Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
235
...
299
>
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
04 април 2023
Аз по случай, че пуснаха нещо като next-gen пач за конзоли за Far Cry 5, си я инсталнах на PS5 и поцъках малко и бих казал, че играта графично е остаряла добре. Даже ми изглежда по-добре в някои отношения от по-новата Far Cry 6, пък и е с по-интересен сетинг в дълбоката американска провинция и сектата.

Иначе започнах и Ghostwire Tokyo - направих 3-4 часа. Геймката има донякъде оригинални и някак си странни геймплей механики. Засега обаче не ме зарибява стабилно. Управлението с контролера малко ме тормози.

The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
07 април 2023
Аз си взех The Last of Us римейка,да видя защо беше целия хайп преди 10 години.Историята в началото изглежда стандартна за игри със зомбита.Нямам нямам нищо против това обаче.Графиката не е нещо особено,но пък света е доста добре направен.Завладяващ някак.Ще видим какво ще излезе натам.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
10 април 2023
По случай ъпдейта на God of War Ragnarok, който включва NewGame+ със съответните му нови нива за ъпгрейди, нови брони и механики и т.н.. си направих един неделен маратон от 6-7 часа и общо взето се размазах от кеф
И после дойде частта, в която Атреус се среща с една пикла и имаш една изключитено досадна част от играта, която при първото игране ме издразни доста, но сега даже още повече. На жени не трябва да им се дава да правят филми и игри. То не са cringe разговори, то не е едно пеене, то не са едни феминистки намеквания ... О, и разбира се чернокожи скандинавски персонажи... И цялата тази част е поне няколко часа мъка.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
10 април 2023
Тва за ъпдейта съм го пропуснал, може да я завъртя пак докато чакам джедая.

Иначе да, там темпото спада. Разбирам що са го сложили това, ама. Иначе да, каста там мине леко подозрителен

BloodDagger
Мнения: 256
Цитиране
10 април 2023
Аз си бях планирал като излезе NG+ update-а да направя второ преиграване, както направих и с първата част, но за сега ще го отложа основно заради A Plague Tale и Hogwarts-а. Иначе мисията с Ангрбода (и като цяло повечето мисии с Атреъс) ме дразни много. С кеф обаче ще си пробвам end-game благинките, като реликвата от краля на берсеркерите.

Малко извън GoW, утре ще пробвам raytracing ъпдейта на Cyberpunk-a, да видя колко много ще ми клекне машината .

The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
10 април 2023
След едни 10 часа в The Last of Us до тук,мога да разбера защо хората харесват играта.Отлично пресъздадени отношения между Ели и Джоел,невероятна атмосфера,страхотно направени пос-тапокалиптични сгради,стаи,околен свят и тн.Лицевите анимации са супер в римейка също.Аз играя на предпоследна трудност(в римейка са отключени всички още отначало),без умението на Джоел и праскам главно стелт.Умираш от един шамар,някак си повече ме вкарва в атмосферата,когато не знам къде са вразите.Та играта е страхотна ,но оценките 10/10 не ги приемам.Има един огромен минус-геймплея.Доста дървен.Като добавим и малоумното AI.Защо човек би се обърнал към празната стената зяпайки я за 10-15-20 секунди?Ели си търчи пред очите на всички,те не я отчитат.Бах аз тази невидима девойка.За да има една игра 10/10,трябва всичко да е на ниво според скромното ми мнение.Който е фен на оригинала,може да я пробва на някое намаление.Хем ще каже какво и дали нещо са променили.
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
11 април 2023
Аз имам римейка за PS5, след като го намерих супер евтин в OLX. Не съм играл толкова много, защото последния месец се поизтощих откъм зомбита и реших да си почина. Така зарязах и Days Gone баш накрая, за малко. Но за TLOU, не ми се вижда много да е променено. Някои разлики които видях са графиката и моделите на героите са по-добри, даже са докарани да изглеждат като на 2 част, за да може да си представи човек, как тия същите герои са порастнали и остарели, други са ги променили, за да може историята на 2 част да има по-голяма логика, тъй като някои от тях не са ги били измислили като са правили 1вата. Също, когато се прави крафтинг или ъпгрейд на оръжието, се вижда как Джоел си го държи пред себе си, разглобява, сглобява неща по него. Също така, визулано някои оръжия са ги променили да изглеждат като във 2 част. Тия ножчета в оригиналните версии, се крафтваха от счупени ножици, пък сега главно от отвертки.

Като цяло,повечето неща добавени са, за да може прехода от 1 към 2 част да е по-плавен и да има постоянство, другите са просто quality of life подобрения. При всички положения, оставам с мнението, че това е малко по-полиран ремастър, но римейк в никакъв случай.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
11 април 2023
Т.е. смяташ, че това е ремастър на ремастъра

На мен дори от компресираните клипове на тубата или туич ми изглежда играта доста красива чисто графично. Дори по-добре изглежда от TLOU2, които трябва иначе уж да са на едно ниво графично, но май за римейка на първата са се постарали повече, поне за компютър версията.

Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
11 април 2023
Да, това е друг добър начин да се определи.

За мен и 2-те сякаш ми изглеждат почти на едно ниво. Може би римейка изглежда маалко по-добре, само защото 2-ката е на PS4? Говоря изцяло за PS5 версията. Нямам идея как е на компютър.

LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
11 април 2023
Докторе, то десетки изобщо не трябва да се дават според мен за каквото и да било. Както казваше един преподавател - "при мен максимално може да изкарате четворка, петица пиша на себе си, а шестица на Господ".
Но явно повечето хора нямат тази нужда от критичност при оценката на даден продукт.
Да не забравяме, че играеш много ебана версия на компа си, хората като цяло са бесни за този порт. А и сериалчето, подобно на играта, жъне десетки, а не ги заслужава
Та, мисълта ми е, че няма как да има игра, която да е перфектна като история и геймплей, винаги едното страда за сметка на другото... oh, wait, има бе- Darkest Dungeon се казва (за теб е Уичъра, за Лудия е Елдън Ринг и т.н.)..
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
11 април 2023
Че то 10-ката никога не е значела перфектна игра или филм, сериал и т.н. Всяко нещо си има плюсове и минуси. 10-ката се използва, когато нещо има толкова много позитивни страни, че дори негативите които има са незначителни. Но в никой вариант не е като да ги няма изобщо. В този случай и аз не бих дал на TLOU 10-ка. Но 9 мога. За сериала 8.5, заради педерасткия Епизод 3. Разбира се, всичко това си е субективно и си зависи от човека.

Иначе за порта, четох че Iron Galaxy стоят зад него. За тези които не се сещат кои са, върнете се към 2015 година и PC порта на Batman: Arkham Knight. Да, това са същите хора. Защо не се обърнаха към Nixxes, които имат няколко добри порта на Сони ексклузиви, и дори бяха купени от тях, идея си нямам

The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
11 април 2023
Съгласен съм,че 10 не заслужава нито една игра.Имам предвид чиста 10-ка.Аз си имам десетки в личната класация,осъзнавайки,че нито една не заслужава обективно 10,но при TLoU има очебийни проблеми,които доста отдалечават от 10, ако си обективен.Иначе порта си е ток,поне при мен,но моят машина е топ енд,на по-слаби сигурно има доста проблеми.Това си е стандарт при портовете вече,а и като цяло.Да пускат неоптимизирани игри.
morgoth_srs
Мнения: 511
Цитиране
11 април 2023
Мдам. Топ е портът - на машина 6 пъти по-скъпа от PS5 върви по-добре, отколкото на PS5, на три пъти по-скъпа - по-зле
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
11 април 2023
Е портовете на GoW 2018, Хоризонта и Ънчартед доколкото разбрах бяха доста читави.
Лошата оптимизация е по-скоро глобално явление при ПЦ-гейминга (че и при конзолите, но в по-малка степен) и съществува откакто девелопери и издадели разбраха, че игрите могат он-лайн да се пачват, т.е. откакто почна дигиталният даунлоад, т.е. от около 20 години е така.
По-скоро е изключение да излезе заглавие (порт или не), което от ден 1 да върви по мед и масло без бъгове и т.н...
Mitko6000
Мнения: 1209
Цитиране
11 април 2023
Ами зависи си и от хората които стоят зад порта. Тези които изброи, някои от тях са на Nixxes, което е студио, притежавано вече от Сони, с точно тази цел, да се правят PC версии на конзолните им ексклузиви. Други са на други компании, които също имат доста добра репутация за PC портове на доста големи AAA игри през годините. Iron Galaxy, от друга страна имат репутация на изгъзици, откакто пуснаха порта Batman Arkham Knight за PC, който беше абсолютна трагедия като излезе, до такава степен че за няколко месеца го махнаха от продажба в Steam тогава.

Изненадващото тук обаче, е че дори и те са правили доста портове. Даже наскоро беше излязла Uncharted 4 с Lost Legacy за PC, и уж вървеше добре. Не знам защо понякога ги допускат тия огромни изгъзици, като Батман и TLOU.

<
1
...
235
...
299
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.