Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
281
...
345
>
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
15 януари 2024
nightwarrior написа
Качваш си ги директно на шлема и си цъкаш.

Това малко не го разбрах. Признавам, че ВР ми е тера инкогнита. Т.е. нямаш нужда дори от ПЦ в някои случаи и ВР-сетът може да се ползва самостоятелно?

Аз да се "отчета" за уикенда:
От горещите препоръки на Любо поразцъках GRIME. Минах първия бос. Като гледам обаче май няма да издържа дълго нататък.
Също поиграх стабилно и Evil West. Има доста забавен геймплей, но стигнах до един бос, който ме тормози и засега заседнах.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
15 януари 2024
Rostik79 написа
Аз да се "отчета" за уикенда:
От горещите препоръки на Любо поразцъках GRIME. Минах първия бос. Като гледам обаче май няма да издържа дълго нататък.

Защо, какво не ти хареса? Трудно ли ти идва? Началото е малко стена като повечето такива игри, после му хващаш цаката и става по-лесно чак до финалните босове. Мен специално босовете са ми доста приятни и не особено натоварващи, виж някои от платформинг секциите...Са всъщност истЕнските босове, ако мога да цитирам Кирчо.
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
15 януари 2024
При първата среща с първия бос си помислих, че тука приключвам, защото ми се стори направо невъзможен. След няколко опита обаче установих, че всъщност е даже много лесен Даже при една от битките поради бъг или е някакъв експлоит се озовах на място, където не ме достигаха атаките, а аз можех да го удрям (някак си застанах точно по средата), обаче пак умрях, защото се преместих някак си. Убих си го после по нормалния начин. Ще поцъкам още да видим докъде ще стигна. Атмосферата и дизайна са много яки. Историята още не мога да я схвана.
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
15 януари 2024
Има си Meta Store, в който можеш да си купуваш игри. От там каквото си го вземеш, директно можеш да го свалиш на шлема и да играеш, без нужда от РС изобщо. Ако го вземеш от там, тези Meta имат и РСVR магазин и обикновено вземеш ли едната версия, ти дава и другата. Примерно взех си Into the Radius (нещо като VR Сталкър) понеже на мазнина на шлема беше бая намален. Той ми даде достъп до РС версията. Тоест мога сега да играя както версията на самия шлем(която очаква е малко по-грозна) или да се вържа за РС(с кабел или безжично) и да играя по-красивата(но по-тежка версия).

За Steam VR игри винаги ти трябва PC защото се стартират от стийм средата. Четох че можеш и през Линукс примерно, но все пак ти трябва РС.

Това дето аз казах - директно качваш на шлема, се отнася за модове. Дефакто група модъри са направили изредените от мен игри - HL, Prey, Doom 3, RtCW, сега Quake-овете дето разработват да работят директно на шлема. Но за да не ги съдят или да им баннат модовете, трябва да имаш РС и игрите за да ги свалиш и да си копираш едни .pak файлове, за да работят игрите. Като въпросните файлове можеш да си набавиш от Стийм, ГоГ и т.н. версиите. Технически можеш и от кракнати версии, но това е друга тема. Веднъж качил файловете, нямаш нужда от РС за да играеш.

Същото е и с гледането на филми да речем. Освен че имаш Нетфликс, Прайм, другите са достъпни през браузъра, нямат отделни апове(абе можеш да ги качиш, ама ще объркам пак някой с информацията). Можеш да си качиш филм директно на хедсета и след това не ти трябва РС да го гледаш, можеш да стримйваш от РС или да шернеш папка от РС/Телефон, но тогава ти трябва активна връзка.

И понеже темата е за игране пък хич не го споменах. Вчера напреднах в HL2 и RE4. Докато РЕ4 го усещам по-скоро като имаше едно време по игралните клубове шуутъри на релси (не знам някой включва ли какво имам предвид), то HL2 се усеща много по-разчупено. Самият факт, че камерата вече не ти е вързана за оръжието е game changer. Враг ти изскача в ляво, няма защо да се обръщаш, насочваш оръжието и готово. Можеш да се вживяваш в Джон Уик. Буквално така го усещах, особено като стигнах до револвера.

Иначе повечето игри, направени с идеята за VR имат интересни хрумки. Примерно RE4 има имърсив режим в който оръжията са където са и на главния герой. Пистолета ти е в дясно на кръста(ако си избрал основна ръка като дясна де) - пресягаш се, грабваш и готово. Пълнителите и патроните пък са в ляво на кръста. Леон има нож на лявото рамо, пресягаш се, хващаш и го издърпваш. Трябва ти пушка, вземаш я от гърба си и си готов.

В HL2 понеже все пак е мод, са работили с каквото могат. Оръжията се избират от меню(в реално време но все пак), но примерно пълнители вземаш все едно от раница на гърба ти. Фенерчето го светваш като посягаш към лицето си и буквално щракваш все едно лампата на каската. По стълби се катериш като сграбчваш стъпалата едно по едно. Като примерно ако се държиш с едната ръка, с другата можеш да стреляш. Презареждането е особено яко.

За момента съм впечатлен както от порта на РЕ4, така и от работата на модърите по HL2.

За Скайрим мога да кажа същото за модърите, щото Бетесда доста са отбили номера.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
15 януари 2024
Rostik79 написа
Историята още не мога да я схвана.

Не се хаби, няма особено смислена история. Това е единственият слаб аспект за мен.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
15 януари 2024
Аз уикенда пак се върнах към страхотната Baldur's Gate III, направих си секси хобитка/полу-ръст и всички ме гледат отвисоко Направих я Dread Ambusher + стрелец и в битките няма особена тръпка, просто труповете се трупат на купчини. Но явно трябва да се направя гном да мога да влизам в малките дупки, защото с хобит не става, казва "много съм голяма за тая дупка"

Абсолютен шедьовър, и постоянно някакви нови неща ми се случват, а уж знам всички ситуации (особено в Акт 1) наизуст. Но еднакви ситуации имат различен изход в зависимост от уменията на героя, както и от зара, защото аз за разлика от Любо НИКОГА не преигравам сейф А имам склонността да си бухам екстра роловете за глупости, като примерно да вляза в съзнанието на Шедоухарт или Гейл

Утре ще ми влязат в Плюса Тайни Тината и Resident Evil 2, да видим ще остане ли изобщо време да ги пробвам.

Също новият Принц съм на кантар да си го взема след тези положителни ревюта...

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
15 януари 2024
LethianDream написа
Утре ще ми влязат в Плюса Тайни Тината и Resident Evil 2

Ей тъй кат стане! Буквално преди 2 месеца Тината си я купих (впрочем забавна стрелялка). Резидента също, ама отдавна и така и не я доиграх. Почна да ме гони оня перверзник с шлифера и я зарязах.

А тази Болдурс Гейт 3 при всичкото хвалене и награди ще трябва някой ден да я разцъкам и нея.

А по някаква причина напоследък ме сърбят ръцете и за Elden Ring.

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
15 януари 2024
Rostik79 написа
А по някаква причина напоследък ме сърбят ръцете и за Elden Ring.
Ходи при Маленията,да ти излекува мерака.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
15 януари 2024
Тя е опционален бос, проверих
Освен това смятам да ползвам гайдове, духчета, чийзване, назобване и изобщо всички позволени средства
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
15 януари 2024
Аз си взех Елдъна на Коледа и много смях с тая игра - играта ми казва стой в пещерата и учи как да играеш.. аз- що не си ебеш майката? Излизам смело на някъв подиум и скачам.. десетина пъти.. усетих се, че нещо трябва да направя, което да НЕ е скок и по пътеката при един селяк- "ми ти си девствен бе, тук много ще те ебат" Пак - що не си ебеш майката от моя страна и някъв рицар на кон ме смля, а аз не знам как да извикам моя- бях малко като мексикански индианец пред коня на Ернан Кортес.. Метнах контролера в стената (правят ги здрави и не се чупят при средна сила на удара) и ДЕЛ на секундата Като се успокоя малко, пак ще я инсталирам
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
15 януари 2024
Ти тоя рицар изобщо не трябва да го занимаваш. В смисъла не че ти е забранено или че не можеш да го биеш, можеш, ама на тоя етап ти е рано. Идеята е при него да се върнеш малко по-късно и да му разкажеш колко по-удобно ще му е да се пресели в отвъдното. Той този си е минибос, биеш ли го един път, повече няма да го има там.

Иначе коня ти го дава малко като напреднеш - 2-3 сейв точки като активираш ще ти дойде онази да те офертира да ти е временна жена

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
15 януари 2024
Отсега ме е яд, че ще дам 80 лева и следващия месец заглавието ще цъфне в плюса или премиум каталога.
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
15 януари 2024
Елдъна няма да го пуснат толкова рано според мен, те две години чакаха да го свалят с 40 лв ) Така че смело си купувай, Ростик
LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
15 януари 2024
nightwarrior написа
Иначе коня ти го дава малко като напреднеш - 2-3 сейв точки като активираш ще ти дойде онази да те офертира да ти е временна жена

Еднооката пастърма

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
15 януари 2024
Rostik79 написа
Отсега ме е яд, че ще дам 80 лева и следващия месец заглавието ще цъфне в плюса или премиум каталога.

Шансът да до пуснат е около нулата според мен. Първо наближава DLC-то, второ освен така наречените вътрешни Фром игри(Блъдборна и Демон Соулса) други Фром игри май не се пускали в плюса. Трите Dark Souls-a и Sekiro не са ги пускали или аз се бъркам.

<
1
...
281
...
345
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.