Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
245
...
298
>
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
31 май 2023
Калистото много ме кефи, но технически действително е леко зле. Най-вече заради необяснимо падащите кадри на някои места, които места не се различават от други, но кадрите осезаемо падат наполовина. Още повече, че пространството е почти винаги 2 на 2 метра и няма кой знае какво случващо се на екран, че да тормози хардуера.
Иначе осветлението и анимациите са много добри.
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
31 май 2023
lyubohar написа

Шегувам се, да не се обидиш, просто ми се откри

Няма за какво да се обиждам, явно ти си бил от големите тогава, които са ни тормозили
Мен от малък не ме слуша главата и съм се бил с тях, нищо че бяха по-силни, затова и бой съм ял
Иначе редовното беше- взимам си жетони, сядам да играя, съберат се приятелчета да гледат и идва някой голям тъпак и ме избутва от аркадата след като съм пуснал жетона.. В началото се дразнех, после открих, че има някои игри, които не им харесват като Golden Axe II и почнах яко тях да играя GA II: Revenge of the Death Adder и досега обожавам да я играя на МАМЕ емулациите, абсолютен култ.

lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
31 май 2023
Не, и мен си ме джобеха редовно, ама не съм се отварял Почнах да се отварям на по-дърти години
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
31 май 2023
Мен пък никога не са ме джобили или измествали от аркадните игри.Всичко си беше културно.Ако е заета аркадата,всеки си чакаше,независимо голям или малък.Имал съм само една случка,когато искаха да ни взимат джобните,но беше след училище и повечето нямахме пари,а и стана точно пред блока на един приятел за "късмет" на джобещите.Брат му си беше в тях,видя от балкона,че става нещо и излетя да бие грабителите,но онези се оказаха доста бързи ,и не можа да ги настигне . И тук става въпрос за Перник,където през 90 и началото на 2000 беше като в дивия запад. Вече в гимназията почнах да участвам в кютеци и то твърде често за съжаление. Повечето не заради мен,но когато приятел почне да се бие,не може да кибичш отстрани. Арестуван съм два пъти. Найс?
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
31 май 2023
Скоро гледах българския документален филм за Перник, беше доста интересен и леко страшен От новините звучи като още да си е Дивия запад. Аз хванах и от 80-те години, още тогава ни джобеха в училище големите, но не е като да сме имали много за джобене. На аркадите и мен не са ме джобили, поне не помня...но аз от 90-те голяма част не помня така или иначе, в алкохолна мъгла са ми малко
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
31 май 2023
Сигурно говориш за "Нямаш място в нашия град".Ако да,то не е точно за града,колкото за феновете на Миньор,които по стандартите на 90-2000 си бяха най-обикновени наркомани и пияници Особено 90-те имаше наистина страшни типове.Повечето хора ги заобикаляха от далеч.Мога много да разказвам,но то трябва да се види. Така не е същото.Разликата е,че тогава обикновените побоища бяха "честни".Примерно двама се бият или пък 20 бият един,но никога не се е вадело оръжие,ножове и тн.Всичко си беше с юмруци.На днешно време не знаеш кой келеш ще те наръга.Няма вече "чест".
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
31 май 2023
Да, разбирам, че филмът е за определена група хора, но все пак общата атмосфера за града като цяло също не беше много оптимистична...Предполагам, че не е така в действителност.
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
31 май 2023
Перник е бивш индустриален град.Много заводи,включително "Червена могила",което е завод за строене на заводи.Огромно нещо,някои халета са сигурно около 300 метра.Толкова е голямо,че си имаше собствена пожарна,жп гара,автогара,електричеството идваше директно от АЕЦ Козлодуй,разполага с най-високоволтовия "хъб" в България (440 киловолта) и тн.90-те всичко беше приватизирано и само "Стомана" остана да работи,защото я взеха някакви чужденци.На другите места се развива някаква дейност също,но нищо общо с това,което е било навремето.Въпреки това,аз си го харесвам.Сантиментите са силни.Грозен,хубав,тук съм израснал.В момента се откриват нови бизнеси,а и мога да стигна до центъра на София за 20 минути с кола,което привлича и доста софиянци в момента.Тук чисто нов апартамент,ново строителство и тн. е около 850-1100 евро квадрата,а в София даже в Люлин са над 1300.На мен София ми е като втори роден град.Всичките ми роднини са от София и още от малък "разцъквам" между двата града. Колкото до оптимизма,то за цяла България тенденцията е мрачна,че за убит град като Перник ли няма.Сигурно само София се развива що годе от всички градове.В началото на 2000 бяхме над 100 хиляди,сега сме 74 ако не се лъжа.
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
31 май 2023
The_Doctor46 написа
а и мога да стигна до центъра на София за 20 минути с кола

Да, затова и нямаш извинение за следващата среща
LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
31 май 2023
Като казахме следваща среща, май е време скоро да се съберем пак
The_Doctor46
Мнения: 1764
Цитиране
31 май 2023
lyubohar написа
The_Doctor46 написа
а и мога да стигна до центъра на София за 20 минути с кола

Да, затова и нямаш извинение за следващата среща
Извинение винаги може да се намери Just saying:p
lyubohar
Мнения: 3042
Цитиране
01 юни 2023
Поиграх малко System Shock 2023...Наистина малко, около час. И не мисля да я продължавам. Предполагам ще е кеф за някой, който е играл оригинала навремето - чисто от носталгична гледна точка. Но за първо изиграване, през 2023, след като човек е играл Cyberpunk или Prey 2017, играта се усеща адски остаряла...

Битките са meh, особено мелето; събирането на предмети е много old-school - купища излишни боклуци и всяко нещо трябва да се чете, като във Fallout 3/NV е.

Разните там импланти, които са крайъгълен камък на сайбърпънк жанра, не вярвам 20 години по-рано да са били направени по-добре, отколкото в Cyberpunk например, така че и тук не очаквам нещо да ме изненада.

Откъм атмосфера и вайб не мога да кажа след толкова малко игра, но сетингът е до болка познат от много игри (Prey, Alien Isolation, Dead Space), повечето от които по-нови, така че не вярвам да се впечатля кой знае колко от атмосфера/horror vibe.

Графично е горе-долу ОК, но все пак изглежда като игра 2 поколения назад. Всичко е прекалено шарено (предполагам така си е в оригинала).

Лично за мен това е по-скоро remaster, отколкото remake. Но някой фен от времената, когато оригиналната игра излезе и беше "wow" за времето си, вероятно ще се изкефи много.

Charcharo
Мнения: 3408
Цитиране
01 юни 2023
Излезе The Riftbreaker: Into The Dark

Сега го цъкам !

LethianDream
Мнения: 2500
Цитиране
05 юни 2023
Този уикенд погледах малко трейлъри на очаквани игри, Judas изглежда невероятно, от хората, създали Биошок, явно ще ми се яви като задължителна, когато бъде издадена (вероятно към края на 2023 година). Broken Roads също ще я взема на ден първи- изглежда като симбиоза между първите Fallout и Диско Елизиум. Третата здрава игра, която съм заплюл като задължителна е Oxenfree 2: Lost Signals, която идва в средата на юли.
Пак започнах първата Oxenfree и се смазах- малка инди игра със супер саундтрак и готина дарк историйка. Петима младежи отиват на малко островче и там почват да се случват странни феномени, платформър с лек туист, така да се каже Играеш като Алекс, като имаш избор от три реплики винаги и от отговорите зависи как ще се настроят другите към теб. Препоръчвам!
Rostik79
Мнения: 2201
Цитиране
05 юни 2023
Аз си инсталирах ДООМ3 na PS5 малко да си припомня. УСеща се веднага, че е игра отпреди 20 години, но не толкова заради графиката, а самият геймплей е чиста класика - нямаш ъпгрейди, нямаш дърво на уменията, нямаш крафтинг, нямаш инвентар, брони, талисмани, приставки. Просто едни оръжия и нивото пред теб. Което само по себе си не е лошо.
<
1
...
245
...
298
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.