Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
244
...
299
>
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
29 май 2023
LethianDream написа
Този уикенд почнах Remnant, адски много ми хареса. За разлика от Секиро и Блъдборн, в които съм приключвал още на минионите (разбирай първите десет-петнадесет минути), сега стигнах чак до първия бос и умрях няколко пъти
Принципно ужасно много мразя фармене, а този тип игри са конструирани и базирани на това, за да вдигаш статове и ъпгрейд на екипировка, но в Remnant даже си ме кефи да се връщам в стари зони.
Чудесна игра, чакам с нетърпение втората част през септември.
Да,Remanat беше доста сполучлива игрица,но грешно си схванал есенцията на този тип игри. Никога не е опирало до фармене.Прогресирай си нормално.Колкото и да фармиш,ако не те бива,пак няма да направиш прогрес.Същността е git gud. Проба ,грешка,заучаване.Знанието е даже по-важно от всякакви умения.Да знаеш как да си изградиш героя,да разучиш механиките,кой айтем за какво може да ти помогне и коя екипировка вдига определени статистики.Към какво са слаби и резистентни противниците.Само фармене е абсолютно безсмислено.
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
29 май 2023
Не знам за Remnant, но соулс игрите определено не се въртят около фарменето и това им е един от многото плюсове.
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
29 май 2023
The Callisto Protocol е с добро начало. Атмосферата е на място, графиката е супер, геймплеят си е съвсем приличен. Доста хора се оплакваха, че е тромаво и неинтуитивно, но на мен ми е добре. Последните 3-4 игри ми бяха все отворени светове и сега този коридорен стил и спартански гейм-механики много добре ми идват.
Оценявам минималистичния интерфейс, но поради това, че не знам къде да се ходи, вече пропуснах една отбивка, която предполагам е водела към колектибъли и ресурси - пътят се разклоняваше на едно място и реших да тръгна по единия и после няма връщане и каквото и да е имало на другия маршрут, вече е изгубено. Освен, ако по-нататък не се открият някакви шорткъти.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
29 май 2023
Не знам, Ремнант-а такъв ми се стори, може би това е валидно за хора като мен, които не са навътре и маниаци в този тип игри. А и Ремнант-а и Тимезията с това ме спечелиха, има си свестен геймплей, който е повторяем/цикличен, докато стигнеш боса
The_Doctor46
Мнения: 1780
Цитиране
29 май 2023
Управлението в калистото е абсолютно елементарно.Проблема беше,че хората не го схващаха.Просто държиш додж в ляво или дясно,не е нужно да е перфектен додж,просто още преди да е замахнал противника задържаш в едната посока,следващия удар държиш в противоположната и така.Ако вече искаш перфектен додж/блок,тогава става по-сложно.От там идваше цялата врява.Да кажеш,че тимезията има свестен геймплей,а да не харесаш фромските игри,които са с най-добрия в жанра. Летиан,pls
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
29 май 2023
Да, Фромовете са ми бавни и мудни, Лудия беше писал колко му е бавна и дървена Demon's Souls след игра на Елдън Ринг-а.
На мен са ми такива дървени всички фромски игри-дарк соулс, блъдборн, секиро спрямо новите им копия
Ремнант-а като геймплей класи над Блъдборн, знам, че звучи налудничаво, но аз така ги усещам нещата. Щом успя яко да ме "хване" като игра, нещо, което никоя фром-ска игра не е успяла да направи..мога само да съм възхитен от хората зад това студио, направило Ремнант-а.
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
29 май 2023
Souls игрите не се въртят около фарменето, но то може да се ползва за патерица.

Не е "правилния" начин за игра, щото на мен това би ми ограбило фъна, щото тогава става монотонно фармене преди всеки бос. Щото реално дори да не гледаш движения на носа, да спамиш безобразно атаки и да понасяш щети, в 99% от случаите ако си нагрухан от фарм, ще се справиш(изключени е Секиро).

Аз съм фармил примерно някое парче броня или оръжие с rng дроп заради souls fashion или ачийвмънт. И дори това ми идваше нанагорно.

Калистото е прилична игра, на мен ми хареса и си я изиграх с кеф. Не е перфектна, много е далеч, но въпрос на очаквания предполагам. Проблема на бойната система е, че не са в домислили като те налетят повече противници. Щото те локва към един, ти на него хубаво доджваш, ама този до него ти пляска мазен шамар. Врътката е да избягваш подобни ситуации. И че втората част разчита много на стелт, а аи-то на противниците поне на излизането беше скандално.

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
29 май 2023
Сякаш съм забелязал, че тези, които не са фенове на фромските соулс-игри, харесват някои соулс-клонинги повече от фром-феновете.
И по себе си съдя, че по някаква причина Dark Souls 2 ми хареса, а буквално всички фром-фенове я хейтят.
Може би същото се случва и с игри като Тимесиа - хард-кор феновете я плюят, но не-соулс манияците я харесват. Затова мисля и аз да я пробвам, макар че от соулс-клонингите най-голям мерак имам за Steelrising заради яката концепция с аутоматоните. Елден Ринг ми е също твърдо за игра някога, но да падне до 40-50 лева и ще я взема и нея.
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
29 май 2023
Да, точно това имам предвид, за нови играчи явно това е постановката- фармене и бой на боса
За Секиро само сте коментирали, че е скил игра, ама там я метнах в кофата още след първите десет минути
Ростик, първо Remnant е твоята соулс-лайк игра преди всички останали копия, страхотна е! Аз съм наистина впечатлен адски много
Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
29 май 2023
Абе не знам защо си мислех, че я имаше в каталога на Сони, но явно или съм се объркал или ако я е имало, вече са я свалили. Обаче имам спомен, че я пуснаха в EPIC магазина и би трябвало да я имам там. Още като излезе я позагледах и ми се стори интересна концепция, но така и не стигнах до нея. То какво по-напред?
Сега съм и навит на новия Джедай, даже и Хогуортс ми се играе, римейка на Дед Спейс, Atomic Heart, A Plague Tale: Requiem...
Все си казвам, че имам много игри вече купени и мога години наред да ги играя, но все ме засърбяват ръцете за новите загалвия
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
29 май 2023
Аз Remnant-a я имам в Плюс-а още преди промяната на плановете им. Супер случайно в неделя ми излезе, докато търсех друга игра в стор-а, че и я имах инсталирана и викам дай да видим ще издържа ли десет минути..ми супер яка е, препоръчвам Може би някои дребни неща ми липсват като музика, докато се биеш, но от друга страна това е различното, някак е по-напрегнато без музика и само се чуват изстрелите с пушката И накрая геройчето, измъчено, след екшъна, казва "this was tough" или "it's over"
nightwarrior
Мнения: 3969
Цитиране
29 май 2023
Ремнанта я даваха като месечна... Вече не помня кога, иначе в тези extra и т.н. не е била засега.

Приятна игра е, соло е ок, но е много по-фън с компания. Не съм я играл от много време, може да направя някой нов билд в подгрявка за новата. Взел съм я и на плейстейшъна, ама ще си се придържам към РС версията, че на шуутъри с джойстика съм "ръцете ми пречат".

Rostik79
Мнения: 2215
Цитиране
30 май 2023
Абе някой играл ли е Terminator Resistance играта? Този филмов франчайз така и не случи на хубава игрова интерпретация, въпреки не малкото игри, за разлика от Star Wars, LotR, Alien/Predator, Batman...
Играх една преди 7-8 години, която не беше съвсем зле. Още по-назад във времето имаше една, която беше само мулти - хора срещу терминатори, но май никой не я игра.
Най-яката Терминатор игра ми беше една аркадна от 90-те, която беше адски трудна и едвам до второ ниво стигах. Вместо джойстик имаше едно узи, с което направо стреляш по екрана. Велико беше!
LethianDream
Мнения: 2530
Цитиране
30 май 2023
Не съм играл никога Терминатор игра. Едно време на аркадите големите ни биеха и ни взимаха жетоните най-много за да играят Терминатор-а и оттогава ме е налегнала вътрешна омраза към тази игра. Ние, дребосъците тогава, играехме много на Мортал Комбат 1 и на Трикса (Golden Axe II) След което излезе ФИФА и всичко приключи, цели дни на нея нон-стоп
lyubohar
Мнения: 3068
Цитиране
30 май 2023
LethianDream написа
Едно време на аркадите големите ни биеха и ни взимаха жетоните

Това обяснява толкова много


Шегувам се, да не се обидиш, просто ми се откри

<
1
...
244
...
299
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.