Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
268
...
346
>
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
26 октомври 2023
Започнах Forspoken без никакви големи очаквания, минах първите три чаптъра и досега играта приятно ме изненадва. Комбатът е чудесен, светът е интересен, ще видя нататък какво ще предложи играта. Историята е мехче, класически постановки като разговор с невидим в случая сайдкик, хвърляне в затвор, бягство от затвор и т.н. Но не дразни, напротив, чернокожата се справя доста добре с главната роля, мръсните думички, за които основно упрекваха играта на мен ми се струват рутинни, при положение, че е израснала буквално на улицата в Хелс кичън.
Нищо чудно да ми влезе в тройката за игра на годината, все още обаче има да поиграя още доста.
Основен минус, който виждам е, че много бързо ми се отвори фрий рън-а, което на Нормална трудност сигурно ще направи играта разходка в парка в даден момент, като поотключа уменията и магиите.
Veluvian
Мнения: 641
Цитиране
30 октомври 2023
Започнах Alan Wake 2. Освен игрите на Коджима, не бях виждал толкова систематична режисура в поредно заглавие на Ремеди. Още ми е трудно да преценя, но се оформя като доста достойно продължение, но с много по - дълбок режисьорски контекст. Не играя много други игри напоследък, но ако нещо те грабне, грабва те. Новия Асасин не ми вдъхва доверие, новият Мортал Комбат ми е супер шарен като естетика и май засега това ще се играе по - дълбоко. След Control тия хора сериозно ме спечелват.
По някакъв начин ми напомня за детайлите в режисирането на Prisoners на Вилньов, само че тук го играеш и виждаш някакви дежа вюта, навици на персонажите, странности. Та така де, отдавна не бях писал тук по тая тема, но се позаиграх.
hyper
Мнения: 657
Цитиране
01 ноември 2023

Now I'll go back to being "another white asshole" and not giving Remedy money 😊🖕

LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
06 ноември 2023
Никога няма да ме спре да си вложа парите в нещо качествено, ако има уейк и гей лайна в него, стига да е направено като хората. From сериала беше последния такъв с лесбо и модърн елементи, който си изкърти по-здраво от всички "нормални" хорър сериали, които съм гледал
Уикенда поиграх стабилно няколко игри и ще драсна по няколко думи за тях.

Forspoken все повече ми харесва като комбат, не знам защо странно ми напомня на някаква извратена комбинация от Алиса в страната на чудесата и Horizon: Zero Dawn. Стабилна игрица ще излезе, както коментирахме и на срещата - с енджина на Final Fantasy Утрепаха ме някакви тежко въоръжени рицари, ама аз като никога направих спийдрън към основните мисии, а явно трябва повечко да се пообикаля, докато вдигнеш левъли и магии.

Starfield я продължавам с някаква странна смесица от кеф и огорчение. В градовете нещата са супер, има интересни куестове и неща за правене, но основната история е такава брутална скука, все едно е писана от ИИ.
Мега дървените сайдкикове/ компаниъни- всички се държат, все едно са на някаква тежки наркотици, ебали са ги негри и са на път да си сложат въжето на врата. Мерси, ама няма нужда Ако искам дуум усещане, ще си пусна Интерстелар и някоя песен на Май Дайинг Брайд, няма да играя видеоигра Та, много смесени чувства за Старфилда. Сигурно ще я довърша с кански мъки, ако не ми писне в даден момент

Голямата положителна изненада през уикенда - страхотната Thirsty Suitors. Като нищо ще ми влезе в класацията за Игра на годината. Много брутален уейк като история- лесбийки и прочие лайна, но като е направено яко, по никакъв начин не ме дразни- даже една от най-яките битки е между главната героиня и някаква дебелана, с която са били гаджета като тийнове и са направили банда Изключително як геймплей, при който имаш каране на скейт, което е някаква много готина смесица между SSX, Rollerdrome и разните Тони Хоук игри, и битки срещу бивши гаджета, които са някаква извратена, но много приятна версия на Персона игрите. Готвиш разни индийски манджи с майка си- дал макни, чикън чат и т.н., които използваш после за възстановяване на кръвта си. Но всичко е страхотно измислено и направено и грам не ти става скучно- дотук това е приятната изненада в моята класация. Препоръчвам с две ръце!

Rostik79
Мнения: 2442
Цитиране
06 ноември 2023
Аз врътнах House of Ashes от поредицата The Dark Pictures Anthology и останах мега-доволен. Съвсем прилично хорърче-книга-игра, при това и с много яка графика.
Кеф е най-после да можеш да "поемеш сценария" на класическия хорър филм, в който ако някой е очевидно инфектиран и му е ясна работата, във филма все се опитват да му помагат, докато той накрая не ги изяде/ухапе. Тук имаш избора на място да разкараш очевидно-инфектирания-персонаж. Но можеш да избереш и обратното.

Сега ми се доигра CONTROL и си я инсталирах да поцъкам и заглавието пак ме кефи, даже повече отпреди. Отделно и самата история е много добра.

darkblue
Мнения: 1916
Цитиране
06 ноември 2023
Rostik79 написа
Сега ми се доигра CONTROL и си я инсталирах да поцъкам и заглавието пак ме кефи, даже повече отпреди. Отделно и самата история е много добра.

И аз съм я преигравал 3 пъти. Нямам търпение за втора част.

Veluvian
Мнения: 641
Цитиране
08 ноември 2023
Специално за новия Alan Wake 2 е очевидно, че много ще се говори занапред по света и у нас. Контрастни мнения изобилстват много, и разбира се не само за GOTY, ами че дори и за GOAT. Според мен няма как да бъде въобще дори и игра на годината, след като... в тая игра почти липсва всякакъв геймплей!!! Ако някой е нарекъл Death Stranding симулатор по вървене, грешите, там в DS правиш супер много неща, имаш сума гранати, пушкала и базуки, обаче Alan Wake 2 си е точно такъв симулатор по вървене .
Само че тази игра е наистина специална и според мен просто заслужава по - различна награда, по - различно признание. Много други игри с пъстър геймплей и количествени огромни светове и карти, нямат душата, която тази игра дава - характер, душа. Аз дори не играя такъв жанр игри, нито чета подобни книги и филми, но майсторлъкът си е майсторлък.
Може би това е прелюдия към нов Control наистина. Ще разберем.
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
08 ноември 2023
На мен ми допадна много повече от първия Алън Уейк и да - има определено и характер, и атмосфера - аз лично я усещам много true detective vibes.
tenga
Мнения: 64
Цитиране
09 ноември 2023
Аз преди 5-6 дена започнах RDR2 на PS5. Преди 3-4 години си я бях купил, бях я пуснал, играх 3-4 часа, но не ме грабна и директно я продадох без да и дам втори шанс. Сега от няколко седмици започнаха да ми се въртят клипове в тубата и тик-ток колко е мащабна и яка и т.н. и реших отново да я купя и пробвам. Честно казано, не знам как първият път не ми е харесала и какво не ме е грабнало. Може би, защото съм сменил и телевизора в момента с ОЛЕД, но играта ме пръсна. За 5-6 дена съм играл 25-30 часа, а съм с две деца в нас. Играта кърти.
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
09 ноември 2023
Не,че нещо,но какво общо има качеството на играта с OLED телевизора?По-хубави цветове и толкова.Иначе си е същата игра,която си продал.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Art3mis
Мнения: 272
Цитиране
09 ноември 2023
Ако някой играе също talos principle 2 и има идея как се вземат звездите - само те ми останаха от пъзелите
на първия тауър и нямам идея по-късно ли трябва да се върна да го направя или нещо в момента пропускам.
tenga
Мнения: 64
Цитиране
09 ноември 2023
Качеството на играта, като игра сама по себе си няма връзка с телевизора разбира се. Честно казано, помня че като я играех на PS4 и LED телевизор преди 4 години бях останал с впечатлението, че графиката не е кой знае какво и не ме беше спечелила играта специално от към графика. В момента имам чувството, че играя друга игра (чисто визуално).
Rostik79
Мнения: 2442
Цитиране
09 ноември 2023
Виждал съм я играта на ПС4 и ПС4 Про и бих казал, че има осезаема разлика, така че го разбирам tenga.
The_Doctor46
Мнения: 2107
Цитиране
09 ноември 2023
Tenga както го беше написал,се разбира,че преди време не му е харесала и я е продал,а сега на по-хубава картина го е зарибила.Т.е. само заради графиката.Аз имах предвид,че и с по-лоша и с по-хубава графика,това си е същата игра.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
LethianDream
Мнения: 2818
Цитиране
09 ноември 2023
Ми не си прав, Докторе, едно е на петица да гледа сапунката, друго на четворка да му засича, личи си, че нямаш конзола. Като е ръгнал и добрия телевизор и играта е станала бомба
<
1
...
268
...
346
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.