Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
288
...
344
>
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
15 февруари 2024
Не съм още, ама мисля да я взема.
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
15 февруари 2024
Wow, 6-7г. я правят тая игра!
vanmx
Мнения: 659
Цитиране
16 февруари 2024
Ремастърите на Tomb Raider май имат доста добри отзиви ? Поне каналите които гледам всички ги хвалят и всяко второ видео което ми излиза е геймплей от някоя от тия три игри.

Тва ме кефи. Защото масовото схващане беше че това е дървения която няма място в модерния гейминг, а и вероятноста да пуснат и ремастър на TR4 The Last Revelation е още по-голяма. На мен това ми е в топ 10 любими игри на всички времена. И първите игри също са яки, като малък все напредвах в тях и все нещо ме спираше - прецакана мемори карта на плейстейшъна или прецакан диск. Само ексапджъна на тройката бях превъртял ня първия ми комп и беше доста интересна, само че се превърташе за 2 часа.

Ще ми се да пуснат физическо копие, я някакво официално, я Limited Run Games ама няма нищо засега.

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
16 февруари 2024
Няма как да има лоши отзиви,същите игри,с по-нагласена графика.Старите ТR игри бяха страхотни и въпреки,че са остарели,си остават класики.Една от най-любимите ми поредици в гейминга.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
16 февруари 2024
Сега четох в редит, че трите игри заедно за първо изиграване (без гайдове) ще са някъде 100-150 часа. Не, благодаря
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
16 февруари 2024
lyubohar написа
Сега четох в редит, че трите игри заедно за първо изиграване (без гайдове) ще са някъде 100-150 часа. Не, благодаря
Аз точно това обожавах в старите TR игри.Тогава нямаше YT,гайдове.Всичко търсиш сам,а повечето пъзели бяха трудни.Реликвите особено,ако искаш да ги събереш,трябва доста да помислиш и да се потрудиш.Но аз съм човек,който обича пъзелите.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
16 февруари 2024
Опитът ми със старите ТР игри беше от началото на 2000-те, когато вече изглеждаха архаично и управлението на компютър беше плачевно. Нямаше поддръжка на мишка. Мисля, че ТР2 пробвах тогава. По това време вече играех American McGee's Alice, Rune, Aliens vs Predator, Heavy Metal: F.A.K.K. 2 и в сравнени с тези заглавия, изглеждаха много outdated и като графика, и като геймплей. Това да се въртиш 2 минути, за да можеш да застанеш на правилното място и да направиш скока ... сори.

Ако ги пуснат ремастърите в каталога, може да пробвам, най-малкото да знам защо имат такъв култов статус.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
16 февруари 2024
Не споря, Докторе, тогава и аз се наслаждавах на липсата на гайдове. Или просто не съм си представял, че може да има и друго Специално Tomb Raider малко съм играл навремето, но помня с разни други игри какъв зор беше да откриеш сам някакви неща и какво удоволствие като го направиш.

Но сега гледам с други очи на тези работи. Миналото неслучайно си е минало, да си стои там 100 часа да се въртя в някакви нива като лабиринт - не, благодаря.

В същото време много ме дразни "жълтата боя", както наричат в последно време очевадните подсказки в игрите. Да ги направят да могат да се изключват поне. То има един процеп срещу мен, те ми го боядисали жълт да не се объркам.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
16 февруари 2024
lyubohar написа
В същото време много ме дразни "жълтата боя", както наричат в последно време очевадните подсказки в игрите. Да ги направят да могат да се изключват поне. То има един процеп срещу мен, те ми го боядисали жълт да не се объркам.

В новите TR може да се изключва. Поне в последната със сигурност, за предните не си спомням.

dzhiny
Мнения: 261
Цитиране
16 февруари 2024
Аз наскоро започнах Tomb Raider първата от новата поредица, именно с надеждата да играя нещо като това което беше някога на PS1 преди 20 години (пъзели, мислене, лутане и т.н.), но уви, поредната игра, която ми върви като все едно гледам филм... отказах се. Определено харесвам игри, с old school механини и геймплей.
"Nobody knows who I am or what I do. Not even I."
vanmx
Мнения: 659
Цитиране
16 февруари 2024
The_Doctor46 написа
Няма как да има лоши отзиви,същите игри,с по-нагласена графика.Старите ТR игри бяха страхотни и въпреки,че са остарели,си остават класики.Една от най-любимите ми поредици в гейминга.

И буквално следващите няколко поста в тази тема показват, че тия настроения все пак си ги има. Че механиките били дървени, че концепцията била стара и т.н

Според мен не са остарели - просто са нещо типично за тази поредица. И другите игри от това време нямат такива "дървени" механики. Направено е така защото явно се е харесало на някои хора и продължава и сега.

Никога няма да разбера това мислене че щом нещо е било в миналото трябва да си остане там и как така игрите остарявали. Мен ако нещо ме кефи, независимо какво е, не искам никога да си отива. Дайте сега да събаряме рилския манастир защото е стар или американците да съборят Крайслер Билдинг Може и пенсионерски да разсъждавам, ама хубавите неща от миналото трябва да са вечни. Да отбележа - не споря с никого, просто си споделям мнението.

Малко се отплеснах от темата пак. Моят досег с тия игри също ще да е бил 2000-2003-та. Не съм имал щайга или по-модерна конзола от PS1 и тези игри бяха върха. Нямах интернет и TR4 съм я превъртал за 50+ часа. Някои пъзели не знам дали сега бих имал търпението да ги мина без да гледам тубата.

Забавното е че имаше едно място където аз и сестра ми бяхме запецнали буквално една година - там където за първи път се появяват едни мумии в една голяма галерия и няма накъде да ходиш. Накрая се оказало че трябва да се бутне един от от 4-те саркофага... беше празник като разбрахме това случайно. Сега такава емоция едва ли би могло да има. Защото сме пренаситени от игри, има интернет и т.н.

Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
16 февруари 2024
vanmx написа
Никога няма да разбера това мислене че щом нещо е било в миналото трябва да си остане там и как така игрите остарявали.

Това никой не го твърди, или ако го твърди, си е за негова сметка. Същестуването на такива ремастъри доказва, че не искат хората да забравят тези игри и пак им се кефят. Не случайно има бум на ремастъри/римейци последните 4-5 години.

lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
16 февруари 2024
Имах предвид, че съм се наситил на такива игри (когато са били в разцвета си) и сега нито имам време, нито търпение. Аз съм се променил, не игрите

Макар че все още играя Heroes 3 та ми пукат ушите...Ама какво да се прави, хората сме изтъкани от противоречия

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
16 февруари 2024
На мен ми се доигра сега TR покрай разговорите,въпреки че съм минавал всяка от тях по сума пъти.Как ми се иска новия TR да съдържа пъзели на нивото на старите и да няма подсказки,но това пък би отблъснало играчи като Любо.Новите TR не са лоши,поне аз си ги играх с удоволствие,но някак гробниците остават на заден план,ако си ги намериш,а в старите заглавия,през цялото време си в тях.Изследваш,редиш пъзели,малко екшън.Какво му трябва на човек
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Rostik79
Мнения: 2435
Цитиране
16 февруари 2024
The_Doctor46 написа
...Как ми се иска новия TR ...

Нов TR? Чудесна новина, наред с тази, че днес е петък и са пуснали заплата

На мен ми се доигра пък новата трилогия пак, хем първите две съм изигравал по два пъти, само третата веднъж. Тя беше и по-слаба, но сякаш има потенциал за още едно минаване. Пък и си спомням, че имаше няколко ДЛЦ-та, които бяха точно само дънджъни с пъзели за изследване.

Редактирано:
Ах, не са ли гадове тези хора! Имам Shadow of the TR, купувана на диск, в момента си е в библиотеката от абонамента ми към Сони (за който абонамент пак съм си платил), обаче сега са пуснали пълната версия (Definitive) за 19,97 лева, която всключва цели 7 дънджъна и разни скинове и други глупости, които не ме интересуват. Иначе поотделно всеки дънджън можеш да си купиш за 10 лева, баси!
И сега какво - пак да дам още 20 лева, ще имам играта два пъти + трети път от абонамента

<
1
...
288
...
344
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.