг в 4тия епизод на The Council и не можех да го мина без да трия сейф и да почвам наново. При мен специално в новата им игра не съм засичал бъгове, но при теб се е бъгнала с идентичен проблем на моя в The Council.
Консил-а го почвай, супер як е, има преговори с Наполеон, с Вашингтон, лудница е Много бих се изкефил да дойдеш на срещата да си говорим за куестове, ама не знам дали си от сф, вероятно не
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
07 юни 2022
@LethianDream, аз съм точно на другия край на България, няма начин....иначе пъзелът е изи-пизи, рестартирай нивото, защото най-вероятно е бъг - не може да те затруднява това, решението е пред очите ти. А бе изобщо в цялата игра са супер лесни дотук, предполагам, да не отказват масата...
TrainPain
Мнения: 112
Цитиране
07 юни 2022
И в крайна сметка от къде си Артемис, че ми стана интересно хаха
<
1
...
208
...
301
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.