Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
229
...
299
>
lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
23 януари 2023
Е ясно е, че под "тъпо" решение имам предвид, че се използва неподходящ antialiasing, а не по принцип
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
23 януари 2023
Е да. то проблемът, е че добър TAA е рядкост и TAA дори и добър е малко кофти при ниски резолюции.
Web-Head
Мнения: 49
Цитиране
17 февруари 2023
Кой играе Hogwarts Legacy?

28 часа игра имам и в мейн сторито не съм прогресирал въобще. Обикалям, explore-вам, залавям фантастични животни и изпълнявам странични куестове, препоръчвам тези, които са в замъка най-вече. Водят до много тайни лабиринти и скрити помещения из замъка, които не можеш да ги видиш ако не си в дадения куест.
Играта е феноменална, едвам се отлепям от плейстейшъна.

Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
18 февруари 2023
Аз. Играх до момента в който ме разпределиха в къща (Шапката ме прати в Грифиндор и за да е по-естествено, не си избрах друго ). И сума ти време просто обикалях замъка. Играта супер много ме радва засега и хич не съжалявам, че дадох толкова пари. Заслужава си ги до стотинка. Мисля обаче, да си завърша Days Gone, щото и там съм доста навътре, и тогава да премина изцяло към Hogwarts.
vldir
Мнения: 1808
Цитиране
18 февруари 2023
Hogwarts детинска ли е?
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
18 февруари 2023
Според мен, тона е на едно ниво с Хари Потър филмите. Ако си гледал тях, може да добиеш представа. Ако те са ти детински, и тази може да е. За мен "детинско" значи друго.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
18 февруари 2023
Ми то и това с филмите е малко... Щото първите са си по приказни такива, последните са по-мрачни.

Има един магичен тон, все едно си в приказка. Ама хора си умират, има битки, злодеи. Не ми стои детинска, ама и тона не е супер сериозен. Приказна е. На мен ми допадна, ама ако искаш загледай нещо по нета, той тона си се сивжда и от видеата.

vldir
Мнения: 1808
Цитиране
18 февруари 2023
Сигурно и аз ще се метна на нея.
lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
19 февруари 2023
Не знам, тия огромни игри с отворен свят вече ми стават прекалено ангажиращи. Elden Ring го играх близо година, имам над 200 часа, това сигурно ще е поне толкова. Докато стигнеш до основните мисии светът ти омръзва, поне аз съм така. Доскоро играх Deus Ex: Mankind Divided, а в момента съм на The Outer Worlds - и двете имат адски много за разучаване и explore-ване, и въпреки това са игри по 20-30-40 часа, които не ти отнемат живота.
The_Doctor46
Мнения: 1772
Цитиране
19 февруари 2023
Това е субективно.На мен,когато игра ми харесва,никога не ми омръзва.Ей го,на всеки един соулс(който ми е харесал) имам поне по 500 часа.Мас Ефект,Вещера,Киберпънк и тн.Минавам и ако има някакъв burnout,спирам ,и след време пак се връщам,но никога не ми е омръзвало още на първо изиграване.Всеки човек си е различен.Да цитирам класика-"Човек само,когато знае к'во му е,само аз си знам к'во ми е.
lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
19 февруари 2023
Естествено, че е субективно, но мисълта ми е друга. Аз също си почивам ако бърнаутна и продължавам по-късно. Затова дадох пример с Elden Ring за 9 месеца - от тях поне половината съм почивал.

Обаче накрая като теглиш чертата - играта пак ти е отнела същото количество време, независимо дали е накъсано или не. Време, което бих могъл да съм прекарал играйки друга, не по-лоша игра, но не съм. С други думи - предпочитам 5 яки игри по 30 часа, отколкото една яка за 150 часа.

Ще кажете: "ми ти си решаваш", но не винаги е точно така. Като излезе игра от любима поредица/издател или по някаква друга причина ме привлича силно, няма как да я пропусна и на практика ме принуждават да се лиша от други добри игри (а има доста), защото нямам време за всичко.

И това е заради мрънкалата, които нямат живот и по цял ден играят и навсякъде плачат колко много пари били дали, а пък играта е "само" 30 часа (примерно). Едно време много от игрите бяха до десетина часа и повечето от тях са ненадминати и до днес.

The_Doctor46
Мнения: 1772
Цитиране
19 февруари 2023
Любо,това,че нямаш време за игра,не значи,че трябва да ги правят къси Това е живота.Приоритети.На мен ми се иска среща с Иса Бушеми примерно,но няма. .Като неангажиран(в лично отношение) съм като безживотниците,които визираш,нямам проблем.Ако искам играя с часове, стига да не съм на работа,да нямам работа в нас, или среща с аверите. Дължината по никакъв начин не влияе на качеството така или иначе де,но пък и 10 часова игра примерно е несериозно.Ако има смисъл от преиграване, като Resident Evil сериите,или други подобни,тогава да.Сред любимите ми игри има като 6 часови,така и над 100 часови.Аз лично се радвам на игри като Elden Ring,но това съм си аз.В смисъл,нямам проблем да играя дълга игра,която ми харесва и да изпусна друга добра,която е излязла по същото време.Преценявям коя от двете ми допада малко повече и играя нея.BTW,какви са тези 150 часа на първо изиграване? Аз ,когато ударих 130-140 ,вече имах ,три изигравания.Първото ми отне около 80,като съм обикалял доволно.
Web-Head
Мнения: 49
Цитиране
20 февруари 2023
Мнението ми се припокрива с това на @lybohar на 100%. Не харесвам прекалено дълги игри за това искам main-story-то да е 20-30 часа пък който иска да си изпълнява странични мисии и да гони разни неща из картата после.

Hogwarts Legacy е изключение обаче. Толкова ми харесва и така съм я чакал тая игра, че вече съм на 30+ часа, а съм тооолкова назад с главните куестове. Обикалям, ловя фантастични животни, разчиствам територии с бракониери, изследвам пещери и други локации. Толкова connected се чувствам с всичко в играта, че не го чувствам като "задължение" както в други игри, а ми доставя истинско удоволствие и не бързам за абсолютно никъде. Даже не ми се иска да започвам main story куестовете по-стабилно, за да не идва края.
Иначе със сигурност за който бърза и не му е толкова интересно може да претупа игрицата, доколкото разбрах главното стори е около 25 часа, така че съвсем нормално за съвременна игра.

Само да кажа, че в началото се бях оплакал, че ми е труден боя, обаче сега толкова свикнах, че я направих на максимална трудност и съм станал мастър магьосник. Поех по тъмния път , не можах да се въздържа, има опция да не се занимаваш с черна магия, но ще бъдем добри в живота. В игрите мазало!
Тъмен, тъмен колко да е тъмен. След битка отивам да си нахраня и да среша фантастичните си животни, така че...

lyubohar
Мнения: 3052
Цитиране
20 февруари 2023
The_Doctor46 написа
Първото ми отне около 80,като съм обикалял доволно.

Ами нищо не си обикалял според мен Steam ми показва 215 часа, като реално сигурно са по-малко, но поне 170-180 със сигурност. А не бих казал, че съм обходил всеки сантиметър. Мой приятел също има около 200 часа със сериозно обхождане.

И ме изкефи всяка минута от тия часове. Но дали в края щях да се чувствам незадоволен ако не бяха 200, а 50-60 часа? Не мисля Щях да я мина наведнъж вместо на 4-5 пъти, щях да съм също толкова доволен + щях да съм минал поне още 3 яки игри, които сега може никога да не мина.

nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
20 февруари 2023
А имаше ли повтаряния? Примерно да забоксуваш на някой dungeon, бос? Щото аз на плейстейшъна с първия герой имам към 140 часа, доколкото видях картата след като приключих съм намерил всичко. Като в тези 140 часа са ми преиграванията та да направя ачийвмънтите за ендингите(но то там си беше ръш вече). Просто ми е любопитно разликата откъде е.
<
1
...
229
...
299
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.