Регистрация
Потребителско име
Парола
Парола (отново)
Имейл
Форум
Последна активност
<
1
...
289
...
344
>
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
16 февруари 2024
Може да видиш новата визия на Лара ,на сайата TombRaider.com.Решаваш малко пъзелче и наградата е artwork на новата Лара.Иначе и аз имам игри,които съм купувал по 3 пъти.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
16 февруари 2024
The_Doctor46 написа
На мен ми се доигра сега TR покрай разговорите,въпреки че съм минавал всяка от тях по сума пъти.Как ми се иска новия TR да съдържа пъзели на нивото на старите и да няма подсказки,но това пък би отблъснало играчи като Любо.Новите TR не са лоши,поне аз си ги играх с удоволствие,но някак гробниците остават на заден план,ако си ги намериш,а в старите заглавия,през цялото време си в тях.Изследваш,редиш пъзели,малко екшън.Какво му трябва на човек

Ама аз не искам подсказки, точно обратното И мен ме дразнеха много. Може да има някакво средно положение между старите игри и днешните. За мен също гробниците бяха най-приятната част.
The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
16 февруари 2024
Да,де,аз имах предвид сложността на пъзелите,не подсказките.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
16 февруари 2024
То и това не ми пречи май, това което прочетох и ме отказа е, че - особено в третата - имало някакви големи локации, които са като лабиринт и може да се луташ с часове без да имаш идея къде отиваш. И обсъждаха времето и сметнаха 100-150 часа за първо изиграване и на трите, което е прекалено много ако голяма част от това време ще е в лутане.
bojosan
Мнения: 1282
Цитиране
16 февруари 2024
lyubohar написа
имало някакви големи локации, които са като лабиринт и може да се луташ с часове без да имаш идея къде отиваш.

Toва нема шанс да го почнем, камо ли да го свършим...
hyper
Мнения: 657
Цитиране
16 февруари 2024
The_Doctor46 написа
Може да видиш новата визия на Лара ,на сайата TombRaider.com.Решаваш малко пъзелче и наградата е artwork на новата Лара.Иначе и аз имам игри,които съм купувал по 3 пъти.

Абе това ме подсети, понеже имам приятели дето купували Х игра, на която са страшни фенове, за всяка платформа, коя вие имате най-много пъти? Сега си давам сметка, че при мен май е Dark Souls 1 - PC, PS3, PS4 Remaster, Nintendo Switch Remaster, та 4 (при това не само "за колекцията", ами с причина всяка), но след това да имам 1-2 дето имам 2 пъти, май като цяло не се поддавам на тия неща.

vanmx
Мнения: 659
Цитиране
16 февруари 2024
hyper написа
Абе това ме подсети, понеже имам приятели дето купували Х игра, на която са страшни фенове, за всяка платформа, коя вие имате най-много пъти? Сега си давам сметка, че при мен май е Dark Souls 1 - PC, PS3, PS4 Remaster, Nintendo Switch Remaster, та 4 (при това не само "за колекцията", ами с причина всяка), но след това да имам 1-2 дето имам 2 пъти, май като цяло не се поддавам на тия неща.

GTA 5 - взех я за PS3, после за PS4, Epic Store я дядоха безплатно, миналата седмица за си взех PS5 версията

The_Doctor46
Мнения: 2103
Цитиране
16 февруари 2024
Аз купувах Мас Ефект 1-2-3 три пъти.Първо по отделно, в годината на излизане на всяка една.После Mass Effect 3 Trilogy изданието и сега Mass Effect Legendary edition. Tomb Raider повечето ги имам по два пъти.
You can either fight at my side or get crushed under my heel, but you will not stand in my way
Mitko6000
Мнения: 1308
Цитиране
17 февруари 2024
Повече от 2 пъти, не знам да имам дадена игра. Alien Isolation си я взех безплатна от Epic и си я купих на конзола. Shenmue 1,2,3 си ги купих от Steam и сега пак наскоро на 5-цата. Dying Light си купих от Steam, пък после в Epic я дадоха безплатна пак.
lyubohar
Мнения: 3322
Цитиране
17 февруари 2024
Аз никога не бих купил 2 пъти една игра, но аз и много, много рядко бих играл втори път игра...Така че на която платформа съм я изиграл, това е
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
18 февруари 2024
При мен са Dark Souls(PC/PS/Switch) и Mass Effect (по отделно/Legendary Edition PC/Legendary Edition PS, макар че последното не е купено а е PS+ вариант).

Взех си Banishers. Играта е доста линейна, от излезлите наскоро в това отношение напомня Evil West. Има тук там по-отворени зони, но пак са по-скоро навързани повече коридори, отколкото отворен свят в смисъла, който влагаме в модерните игри. Нямаш скок, та да отидеш нагоре или надолу в зона минаваш през анимация и т.н. казвам го щото няма да допадне на всеки. Бойната система е по-разчупена версия на Vampyr-овата. Имаш додж, блок/париране, можеш да суичваш между двата героя(на места е нужно щото примерно единия прави повече щети в определена ситуация). Усеща се сякаш нещо липсва откъм комбота и т.н, но е достатъчно компетентна система, че да не ми пречи. А да, имаш и пушка, която отключваш малко по-късно. Разнообразие в билдове има, но са вързани за екипировката и веднъж решиш ли, трудно можеш да смениш, освен ако не ти се фармят ресурси за ъпгрейд, а те за жалост не са много(поне засега, може да е различно в ендгейма).

Сторито без да е кой знае колко оригинално, е доста добре поднесено(то това май си е специалитет на студиото). Моралната система много ми харесва как е направена. От голямото решение, което трябва да вземеш сравнително рано, до решенията вързани с всяко разследване. Рядко всичко е черно/бяло, има доста сиво. Напомня ми на куеста с барона във W3.

Не съжалявам, че я взех(макар че я взех по-евтино - малко над 35 евро). Ако някой се кефи на Vampyr или на студиото като начин на разказ, тази също ще му хареса. На другите пак съветвам да и обърнете внимание(ако ви харесват игри движени от историята) пък било то като и падне цената или като я пуснат неизбежно на някоя от абонаментните услуги.

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
19 февруари 2024
Почнах и аз Банишърс, визуално ме изкърти, преди нея само на Редфол съм правил скрийшот на атмосфера в игра. Но още първия бос ме изхака анално 2 пъти на нормална трудност и я спрях. Ще събера сили, надявам се, да я мина заради яката история и атмосфера, въпреки че мразя и ненавиждам всичко дори малко соулско Ако трябва, ще я играя на най-леката трудност
А и не мога да свикна още с мапинга на бутоните, все пак цяла седмица играх на Пънка и презареждането на оръжие в Пънка ми е на същия бутон като хийлването в Банишърс и отиват всички колби за отрицателно време , просто инстинктивна реакция като ми налети лошко
nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
19 февруари 2024
Hяма нищо соулско не го слушайте. Има си нива на трудност. Нямаш обвързване със стамина, не само не губиш нищо при умиране, даже обикновено сейва/аутосейва е близо. Играта се играе по-скоро като новите GoW, отколкото като която и да е соулс игра. Единственото като допирна точка е, че има система с огньове и ако починеш на нея ще ти ресетне противниците(но и обикновените съндъци). Но това е за фармене. През огъня ъпдейтваш екипировка и fast travel-вяш. Но не си вързан за сейв(сейваш си когато ти скимне) нито за левелъпа.

То ако случаите Lethian и Call of Duty на макс трудност ще е соулс игра, щото му се случва да умре.

Казвам го просто хората да не добият грешна представа че с това "соулско" много на килограм взе да се работи напоследък

LethianDream
Мнения: 2816
Цитиране
19 февруари 2024
Абе за мен си е соулско да ти дойде боса и да те накове, това, че за вас си е лесно..ми не е

Като ти дойде бос с три пастърми кръв, а ти имаш две колби кръв и нула (0) умения, това какво е )

Как на Киберпънка не рева, че е соулско, а там я играя на Хард )

nightwarrior
Мнения: 4089
Цитиране
19 февруари 2024
Не е въпросът дали за мен, теб или Пенчо е трудно. Трудно и соулско не са синоними. Трудни игри имаше много преди соулските, има и сега без да са соулски. Дори спокойно може да се спори дали соулските са чак толкова трудни.

На трудността им наблягат журналистите(щото това им е в устата от първата, която пак казвам не е нито най-трудната, нито първата трудна игра) и хора, които не ги играят. Хората дето ги играят обикновено обсъждат муувсетове, фази на босове, дали бос битката е направена готино или не, билдове и какво ли още не.

Аз затова ти правя забележка, щото теб нещо ако те затрудни, явно е соулско и понеже в Cyberpunk, било щото билда ти е добър или щото в едното сечеш, пък в другото го играеш по-скоро като шуутър може би(зависи от билда), не ти е соулско и на хард. В Cyberpunk, с правилен Билд можеш да направиш всичко смешни(то е така и със соулс игрите, ама това е друга тема).

За да е една игра соулска, то трябва да има някакви характеристики, допирни точки, в геймплей най-малкото. Иначе както казах, ако Call of Duty ти е трудно и противник те сваля с 1-2 изстрела, ти пак ще кажеш, че е соулско, нищо че нямат общо.

Но аз съм ти го казвал и преди, ти грешно разбираш философията на соулските. Идеята не е че умирането е failure, а просто стъпка по пътя. Идеята е като паднеш 10 пъти, да станеш 11. То това си част от lore-a на игрите. Ама както и да е, не се опитвам да те убедя да ги играеш, просто да разкачиш "на мене ми е трудно" и "това е соулско", щото тая зависимост е само в главата ти

<
1
...
289
...
344
>
Нужно е да сте регистрирани, за да пишете във форума.