Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
282
...
345
>
lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
15 януари 2024
LethianDream написа
направих си секси хобитка/полу-ръст

LethianDream написа
за разлика от Любо НИКОГА не преигравам сейф

В първото е ключът от палатката - аз няма да я играя втори или трети път и затова преигравам, за да видя максимално контент и да си я изиграя по моя си начин от първия път.

И аз не мисля, че има шанс Elden Ring да се появи в плюс-а в близките година-две...

The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
15 януари 2024
Rostik79 написа
Тя е опционален бос, проверих
Освен това смятам да ползвам гайдове, духчета, чийзване, назобване и изобщо всички позволени средства
Освен това,се намира доста трудно,без гайд.Скрита е зад сума неща.Колкото до другото,няма лошо,те ФРОМ за това са ги сложили там съмъните.Както ти е кеф ,така играеш.Има сто начини да се мине играта.

П.С. също така е енд гейм бос,та ако си стигнал до там,значи ти е харесало.

You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
hyper
Мнения: 657
Цитиране
15 януари 2024
lyubohar написа
В първото е ключът от палатката - аз няма да я играя втори или трети път и затова преигравам, за да видя максимално контент и да си я изиграя по моя си начин от първия път.

Защо ми мирише на

https://i.imgur.com/XpybIuD.png

Всичко в кръга на шегата, разбира се, и аз съм сейв скъмвал на боклук в рпг-та. Това е първото, в което съм го направил не повече от 5 пъти за 100+ разгвора и битки, но само защото играта винаги продължава и дори "фейловете" имат отражение и променят неща нататък в историята, а понякога отварят и диалог опции.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
16 януари 2024
Има цели секции с предмети, които са заключени зад проверки и в тези случаи просто губиш съдържанието, не получаваш "алтернативно" съдържание.

Иначе почнах Mad Max на PS. Много съм разочарован, че няма 60hz поддръжка.

Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
16 януари 2024
Mad Max е донякъде уникална игра. Изиграх я на компютър преди години, взех си я и за плейстейшъна, където навъртях към 70 часа. Хем е някакъв наглед пуст и минималистичен свят, хем постоянно има какво да се прави без да изглежда като пълнеж. Всяка база е уникална без копи-пейст.

Иначе аз снощи на връщане от работа се отбих в Зора и взех Елден Ринга и поцъках малко. Сега разбирам критиките към техническото изпълнение. Пусната е на performance, но кадрите редовно забиват под 60, а графиката, макар феновете да ѝ се радват, на мен ми изглежда ниво 2015 в най-добрия случай. Но беше приятна изненада съдържанието в кутийката - картички, стикери, плакат, даже и нашивка за раница/яке.

lyubohar
Мнения: 3324
Цитиране
16 януари 2024
Графиката е много зле, да, не съм забелязал някой да ѝ се кефи Хората се кефят по-скоро на artwork-а и на това, което са направили с тази графика. Както наскоро спорихме и за DS2 - и със слаба графика могат да се направят красиви пейзажи. Иначе frame drop имаше и на PC и си остана и до последния ъпдейт, макар че имаше известно подобрение.

Иначе за Макс ще видим, на 30 кадъра е бая досадно, но засега е интересно. Честно казано "неща за правене" не ме привличат особено много, надявам се основно на историята + атмосферата. Второто го има със сигурност, за първото ще видим. Битките също не са нещо особено, предвид че са класическата на WB бойна система, която ми е втръснала доста

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
16 януари 2024
Rostic, единствената Фром игра, на която бих окачествил графиката като красива е римейка на Demon Souls и то не е по тяхна вина, щото не са го правили те.

Графиката винаги е вариация на остаряло и грозно, това което ги спасява е атмосферата и арта. Като стигнеш до първия замък, с всичките му детайли, коридорчета, зали, ще видиш какво имам предвид. Арта, атмосферата и environmental storytelling-a, спасяват Фром, а че технологично се "специални" това много сме го говорили. Истинския перформънс моуд е да си вземеш дигиталната версия, щото ти дава достъп и до PS4 версията. Сваляш нея и там вече доколкото знам дропове няма(или цъкаш на мощно РС). Просто това и графиката винаги им е било слабост.

Ludnichar
Мнения: 634
Цитиране
16 януари 2024
nightwarrior написа
Истинския перформънс моуд е да си вземеш дигиталната версия, щото ти дава достъп и до PS4 версията. Сваляш нея и там вече доколкото знам дропове няма(или цъкаш на мощно РС). Просто това и графиката винаги им е било слабост.

Потвърждавам. Аз си играх доста на ПС5 версията, след това свалих ПС4 версията, защото изключително много ме дразни малоумната политика на ФРОМ да слагат по 10 слота за сейв и толкова. Аз на ББ, ДС3 и Елдън Ринг съм развивал със сигурност поне по 30+ персонажа.
Та след като почнах да играя на ПС4 версията, след това определено започнах да усещам проблемите на ПС5 версията.
Souls Games Maniac
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
16 януари 2024
Ами казвайте ги тези неща навреме
Сега се сещам, че бях мернал някъде из мрежата точно това - че ПС4 версията върви по-добре на ПС5, отколкото същинската ПС5 версия, а графиката си е горе-долу същата, но беше преди повече от година и си викам то това са го оправили вече, ама явно не е така.
hyper
Мнения: 657
Цитиране
16 януари 2024
lyubohar написа
Има цели секции с предмети, които са заключени зад проверки и в тези случаи просто губиш съдържанието, не получаваш "алтернативно" съдържание.

Така е, но играта е бъкана с предмети, да не говоря за синергиите, които пак могат да избиват орди врази, смисъл за 3 години в early access е добре балансирана да не видиш или вземеш всичко наведнъж и пак да не си underleveled/underpowered.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
16 януари 2024
Хиперче, аз я усещам като трудна на нормална трудност, понеже не съм играл много тактически RPG през гейминг кариерата си, да не казвам никакви преди BG3
Но за такива като мен има скелета, който ти възкресява умрелите спътници Или се "погрижва" за труповете, за да ти се отвори място в партито.
Но интеракциите са култови- примерно някакъв гоблин си чете книга, докато е на стража и си обсъждате с него, като даже може му вземеш книгата от ръцете Или скачаш от високо и събуждаш пиян гоблин, който казва, че ще убие тоя който го буди Точно обратното на огромните празни карти на Убисофт, тук на десет квадрата има 30 неща, които се случват, вкл. и вертикално (подземия, кладенци и т.н.)
vldir
Мнения: 1854
Цитиране
16 януари 2024
Аз продължавам със Секиро.
Сега се мъча да отключа шура скина, но засега инер бащата ме спуква. Силно удря и гадни номера има. Втората фаза гаргата като лети доста пречи къде се движи инера.
bonchef
Мнения: 79
Цитиране
17 януари 2024
Този Elden ring хем го гледам хем се чудя, хем се чудя хем го гледам и някак в устата ми все още усещам комбинацията от мед и останала субстанция в кацата от прословутата реплика, останала ми след първия Oblivion а тази игра страшно ми прилича на нея. И сЯ, въпроса е дали да си я взема и да играя Elden ring-а. Така бях раздвоен и за RDR2 но в крайна сметка след като я изиграх правех задни салта от кеф. Добре, че беше Любо да каже "Дай малко време на играта", че я бях отсвирил и щях да пропусна яко. Тук как стои въпроса? Примерно, историята грабва ли? От това дето гледах из нета ми хареса , че героя е сравнително подвижен , а не някоя умряла флегма дето едвам мърда. Четох, че един изиграл цялата игра с лък. Не разбрах дали абсолютно цялата само с лък или предимно с лък. Това може ли? Хич не се кефя на мечове. Другото дето ме дразни в тези игри е че 10 минути ровиш из 100 менюта и се обличаш събличаш, колби , поушъни и разни други непонятни айтъми и за игра останало нищо време.
Rostik79
Мнения: 2436
Цитиране
17 януари 2024
Аз като непредубеден и не особен фен на соулс игрите мога да кажа, че започва интересно. Снощи окъснях даже да играя, макар съвсем малко да напреднах. Историята е типична за поредицата - почти няма такава. Т.е. има, но не се развива в наратив, а в някакви енигматични и безсмислени наглед приказки.
Това с менютата е така - в началото е overwhelming - множество механики и предмети намираш като засега не знаеш какво се прави с тях точно. Имаш тонове статистики и показатели. Кривата на заучаване е сравнително дълга. Навигацията и управлението е също типично тромаво. Обаче е интересно да изследваш света и да видиш какво ли се крие зад ей онова баирче или тази пътека накъде ли ще те отведе.
The_Doctor46
Мнения: 2104
Цитиране
17 януари 2024
Бончев,ако очакваш Oblivion,недей да я взимаш.И двете са RPG-та,но съвсем различни.Запознай се първо с механиките на соулс-подобните игри.Не са за всеки вкус.Историята както каза Ростик,я няма така да се каже.Има,но трябва да търсиш обяснение за всичко в интернет.Не ти е поднесена по обичайния начин,а и не вярвам някой да играе този жанр,заради историята.В тези игри експлорейшъна,множеството билдове и интересните бос битки са основното.Имаш огромна свобода.Тук нямаш възможност за сейв както обикновенно RPG.Има определени точки по картата, на които се запазва прогреса.Ако умреш,те връща на последната сейв точка.Когато убиваш противници,печелиш "души",в случая на Елдън Ринг-руни.Въпросните руни ти служат като валута за търгуване и като точки за ъпгрейдване на героя.Ако умреш,губиш всички руни,които си носил в момента,но ако се върнеш на същото място,на което си умрял,може да си ги вземеш.Aко умреш преди да си стигнал там,губиш всичко. И тн.Тип игра,гит гуд.Проба-грешка.Света на играта е огромен и има много неща за изследване.Подземия,пещери,планини.Аз съм соулс маниак и тези игри са ми на сърце,но много хора се натоварват играейки ги,заради по-високата трудност.Имаш възможност да съмънваш духчета,които ти помагат.Те се ъпгрейдват също,а може и да си викаш друг играч да ти помогне.Може да оувърлвелнеш също така.Колкото до лъка,да можеш да я минеш само с лък,но се изисква повече умение.Може да я минеш с меч,с магии само(има голямо количество от различен тип),с обикновените умения,които всяко оръжие си има,само с неща за хвърляне,голямо количество начини за минаване.Може даже да я минеш без да удариш никой(не знам дали вече не нърфнаха духчетата де,аз не ги ползвам),като ползваш въпросните духчета и ги лекуваш.За това се изисква специален билд.Поушъните ги остави,важни са,но ще имаш мноооого време за игра.Повярвай ми.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
<
1
...
282
...
345
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.