Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
263
...
346
>
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
15 септември 2023
Аз поцъках около 3.30ч на Lies of P и за сега смело мога да го препоръчам на соулс феновете.Копирано е естествено от ФРОМ,но то няма и как иначе.Има вайба на Bloodborne,малко от Секиро,но и собствени идеи. По-директно предоставена история и прилична графика за соулс игра.Босовете са доволно предизвикателни,а страничните куестове са по-лесни ,защото поне има някои означения.Ако е така до края,със сигурност ще ми е в топ-а за годината.Та ако сте фенове на жанра,най-малкото може да я пробвате на гейм пас-а във вторник,когато излиза стандартната версия,за 30 кинта.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
19 септември 2023
И аз почнах да си играя с на Джепето куклата снощи от геймпаса. Много добър клонинг.

Единственото дето е обективно по-зле примерно спрямо Bloodborne(от която са гребали с пълни шепи) е заключването на движения зад скил системата. Примерно опцията да навързваш доджове, става достъпна, чак като я отключиш като скил. Нещо, което в Bloodborne ти е дадено по дефолт. Не е болка за умиране, просто в началото играта се усеща малко по-тромава, но после се оправят нещата.

Ще си я изиграя с кеф, щото освен проблема дето споменах горе, другото ми харесва и то много. Ако си соулсборн фен си в свои води. Графиката е ок, атмосферата/Арта много ми допадат. Може да има промени в мнението като напредна, но за момента е много силно попадение.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
19 септември 2023
Аз казах и в другата тема,но играта е страхотна.Имам вече 20 часа.За мен с напредването стана още по-добре.Със сигурност е от най-добрите соулс клонинги,които съм играл,а и линейността ми идва добре след Елдън-а.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
19 септември 2023
Оплакванията по ревютата за П-то са основно към бос битките и моралната система. Аз вероятно ще я пробвам, че ми е безплатна в Бокса, но като соулс игра ми е далеч назад в беклога, твърде вероятно е докато стигна до нея, да я махнат от услугата
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
19 септември 2023
Бос битките са си съвсем добре според мен.Не са на нивото на ФРОМ,но то няма много бос битки извън фромските,за които да кажа,че са на тяхното ниво. Аз снощи спрях на един шеф,щото взе да ме рита много във втора фаза.Днес ще го мъча пак.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
20 септември 2023
След още няколко часа - продължава да ми харесва. Но и минусите изпъкват.

Наистина не ми харесва, че механики свързани с движението са вързани левелинг. Ъпгрейди на хийл, на вдигане на нива - напълно съм ок с това. Ама неща като навързаното доджване, като това да дожнеш след като са те проснали на земята... не ми допада. Един вид играта ме кара да ходя с патерици, докато не вдигна умение че да ги хвърля.

Не ми харесва и възможността да ме стънлокват противници. Но това може да го прима като мой проблем щото съм можел да не им дам да ме ударят.

Не харесвам червените атаки. И в Секиро да речем имаше атаки, които не можеш да блокнеш, но можеше да дожнеш. Тук или перфектен counter, или губиш кръв. Вярно че и в туториълния прозорец пишеше че не можеш да ги доджваш. Ама не очаквах боса директно да локва на теб. Аз съм зад боса, той светва с червена атака, локва на мен обръща се на 180градуда и ми преполовява кръвта. Сега, може да е skill issue, че не му направих перфектен блок, ама някак си ми е сложно да направя перфектен блок, на атака която не виждам(щото започна с гръб към мен).

Това не са неща, които правят играта лоша. Първи опит им е и като такъв е приличен. Примерно за мен е поне едно ниво(ако не и повече) над първия опит на Spiders за соулс игра(Steelrising). Просто споделям какво не ми допада и над какво се надявам да наблегнат в бъдеще.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
20 септември 2023
Червените атаки може да ги избягаш,буквално да избягаш.Не е толкова трудно,но трябва да си много бърз и да внимаваш.Стънлока си го има и в игрите на ФРОМ.Вярно,не чак толкова много време,но си има.За това,че ефективността на хийл айтемите се крие зад ъпгрейд може би си прав,но пък във ФРОМските събираш определени неща,за да я вдигнеш,което е почти същото.Вече за доджа съм съгласен.Колкото до Steelrising,ами тя дори не е близо до Lies of P.Във всяко едно отношение,е поне две класи надолу,а в някои и повече.Босовете в Steelrising бяха меко казано смехотворни.По-скоро Lies of P е нещо,което се нуждае от малко подобрения,тук и там,за да се доближи максимално до най-добрите в жанра,но според мен не твърде много.Това разбира се е личното ми мнение.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
20 септември 2023
Да, да, аз затова съм и ок за ъпгрейд лекуващите, както каза това, нива, специални атаки(подобно на Секиро), нямам проблем да се отключват. Това си е част от прогресията и иначе в началото ще си много ОП. Но самото движение... тегава работа.

Червените на обикновените противници ги избягвам, просто преди атаката се дръпвам, но на боса обхвата му е по голям, това плюс факта че доджа ти е базов в началото, на първия бос да речем, ако не в чакаш предварително тази червена атака, много трудно да и избягаш. На първия бос там преди хотела, буквално тръгвах да в доджвам, той локна към мен и атакува - буквално като някакъв aim-assist се залепи на мен(чак такова неестествено стоеше) и удари където ми свършва доджа.

Пак казвам, можеше да се пробвам за перфектен блок, та донякъде и у мен е вината. Просто това за мен е механика, която е в контраст особено с орязаният ти начален набор от движения.

The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
20 септември 2023
Е,стига де Найт,на първия шеф да му направиш перфектен блок е скандално лесно.А пък ти си и ветеран. Майтапа настрана.На първия шеф човек не е наясно много с механиките,тепърва навлиза и е нормално да не уцелиш таймингите.Аз срещнах до сега(буквално по средата на играта,има 25 боса доколкот разбрах аз съм минал 12) само един бос на,който не можах да му избягам от червената атака.Срещу всички пробвам да блоквам перфектно,но чат пат бягам.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
nightwarrior
Мнения: 4093
Цитиране
20 септември 2023
Ветеран или не, като снапне към мен, изпусках му перфектния блок. А да избягаш от обхвата е тегаво с началния додж. Поне за мен.
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
20 септември 2023
nightwarrior написа
Ветеран или не, като снапне към мен, изпусках му перфектния блок. А да избягаш от обхвата е тегаво с началния додж. Поне за мен.
Спринт,не додж,така се бяга в началото или перфектен блок
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
24 септември 2023
Никой не коментира Armored Core 6, което е странно за From игра Никой ли не я играе?
hyper
Мнения: 657
Цитиране
24 септември 2023
"Искам, но нямам желание."
Да се чете като "2023 е една от най-добрите години в гейминга и не мога да смогна със заглавията." Моето GOTY 2023 ще мога да го обявя декември 2024-а като гледам, what a time to be alive. Но ще се пробва AC-то, просто не ми е тематика, близка до сърцето.
Charcharo
Мнения: 3527
Цитиране
24 септември 2023
lyubohar написа
Никой не коментира Armored Core 6, което е странно за From игра Никой ли не я играе?

Купил съм я ама след сватбата ще я играя
lyubohar
Мнения: 3328
Цитиране
24 септември 2023
Каква сватба бре? Ако е твоята защо мислиш, че ще играеш каквото и да е след това? 🙂
<
1
...
263
...
346
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.