Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
236
...
301
>
The_Doctor46
Мнения: 1804
Цитиране
11 април 2023
HZD и Uncharted вървяха супер,но пък крашваха като шантави.Особено HZD, беше почти неиграема в началото.Краш на всеки 5 минути.После оправиха проблема,но само GoW беше истински добър порт.
Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
11 април 2023

Скоро ще я играя.

Rostik79
Мнения: 2232
Цитиране
12 април 2023
Шапки долу за модърската общност!
Някои модове са толкова елементарни, имат нужда от толкова малко код, а вкарват толкова свежест, че не спирам да се чудя защо поначало не са ги имплементирали. Това да сядаш на всяка пейка, да си поръчваш в бара питие, НПЦ-тата да реагират като те виждат из града ...
И обратното - някои модове вкарват толкова дълбочина и изцяло нови механики, че чак се чудя как са успели да ги вкарат без да се чупи играта.
vanmx
Мнения: 656
Цитиране
18 април 2023
Най-сетне успях да обърна внимание на The Callisto Protocol. Играта за мен е добра, ако беше излязла преди 10 години щях да я намирам за средняшка

Просто отдавна не бях играл нова игра, която да не е open word, онлайн, някакво псевдо rpg, rogue или Resident Evil. Този тип игри, направени по-този начин вече могат да минат за old school, усещането е даже леко носталгично. Коридорен екшън, където даже кръвта не се саморегенерира.

Dead Space е все пак по-разчупена, сравнението няма как да бъде избегнато - по-нелинейни нива, още най-първото оръжие е нестандартно и интересно, има повече интеракция с машинарии и разни врътки с променяща се гравитация, по-застъпена в геймплея физика. The Callisto Protocol за мен е просто бюджетен и орязан Dead Space където фокусът е бой с тупаници и избягване на вражески тупаници. Не бих казал че има нещо особено запомнящо се или че е революция в някякво отношение - стандартен добре направен коридорен екшън от трето лице с хорър елементи. Това са ми впечатленията засега, не изключвам възможността по-нататък да бъда изненадан някак си.

Ремастъра на Dead Space ще го играя и него, като го пуснат на по-нормална цена, вероятно споменът от калистото ще ми е още пресен и ще мога да направя съпоставката, но честно казано мисля, че дори оригиналната игра на PS3 е по-впечатляваща.

Rostik79
Мнения: 2232
Цитиране
18 април 2023
Почивните дни приключих и с второто изиграване на GoW Ragnarok на НГ+ и после поразцъках малко Fenyx Immortal Rising.
Играта е общо взето каквото говорят за нея - не лошо заглавие, зарибяващо и занимателно, с малко детински хумор и отвреме навреме чупене на четвъртата бариера. Като механики в геймплея няма нищо ново - просто разпускаща, лесна игра. Като казвам лесна, имам предвид екшън частта (поне до момента), но има някои платформинг моменти, където трябва да поскачаш малко по-прецизно.
The_Doctor46
Мнения: 1804
Цитиране
18 април 2023
Аз сега цикля The Last Hero of Nostalgia.Това е соулс-подобна игра,която пародира соулс заглавията,но не само.Има препратки към много други игри в гейминг историята,нещо като проследяване на гейм индустрията.Игра,която не се взима насериозно.Историята е това,което я отличава от другите соулс-подобни игри.На мен ми е адски забавна.Има и някои нейни си идеи,като уникални бронии,оръжия и тн. със спомен заключен в тях,който трябва да откриеш ,за да отключиш бонус-специално умение,повече щети и тн.В описанието на тези специални айтеми има нещо като гатанки,които подсказват къде точно из света на играта може да отключиш споменатите бонуси.Играта нарочно е "пикселизирана" и някои неща даже деградират до 2D с напредването на играта.Тъпо е,че не може да си променяш бутоните,поне аз не намерих.Доста приятно инди загалвие.Малко е лесничка за соулс-подобна,но мисля,че и твоя е била идеята.Колкото до Calisto,доста прилична игра ,да,но е много далеч от Dead Space,независимо дали оригиналната или римейка.Immortal също беше приятна,но не е нещо,което да запомниш или да се върнеш към нея.
Rostik79
Мнения: 2232
Цитиране
21 април 2023
Поразцъках малко новото ДЛЦ към Хоризонта - The Burning Shores и ми е малко ... meh.
Играта ме изкефи преди година и нещо като я изиграх, но сега, след като съм извъртял доста заглавия междувременно, ми изглежда някак си ... твърде генерична и плоска.
Историята изобщо не ме въвлича, придвижването из света е пълна скръб - две напълно еднавки скалички една до друга, примерно, но на едната можеш да се захванеш и качиш, на другата - не, защото така са решили. Или някаква преградка, висока 50 сантиметра, но не можеш да я прескочиш.
Пак едни досадни диалози с безинтересни НПЦ-та. Изобщо липсва вдъхновение.
Единственото нещо, което все още ми харесва е механиката на битките, изборът на подходящо оръжие за съответния враг, стрелбата по определени точки и "разфасоването" на робота чарколяк по чарколяк.
Тук вече играчът има избор как да протече битката - да целиш прецизно слабите точки с правилния елемент и комбинации (огън, електричество, киселина и т.н..), да използваш груба сила в комбинация с някое специално умение и да бухаш със "сопата", да дебнеш и да поставиш предварително капани по полето и после да вкараш враговете в засада; да ползваш ropecaster-a и да връзваш нещастните гадинки на място; при по-едрите да им сваляш оръжията и после да ги използваш срещу тях ... Това е яко, но в този елемент няма почти нищо ново от първата игра, освен специалните умения, които обаче така и не ми станаха навик да ползвам.
vldir
Мнения: 1809
Цитиране
02 май 2023
Играя новото Джеди. На пс5 върви като боза. Супер тегава оптимизация. Графиката е наслада за окото.
Туй което е мнгоооо скачане и катерене и пребиване.
Rostik79
Мнения: 2232
Цитиране
03 май 2023
Изглежда особено ПЦ версията е поредната греда в последно време. Чак от Respawn официално са се извинили.
Отделно от техническото представяне иначе чувам само добри неща за геймплея и ми е твърдо в списъка за игране това заглавие, но за момента 160 лева ...
The_Doctor46
Мнения: 1804
Цитиране
03 май 2023
Надградили са малко в геймплея от предната част.Има по-големи локации,повече неща за изследване.Има перкове,повече умения.Доста е добре играта,но технически наистина е тотален провал. На RTX 4090 има фрейм дропове. Не искам да знам на по-слаби как е.Предполагам е адско слайдшоу на места
Mitko6000
Мнения: 1226
Цитиране
04 май 2023
Джедая и аз ще чакам да го закърпят и може на някоя разпродажба да го взема за 5-цата. Добре, че се отказах сега и взех Hogwarts вместо това преди 3 месеца. Иначе тъй като вече съм на лаптоп с RTX 4060, нищо не ми пречи да пробвам "демото" от Замунда, като се появи. Естествено, дано е закърпената версия, щом на 90-ка е леш. Жалко наистина. Първата помня, беше доста добре оптимизирана дори на PC, където я играх за пръв път.
nightwarrior
Мнения: 3974
Цитиране
04 май 2023
Вярно е безобразна оптимизацията. Не само на РС. На PS5 нито performance mode-a може да държи 60 кадъра, нито fidelity mode-a 30. HDR-a e счупен. На performance не стига, че не държи 60, ами има и свиреп screen tearing. Геймплея е надграден и е забавен, но на техническо ниво, тия са по-некомпетентни и от From.
The_Doctor46
Мнения: 1804
Цитиране
04 май 2023
Аз съвсем спокойно мога да и дам титлата "най-неоптимизирана игра",което си е постижение с оглед на тоновете неоптимизирани гадости,които излизат напоследък.Един Сайбърпънк е даже по-добре,защото там ако имаш необходимия хардуеър и включиш ray tracying на psycho, нейтив ,може да видиш защо харчи целия този ресурс.Играта изглежда невероятно красиво,особено нощем.Една от най-красивите игри и със сигурност най-красивия град.Не,че оправдавам ниските кадри,лошото оптимизиране и тн. но поне е красива,а е и с отвортен свят.Джедая има доста добра графика,но е далеч от най-красивите игри.Абсолютно неприемливо е да върви толкова зле.
lyubohar
Мнения: 3088
Цитиране
05 май 2023
Тествам Age of Wonders 4, има доста добри отзиви. Като фен на Heroes/Disciples/etc съм длъжен да я пробвам
LethianDream
Мнения: 2561
Цитиране
10 май 2023
Как е Ейджа 4, изтества ли я?
Аз се чудя тези дни за Disciples Liberation, едно време много ме беше впечатлила Disciples, но само картинки съм гледал, никъде не можеше да се играе по клубовете
<
1
...
236
...
301
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.