Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
280
...
345
>
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
09 януари 2024
Страхотни са и двете, любими игри, помня в един лагер в първата, това е към средата на играта, вместо да играя стелт като всички, набих един спринт директно през лагера и си стигнах до кът сцена, така че невинаги трябва да се следва някакъв специфичен начин на игра Казвал съм ви и любимия си момент- като намираш на скрито място и даваш ябълка на малкия и той хрупа в самото начало на играта, докато ви гонят разни отрепки в първата част.
bonchef
Мнения: 79
Цитиране
10 януари 2024
Днес трябва да си я получа тази "Приказка или история за чумата" . Взех първо първата част за да видя дали ще ми хареса но от това дето погледах из нета ми хареса. Още не мога да сефтосам новия телевизор на игра.
BloodDagger
Мнения: 271
Цитиране
10 януари 2024
И двете A Plague Tale са ми много на сърце. Препоръчвам ги с две ръце за хората, които се радват на линейни приключения с акцент към сюжета.
bojosan
Мнения: 1282
Цитиране
10 януари 2024
A Plague Tale - супер игри и двете. Втората е с ненормална графика даже.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
10 януари 2024
Аз започнах Stray Gods и съм много впечатлен засега, хем адски ненавиждам мюзикъли, но тук нещата са много пипнати за инди игра. Ще видим нататък дали ще продължи така силно като история, озвучаване и изпълнение.
То си е буквално нарисувана книга-игра с музика, но много яко направена!

https://store.steampowered.com/app/1920780/Stray_Gods_The_Roleplaying_Musical/

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
11 януари 2024
Аз пак се размазвам на Grime. Пуснах я уж да мина само едно DLC, което бях пропуснал - една нова зона, която я нямаше в ранната версия, която играх.

И на шега, на майтап, както не преигравам игри, повечето зони си ги минах пак (без босовете, понеже си продължих NG). Включително се набих в най-гадните платформинг секции, които бях забравил колко псувни и сълзи са отнесли

Невероятна metroidvania е това, освен това слушат феновете и я поддържат - сегашната ѝ форма няма много общо с когато аз я играх - всичко е оправено, изгладено, добавени са адски много нови неща и продължават - сега на 25 януари излиза последното DLC с нова зона, тяхната версия на Path of Pain на Hollow Knight...Не ми се мисли там какъв платформинг ще е...

vanmx
Мнения: 659
Цитиране
11 януари 2024
Ready or Not - пробвах я като беше в някаква early access версия и бях очарован. Сега официялната версия. Който се кефи на SWAT 4 трябва да пробва тази игра.
hyper
Мнения: 657
Цитиране
11 януари 2024
+1, преди 2 месеца точно я цъках и бях силно уау, дори не знаех, че ще излиза скоро. Едно 20 часа утрепах, после гледах видеа в тубата за environment storytelling-a чрез нивата и бях още по-впечатлен какво са направили девовете.
vanmx
Мнения: 659
Цитиране
11 януари 2024
Всичко е вдъхновено от SWAT 4 - това е играта която откато е излязла не е била изтривана от хард диска ми. Точно това е едно от яките неща - environment storytelling-a. Другото е че всяка мисия може да се мине по много начини, но даже и да играеш всеки път по един и същ начин, винаги екшъна се разиграва по различен начин, понеже NPC-тата са непредсказуеми, всеки път на различно място по картата и с различно поведение.

Това като че ли го няма толкова във Ready or Not, някак си играта се усеща по-скриптирана. Враговете май са по-агресивни и трудно можеш да ги изненадаш или да ги накараш да се предадат, повечето случаи всичко свършва с престрелка и трупове Ама съм минал само първите няколко мисии засега. В бета версията бях сложил мод със част от няколкото ремастерирани карти от SWAT 4, ама не са толкова изпипани колкото тия от оригинвалния SWAT 4. Но пък картите от новата игра откъм детайл и атмосфера са на доста по-високо ниво.

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
12 януари 2024
Споменах на скоро, играя VR. Взех си HL Alyx, ама видях че има VR версии на HL2, Episodes, отделно и на HL1 и Black Mesa. Стига да имаш обикновените версии 2 u епизодите са просто инсталация в стийм. За HL1 е малко повече играчка, че трябва да се качи директно на очилата, ама не е някаква ядрена физика.

Единицата беше по-обикновена, но HL2 e наистина впечатляваща. Начина по който стреляш с оръжия, та дори презареждането, много те вкарват в играта. Включването на фенерчето, хващането на неща. Даже катеренето по стълби е много изпипано(предлопалаг са вдъхновени от Alyx, ама ще съм сигурен тия дни като стигна до нея).

Отделно почнах и Skyrim VR, ама там модоветр с ща още по задължителни. Модърите са свършили много за да направят играта още по имърсив. С модове можеш да хващаш неща, да ги прибираш в раницата си. Буквално вкарват физики дето ги няма - можеш да жонглиращ, да местиш неща с меча. По време на битка можеш да хванеш противника, ако си достатъчно близо и какво ли още не. Бетесда са се поизложили с порта(това едва ли изненадва някой), но с модове... все едно съм в любимата си игра. Чак съм е дилема дали да играя закачен с кабел(и да рискувам да се метна на пода) или да продължа на по-малки хапки докато издържи батерията(power bank-a). Толкова не ми се излиза.

Преди да опитам VR игрите, бях много скептичен но сега се впечатлявам все повече.

Може би почвам да досаждам с това, ако е така скипвайте като видите да споменавам VR, просто за момента имам чувството че доста промени начина по който консумирам игрите.

BundyBari
Мнения: 474
Цитиране
12 януари 2024
nightwarrior - Напротив, изобщо не досаждаш, интересно е, не съм фен на гледане на ревюта, за каквото и да е, а предпочитам мнения на "познати", за да си изградя и аз някаква представа. А и все пак VR е бъдещето, някой ден, ако сме здрави, като нищо всички тук да ги играем. Аз лично засега се въздържам, че имам огромен каталог неизиграни стандартни игри, а и честно казано не ми се влиза още толкова във филма. Но е хубаво да се говори за актуалните неща, за да бъдем в час. Чакам ревю за Alyx, ако не е позитивно бих останал доста изненадан, на база всичко което съм изчел вече за нея...
vldir
Мнения: 1854
Цитиране
12 януари 2024
nightwarrior какъв е vr-a?
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
12 януари 2024
Няма лошо да споделяш.Напротив,нали за това е сайта.Аз съм на обратния полюс. Пробвах преди време VR,но не за игри.За половин час,главата ми стана двойна.Само от гледане,какво остава за игра.Не бих го пробвал пак.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
12 януари 2024
vldir написа
nightwarrior какъв е vr-a?

Quest 2. По Коледа имаше оферта с РЕ4 за 800 лева, то и сега има ама без играта и малко по-скъп. Реших, че като не съм сигурен ще ми хареса ли, няма смисъл да скачам на нещо по-скъпо още в началото. Специално на Quest 2 няма да се изненадам да му падне още цената щото излезе 3 и чистят бройки предполагам.

Аз на него почти нищо нейтив не играя. Дефакто стриймвам от РС-то, та това че не е толкова мощен не ме бърка. Това е че ако играеш от РС трябва или да си вързан с кабел или да имаш читав рутер(не че е кой знае какво изискване, aз вече имах такъв дето ми върши работа.

Предполагам по-скъп хедсет ще е с повече опции и повече мощ, но на мен като прохождащ в това, тази машинка ми е идеалната първа стъпка.

Операционната система на Quest-a e андроид базирана, та ако нещо върви на андроид, обикновено върви и на това. Можеш да си сайдлоудваш app-овр. Примерно качих си PS remote play, вързах се на конзолата и играх Алан Уейк 2 все едно на видеостена(ама има лимити де, фпс и си зависим от нета). Има неофициални модове за доста от старите id software игри. Една група разработва аповете, като се изисква да имаш игрите на РС та да копираш нужните файлове та да тръгне. В момента имам инсталирани работещи Return to Castle Wolfenstein, Doom 3, Prey (онази от 2006-та), знам че ги има Quake 1 до 3(сега разработват версия на 4). Качваш си ги директно на шлема и си цъкаш.

Отделно има модове за камара игри на РС да вървят с VR - РЕ2/3 римейковете, RE7, RE Village, Alien Isolation, Dark Souls Remaster-a, Elden Ring(като и двете може да се пускат от първо лице). Сега по нова година един пусна инжектор за Unreal енджин, дето превръща почти всяка модерна Unreal базирана игра във VR(като вече зависи и колко сили има РС-то ти де).

Та след всичкото това дето изредих - отваря ми се още един сравнително нов(особено за мен) свят на гейминг, а аз и за досегашните нямах време. Планирах да мина Dragons Dogma още веднъж за последно преди 2ката, аз не мога да стигна до нея

Veluvian
Мнения: 641
Цитиране
13 януари 2024
Винаги съм искал да пробвам на VR Халфовете. Така че, nightwarrior, всяко споделяне е безценно за мен и за хората и разбира се не е нужно да грабва всеки.
<
1
...
280
...
345
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.