Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
221
...
299
>
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
11 октомври 2022
Не знам, мен ми беше лейм историята в GoW, щом дори не я извъртях, значи за мен дадена игра има сериозен проблем- и той явно не беше в геймплея или скандинавската митология, а в самата история и точно дразнещото "Бооййй" (което не бих определил като "страхотен диалог" Но за всеки влак си има пътници, ето Рос я харесва и обича Deathloop има един сериозен проблем, скоро пак се върнах на нея- няма слот за нова игра и трябва три часа да чета докъде съм стигнал и какви улики съм открил, докато вляза отново в играта.
lyubohar
Мнения: 3067
Цитиране
11 октомври 2022
Не е задължително, аз я почвах 2 или 3 пъти и все ми беше скучна и примерно след 5-6 часа рязко ме грабна. Но аз бях така и с Witcher 3 и други игри...
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
11 октомври 2022
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
11 октомври 2022
И ако това мислиш, че е историята, значи буквално знаеш играта до първите 3 минути.
Dandelion - Still The Best Romance Choice
Мнения: 895
Цитиране
11 октомври 2022
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
10 ноември 2022
Отразих няколко часа на новия ГОД-ец. Засега напълно доволен в началото. Очертава се интересно приключение. Имам някои забележки откъм интерфейса, които малко трудно мога да обясня обаче - изглежда някак си по-аркаден. Когато имаш rage-енергия, например светят едни въртящи се електрикови кълбенца долу вляво, което не се връзва с останалата стилистика. Изглежда повече като иконка в някое ММО заглавие или браузер игра. Също и целият интерфейс нещо не ме кефи, шрифтевете ли, не знам ... Може би защото последните няколко дена си подгравях със заглавието от 2018-та и не съм свикнал с промените още.
Самата бойна система има също промени, които ми се струват в добра насока. Стимулират още повече комбота и редуване на удари и оръжия за максимален ефект.
Стартирах на предпоследна трудност и засега е доволно предизвикателно.
За няколкото часа нямаше бъгове или графични гличове, но веднъж ме изхвърли на десктопа и даже се извади и диска и ми изписа, че трябва да преинсталирам. Пъхнах обратно диска, пуснах я и си продължих нормално. Явно има какво да се оправя.
Графично изглежда леко ъпгрейдната, спрямо предната - не съм и очаквал някакви графични чудеса, но ми направи впечатление снегът - най-добрият, който съм виждал досега. Дори и спрямо РДР2/Хоризонта/Валхала, където също се бяха справили добре.
Надявам се уикендът да направя един стабилен маратон.
BloodDagger
Мнения: 256
Цитиране
10 ноември 2022
Аз също разцъках около час новия GoW и за сега съм доволен, историята излгежда обещаваща. Още не съм стигнал до това да видя подобренията в бойната система, но има време и за това. Графично не ми излгежда много подобрена спрямо първата, въпреки че още нищо не съм видял. Интересно ми е да тествам на PS4-ката как ще се държи; кодът ми дава и двете версии, но първо искам да навъртя няколко часа.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
10 ноември 2022
А, и още нещо, което преди малко разбрах за хората с преордъри: освен книжката, трябва да има и мейл с код за някакво дигитално съдържание, предполагам някой скин.
Web-Head
Мнения: 49
Цитиране
10 ноември 2022
Играх 5 часа, 2.5 отидоха обаче само за 2 странични куеста, но пък МЕГА интересни и в никакъв случай "пълнеж". За мен графиката е едно към едно с GoW 2018, предимството обаче е, че тук буквално ми е трудно да преценя каква е разликата между favor quality и favor performance, освен разбира се 60fps срещу 30fps, които ми изглеждат плачевни. Играя на 65" 4K телевизор и в други игри от единия режим към другия разликата в резолюцията е чувствителна за окото, тук не знам каква е магията, но favor performance е идеално, де да ги правеха всички игри с такава графика и такъв performance.
Иначе историята при мен засега само се заплита и тийзват събитията и вграговете с които тепърва ще пада зверското меле. Враговете са често, по много, поне в сравнение с предишната игра и както винаги си е satisfying да ги млатиш, особено с blades of chaos.
Харесва ми баланса в отворените зони, нито са някви в които да се изгубиш и да се чудиш въобще на къде да хванеш и какво да правиш, нито са някви тесни тип A plague tale, че да няма накъде освен напред и назад.
Абе тая игра си е кеф. Не ми се иска да свършва, за тва и спокойно си цъкам страничните куестове, които пак казвам са мега добре измислени. Има загадки, има бой, има диалог, вниманието ти е приковано на 100% дори в най-незначителните диалози.


nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
10 ноември 2022
Да, някаква снежна броня е, но не съм я взел, тъкмо спрях конзолата снощи и видях мейла.

Играта ме кефи, графично изглежда добре а геймплея ми се струва надграден, но ще видя колко като навляза повече. Засега ми оправдава очакванията. Оценка на сторито не мога да дам, но има неща дето ми човъркат интереса.

Надолу има леки спойлери, но те са по-скоро за митологията, не знам как се връзват в играта. В самото начало видяхме как вълк на име Фенрир умира, интересното е, че в митологията има вълк Фенрир, син на Локи. Той отхапва ръката на Тир и води баш до Рагнарок. От първата игра знаем, че Тир е с две ръце все още, тоест това трябва да предстои, но пък умрелия Фенрир ме озадачи. Пък и малкия направи някакво заклинание или де да знам, може там да има нещо. Ще видим. Не съм гледал много трейлъри да не ми спойлнат сторито и това може да е споменато/разгледано там. Но ми харесва, че има мистерия за мен, а ми позволява да кажа типично българското "аз това го знам, ама по друг начин".

Иначе няма как да и дам 10, почти не се чува БОЙ.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
10 ноември 2022
Митологията е доста овъртяна в играта, спрямо "истинската".
То и Гигантската змия по митологията е всъщност дете на Локи.

Също леки спойлери или по-скоро спекулации следват:

В предната игра валкириите бяха пленени, а те съпровождат душите на умрелите към царството на мъртвите - Хелхайм. Понеже Один ги беше заточил, светът се пълнеше с духове и "зомбита", но Кратос ги освободи (като преби всяка една). Така че сега пътят към Хелхайм е отворен, но това, което Атреус направи като умря Фенрир, мисля, че е да насочи душата му към друго място и затова мисля, че пак ще го видим.

Самите Валкирии се врекоха във вярност на Кратос, така че може и тях да видим.

Имаше три дракона в предната игра, които също освободихме и всеки беше някакъв важен персонаж. Единият даже беше омагьосано джудже.

Надявам се да продължат и арката с тъмните елфи - в предната игра нали се оказа, че като освободиха светлината в света на елфите, Кратос и Атреус са направили "съдбовна грешка", което така и не остана обяснено.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
10 ноември 2022
То за змията един вид го обясниха, че е от битката с Тор се е метнала назад във времето, тоест в нашето време предстои да се роди. То нали по рекламните материали даваха, че уж майка и също е в играта.

Кефи ме как пречупват митологията. Както викаше един в предната се чудя "Къде е Локи", той участва в тия неща, та накрая да ти кажат "Ето ти го Локи, бил е там през цялото време"

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
11 ноември 2022
В ГОД-еца забелязах, че са вкарали и механика за повишаване ефективността на ударите колкото повече ги ползваш - като уменията в Скайрим, примерно (и други игри, де). Тази механика винаги ми е харесвала - който стил повече те кефи, толкова по-добър ставаш с него.
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
11 ноември 2022
Аз нещо друго забелязах от стриймовете,които гледах. На последна трудност трябва да млатиш,малтиш,млатиш ...и най-обикновените гадове.При положение,че човека,когото гледах беше към края на играта и играеше за платина.Демек супер нагрухан.Това е супер евтин начин да направиш "трудна" дадена игра.В стария ГОД беше по-поносимо. Може и да съм забравил де. Винаги давам пример със соулсите.Някои босове може да те уан шотват,но пък ако си се развил правилно и ти може да ги сгънеш за секунди,а не на тонове кръв.Трябва малко баланс.Иначе изглежда добре игрицата.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
11 ноември 2022
И в стария ГОД мобките бяха нагрухани на последна трудност, но дето викаш като се назобиш и ти по едно време става поносимо, но трябва да си сръчен с комботата и руническите атаки. Само с блъскане много ясно, че ще е тегаво - то там е смисълът на високата трудност. Дето се вика "трябва и акъл".

Аз я почнах на предпоследна и чат-пат ме убиват - даже и "простите" противници, но вече взех да нацелвам ритъма и си мисля дали да не я почна отначало на макс. Кривата на заучаване е малко по-дълга в тази игра - имаш доста комбота сравнително рано в играта и са доста разнообразни. При добре измислена последователност от удари в комбинация и със стрелите на Атреус можеш доста ефикасно да трепеш противниците.

<
1
...
221
...
299
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.